فهرست
ناجی سپاهان از کرواسی می‌آید؟
ناجی سپاهان از کرواسی می‌آید؟

ناجی سپاهان از کرواسی می‌آید؟

آی اسپورت- پس از انتخاب کریم قنبری به عنوان جانشین موقت کرانچار حالا همه منتظر هستند تا ببینند چه مربی ای هدایت زردپوشان اصفهانی را به عهده می گیرد. قنبری در بازی بعدی سپاهان – که جمعه مقابل فولاد است - قطعا سرمربی این تیم خواهد بود اما اصفهانی ها در تلاشند تا هر چه زودتر با گزینه مورد نظرشان به توافق برسند و او را به نصف جهان ببرند. خبرگزاری فارس مدعی شده که الکساندر نوری سرمربی ایرانی سابق وردبرمن در کنار فلیکس ماگات مربی سرشناس آلمانی گزینه های اصلی مدیران سپاهان برای هدایت این تیم هستند. اما در کنار این دو نفر صحبت از یک مربی دیگر هم برای حضور در اصفهان مطرح شده. مربی ای که البته اصفهانی ها نامش را لو نداده اند و فقط کدهای مربوط به او را رسانه ای کردند. ورزش سه از قول تابش سرپرست سپاهان نوشته:" گزینه خارجی ما یک مربی صاحب نام اروپایی است که سال گذشته نیز در یکی از تیم های ملی عضویت داشت. او مربی به نامی است و باید ببینیم شرایط برای آمدنش فراهم است یا خیر.» اظهارات تابش باعث شد سراغ مربیان اروپایی برویم که فصل قبل هدایت یکی از تیمهای ملی این قاره را به عهده داشتند.

ونتورا معروفترین مربی ای بوده که تا همین چند ماه قبل هدایت یک تیم ملی در قاره اروپا را به عهده داشته. او سرمربی تیم ملی ایتالیا بود که بعد از ناکامی این تیم در رسیدن به جام جهانی 2018، حاضر به استعفا نشد تا مسئولان فدراسیون فوتبال ایتالیا این مربی 70 ساله را اخراج کنند. به جز او، اریک هامرن سرمربی سابق تیم ملی سوئد هم نزدیک به 2 سال است که مربیگری نمی کند و بعد از رساندن تیم کشورش به یورو 2016، از سمتش کناره گیری کرد اما بعید است  او و ونتورا گزینه های مدیران سپاهان باشند و  به نظر می رسد که گزینه آنها آنته کاسیچ باشد.

مربی کرواتی که بین سالهای 2015 تا 2017 هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده داشته و در سال 2016 به عنوان هفتمین مربی برتر جهان در رده ملی از نظر فدراسیون جهانی آمار و ارقام انتخاب شده. او 25 بازی هدایت تیم ملی کرواسی را بر عهده داشت و در این 25 بازی صاحب 15 برد،6 مساوی و 4 باخت شد. او بعد از اینکه تیمش در مرحله انتخابی جام جهانی 2018، از 4 بازی فقط صاحب 4 امتیاز شد کارش را از دست داد تا زلاتکو دالیچ جانشین او شود و کرواسی را به جام جهانی برساند. کاسیچ 64 ساله در رده باشگاهی هم مربی موفقی بوده و با سه تیم در کرواسی و یک تیم در اسلوونی موفق به کسب عنوان قهرمانی شده و شاید او جانشین هموطنش در اصفهان شود.

 

روزنامه هفت صبح

 

۱۰    
آی اسپورت
2018-01-22 08:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر