فهرست
چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی‌شود؟
چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی‌شود؟

چرا شجاع به تیم ملی دعوت نمی‌شود؟

آی اسپورت - اولین بازی رسمی تحت هدایت مارک ویلموتس هم از راه رسید اما خبری از شجاع خلیل‌زاده در این لیست نشد که نشد. با اینکه پرسپولیس با 6 سهمیه بیشترین تعداد ملی‌پوش را نسبت به تیم‌های لیگ برتری دارد اما دعوت نشدن شجاع خلیل‌زاده به تیم ملی باعث تعجب پیشکسوتان و هواداران پرسپولیس و البته کارشناسان فوتبال شده است.

وقتی ویلموتس جایگزین کارلوس کی‌روش در رأس کادر فنی تیم ملی شد بسیاری بر این گمان بودند که دوران دوری شجاع از تیم ملی که به شش سال رسیده بود پایان یافته و سرمربی جدید با در نظر گرفتن خصوصیات فنی این بازیکن و روند مثبتش طی فصول اخیر  حتماً او را دعوت می‌کند اما این اتفاق رخ نداد.

بار اولی که ویلموتس لیست داد طبیعی بود بدون شناخت از بازیکنان، همان نفرات جام ملت‌ها و لیستی شبیه لیست آخر کی‌روش را دعوت کند که نبودن شجاع در آن لیست اصلاً تعجب‌برانگیز نبود اما بار دوم هم خلیل‌زاده به لیست تیم ملی نرسید تا مشخص شود انگار بازگشت به تیم ملی برای او طلسم شده است. حتی در این بین ویلموتس تعدادی از بهترین‌های لیگ برتر و لیگ یک را جهت محک در اردویی سه روزه دعوت کرد که در آن لیست هم نام خلیل‌زاده دیده نمی‌شد!

حالا نزدیک به سه ماه از حضور ویلموتس در ایران و ایجاد کادر فنی جدید تیم ملی می‌گذرد اما در این سه ماه شجاع دعوت نشده و انگار دیده هم نشده است. این در حالی است که خلیل‌زاده هم در تمرینات و بازی‌های پیش فصل آماده‌ترین بازیکن پرسپولیس بوده و هم در دو مسابقه برگزار شده بهترین و آماده‌ترین مدافع پرسپولیس نشان داده است.

عملکرد خلیل‌زاده طی یک سال گذشته آنقدر مثبت بوده که سیدجلال حسینی در مصاحبه‌ای بارها به اینکه حق شجاع بوده تا بهترین مدافع لیگ در فصل گذشته انتخاب شود اشاره کرده بود اما هم در آن جشن نام شجاع اعلام نشد هم اینکه وقتی لیست تیم ملی بیرون آمد از او دعوت به عمل نیامد.

در دوران کی‌روش مشخص بود که او به خاطر یک مصاحبه از مدافع مازنی سرخ‌ها ناراضی است و شجاع را دعوت نمی‌کند اما مشخص نیست چرا بعد از تغییر کادر فنی تیم ملی هم خلیل‌زاده که آماده‌ترین بازیکن پرسپولیس به حساب می‌آید جایی در لیست تیم ملی ندارد. در این شرایط البته خلیل‌زاده چاره‌ای ندارد جز اینکه به روال طبیعی فوتبالش در پرسپولیس ادامه دهد و منتظر گوشه چشم کادر فنی تیم ملی باشد اما دعوت نکردن از او تبدیل به ماجرایی پیچیده شده که ظاهراً هیچ‌کس دلیل اصلی آن را نمی‌داند.

دعوت نشدن شجاع به تیم ملی حالا تبدیل به مهم‌ترین و بزرگترین علامت سؤال در اردوی پرسپولیس شده و تقریباً هیچ مربی و بازیکنی جواب قانع‌کننده‌ای برایش ندارد تا جایی که برخی مشکوک شده‌اند که نکند بحث غیر فنی دلیلی این ماجراست و پرخاشگری‌های شجاع باعث شده به مربیان فعلی تیم ملی توصیه کنند او را دعوت نکند؟

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-09-06 21:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا
جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۲:۱۲
شجاع از نظر فنی در سطح بالایی قرار داره ولی از نظر رفتاری اصلا حرفه ای نیست و قرار نیست داور ها در مسابقات بین المللی مثل بازی های لیگ مماشات کنن و مثل پولادی تو بازی های مهم زحمات بقیه رو با پرخاشگری و .. به هدر میده
۳
ساسان
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۰۸
در پاسخ باید گفت در جام ملتهای اخیر نه شجاع بود نه پولادی . اما یکی از بحث برانگیزنرین گلهای تاریخ را در بازی با ژاپن به خاطر سربه هوایی مدافعین تیم ملی دریافت کردیم. حتی در بازی اخیر با کره جنوبی ( نحوه به ثمر رسیدن گل کره ) را ببینید تا متوجه بشوید الان زمانی هست که تیم ملی ما نیاز به مدافعی با سرعت بالا ُ سرزن و باهوش و با جایگیری های مناسب مانند شجاع خلیل زاده داره.
درباره اخلاق هم با کمی گوشزد کردن میتوان جلوی اشتباهات عصبی را گرفت ولی خلاءهای تکنیکی به این سادگی قابل جبران نیستند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر