فهرست
پرسپولیس «وزیر» نمی‌خواهد
پرسپولیس «وزیر» نمی‌خواهد

پرسپولیس «وزیر» نمی‌خواهد

آی اسپورت - پرسپولیس علی پروین در دهه شصت ۵ سال پیاپی قهرمان جام باشگاه‌های تهران شد. آن جام از لیگ امروز ارزش فنی بیشتری داشت، ولی خب تیم‌های پولداری مثل تراکتور، سپاهان، فولاد و همین استقلال و پرسپولیس پولدار را نداشت. در آن سال‌ها (۶۵ تا ۶۹) هر چه بازیکن خوب بود به پرسپولیس و استقلال می‌رفت، ولی حالا ارزش این ۴ قهرمانی پرسپولیس وقتی بیشتر می‌شود که بدانیم تیم‌های رقیب هم پول دارند و هم بازیکنان خوب. شما همین تراکتور را نگاه کنید، تعویضی‌هایش دژاگه و شجاعی بودند. یا مثلاً سپاهان چند بازی است کی‌روش استنلی را بازی نمی‌دهد. فولاد، ذوب‌آهن، شهرخودرو و... هم کلی بازیکن دارند. فراموش نکنیم که با دلار ۲۲ هزار تومانی هم حداقل ۱۰ تیم لیگ برتری بازیکن خارجی دارند پس قهرمان شدن پرسپولیس آن هم با این فاصله امتیازی کار ساده‌ای نیست، حتی اگر بپذیریم خود پرسپولیس هم نسبت به سال‌های گذشته تیم پولداری محسوب می‌شود.

حالا سپاهان، شهرخودرو، فولاد، تراکتور، استقلال و صنعت نفت باید برای نایب‌قهرمانی و کسب سهمیه بجنگند. اکثر این تیم‌ها تا چند هفته قبل دنبال تعطیلی لیگ بودند، اما حالا مجبورند بازی کنند. متأسفانه مدیران و مربیان این تیم‌ها تحت تأثیر کانال‌های هواداری و... ۴ سال است که خود را گول می‌زنند و همه چیز را به وزیر ورزش و... ربط می‌دهند. البته اگر مثلاً سال آینده استقلال هم قهرمان شود، احتمالاً پرسپولیسی‌ها همین حرف‌ها را می‌زنند! ولی سؤال اینجاست که مثلاً وقتی استقلال رفت و برگشت به تیمی، چون ماشین‌سازی می‌بازد، آیا اصلاً پرسپولیس نیاز به حمایت وزیر ورزش دارد؟ وقتی سپاهان حتی پارس‌جنوبی را نمی‌برد و یا تراکتور به نساجی می‌بازد، چطور می‌خواهند قهرمان شوند؟ فراموش نکنیم که پرسپولیس ۹ بازی خارج از خانه پیاپی را برده است.

اینکه قهرمانی پرسپولیس را لوث کنیم نه چیزی از ارزش‌های این تیم کم می‌کند و نه به دیگران کمکی می‌کند. استقلالی‌ها به جای اینکه بگویند حق پرسپولیس قهرمانی نبود، از همین امروز باید توان‌شان را روی جام حذفی بگذارند و آنجا قهرمان شوند و کاری هم به این نداشته باشند که در آن صورت بعضی‌ها می‌گویند یکی از تیم‌های وزارت قهرمان لیگ شد و دیگری قهرمان جام حذفی!

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2020-07-13 19:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۱۱
متاسفم فرهاد جان انقدر هوا پسه و این قهرمانی ها انقدر شبهه ناک هستند که اینجور ماله کشی ها و مثلا از نگاه منطقی دید های کلیشه ای مشکلتون رو حل نمی کنه شما دچار عذاب وجدان هستید به اعتماد و سلامت ورزش ایران تعرض شده همه شما باصطلاح خبرنویس ها می دانید اما به نفعتان نیست دهان بگشائید بله ما جوگیر کانال های هواداری هستیم اما شما هم گاهی به آینه نگاهی بیندازید اگر ذره ای وجدان برایتان باقیمانده بود قطعا آینه را خواهید شکست وگرنه که شانه تان را میبوسم و خدانگهدارتان .....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر