فهرست
پیش بازی بارسلونا - سیتی؛ بازگشت پپ به خانه
پیش بازی بارسلونا - سیتی؛ بازگشت پپ به خانه

پیش بازی بارسلونا - سیتی؛ بازگشت پپ به خانه

آی اسپورت- در سومین دور از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۱۷-۲۰۱۶ و از گروه C، دیدار تیم های بارسلونا و منچستر سیتی روز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ در ورزشگاه نیوکمپ به قضاوت میلوراد ماژیچ برگزار خواهد شد. این مسابقه، سومین تقابل تیم های بارسلونا و سیتی طی ۴ فصل اخیر است. شاگردان لوئیز انریکه در دو بازی گذشته لیگ قهرمانان، ابتدا یک شکست تحقیر آمیز را به سلتیک تحمیل کرده و سپس از سد مونشن گلادباخ عبور کردند تا با ۶ امتیاز در صدر جدول این گروه قرار بگیرند. شاگردان پپ گواردیولا نیز پس از یک برد ساده مقابل گلادباخ، اولین توقف خود در رقابت های اروپایی را مقابل سلتیک تجربه و ۴ امتیازی شدند. این بازی، جدالی برای کسب عنوان صدرنشینی این گروه محسوب می شود. بازگشت پپ گواردیولا به نیوکمپ و تقابل او با بارسلونا، مهم ترین و جالب ترین اتفاق این مسابقه است. وی به عنوان مربی، یک بار هم با بایرن مونیخ به نیوکمپ برگشته بود. در بازگشت قبلی پپ به نیوکمپ، برای او یک خاطره تلخ همچون شکست ۳-۰ باقی ماند.  بارسلونا و منچستر سیتی در دو بازی قبلی لیگ قهرمانان، به ترتیب ۹ و ۷ گل زده و از خط حمله آتشینی برخوردار هستند. تقابل لیونل مسی و سرخیو آگوئرو دو مهاجم تیم ملی آرژانتین نیز یک نکته بارز در این بازی محسوب می شود.


نکات آماری


بارسلونا در هر ۴ دیدار قبل با منچستر سیتی، به پیروزی دست یافته و جالب این که هر ۴ بازی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان برگزار شده است.

بارسلونا در ۶ بازی اخیر در لیگ قهرمانان، ۵ بار پیروز شده.

منچستر سیتی در ۱۱ بازی اخیر در لیگ قهرمانان، در ۱۰ بازی شکست نخورده.

تنها تیم انگلیسی که قادر به شکست بارسلونا در نیوکمپ و در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا شده، تیم لیورپول است. (فوریه ۲۰۰۷) طی ۱۹ سفر اخیر انگلیسی ها به نیوکمپ در لیگ قهرمانان، ۱۱ شکست و ۸ تساوی نصیب آنها شده.

نیمار با ۵ پاس گل طی ۲ بازی اخیر، بیشترین تعداد پاس گل در  فصل جاری لیگ قهرمانان را به نام خویش ثبت کرده و از سال ۲۰۱۳ تاکنون، هیچ بازیکنی بیشتر از او در لیگ قهرمانان اروپا، پاس گل نداده است.

منچستر سیتی در ۸ سفر به اسپانیا در مسابقات اروپایی، ۶ بار باخته.

پس از باخت به روبین کازان در سال ۲۰۰۹، آبی و اناری ها طی ۲۰ بازی اخیر خانگی در لیگ قهرمانان اروپا، شکست نخورده اند. آنها صاحب ۱۸ برد و ۲ تساوی شده اند.

سرخیو آگوئرو دو بار در مسابقات اروپایی فصل جاری، هت تریک کرده است. یک بار در بازی مرحله انتخابی مقابل استوا بخارست و یک بار مقابل مونشن گلادباخ


وضعیت بازیکنان


یاسپر سیلسن دروازه بان هلندی بارسلونا به علت مصدومیت در این بازی حضور نخواهد داشت. شاید سرخی روبرتو و یوردی آلبا در کناره های خط دفاعی آبی و اناری ها قرار بگیرند و ساموئل اومتیتی جانشین خاویر ماسکرانو در قلب خط دفاعی بارسلونا بشود.

مهم ترین بازیکن مصدوم منچستر سیتی، کسی نیست جز باکاری سانیا که شانس چندانی برای حضور در نیوکمپ ندارد. فابین دلف نیز به تازگی از مصدومیت برگشته است. سرخیو آگوئرو پس از نیمکت نشینی در بازی مقابل اورتون، دوباره به نوک خط حمله سیتیزن ها باز می گردد.ترکیب احتمالی دو تیم

ترکیب احتمالی بارسا و سیتی
ترکیب احتمالی بارسا و سیتی

90tv

۱    
آی اسپورت
2016-10-19 15:01:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر