فهرست
کمتر کسی جرأت دارد سمت بازنده بایستد
کمتر کسی جرأت دارد سمت بازنده بایستد

کمتر کسی جرأت دارد سمت بازنده بایستد

۱ - حتی یک مربی خوب ممکن است در یک تیم (ملی یا باشگاه) نتیجه لازم را کسب نکند و اخراج شود. در واقع مربیگری شغلی است که برکناری و جابه‌جایی از طبیعیات آن است. اخراج کی‌روش از کلمبیا از همان فردای شکست قطعی به نظر می‌رسید همانطور که بعد از باخت ایران به عراق اخراج ویلموتس حتمی بود.
 
۲ - نکته مهم در مربیگری این است که شما با ده‌ها عنصر مختلف برای موفقیت سروکار دارید. به عنوان مثال؛ شاید اگر فدراسیون کلمبیا مثل ایران صبر می‌کرد، کی‌روش در مأموریتش در این کشور موفق می‌شد. به یاد داشته باشید که موقعیت ما بعد از شکست مقابل ازبک در تهران حتی بدتر از وضعیت امروز کلمبیا بود. 
 
۳ - شاید هم نه. در موقعیت ویلموتس ایمان نسبت به این سرمربی از بین رفته بود اما کی‌روش پس از شکست ازبکستان (در پی باخت به لبنان) با تصمیم علی کفاشیان کارش را ادامه داد و ایران کجدار و مریز سه پیروزی عالی برای صعود به جام کسب کرد و پس از آن امپراتوری مرد پرتغالی در ایران آغاز شد. 
 
۴ - همه اینها از پیچیدگی‌های فوتبال است. برای تحلیل موقعیت‌ها و آدم‌های فوتبال باید دقیق‌تر و جدی‌تر باشیم. فوتبال ورزش تصمیم و ریسک و شکست و البته گاهی پیروزی است. طبعاً فدراسیون کلمبیا هم امروز بابت انتخاب کی‌روش زیر فشار است اما آنها به سابقه این مربی اشاره می‌کنند. 
 
۵ - همانطور که فدراسیون ایران رزومه ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی بلژیک را برای هدایت تیم ملی معقول ارزیابی کرده بود. از این توییت قصد خاصی نداشتم جز یادآوری یک نکته: در روزهای شکست در همه‌ جای دنیا (شاید آلمان استثناست) کمتر کسی جرأت دارد پای بازنده بایستد. پس مربیان می‌روند. حتی موفق‌ترین‌هایشان.

 

۷ ۱  
آی اسپورت
2020-12-05 01:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، ۰۴:۳۵
جناب پژمان تپل میشه‌بگی‌موفقیت ما با دلتل موزامبیکی چی بوده؟
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر