فهرست
و پایان روند شکست ناپذیری رئال
و پایان روند شکست ناپذیری رئال

و پایان روند شکست ناپذیری رئال

آی اسپورت- بعد از 40 بازی بدون شکست پشت سر هم رئال مادرید بالاخره در بازی مقابل سویا در رامون سانچس پیزخوان و مقابل سویا 2 بر یک شکست خورد. بازی بین دو تیم رده اول و دوم جدول رده بندی لالیگا بازی ای پر از تنش و جذابیت بود و نکات تاکتیکی زیادی داشت. تیم زیدان الدین زیدان با سیستم 2-5-3 در نیمه دوم از حریف پیش افتاد، اما در 5 دقیقه پایانی سویا توانست بازی را برگرداند و نه تنها 3 امتیاز را کسب کند، بلکه به روند بدون شکست بودن مادرید هم پایان دهد.

نکات مثبت

زیدان سیستم 2-5-3 را امتحان کرد که بیشتر اوقات جواب می دهد. دفاع میانی ها، دنیل کارواخال و مارسلو آزاد بودند تا پیشروی کنند، در شرایطی که سویا هم نمی توانست به گل برسد. کاسمیرو روز به روز بازیکن کامل تری می شود، البته که گاهی او با اعتماد به نفس بیش از اندازه بازی می کند. لوکا مودریچ هم یک عملکرد فوق العاده دیگر به نمایش گذاشت.

نکات منفی

وقتی سرخیو راموس گل به خودی زد رئال کنترلش را از دست داد و کار را برای خودش سخت تر کرد. بازیکن اسبق سویا به نظر در دقایقی از بازی خیلی احساسی کار می کرد. حتی با سیستم 2-5-3 که امتحانش را پس داده هم بازیکن خط حمله رئال کمتر توانست در کارهای تهاجمی شرکت کند. کیلور ناواس هم اصلا مانند دروازه بان رئال فصل گذشته نبود.

امتیاز مربی از 10

سیستم جدید نشان می دهد که زیدان دیگر چه کارهایی با ترکیب تیمش می تواند بکند و چطور می تواند در بازی های بزرگ آینده کار کند. اما مربی نیمکت فوق العاده اش را از یاد برده بود، آن هم مقابل تیمی فیزیکی مانند سویا. یک تعویض برای این بازی کم به نظر می رسید، مخصوصا در 5 دقیقه آخر و زمانی که نیاز به بازیکنان تازه نفس تر بود.

امتیاز بازیکنان

(امتیازات از 10 می باشد و 10 بهترین نمره است. همچنین عملکرد بازیکنانی که بعد از دقیقه 70 در زمین بوده اند بررسی شده است)

کیلور ناواس – 4

او در موارد ویژه خوب کار نکرد، چند مهار معمولی داشت. وقتی ارسال انجام می شد کمتر بیرون می آمد و وقتی استفان یووتیچ گل برتری تیمش را زد، او به خاطر جاگیری بد مقصر بود.

دنیل کارواخال – 8

او عملکردی کامل و بی عیب داشت، پنالتی هم گرفت، از نظر فیزیکی عالی بود و فضای سمت راست را به خوبی پوشش داده بود، آن هم در تمام مدت بازی.

رافائل واران – 7

در بیشتر دقایق بازی متمرکز بود، اما در صحنه گل دوم سر جایش نبود. توپ از دست دادن کریم بنزما باعث شد فضای خالی پشت سر او ایجاد شود.

سرخیو راموس – 6

با اعتماد به نفس به نظر می رسید و حتی چند بار هم حمله کرد و به جدال مدافعان حریف رفت. گل به خودی او که با بدشانسی اش زده شد باعث شد تیم شکست بخورد، اما اگر این اتفاق نمی افتاد می شد گفت او عملکرد خوبی در این بازی داشته است.

ناچو فرناندس – 7

همیشه جدی بود، قابل اطمینان بود و وقتی مارسلو پیشروی می کرد به خوبی فضای پشت سر او را پوشش می داد.

مارسلو – 7

در سیستم جدید به خوبی در کارهای تهاجمی شرکت می کرد، البته که با 2 دفاع میانی هم او همین کار را می کرد. در پایان البته کمی خسته به نظر می رسید.

تونی کروس – 7

صبور و متمرکز بود. اما مقابل تیمی قرار گرفته بود که بازیکنان خط میانی فیزیکی ای داشت. در دقایق پایانی از توانایی اش در حفظ توپ کاسته شده بود.

کاسمیرو – 8

او مدام در حال پیشرفت است. از جنگ با استیون انزونزی و ونسان ایبورا لذت می برد. البته به خاطر اعتماد به نفس بالا موقعیت های خوبی را از دست داد، تاوانش هم این بود که تیم نتوانست به گل برسد.

لوکا مودریچ – 8

عملکرد او عالی بود و بارها داور درباره او تصمیمات اشتباه گرفت. او کاملا در اوج بود و این برای تیم ملی کرواسی و رئال خبر خوبی است.

کریم بنزما – 4

در نیمه دوم بیشتر در بازی دیده شد و چندین بار در صحنه هایی می توانست دروازه حریف را باز کند که موفق نبود. بی دقتی او در تمام کردن توپ های آخر به ضرر زیدان و تیمش شد. بارها هم ویتولو توپ او را گرفت و زمینه ساز حمله تیمش شد. در صحنه گل برتری سویا هم او توپ را از دست داده بود. بازیکن فرانسوی در دقایق پایانی اشتباهاتی فراموش نشدنی انجام داد.

کریستیانو رونالدو – 6

در این بازی او روز آرامی را گذراند و کمتر بازی انفجاری اش را انجام داد. سرعتش مثل همیشه نبود، اما باز هم در ضربه پنالتی مثل همیشه عالی کار کرد. او چند شوت عالی هم به سمت دروازه حریف زد.

بازیکن تعویضی

متیو کواچیچ – 6

در دقیقه 74 جانشین تونی کروس شد. در کارهای دفاعی خوب کار کرد، اما در حفظ توپ توانایی تونی کروس را نداشت. چیزی که در دقایق پایانی برای رئال مادرید خیلی مهم بود.

 

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-01-16 19:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
خوبه شما معلم يا استاد دانشگاه نيستي با اين نمره دادنت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر