فهرست
افت دو غول اسپانیا
افت دو غول اسپانیا

افت دو غول اسپانیا

آی اسپورت - فصل ۲۰ - ۲۰۱۹ لالیگا با اتفاقات و نتایج عجیبی شروع شد. پیروزی صد در صدی اتلتیکو و نتایج سینوسی دو تیم بارسا و رئال در ۳ هفته ابتدایی از اتفاقات جالب توجه بود. البته عوامل متعددی در بدست آمدن این نتایج برای بارسا و رئال وجود دارند. مصدومیت و غیبت مسی و هازارد و هماهنگ نشدن بازیکنان جدید با مجموعه تیم و از طرفی تمرکز باشگاه و مربی بر روی  خرید بازیکنان جدید ازجمله نیمار و پوگبا میتواند از این عوامل باشد. 

کمتر دیده بودیم دو تیم بارسا و رئال بطور همزمان فصل را با نتایج ضعیف آغاز کنند. یکی از معدود فصل ها، فصل ۰۶ - ۲۰۰۵ بود که بعد شروع نا امید کننده دو تیم، در نهایت بارسا با اوج گیری در طول فصل، قهرمان شد و فصل ۰۲ - ۲۰۰۱ هم دو تیم شروعی دور از انتظار داشتند و در نهایت والنسیا قهرمان شد.

از سال ۲۰۰۰ تا کنون در ۱۸ دوره لالیگا، بارسا و رئال در مجموع ۱۴ بار قهرمان شدند که ۸ قهرمانی سهم بارسا و ۶ قهرمانی سهم رئال است ، والنسیا ۲ قهرمانی و اتلتیکو مادرید و دیپورتیو لاکرونیا هم هر کدام ۱ قهرمانی بدست آورده اند. در واقع ۷۸٪ قهرمانی های لالیگا،  سهم بارسا و رئال است.

شاید از طرفی اوج گیری و قهرمانی دیگر تیمها باعث جذابیت بیشتر لالیگا شود و منتقدان دو قطبی بودن لالیگا را راضی کند و شاید از نگاهی دیگر اُفت ادامه دار این دو تیم که البته کمی هم بعید بنظر می رسد، موجب پائین آمدن سطح کیفی لالیگا و کاهش بیننده تلویزیونی شود. باید چند هفته دیگر صبر کرد و دید آیا دو غول خفته، از خواب پیش فصل بیدار می شوند و دوباره اوج می گیرند یا اینکه همچنان به نتایج سینوسی خود ادامه می دهند.

 

۳    
آی اسپورت
2019-09-05 13:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر