فهرست
شورش تلویزیون علیه مردم
شورش تلویزیون علیه مردم

شورش تلویزیون علیه مردم

آی اسپورت - در روزهایی که شایعات زیادی در مورد بازگشت عادل فردوسی‌پور به تلویزیون مطرح شده و می‌گویند ممکن است او حداقل در سطح گزارشگر دوباره با سازمان همکاری کند، انتشار خبری کاملا متفاوت نشان داد ظاهرا صداوسیما برای دهان‌کجی به مردم قائل به هیچ مرزی نیست! بر این اساس گفته می‌شود همزمان با آغاز فصل جدید لیگ برتر، قرار است یک برنامه فوتبالی به نام «مثبت نود» با اجرای محمدحسین میثاقی روی آنتن شبکه سوم سیما برود. بعد از تعطیلی ناگهانی نود در آخرین روزهای سال گذشته، برنامه «فوتبال برتر» به نوعی جایگزین آن شد و با پخش شبانه، بعد از برگزاری هر روز از مسابقات لیگ برتر تلاش کرد همان رویه را در تحلیل فنی و کارشناسی داوری بازی‌ها دنبال کند، اما به موفقیت خاصی دست پیدا نکرد. گذشته از اینکه خیلی از مردم این برنامه را به چشم غاصب حق عادل و نود می‌دیدند و بر آن مهر «تحریم» کوبیدند، پخش نامنظم و متغیر فوتبال برتر هم در کاهش اقبال عمومی به آن نقش داشت. حالا اما گویا مسوولان شبکه سه تصمیم به راه‌اندازی برنامه‌ای متفاوت گرفته‌اند؛ برنامه‌ای که حتی در نام و نشانش هم از کلمه «نود» استفاده شده و ممکن است مثل شوی توقیف‌شده عادل، یک شب خاص در طول هفته پخش شود. ظرف همین 24 ساعت گذشته انتشار خبر راه‌اندازی چنین برنامه‌ای با واکنش منفی گسترده مردم مواجه شده است و طبعا با آغاز تولید و پخش آن، بر حجم مخالفت‌ها افزوده خواهد شد.

فوتبال 120 هم از بین رفت؟

دیروز اما یک فیلم کوتاه لو رفته از استودیوی یک برنامه ورزشی منتشر شد که احتمالا مربوط به همین «مثبت نود» بوده است. در این فیلم، میزی با برچسب «ورزش جهان» هم دیده می‌شود که شایعات را در مورد دو وجهی بودن این برنامه تایید می‌کند. گویا قرار است غیر از فوتبال داخلی، مسابقات خارجی هم در مثبت نود مورد بررسی قرار بگیرد و به این ترتیب به نوعی ادامه حیات برنامه فوتبال 120 هم به خطر خواهد افتاد. فوتبال 120 سال‌هاست که به تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور در شبکه ورزش روی آنتن می‌رود و در این ماه‌های آخر تنها حلقه ارتباطی عادل با صداوسیما بوده است. تولید این برنامه در حال حاضر به خاطر تعطیلی مسابقات اروپایی متوقف شده و مطابق معمول به زودی باید فصل جدید آن آغاز شود، اما عجیب نیست اگر چنین اتفاقی رخ ندهد؛ چه اینکه اواخر فصل قبل شایعه شد بعد از نود، برنامه دوم فردوسی‌پور هم تعطیل خواهد شد تا ارتباط او با سازمان به طور کامل قطع شود. حالا هم گنجانده شدن آیتم ورزش جهان در مثبت نود، این شائبه را تقویت می‌کند. اگر اینطور باشد، میثاقی به نوعی دومین برنامه استادش عادل را هم بلعیده و این موضوع نگاه‌ها را به او به مراتب منفی‌تر از گذشته خواهد کرد.

دوشنبه‌ها پخش می‌شود؛ چه جالب!

گفتیم که پخش نامنظم و متغیر فوتبال برتر یکی از عواملی بود که باعث «نگرفتن» این برنامه شد و به این ترتیب احتمالا «مثبت نود» یک جای ثابت هفتگی در کنداکتور شبکه سه پیدا خواهد کرد. بر این اساس شنیده می‌شود مسوولان شبکه این برنامه را برای پخش در دوشنبه‌شب‌ها در نظر گرفته‌اند؛ یک اتفاق بسیار جالب دیگر که ابعاد تازه‌تری از دهان‌کجی و بی‌اعتنایی سیما نسبت به میل و خواست مردم را روشن می‌کند.

استفاده از نفرات برتر آقای گزارشگر

از قرار معلوم یکی از اتفاقاتی که در مثبت نود رخ خواهد داد، استفاده از نفرات برتر برنامه آقای گزارشگر است؛ جوانان جویای نام و کار که در این برنامه مجال ارایه توانایی‌های‌شان را خواهند داشت و بعید است زیاد هم برای‌شان فرقی داشته باشد که موقعیت این برنامه از نظر حرفه‌ای، عاطفی و وجدانی چیست! آنها فقط می‌خواهند یک موقعیت برای کار داشته باشند و این فرصت به آنها داده خواهد شد.

امروز جمعه است؛ خداحافظ!

دیروز تلاش کردیم در رابطه با مسایل مربوط به برنامه مثبت نود، با یکی از مسوولان شبکه سه صحبت کنیم. طبیعتا بهترین کسی که می‌توانست جواب‌مان را بدهد میثم فضلعلی، مدیر گروه ورزش شبکه بود. او که معمولا به سختی جواب تلفنش را می‌دهد این بار این کار را کرد، اما خیلی کوتاه در پاسخ به خبرنگار روزنامه گل گفت: «امروز که جمعه است، بروید استراحت کنید تا فردا.» خب البته برای صداوسیما حداقل از حیث پاسخگویی، هر هفت روز هفته جمعه است انگار!

خبری از نود عادل نیست

مجموعه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که شایعاتی مبنی بر بازگشت عادل فردوسی‌پور به شبکه سه بر سر زبان‌ها افتاده بود. بر این اساس به نظر می‌رسد اگر هم بازگشتی برای عادل در کار باشد، فقط مربوط به جنبه گزارشگری او است، وگرنه شبکه سه قصدی برای احیای نود به شکل بیست سال گذشته ندارد. آنها تصمیم‌شان را گرفته‌اند و کار را با میثاقی ادامه می‌دهند. با این تفاسیر باید دید واکنش عادل به پیشنهاد احتمالی بازگشت محدودش به تلویزیون چیست و آیا او می‌پذیرد بدون نود، فقط برای گزارش راهی شبکه سه شود یا نه.

گل

۱۷ ۱  
آی اسپورت
2019-08-11 02:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
به چیز چپ اسبم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر