فهرست
شعار علیه عرب؛ حمایت از برانکو
شعار علیه عرب؛ حمایت از برانکو

شعار علیه عرب؛ حمایت از برانکو

آی اسپورت - اتفاقاتی که در دو روز گذشته مقابل باشگاه پرسپولیس به خاطر تجمع هواداران معترض و عصبانی رخ داد، بدون هیچ تردیدی یکی از مهم‌ترین اتفاقات و حاشیه‌های فوتبال ایران است. می‌گویند زندگی همان چیزی است که شما برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید. یعنی ما فکر و همه چیز را برنامه‌ریزی‌ می‌کنیم تا شرایط آنطور که دوست داریم پیش برود. منتهی تقدیر هر شکلی که بخواهد ما را بازی می‌دهد و به یکباره خودمان را جایی می‌بینیم که اصلا فکرش را هم نمی‌کردیم.

در فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس اما تقدیر را مدیران رقم می‌زنند. پرسپولیس برای سومین سال متوالی قهرمان لیگ شد و این بار قهرمانی جام حذفی را هم به دست آورد. منتهی شیرینی این موفقیت‌های تاریخی و داشتن یک تیم قدرتمند و قابل احترام با رفتن برانکو ایوانکوویچ به کام هواداران زهر شد.

آنها فکر می‌کردند برانکویی که به مدیران باشگاه گفته بودند خط قرمزشان‌ است می‌ماند و با تقویت کردن تیمش پرسپولیسی قدرتمند را وارد مسابقات فصل بعد می‌کند. منتهی به یکباره بدقولی‌های مدیریت باشگاه در تسویه حساب با مربی موفق کروات کار دست آنها داد و برانکو ساز رفتن کوک کرد و با الاهلی عربستان به توافق رسید.

این اتفاق بدترین شوکی بود که به هواداران پرسپولیس وارد شد. با اینکه رسانه‌های عربستانی خبر از توافق رسمی برانکو با الاهلی داده‌اند و خود این مربی هم روز گذشته این خبر را در مصاحبه‌ای تأیید کرد، هواداران همچنان خواهان بازگشت مربی هستند که بهترین نتایج ممکن را در سال‌های اخیر برای آنها گرفت و جام‌های زیادی برای‌شان به ارمغان آورد.

آنها با هیچ منطقی جدایی پروفسور را نمی‌پذیرند و از مدیران و عوامل باشگاه به شدیدترین شکل ممکن ناراضی هستند. در تمام مدتی که برانکو روند موفقیت را با پرسپولیس سپری می‌کرد، هواداران ترس روزی را داشتند که از پرسپولیس برود و حالا این روز در بدترین زمان ممکن فرا رسیده و باشگاه‌ هم اشتباهات زیادی در این زمینه داشته است.

به همین ترتیب تعدادی از هواداران پرسپولیس دو روز است که تجمعی جنجالی و پر سر و صدا مقابل ساختمان باشگاه محبوب خود داشته‌اند و خواهان اخراج ایرج عرب و استعفای دسته‌جمعی تمام مدیران باشگاه از جمله اعضای هیات مدیره هستند. به شعارهای آنها اگر دقت کنید، مشخص می‌شود که بدون هیچ‌گونه ترس و مصلحت و رودربایستی در حال تاختن به مدیران باشگاه و خط و نشان کشیدن برای آنها هستند.

«برانکو برنگرده، هر روز همین بساطه» پیام واضحی دارد. این هواداران فقط برانکو را می‌خواهند و نمی‌خواهند واقعیت رفتن او را هضم کنند. البته آنها به خوبی فکر احتمال نیامدن مربی که به او لقب رییس را داده بودند هم کرده‌اند. دیروز تندترین شعارها علیه ایرج عرب بود و کمترین خواسته هواداران اخراج مدیرعامل باشگاه است نه استعفای او! جعفر کاشانی که در چندین نوبت مصاحبه‌هایی تند علیه برانکو انجام داده بود و گفته بود مربی بزرگتر از برانکو باید به پرسپولیس بیاید هم با اینکه پیشکسوت قدیمی باشگاه است با خشم هواداران رو به رو شد و توهین شنید.

هواداران معترض به اعضای هیات مدیره هم لقب بی‌کفایت داده‌اند و معتقدند که آنها مأموریت داشتند مقدمات نابودی پرسپولیس و جدایی برانکو را فراهم کنند.

البته هیچ‌وقت نمی‌توان عنوان کرد اعضای هیات مدیره چنین برنامه‌ ترسناکی را دنبال می‌کردند و این یک ادعای غیر قابل اثبات است. منتهی سوابق مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های هواداری به خوبی مشخص می‌کند که از ماه‌ها قبل که عرب مدیرعامل شد و هیات مدیره جدید مشخص شدند‌، شایعه شده بود که آنها در آخر فصل مقدمات جدایی برانکو از باشگاه را فراهم می‌کنند و از بد حادثه این اتفاق هم رخ داد. پس طبیعی است که واکنش هواداران به تندترین حد ممکن برسد.

محسن خلیلی هم به خاطر اینکه شایعه شده به دنبال سرمربیگری علی دایی یا افشین قطبی در باشگاه است به منفورترین چهره نزد هواداران بعد از ایرج عرب تبدیل شده است. او بارها این موضع را تکذیب کرده اما خشم طرفداران گریبان خلیلی را گرفته است. البته در تجمع دیروز این بحث مطرح شد که یکی از لیدرهای سابق و معروف باشگاه که در حال حاضر در انگلیس حضور دارد، تماشاگران معترض را از راه دور و از طریق دوستانش هدایت می‌کرده است. گفته می‌شود که پروژه حمله به خلیلی به خاطر رفاقت این لیدر با یکی از پیشکسوتان سابق که سرپرست تیم هم بوده اجرایی شده است.

اتفاق حیرت‌انگیز این است که این هواداران به علی پروین هم حمله کردند و علیه علی دایی و افشین قطبی موضع‌گیری تندی داشتند.

شاید باور نکنید اما در کانال‌های هواداری، پرسپولیسی‌های عصبانی این بحث را مطرح کرده بودند که اگر برانکو نیامد و مدیران باشگاه خواسته آنها را عملی نکنند، به داخل ساختمان باشگاه بریزند و خودشان آنها را از باشگاه پرسپولیس بیرون کنند. به خاطر همین حجم از عصبانیت و تعداد زیاد معترضان، مدیران باشگاه از پلیس خواستند که امنیت باشگاه را برقرار کنند و در تمام مدت تجمع، پلیس ضد شورش و مأموران نیروی انتظامی هم مقابل باشگاه صف کشیدند ولی برخوردی کاملا محترمانه با تماشاگران داشتند. در نهایت اما وقتی صدای اعتراض ساکنین محل از این تجمع اعتراضی درآمد، مأموران مجبور شدند جمعیت را متفرق کنند و از هر دو طرف کوچه راه رفت و آمد را مسدود کردند. با این حال این دسته از هواداران قرار تجمع بزرگتری برای امروز و حتی روزهای آینده گذاشتند تا به خواسته خود برسند.

زنان تماشاگر پرسپولیس هم حضور چشمگیری در این تجمع داشتند. هواداران حتی بعد از چند ساعت شعار و اعتراض در مقابل باشگاه نشستند و هیچ‌کدام از مدیران به آنها پاسخی ندادند. وقتی هم یک بار به آنها پیشنهاد داده شد که چند نفر از آنها به نمایندگی از جمعیت به داخل باشگاه بروند تا با مدیران صحبت کنند، ‌همه تأکید کردند هر کسی به داخل برود خائن است و خواسته آنها یک چیز است؛ بازگشت برانکو و اخراج عرب و استعفای هیات مدیره!

۷ ۳  
آی اسپورت
2019-06-19 15:59:00
نظر دهید

۳ نظر
اوشاق
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۰۵
مافیا ندارد؟؟؟؟؟؟ لابد مافیا عمه من داره. روحانی و وزیر و داور و کمیته انضباطی و دایی و تارتار و گل محمدی و رفیعی و بنگر و.... برا عمه من کار کردن
۷
ژان والژان
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۱۰
تیم مقدس ملی ایران رو به وجود نجس برانگو آلوده نکردن و این باعث شد دلالویچ بره عربستان.. دلیل این بود و تمام. بقیه قرتی بازی های اقلیت لنگی بی اصالته. قرار بود 2.2 ملیون یورو رو نقدا توسط عراقچی ملعون به برانگوتون بدن ولی خودش رسما گفته دوست داره در تیم پزطرفدار الاهلی ادامه بدم. دیگه خودم هم حالم از تعفن لنگی به هم می خوره. این چه ربطی به عرب مادر مدره داره؟؟؟
حتما باید باز شلنگ بگیرن به هیکل قهوه ایتون؟؟؟؟؟؟
...
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۰۰
پول این مملکت ریخته شده تو حلق کیسه نحس نجس. در عرض یک سال شوفر دلال رو میندازن بیرون و اقا چونی 3 میلیون یورویی رو میارن. روزی که جیره کیسه کشا قطع بشه باید برید گدایی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر