فهرست
برانکو همیشه همین است؛ یک تیم 11 + 3 نفره!
برانکو همیشه همین است؛ یک تیم 11 + 3 نفره!

برانکو همیشه همین است؛ یک تیم 11 + 3 نفره!

آی اسپورت – باخت شگفت انگیز پرسپولیس در جام حذفی در مقابل تیمی به نام قشقایی شیراز باعث یک مبحث جدید پیرامون این تیم باز کرده است. مبحثی به نام «تیم دوم» یا بازیکنان ذخیره و نیمکت نشین. خیلی‌ها از کیفیت بازی دیروز به این نتیجه رسیده‌اند که پرسپولیس «تیم دوم» یا بازیکنان ذخیره باکیفیتی ندارد و این مساله می‌تواند یک معضل جدی برای این تیم محسوب شود. برای اینکه بدانیم این مشکل چطور در پرسپولیس ایجاد شده نیاز به بحث‌های خیلی فنی نیست. کافی است به یاد بیاوریم مربی این تیم برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی ایران است. برانکو زمانی که سرمربی تیم ملی بود هم همین روش را در این تیم پیاده می کرد. او تقریبا در همه بازی‌های تیم ملی از یک ترکیب 11 نفره ثابت استفاده می‌کرد. این یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های برانکو بود و هست. حتی 3 بازیکن تعویضی او هم از قبل معلوم بودند و حدس زدن این که کدام بازیکن در کدام دقیقه و به جای چه کسی وارد زمین می‌شد هم سخت نبود.

او یک تیم 11 نفره داشت با 3 یا نهایتا 4 بازیکن جانشین. بقیه بازیکنانی که روی نیمکت تیم ملی می نشستند اصلا فرصت بازی پیدا نمی‌کردند. همین مساله باعث ناراحتی و افت روحی بازیکنان نیمکت نشین می‌شد. مشابه این اتفاق سال گذشته و امسال هم در پرسپولیس برانکو رخ داد. آخرین بازیکنی که از نشستن روی نیمکت خسته شد ساسان انصاری بود که به فولاد برگشت و خیلی زود در این تیم به اوج رسید. گفتن نمی‌خواهد که اگر انصاری در پرسپولیس می‌ماند شاید می‌توانست در بازی با قشقایی کمک حال بزرگی برای برانکو باشد. برای برانکویی که حالا حالاها باید طعنه این باخت ناباورانه را به جان بخرد.

 

 

۱۴ ۴  
آی اسپورت
2016-10-01 11:46:00
نظر دهید

۴ نظر
احمد
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹
خیلی نکته درستی گفتی، برانکو بر خلاف تصوری که ازش وجود داره، اصلا مربی خوبی نیست و البته خیلی لجبازه
۷ ۲
علی
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۴۱
آره راست میگی برانکو اصلاً بدرد نمیخوره !
بهتره بریم سراغ مربیان با دانش روزافزون وطنی مثل، درخشان، استیلی، مرفاوی، علیمنصور، علی دائی ...
تیمش نه فوتبال خوبی بازی می کنه نه نتیجه خوبی هم می گیره
یه مربی مثل مربیای وطنی بیآریم و تنه به بارسا و بایرن بزنیم تو فوتبال مدرن
.......
۸
majid22
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۳۰
با احترام اما شما یا طرفدار استقلالی یا فوتبال نمیفهمی
۷
مجید 22
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۰
تقریبا مخالفم.ی تیم نمیتونه وقتی داره بازی هاشو میبره دست به ترکیب بزنه.باخت دیروز ی اتفاق بود به چند دلیل.تجربه پایین و جابجایی زیاد و خیلی چیزای دیگه.هر تیمی ی اسکلتی داره.وقتی شما اسکلت رو کلا به هم بریزی خراب میشه.اسکلت تیم بر پایه بیرانوند و سید و انصاری و ماهینی و کمال مسلمان و طارمی و امیری ریخته شد اول فصل. حالا شما بیا جاهارو عوض کن و ستون رو بهم بریز.قطعا با شکست مواجع میشه.من قول میدم اگه برانکو بخواد با همین نفرات فصل رو ادامه بده میشه مثله پارسال همه رو میبره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر