فهرست
۹نکته از فصل بد رئال در لالیگا؛ آژیر خطر!
۹نکته از فصل بد رئال در لالیگا؛ آژیر خطر!

۹نکته از فصل بد رئال در لالیگا؛ آژیر خطر!

آی اسپورت- رئال مادرید در لالیگا عملکرد وحشتناکی داشته. تیم زیدان با شکست مقابل ویارئال به رکورد عجیب از دست دادن ۲۲ امتیاز در هجده بازی اولش در لیگ اسپانیا رسید.  رئال مادرید به علت حضور در جام جهانی باشگاه ها یک بازی کمتر از رقبایش انجام داده اما با این وجود آمارش آن قدر ضعیف بوده که با یک بازی نتواند شرایط را تغییر دهد. نکاتی را در مورد شرایط نا امید کننده رئال مادرید با هم مرور می‌کنیم.

۱- بیشترین اختلاف با صدر جدول 

اگر بارسا در آنوئتا برنده شود رئال مادرید با یک بازی کمتر به رکورد ۱۹ امتیاز اختلاف با صدر تا پایان دور رفت می رسد. این رکورد بدترین نتیجه رئال مادرید در دور رفت در سیزده سال اخیر خواهد بود. رکورد قبلی متعلق به فصل ۱۳-۲۰۱۲ است که در آن زمان رئال در پایان دور رفت هجده امتیاز تا صدر جدول فاصله داشت.

۲- رئال از کل پارسال بیشتر امتیاز از دست داده

رئال مادرید در کل فصل قبل در لالیگا ۲۱ امتیاز از دست داد و به قهرمانی رسید. رئال در کل فصل ۶ تساوی و سه شکست داشت در حالی که در این فصل تیم زیدان در یک نیم فصل پنج تساوی و چهار شکست داشته است. اگر رئال مادرید کل ۲۰ بازی بعدی خود در لالیگا را ببرد ۹۳ امتیازی می شود و شاید شانسی برای قهرمانی داشته باشد.

۳- اختلاف با صدر کمتر از منطقه سقوط!

بسته به نتایج روز یکشنبه بارسلونا و الاوس ممکن است که اختلاف رئال مادرید با صدر جدول بیش از اختلاف امتیاز با منطقه سقوط شود. در حال حاضر اختلاف رئال با صدر جدول شانزده امتیاز است و با منطقه سقوط هفده امتیاز.

۴- طلسم گلزنی در خانه

رئال مادرید از فصل ۰۷-۲۰۰۶ تا کنون نشده بود که در دو بازی پیاپی در خانه گل نزند. رئال در آن فصل مقابل لوانته با نتیجه یک بر صفر باخت و مقابل بتیس به تساوی بدون گل رسید. رئال در دو بازی حانگی قبلی مقابل بارسا و ویارئال مغلوب شده است.

۵- شکست پشت شکست در برنابئو

تیم زیدان نه تنها در خانه گل نمی زند بلکه برای اولین بار از فصل ۰۹-۲۰۰۸ تا کنون دو باخت پیاپی در خانه در لالیگا داشته است. رئال در آن فصل در دو بازی خانگی پیاپی مقابل بارسا و مایورکا شکست خورده بود.

۶- مشکل در ثبت دو پیروزی پشت سرهم

رئال مادرید ۹ بازی پیاپی است که نتوانسته دو برد پیاپی در لالیگا داشته باشد. آخرین بار درمقابل ختافه و ایبار بود که رئال در اواسط اکتبر دو برد پیاپی در لالیگا کسب کرد.

۷- بدتر از رافا بنیتز

دو سال پیش زیدان در حالی جانشین رافا بنیتز شد که مربی اسپانیایی در دور رفت در ۱۹ بازی ۳۷ امتیاز کسب کرده بود. سرمربی فعلی نیوکاسل در هفته نوزدهم اخراج شد و جایش را به زیزو داد.

۸- کمک به رکوردشکنی حریفان

ویارئال شب گذشته برای اولین بار در تاریخ خود در برنابئو بازی کرد. آنها ۱۹ بازی پیاپی در زمین رئال برنده نشده بودند. بتیس پس از ۱۹ سال در خانه رئال پیروز شد و خیروا نیز در اولین بازی تاریخ لالیگایی خود مقابل رئال برنده شد. نومانسیا و فوئنلابرادا که تیمهای دسته پایین تر بودند هم در زمین رئال نباختند.

۹- لیگ قهرمانان اروپا

با این که صرفنظر از هر شرایطی رئال مادرید در پایان این هفته در رتبه چهارم می ماند و حضور در لیگ قهرمانان فصل اینده را از دست نمی دهد اما رئال فقط یک امتیاز تا سقوط به رده ششم و از دست دادن سهمیه فاصله دارد. اگر جدول لالیگا را صرفا بر اساس بازیهای خانگی تنظیم کنیم، رئال بعد از بارسا، اتلتیکو، والنسیا، سویا و ختافه ششم می شود. اگر جدول بر اساس بازیهای خارج از خانه تنظیم شود (رئال یک بازی معوقه مقابل لگانس دارد). رئال مادرید پنجم می شود و بارسا، اتلتیکو، والنسیا و ویارئال بالاتر هستند.

90tv

۴    
آی اسپورت
2018-01-14 16:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر