فهرست
کری عجیب روزنامه پیروزی؛ گمنام‌هایی که استقلال را حذف کردند
کری عجیب روزنامه پیروزی؛ گمنام‌هایی که استقلال را حذف کردند

کری عجیب روزنامه پیروزی؛ گمنام‌هایی که استقلال را حذف کردند

آی اسپورت - شکست دیروز پرسپولیس در مقابل تیم کم نام و نشان قشقایی شیراز باعث شد طرفداران استقلال در فضای مجازی به پرسپولیس و طرفدارانش طعنه بزنند. سایت روزنامه پیروزی اما در اقدامی عجیب به یادآوری باخت‌های استقلال در ادوار مختلف جام حذفی‌ در مقابل تیم‌های ناشناس پرداخت تا به این ترتیب از غم شکست دیروز پرسپولیس کند. این سایت نوشته است:  

پرسپولیس برای اولین بار در مرحله اول مسابقات فوتبال جام حذفی، از دور بازی‌ها حذف شد. این در حالی اتفاق افتاد که رقیب سنتی پرسپولیس یعنی استقلال سابقه حذف در مرحله اول جام حذفی را در سال‌های گذشته مقابل تیم‌های مس رفسنجان و شاهین بوشهر داشته است. استقلالی‌ها که کارنامه بدی در مقابل تیم‌های کم نام و نشان دارند در20 سال گذشته حذف و ناکامی را در جام حذفی مقابل تیم‌های گمنام تجربه کرده‌اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 1- تولي‌پرس قزوين
يکي از تيم‌های گمنامی که استقلال را در جام حذفی از گردونه رقابت‌ها بيرون کرد تولی‌پرس قزوين بود. تيمی که در خانه خودش و در يک تک بازی توانست با گل بهنام ابوالقاسم‌پور تيم پرطرفدار استقلال را در اواسط مسير جام حذفی کنار بزند. اين مسابقه خيلی سال پيش برگزار شد و آن زمان ليگ برتری در کار نبود و مسابقات در ليگ آزادگان برگزار می‌شد.


2 - فراز قم
از ديگر تيم‌های گمنامی که موفق به حذف استقلال از گردونه اين رقابت‌ها شدند می‌توان به فراز قم اشاره کرد. تيمی که در ديدار رفت و برگشت رودرروی استقلال قرار گرفت و پس از شکست يک بر صفر در تهران و خانه حريف موفق شد در قم استقلال را با دو گل شکست داده و اين تيم را در عين ناباوری حذف کند.


3 - مرصاد شيراز
شيرازی‌هاي دسته پايين‌تر هم زهرشان را در مسابقات جام حذفی بر تن استقلال ريخته‌اند و از ياد نخواهيم برد تيم امير قلعه‌نويی را که در رويارويی با مرصاد شيراز در يک تک بازی که دو – صفر مغلوب ميزبان خود شد و از همان شيراز با جام حذفی خداحافظی کرد. بازی که سبب شد انتقادات فراوانی را برای امير قلعه‌نويی در پي داشته باشد. تيمی که بعد از آن بازی حسين کوشکی را به استقلال داد تا پای اين بازيکن از اين طريق به سطح اول فوتبال ايران باز شود و برد مرصاد به اين شکل برای او خوش‌يمن تلقی شود.


4 - ايرانجوان بوشهر
امير قلعه‌نويی يک بار ديگر هم با استقلال از گردونه جام‌حذفي خداحافظی کرده است و آن پس از رويارويی با تيم ايرانجوان بوشهر بود. بازی که به قيد قرعه استقلال بايد آن را در خانه ميزبان برگزار می‌کرد و در شرايطی که تا دقايق پاياني با يک گل از ميزبانش پيش بود به يکباره در دقيقه 89 با گل حريف کار را در وقت اضافه و ضربات پنالتی ديد و در نهايت هم اين ايرانجوان بوشهر بود که در ضربات پنالتی سند حذف تيم قلعه‌نويی را امضا کرد.


5 - صنعت ساری!
استقلال با سرمربيگری قلعه‌نويی در ليگ پنجم البته يکبار هم از رويارويي با يک تيم دسته پايين‌تر انصراف داد و در واقع در زمين مسابقه حاضر نشد. البته ماجراي آن بازی به اين ترتيب بود که در سوی ديگر جدول جام‌حذفی تيم پرسپوليس پس از حذف ابومسلم (سه بر دو) و ملوان (سه بر يک) در انتظار برنده بازی استقلال-صنعت ساری بود که به يکباره استقلالی‌ها از ادامه مسابقات جام‌حذفی انصراف دادند. گرچه پس از پايان تمام ماجرای انصراف قلعه‌نويی معترض شد که اين رفتار برخلاف ميل باطنی او بوده است (!) آن زمان هدايت پرسپوليس را آری‌هان در دست داشت و البته استقلال در پايان فصل به عنوان قهرمانی ليگ‌برتر هم رسيد.

 

کد خبر:9402

۳ ۶  
آی اسپورت
2016-10-01 13:32:00
نظر دهید

۶ نظر
امیر
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۴۳
واقعا پررویی هم نعمتیه. روحیه خوبی دارن که بعداز حذف اینجوری دارن کری میخونن
۵
عليرضا
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۷
چند نكته براي اين آقاي بي سواد

1.استقلال هيچ وقت در جام حذفي با تيمي به اسم تولي پرس قزوين روبرو نشده
2.استقلال با نتايج 2-1 و 1-0 فراز قم رو برد و در مقابل اين تيم حذف نشده
3.مورد 5خيلي باحال بود.اگر يادتون باشه علي آبادي تازه رئيس سازمان شده بود و دوستانش انصاري فرد رو كرده بود مديرعامل پرسپوليس.در اون فصل چون استقلال قهرمان ليگ شده بود و علي آبادي مصر بود پرسپوليس رو قهرمان حذفي كنه(حتي جام حذفي رو انداخت بعد جام جهاني تا پرسپوليس خودشو تقويت كنه)از طريق منوچهر صالحي نماينده وزارت رفاه كه استقلال اون زمان تحت پوشش اونا بود به استقلال دستور داد به پرسپوليس ببازه تا اين تيم بره فينال كه قلعه نوعي مخالفت كرد و به همين دليل استقلال مقابل صنعت ساري حاضر نشد
۳
محمد
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۰
باید خدمت نویسنده بی اطلاع لنگی این مطلب برسونم که استقلال فراز قم رو تو بازی برگشت تو قم با گل نیکبخت دقیقه 81 برد وصعود کرد این رو با یه سرچ ساده هم میشد فهمید البته از لنگی جماعت توقعی بیش از این نیست
۲
برزو
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۱
مورد 5 خیلی مسخره است! دیگه همه میدونن اون سال چه اتفاقی افتاد! به زور میخواستند لنگپولیس رو قهرمان حذفی کنند ولی حسابی قهوه ای شدند.
۲
من یک لنگی هستم
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۲
فقط ایل قشقایی
کیس کش قهار
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۲
سلام به همه کیسه کشای عزیزم
چرا آخه اینقدر شما عصبانی میشید
مگه غیر از اینه که عابدینی رئیس فدراسیون وقت شما رو از دسته سه آورد دسته یک
وگرنه هنوزم در حال تلاش به سعود به لیگ برتر بودید
حالا پنج تا باخت به این تیمها که چیزی از ارزشهای متخصص آسیا کم نمیکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر