فهرست
ماموریت قایدی؛ آتش زدن استادیوم جام جهانی!
ماموریت قایدی؛ آتش زدن استادیوم جام جهانی!

ماموریت قایدی؛ آتش زدن استادیوم جام جهانی!

آی اسپورت - درخشش خیره کننده قایدی در دیدار مقابل الاهلی  یکی از مهمترین عوامل صعود آبی‌ها به دور بعد بود. زمانی که او مسی‌وار با ضربه‌ای توپ را از محمدالعویس چغر می‌گذراند  یاد زمانی افتادیم که پسرک 18 ساله‌ای با پای معوج  با یک قرارداد پر سر و صدا به استقلال پیوست. مهدی قایدی که در ایران جوان بوشهر و در لیگ یک چهره شده بود، به دنبال جدایی از این تیم و حضور در پایتخت بود.

در آن برهه زمانی، گفته می شد که دو بازیکن همشهری قایدی که در پرسپولیس حضور داشتند، قصد داشتند مقصد باشو را به سوی آن تیم تغییر دهند. اما حسین ماهینی و مهدی طارمی که همچون قایدی بوشهری هستند، نتوانستند نظر مهدی را عوض کنند تا او با پشت سرگذاشتن همه بی‌اعتمادی‌ها بی وقفه بدرخشد.

قایدی در ابتدای حضور در استقلال، با حرکات تکنیکی و بازی زیبا دل هواداران استقلال را بدست آورد اما حاشیه هایی که برای او ایجاد شد، باعث گردید تا او 2 سال از حضورش در استقلال را به نوعی بدون دستاورد خاصی بگذراند. از قهر در شب قبل از بازی گرفته تا حضور با دمپایی در تمرینات استقلال و آن تصادف لعنتی. اما همه اینها باعث نشد قایدی دست از تلاش بکشد و در لیگ نوزدهم، موتور نیمار ایران روشن شد.

قایدی در ابتدای فصل گذشته با کسب اجازه از بزرگان استقلال، پیراهن شماره 10 این تیم را پوشید و قول داد که 10 گل برای استقلال به ثمر برساند. وعده ای که خیلی جدی گرفته نشد و کمتر کسی فکرش را میکرد که باشوی کوچک یک فصل رویایی را در پیش داشته باشد.

مهدی قایدی در تیم استراماچونی خوش درخشید. تشکیل زوج خط حمله استقلال در کنار دیاباته، به حریفان رحم نمی کردند و خط حمله ویرانگری را ساخته بودند اما جدایی استرا مصادف شد با افت قایدی. باشوی کوچک در تیم مجیدی بیشتر در نقش گلساز ظاهر می شد تا گلزن. او برای تیمش پنالتی هم می گرفت ولی عقربه گل شمار مهدی، 16 هفته بر روی عدد 9 قفل شده بود و قایدی از انجام وعده ابتدای فصلش و زدن گل دهم عاجز بود.

بالاخره در هفته پایانی لیگ برتر، روز رستگاری مهدی در شهری فرا رسید که در آنجا متولد شده بود. او دهمین گلش در لیگ را وارد دروازه شاهین بوشهر کرد ثابت کند بزرگ شده که: «مَرده و قولش»! او علاوه بر 10 گل، 8 پاس گل نیز داد و حتی در دربی جام حذفی نیز به زیبایی هر چه تمام تر و پس از عبور دادن توپ از میان پاهای بشار رسن، دروازه پرسپولیس را باز کرد.

اما نوبتی هم باشد، نوبت درخشش مهدی در لیگ قهرمانان آسیا بود. او همچون هم تیمی هایش، به دلیل دور بودن از شرایط بازی، در دیدار مقابل الشرطه آن طراوت همیشگی را نداشتند و قایدی نتوانست در برابر حریف عراقی کاری از پیش ببرد تا کار صعود استقلال به دیدار پایانی کشیده شود.

اما در دیدار مقابل حریف عربستانی و در حالیکه آبی پوشان برای زنده ماندن نیاز به پیروزی داشتن و درست در زمانیکه استقلال و هواداران این تیم به گلزنی مهدی نیاز داشتند، او از راه رسید و قفل دروازه الاهلی را باز کرد تا استرس و فشار را از روی دوش هم تیمی هایش بردارد. او حالا در مجموع و در سه جامی که استقلال در آنها حضور داشته است، توانست 15 گل برای تیمش به ثمر برساند.

مهدی عادت همیشگی اش در لیگ برتر را با خودش به دوحه و ورزشگاه الجنوب آورده بود. بهترین پاسور فوتبال ایران، پایه گذار گل دوم تیمش بود. سانتر او به زیبایی هر چه تمام تر به علی کریمی رسید تا بهترین هافبک لیگ نوزدهم، بتواند دروازه العویس را برای بار دوم باز کند و خیال استقلالی ها را راحت کند.

قایدی علاوه بر زدن یک گل و ساختن گلی دیگر، در این بازی 4 پاس کلیدی به هم تیمی هایش داد که آمار حیرت انگیزی است. اگر بازیکنان استقلال قدر پاس های او را می دانستند، قایدی در همین بازی با الاهلی عنوان بهترین پاسور لیگ قهرمانان آسیا را از آن خودش میکرد. علاوه بر این، 83 درصد پاس های مهدی قایدی در دیدار مقابل حریف عربستانی به درستی به مقصد رسید و یک دریبل صحیح و یک عملکرد دفاعی موفق داشت.

مهدی قایدی با 21 سال سن حریف سرسخت و تیم نخست گروه A را به زانو درآورد. تیمی که در لیگ عربستان به مقام سومی رسیده بود، در برابر این مهاجم کوتاه قامت استقلال کم آورد تا باشوی کوچک، استادیوم الجنوب دوحه را به آتش بکشد و استقلال را راهی مرحله یک هشتم نهایی بکند. حالا همگان در انتظار درخشش قایدی در دیدار مقابل پاختاکور ازبکستان هستند. دیداری که روز شنبه برگزار خواهد شد.

ورزش 3

۱    
آی اسپورت
2020-09-24 18:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر