فهرست
سؤالاتی پیرامون لغو رقابت‌های لالیگا
سؤالاتی پیرامون لغو رقابت‌های لالیگا

سؤالاتی پیرامون لغو رقابت‌های لالیگا

آی اسپورت - لغو رقابت‌های لالیگا سؤالات زیادی را به وجود آورده است.با اعلام وضعیت اضطرار در کشور اسپانیا از روز جمعه،تمام رقابت های حرفه‌ای فوتبال در این کشور لغو شده‌است.نگاهی خواهیم داشت به کلیدی‌ترین سؤالاتی که با این تصمیم در ذهن ایجاد می‌شوند.

چه اتفاقی برای ادامه‌ی رقابت‌ها می‌افتد؟

اگر بازی‌های یورو ۲۰۲ یک‌سال به تعویق بیفتد،آن‌گاه زمان کافی برای برگزاری همه‌ی ۳۸ مسابقه در تابستان وجود خواهد داشت و می توان برای جلو‌ رفتن سریع‌تر رقابت‌ها،آن‌ها در دو روز چهارشنبه و یک‌شنبه برگزار کرد.

در صورتی که امکان برگزاری همه‌ی مسابقات نباشد،چه تصمیمی گرفته می‌شود؟

یک راه برگزاری مسابقات پلی‌‌آف برای انتخاب تیم قهرمان است، مشابه آن‌چه که در رقابت‌های بسکتبال اتفاق می‌افتد.اگر از فرمت رقابت‌های NBA استفاده شود،۸ تیم بالای جدول فعلی لالیگا برگزار‌کننده‌ی پلی‌آف خواهند بود.

تکلیف تیم‌های سقوط‌کننده چه می‌شود؟

پلی‌آف در این مورد هم قابل استفاده است.۶ تیم پایین جدول تلاش خواهند کرد تا در بالاترین سطح فوتبال اسپانیا باقی بمانند.این تصمیم شاید چندان جوان‌مردانه نباشد،اما نبرد‌های هیجان‌انگیزی را برای طرفداران رقم می‌زند.

اگر فصل در همین لحظه به پایان برسد، چه می‌شود؟

بارسلونا قهرمان خواهد شد،رئال مادرید،سویا و رئال سوسیه‌داد به لیگ قهرمانان می‌روند،اگر‌چه ختافه تنها به علت گل‌زده‌ی کم‌تر پایین‌تر از سوسیه‌داد است و اگر بازی رودررو را در نظر بگیرند،تیم سوم شهر مادرید در جایگاه بالاتری خواهد بود.اسپانیول،لگانس و رئال مایورکا هم تیم‌های سقوط‌کننده به رقابت‌های «لالیگا اسمارت بانک» را تشکیل می‌دهند.اتفاقی که هرگز هوادارانشان را خوشحال نمی‌کند.

چه تیم‌هایی از «لالیگا اسمارت بانک» صعود می‌کنند؟

سه تیم بالای جدول و سه تیم پایین جدول می‌توانند رقابت‌های پلی‌آف را برگزار کنند تا تکلیف تیم‌های صعود‌کننده به «لالیگا سانتاندر» و تیم‌های سقوط‌کننده به سطح سوم فوتبال اسپانیا روشن شود.

تیم‌های صعود‌کننده‌یه یورولیگ چگونه‌ مشخص می‌شوند؟

این‌ مسئله کمی پیچیده‌تر است.رئال سوسیه‌داد‌ و اتلتیک‌ بیلبائو قرار است که فینال کوپا‌دل‌ری را برگزار کنند و یک سهمیه‌ی لیگ اروپا از این رقابت‌ها‌ می‌آید.اگر سوسیه‌داد قهرمان شود،تیم‌ هفتم‌جدول لالیگا، والنسیا، به لیگ اروپا خواهد رفت، اما اگر بیلبائو قهرمان شود،این تیم ایالت باسک است که فصل بعد در لیگ اروپا خواهد بود.

اگر امکان برگزاری هیچ مسابقه‌ای نباشد،تکلیف تیم‌های صعود‌کننده و سقوط‌کننده چه می‌شود؟

کادیز و رئال زاراگوزا در حال حاضر در جایگاه تیم‌های صعود‌کننده به لالیگا قرار دارند و آلمریا، هوئسکا، خیرونا و الچه هم در جایگاه تیم‌های صعودکننده به پلی‌آف.یک راهکاری که در فوتبال آلمان مطرح شده، صعود چهار تیم از بوندسلیگای ۲ به بوندسلیگای ۱ و حفظ هر ۱۸ تیم فعلی بوندسلیگای ۱ و برگزاری فصل آینده با ۲۲ تیم است.راهکاری که برای لالیگا هم منطقی به نظر می‌رسد و می توانیم برای اولین‌ بار از فصل ۱۹۹۶-۹۷ شاهد برگزاری لالیگا با ۲۲ تیم باشیم. 

 

ترجمه: علی کمانگری 

 

 

۳    
آی اسپورت
2020-03-14 17:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر