فهرست
ویلموتس کمک‌های خوبی ندارد
ویلموتس کمک‌های خوبی ندارد

ویلموتس کمک‌های خوبی ندارد

آی‌اسپورت- برخلاف اعتقاد بعضی‌ها، به نظر من تساوی بازی عراق و بحرین هم به سود ما تمام نشد. شاید از نظر جدول اگر عراق برنده می‌شد صعودش به مرحله بعد را قطعی می‌کرد، به عنوان تیم اول به مرحله بعد راه پیدا می‌کرد و ما دیگر نمی‌توانستیم صدرنشین گروه شویم اما این را در نظر بگیرید که در آن صورت بازی آخر عراق با ایران در ورزشگاه آزادی برای عراقی‌ها تشریفاتی می‌شد و این به سود ما بود. ما با کی‌روش که تیم ملی بسیار تنظیم‌ شده‌ای داشت، نتوانستیم عراق را ببریم و با این تیم مساوی کردیم اما وقتی عراق صعودش را به مرحله بعدی قطعی می‌کرد در بازی تشریفاتی مقابل ما خودش را به آب و آتش نمی‌زد و این از نظر انگیزشی به سود ما می‌شد.

از منظر دیگر این مساوی باعث شد تیمی از جدول رها نشود و همه تیم‌ها شانس داشته باشند اما اکنون ممکن است شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که در بازی آخر عراق با تمام توان مقابل ما بازی کند، ضمن اینکه اگر عراق پیروز می‌شد بحرین یک باخت دیگر می‌آورد و ترسان و لرزان‌تر از همیشه به ایران می‌آمد.

ما قبل از بازی با بحرین و عراق، ۶ امتیاز از هنگ‌کنگ و کامبوج می‌گیریم و ۱۲ امتیازی می‌شویم. به فرض بحرین هم این دو تیم را ببرد با ۱۴ امتیاز مقابل ما قرار می‌گیرد. در آن صورت ما باید بحرین را ببریم و صعود کنیم. آن هم در حالی که بحرین مقابل ما بحرینی بازی می‌کند و مگس به بازیکنانش بخورد به زمین می‌خورند و وقت‌کشی خواهند کرد. داوری بازی هم بسیار اهمیت پیدا می‌کند و مسابقه پرتنش می‌شود اما ما اگر می‌خواهیم به مرحله بعد صعود کنیم باید بحرین را ببریم.

در شرایط فعلی به عقیده من بهتر است ویلموتس را در تیم ملی حفظ کنیم اما نیمکت فنی او را تقویت کنیم. در بازی با عراق کاملاً مشخص شد ویلموتس نمی‌تواند از روی نیمکت مشاوره فنی خوبی بگیرد. شاید بهتر است یک مدیر فنی یا Complementary (ترمیم‌کننده و تکمیل‌کننده) داشته باشد. وحید هاشمیان نتوانسته مشاوره‌های خوبی به ویلموتس در دو بازی با عراق و بحرین بدهد. کی‌روش در این پست داکروز را داشت، مربی سیاهپوستی که مدام در کنار کی‌روش می‌ایستاد و به او مشاوره می‌داد. کی‌روش در پشت‌سرش روی نیمکت به او اعتماد داشت و مدام به سراغ او می‌رفت و مشاوره می‌گرفت.

با یک ترمیم‌کننده و یک تکمیل‌کننده فنی، ۱۲ امتیاز دور برگشت کاملاً ‌در دسترس ما خواهد بود. تکمیل‌کننده فنی پستی است که در فوتبال روز دنیا وجود دارد. یورگن کلوپ و دیگر مربیان خارجی چنین فردی را روی نیمکت دارند. فردی دفترچه به دست که هنگام تعویض به بازیکن تعویضی می‌گوید چه وظایفی را در زمین انجام بدهد. سرمربی اصلاً با بازیکن تعویضی صحبت هم نمی‌کند. چرا ما در فوتبال‌مان این پست را در کادر فنی تیم‌ها نداریم.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-11-21 09:43:00
نظر دهید

۱ نظر
ناصر شجاعی
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۹:۱۰
عجیبه که آقای چراغپور غافلن که بعضی بازیها هیچوقت تشریفاتی نمیشن. مثلاً بازی با بحرین یا عراق یا عربستان هیچوقت تشریفاتی نخواهند بود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر