فهرست

آخرین پست‌ها

چند ساعت پیش خبری روی خبرگزاری‌ها منتشر شد با این عنوان: «سیروس #پورموسوی از کار در #فولاد برکنار شد و حسین #فرکی جانشین او شد.» ما هم در #آی‌اسپورت خبرش را کار کردیم. ساعتی بعد خبر ابقای پورموسوی آمد و تمام آن خبرگزاری‌ها خبر پیشین را حذف کردند. ما می‌خواستیم خبر اوّل را هم به نشانه اشتباهی که شده حفظ کنیم ولی خب نمی‌شد گذاشت مخاطبان تازه‌تر خبر اشتباه را هم احیانا ببینند و مجبور به حذف خبر شدیم.
کاش مشخّص شود منبع اول چنین خبری کجا بود و ای کاش پاسخگو باشند؛ ولی ما در آی‌اسپورت از طرف خودمان بابت انتشار این خبر از شما معذرت می‌خواهیم.
۳۴ ۱۰
بیخیال انگ زدن و نگاه‌های منفی به هم که بشویم، اول و آخرش هر کسی موضعی دارد و از نگاه خودش به رخ‌دادها واکنش می‌دهد؛ هر رسانه‌ای هم به تبع آدم‌هایش نگاه خودش را دارد. ما در #آی‌اسپورت از مصاحبه امروز منتشر شده #کی‌روش با رویترز تیتر می‌زنیم: «می‌خواهم به جام جهانی پنجم صعود کنم.» و خب رسانه‌هایی تیتر می‌زنند: «از آفریقا و آسیا و انگلیس پیشنهاد دارم.» و جایی هم تیتر می‌زنند: «بعد از جام جهانی از ایران می‌روم.»
مخاطبی که هر چه بیشتر همهٔ این موضع‌ها را دیده باشد، قضاوت احتمالا جامع‌تری خواهد داشت.

عکس از فواد اشتری
آی اسپورت - #c42a4333
۳۷ ۱۶
تحریریه #آی‌اسپورت صعود #استقلال به جمع هشت تیم برتر آسیا در چمپیونزلیگ را به آبی‌های تهران تبریک می‌گوید
آی اسپورت - #0c5fa9eb
۴۰ ۳
تحریریه #آی‌اسپورت موفقیت #پرسپولیس در صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا در چمپیونزلیگ را به سرخ‌های تهران تبریک می‌گوید
آی اسپورت - #1d2dd78c
۷۵ ۲
مشکلی که در ساعات گذشته برای ثبت کامنت‌ها در #آی‌اسپورت به وجود آمده بود، از سوی تیم فنی برطرف شد. در سیستم جدید شما تنها یک بار کد امنیتی را وارد می کنید و پس از آن دیگر نیازی به ورود کدهای امنیتی نیست.

منتظر کامنت شما هستیم که این نظرات دلگرمی تک تک اعضای تحریریه آی‌اسپورت است. فقط درخواست عاجزانه این بنده حقیر را هم بپذیرید که اگر نظرات محترمانه‌تر نوشته شود، هم ما لذت بیشتری می‌بر‌یم هم خوانندگان سایت!
۳۱ ۱۰
در ماه‌های گذشته همیشه از مواضع افشاگرانه #علی‌_کریمی حمایت کردیم؛ البته حمایت منصفانه نه پیروی کورکورانه! حمایت از لحن افشاگرانه کریمی به این منجر شد که یکی از نویسندگان آی‌اسپورت به روش خودِ کریمی، در یادداشتی پرسشگرانه بپرسد: «نسبت کریمی با #هدایتی چیست و این سکوت طولانی درباره هدایتی، به ارتباط دوستانه بین این دو ارتباط دارد؟»

کریمی نه تنها به این سوال پاسخ نداد که در پستی طوفانی در کانال تلگرامی‌اش، #آی‌اسپورت را به قلم‌فروشی متهم کرد: «خودتون رو دلواپس ورزش و فوتبال نشون ندين كه ديگه حناتون رنگى نداره، كسى كه قلمشو بفروشه، پاش بيفته كاراى ديگه هم ميكنيد كه فساد جرمش كمتره!»

این پست و این ادبیات ناامیدکننده را به حساب عصبانیت جادوگر می‌گذاریم. برای اثبات حسن نیت‌ و سیاستگزاری عادلانه‌ آی‌اسپورت، دو یادداشت دیگر که نویسندگانی در حمایت از کریمی برای ما فرستادند منتشر کردیم؛ هرچند که هنوز در این جنجال سوال نویسنده یادداشت پابرجاست: «آقای کریمی هر وقت عصبانیت‌تان برطرف شد، درباره آقای هدایتی و نسبت ایشان با خودتان برای ما بگویید!»

اگر می‌خواهید دیگران به پرسش‌های برحق شما در کانال تلگرامی‌تان پاسخ دهند، شما هم این حق را به دیگران بدهید که «بپرسند» و این وظیفه را روی دوش‌تان حس کنید که باید «پاسخ دهید».
۱۶۸ ۴۰
نسبت زنانه دادن به مردان، تحقیر مردان نیست؛ توهین مشخص به زنان است. تشبیه پیروز شدن تیمی بر دیگری به تجاوز جنسی، و نسبت دادن بارداری و این چیزها به شکست کسی، جالب نیست. تجاوز جرمی بزرگ و رفتاری نفرت‌انگیز و دون انسانیت است.
#آی‌اسپورت مروّج توهین واضح و نفرت و رفتار غیرانسانی نیست. شاید گاهی برخی کامنت‌ها از دست‌مان در برود یا در توهین بودن بعضی عبارت‌ها و جمله‌ها دچار تردید و فضای خاکستری شویم، ولی کامنت‌هایی که از نام کاربر تا متنش شامل تصویرسازی‌های جنسی کثیف یا تحقیر زنانگی باشد، فارغ از تمایل رنگی کاربر مورد نظر، حذف می‌شوند. اگر جایی هم از دست ما در رفت لطفا در کامنت‌ها مختصر تذکّر بدهید که چشم‌مان بخورد و متوجّه شویم.
همین که خواستم به نوع کامنت‌ها اشاره کنم و مثال بزنم حالم بد شد؛ مثل هر باری که چنین چیزهایی را می‌خوانم و حذف می‌کنم. چه طور جرئت می‌کنیم این‌طور با هم حرف بزنیم؟
۶۷ ۳۲
در شبی که گذشت حمله نامعلومی به بعضی مراکز داده سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پربازدید ایران انجام شد که برای ساعتی سایت #آی‌اسپورت را هم از دسترس کاربران خارج کرد؛ این حمله سایبری که از سوی وزیر ارتباطات هم تایید شد، با سرعت عمل تیم فنی شرکت تراشه سبز برطرف شد. از شما بابت این اختلال چند ساعته عذرخواهی می‌کنیم.
۴۹ ۶
به مناسبت صدمین توئیتم توی #آی‌اسپورت اشاره کنم به دو اشتباهی که کردم و هنوز بابت‌شان دل‌گیرم و امیدوارم مخاطبان از اشتباهم چشم بپوشند.
یکی قضیهٔ شکستن وعده‌م برای نرفتن به استادیوم تا حضور خانم‌ها بود که احساساتی شدم و رویش پا گذاشتم و اینجا هم منتشرش کردم. اشتباه بود.
دیگری این پست اخیر دربارهٔ گرفتن قهرمانی از #پرسپولیس که از «رذالت» و «پستی» به عنوان توصیف رفتار بعضی‌ها استفاده کردم. اگرچه که منظور مشخّص داشتم ولی نوع به کار بردن واژه‌ها به حق احساس بدی به مخاطب داده بود. اشتباه بود.
۱۵۳ ۳۱
بیشتر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر