فهرست

آخرین پست‌ها

همه آن دخترانی که ریش مصنوعی گذاشتند و از بازرسی #استادیوم‌ها عبور کردند، شما که ته دلتان می‌خواستید این سد یک روز شکسته شود، رسانه‌هایی که سکوت نکردند و مصائب نوشتن از حقوق اجتماعی #بانوان را به جان خریدند از پیروزی بزرگی که امشب روی سکوها اتفاق افتاد سهم دارند. تبریک به همه؛ هرچند این همه چیزی نبود که می‌خواستیم.
۴۹ ۶
#استادیوم_آزادی سفیدپوش؛ شصت سانتی متر #برف منظره زیبایی را ساخته؛ کارگران مشغول کارند تا ورزشگاه به بازی جمعه #پرسپولیس با سپاهان برسد.
آی اسپورت - #09736997
۴۰
باشگاه‌های عربستانی از طرفداران خود دعوت کرده‌اند برای روز جمعه با #خانواده هایشان به #استادیوم بیایند. یک رفتار عملگرایانه و مثبت در عصر افراطی‌ها آنهم درست وسط خاورمیانه.
۵۰
فضای #استادیوم فوتبال در ایران از بدترین فضاهاست؛ جمعی که اکثریّتش هیچ چیز برای از دست دادن ندارند و از هر دست‌آویزی برای «حال» کردن استفاده می‌کنند. نیروهای امنیّتی و مسئولان مملکتی هم با نوع برخورد و مقرّرات‌شان تلویحا از حضور این قشر در ورزشگاه حمایت می‌کنند. آنها ورزشگاه مدرن داخل شهر نمی‌سازند و #آزادی را هم تبدیل به خرابه می‌کنند، اینها از سر و کول این خرابه و داربست‌های جلوی در و سکّوهای در آستانهٔ تخریبش بالا می‌روند؛ آنها راضی از نبود فرهیختگیِ، اینها نعره‌زنان از تخلیهٔ انرژی بر فراز داربست‌ها. این‌ها آب به آسیاب نفاق قومی می‌ریزند، اینها هم دست‌جمعی بازی را رها می‌کنند و به هم فحّاشی. آنها راضی از سرگرمی اینها، این‌ها راضی از عربده زدن سر کسی که حتّی نمی‌شناسند.
در چنین فضایی ترک‌ها مقصّر اتّفاق‌های جمعه بودند یا تهرانی‌ها؟ راستی تهرانی‌ها که هستند اصلا؟ نه عزیزان! با فضایی غیرانسانی که ساخته شده، هیچ قومی مقصّر نیست و همه مقصّرند.
۶۲ ۱۱
بیشتر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر