فهرست

آخرین پست‌ها

باشگاه‌های عربستانی از طرفداران خود دعوت کرده‌اند برای روز جمعه با #خانواده هایشان به #استادیوم بیایند. یک رفتار عملگرایانه و مثبت در عصر افراطی‌ها آنهم درست وسط خاورمیانه.
۵۰
فضای #استادیوم فوتبال در ایران از بدترین فضاهاست؛ جمعی که اکثریّتش هیچ چیز برای از دست دادن ندارند و از هر دست‌آویزی برای «حال» کردن استفاده می‌کنند. نیروهای امنیّتی و مسئولان مملکتی هم با نوع برخورد و مقرّرات‌شان تلویحا از حضور این قشر در ورزشگاه حمایت می‌کنند. آنها ورزشگاه مدرن داخل شهر نمی‌سازند و #آزادی را هم تبدیل به خرابه می‌کنند، اینها از سر و کول این خرابه و داربست‌های جلوی در و سکّوهای در آستانهٔ تخریبش بالا می‌روند؛ آنها راضی از نبود فرهیختگیِ، اینها نعره‌زنان از تخلیهٔ انرژی بر فراز داربست‌ها. این‌ها آب به آسیاب نفاق قومی می‌ریزند، اینها هم دست‌جمعی بازی را رها می‌کنند و به هم فحّاشی. آنها راضی از سرگرمی اینها، این‌ها راضی از عربده زدن سر کسی که حتّی نمی‌شناسند.
در چنین فضایی ترک‌ها مقصّر اتّفاق‌های جمعه بودند یا تهرانی‌ها؟ راستی تهرانی‌ها که هستند اصلا؟ نه عزیزان! با فضایی غیرانسانی که ساخته شده، هیچ قومی مقصّر نیست و همه مقصّرند.
۶۲ ۱۱
بیشتر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر