فهرست

آخرین پست‌ها

مقایسه عملکرد #فرگوسن و مربیان پس از او در منچستریونایتد
آی اسپورت - #658f4ac4
۲۷
اگه بخوایم تفاوت منچستر یونایتد بعداز #فرگوسن رو با #آرسنال بعداز ونگر‌ واکاوی کنیم، به یک نقطه مشترک می‌رسیم. طراوت! #ونگر تیمی رو تحویل امری داد که علاوه بر فاکتور جوانی و انگیزه، طراوت خودش رو هم حفظ کرده بود و با چند تغییر نه چندان بزرگ می شد تیم رو مدعی جام کرد. همین طور هم شد. آرسنال‌ بعداز شکست تو دوبازی اول جلوی منچستر سیتی و چلسی، حالا رفته رفته پیشرفت رو حس می‌کنه. اونا از بازی با کاردیف و وستهم تا بازی جلوی لیورپول به شدت از لحاظ دفاعی پیشرفت کردن و کافیه برای درک بیشتر این موضوع بازی آرسنال جلوی وستهم و اورتون رو با بازی امشب مقایسه کنین تا متوجه پیشرفت اونم بعد چند بازی بشین.آلن شیرر برای نشون دادن عمق فاجعه خط دفاعی آرسنال گفته بود: این شکاف نیست، تو دفاع اقیانوس شکل گرفته!
سرآلکس فرگوسن تیمی رو تحویل مربی بعدی داد که به شدت پیر و خالی از انگیزه بود. اگه پیشرفت آرسنال طی چند بازی رقم خورد، پیشرفت منچستر یونایتد طی چند فصل شکل گرفت. تفاوت فکری ونگر و سرآلکس فرگوسن رو هواداران درک میکنن.
۳۵ ۵
#فرگوسن جوان سکان هدايت آبردين اسکاتلند را بر عهده گرفت؛ يک تيم معمولی و بدون تجربه حضور در رقابت‌های اروپايی. تيم آماده حضور در جام اروپا شد، جامی که بعدها تغییراتی در آن انجام شد و به ليگ اروپا تغيير نام داد.
سرالکس قبل از هر بازي با صدای بلند فرياد می‌زد و به بازيکنان تيم گوشزد می‌کرد که فرض کنيد اين مهمترين بازی زندگی شماست و با رئال مادريد بازی می‌کنيد، برای بردن اين بازی تا لحظه آخر رقابت کنيد. با وجود اینکه #رئال‌مادرید در آن مقطع دچار بحران شده بود، اما با توجه به افتخارات بی شمار رئال در اروپا، فرگوسن همواره این تیم را به عنوان الگوی تیمی شاگردانش معرفی می کرد.
زمان سریع سپری شد و سرانجام در تاریخ یازده می ۱۹۸۳ فرگی و شاگردانش در فینال جام باید به مصاف رئال مادرید می رفتند. قبل از شروع بازی فرگوسن در رختکن به شاگردانش گفت: «از این به بعد لازم نیست با خیال و فرضیه سازی بازی کنید, ما واقعا باید مقابل رئال بازی کنیم، در جریان هستم که همه شما برای این بازی اماده هستید، بدون ترس بازی کنید و برای بردن تلاش کنید.»
بازی ۲-۱ به سود تیم اسکاتلندی به پایان رسید تا این تیم اولین جام اروپایی خود را کسب کند. این بازی تاریخی بهانه ای شد تا امپراطوری الکساندر چپمن فرگوسن در فوتبال اروپا شکل بگیرد.

آرزوی سلامتی برای پادشاه پادشاهان
آی اسپورت - #be7be7f3
۵۶ ۲
از زمانی که خبر ناراحت کننده «بستری شدن #فرگوسن» تیتر خبرگزاری ها شد، اکثر باشگاه های اروپایی پیغام هاشون رو برای اهالی #منچستر و خانواده فرگوسن ارسال کردن.
با این حرکت باشگاه های اروپایی می شه گفت روح فوتبال به ویروس « رنگ های هواداری» دچار نشده.

آی اسپورت - #7c6ff6a4
۴۹ ۳
#یونایتد به رکورد تعداد امتیاز بعد از دوران #فرگوسن رسید.
آی اسپورت - #94e26ce9
۲۵
بیشتر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر