فهرست

آخرین پست‌ها

منچستریونایتد اولین تیم غیراسپانیایی است که پس از سال 2013 موفق به فتح یکی از جام های اروپایی می‌شود.
۵۸ ۴
مهدی طارمی پنالتی خوبی زد. بدشانسی آورد. بابت خاطره‌های گذشته تخریبش نکنیم.
۴۲ ۱۴
تنها کسی که نباید پنالتی می‌زد تو اون موقعیت، مهدی طارمی بود.
۵۲ ۵
دقت، متغییر وابسته شهرت است. همسر محسن فروزان تغییر جایگاه‌اش از یک دختر فعال مدلینگ به همسر یک فوتبالیست مشهور را نفهمید. شهرت دامنه نفوذ بالایی داشته و میتواند یکجانبه عمل کرده و ارزش‌ها و هنجارهای جامعه پذیری را دگرگون کند. قابل پیش بینی است که اگر تعارضی با الزامات اجتماعی مشاهده شود واکنش در پی خواهد داشت.
۵۰ ۱۱
«اول سراغ کمونیست‌ها آمدند،
سکوت کردم چون کمونیست نبودم.
بعد سراغ سوسیالیست‌ها آمدند،
سکوت کردم زیرا سوسیالیست نبودم.
بعد سراغ یهودی‌ها آمدند،
سکوت کردم چون یهودی نبودم.
سراغ خودم که آمدند،
دیگر کسی نبود تا به اعتراض برآید.»

این شعرِ «مارتین نیمولر» را اشتباها به برتولت برشت (که خودش کمونیست بود) نسبت می‌دهند.

حالا حکایت ماست؛
اول به مدل موی منشوری «نیکبخت» گیر دادند، ما نیکبخت نبودیم سکوت کردیم.
بعد به ابروی تمیز «حسین کعبی» بند کردند، بازهم چیزی نگفتیم.
سپس خالکوبی «دژاگه» را تیتر کردند، ما لام تا کام حرف نزدیم.
بعد رفتند سراغ شلوار «سوشا» و عکسِ «رحمتی» و ... ما بازهم عین خیالمان نبود.
..
وقتی به سراغ خودمان بیایند، دیگر کسی نیست اعتراضی کند که «آقایان، جسارتا فوتبال را با مسائل خصوصی مخلوط نکنید.»
۶۲ ۵
مسخره‌ست که برای جزئی‌ترین رخ‌دادها دست به دامن رئیس جمهور می‌شویم. حالا امّا درست در نخستین روزهای امیدواری به آینده، دختری توی ورزشگاه دستگیر می‌شود. ای کاش هر که دستش می‌رسد کاری کند تا مبادا این دختر آزاری ببیند؛ تا هر چه زودتر آزاد شود.
۳۹ ۳
گل کاوه زمینه ساز شکست نچسب ترین بنفش های حال حاضر دنیا شد
۴۱ ۲
کاری که مویس و فن خال و مورینیو با منچستریونایتد کردند احمدی نژاد با ما نکرد
۶۳ ۷
برای حضور در کنفرانس خبری آنهم از جنس آسیایی اش باید هم فرشینگ بود و هم ریتم پاندولی داشت، چون در غیر این صورت تسلط بر کلمات از دست می رود و حرف های نامربوط بر زبان جاری می شود به شکلی که فرد مورد نظرتعریف و ترتیب اعداد را هم فراموش کرده و یادش می رود که «یک» کدام است و «دو» چیست .
۱۵۸ ۲۹
هیچ یک از ورزشکارانی که برای شواری شهر تهران نامزد شده بودند، رای نیاوردند. دبیر، جدیدی، ساعی، رضازاده و علیرضا فغانی اگر مدعی هستند مدیران کارآمدی هستند، برای ریاست فدراسیون‌های ورزشی نامزد شوند، نه شورای شهر. البته در فدراسیون‌های ورزشی خبری از رانت‌های چند میلیاردی و تراکم‌فروشی نیست
۵۶ ۳
دو بازيكن پرسپوليس آزاد بودند مثل من و شما به هر كسي راي بدهند، اما چرا بايد اينطور آنها را به فحش و ناسزا بگيريم براي اينكه فقط عين ما فكر نكردند، يعني آنطوري كه ما دوست داريم موضع گيري سياسي نكردند، پس به خاطر همين مستحقند كه برايشان تيتر بزنيم «متاسفم» تا بيشتر در معرض فحش قرار بگيرند. آنها به هر دليلي كه براي خودشان محترم است ترجيح دادند - به ظاهر و نه به يقيين - رايشان چيز ديگري باشد، اما رفتاري كه با آن ها شد دقيقن شبيه به رفتاري است كه گروه هاي تند رو درقبال مخالفانشان انجام مي دهند با همان شدت، منتها با راه و روشي متفاوت . اينجا فقط خشونت يدي تبديل شده به خشونت لساني همين.
پي نوشت
/ 1. من هميشه از منتقدهاي سرسخت مهدي طارمي بودم و تندترين يادداشت هايم را براي او نوشتم. طارمي هيچ وقت بازيكن محبوب من نبوده
/ 2. راي من از سال 76 تا همين امسال كاملا مشخصه پس قضاوت پيشكي نكنيد.
۴۷ ۲۳
امشب تیم فقط فیورنتینا
۲۳ ۵
به امید درخشش جوانان کشورمان در جام جهانی کره جنوبی، در این روزهای مبارک.
به امید شگفتی ساز شدن در جام جهانی به سبک
۴درصد > ۹۶ درصد
۴۰ ۸
حالا وقت خواستن با صدای بلند است. آقای روحانی! هم در توان شماست و هم وظیفهٔ شما که راه را برای حضور بانوان تماشاگر در ورزشگاه‌ها فراهم کنید. همان‌ها که توی ورزشگاه آزادی برای شما جیغ و هورا می‌کشیدند. فراموش‌شان نکنید.
۳۹ ۱۱
یکی از اساسی ترین مطالبات اجتماعی ورزشی کشور، حضور آزادانه ی بانوان در استادیوم هاست. با رای درست و گام برداشتن در مسیر اعتدال میشه مسیر سخت دستیابی به این حق رو کمی و فقط کمی هموارتر کرد. کسی رو انتخاب کنیم که به برابری حقوق زن و مرد احترام بگذاره و بشه مسائل اینچنینی رو ازش طلب کرد.
۴۹ ۹
فقط بلدید جلوی دخترها رو بگیرید وارد استادیوم نشن؟
بلد نیستید جلوی نارنجک‌ها رو بگیرید؟
۹۹ ۱۸
نکونام در پایان گفت که شعار من در صورت انتصاب در تراکتور این خواهد بود: «امروز و فردای تراکتور را با هم می‌سازیم.» این که نکونام از پیشنهاد تراکتورسازی ذوق کرده و خوشحاله قابل درکه. ولی آخه شعار؟ قشنگ تو فضای انتخاباته ها!
۵۸
دارم به این فکر می کنم که تراکتور انتخاب بدتری داشته یا نکونام ...
۹۵ ۵
وزیر ورزش: "تلاش می‌کنیم که زمینه های حضور خانواده ها در ورزشگاه ها به مرور فراهم بشود." به مرور. با استمرار. با تکرار. با امید. با اصلاح تدریجی شرایط.
۶۸ ۱۷
در میتینگ انتخاباتی روحانی در ورزشگاه آزادی، جمعیت دوبرابر ظرفیت سالن بود؛ مرزبندی و حصاری در سالن 12هزار نفری وجود نداشت. هیچ اتفاق بدی نیفتاد و کرامت هیچ دختری زیر سوال نرفت. وقتش شده که توقع داشته باشیم دختران هم در جشن صعود تیم‌ملی به جام جهانی سهیم باشند. بازی خانگی با ازبکستان در 22 خرداد می‌تواند یک آشتی ملی باشد.
۱۰۲ ۱۷
نادال می‌تازد... با برد در مقابل جوکوویچ ، قهرمانی دیگری در مسترز مادرید برای سلطان انرژیک خاک در راه است ...
۳۷
جواب جدی: "حمایت هیچکدوم از بازیکن های محبوب یا رقیب، تفاوتی در رای من ایجاد نمی‌کنه." ولی قطعا رفتارشون و تک تک کلماتشون تو تشویق ها و احترامم نسبت بهشون تاثیرگذاره. قطعا برای من پرسپولیسی، امثال مهدی رحمتی، حتی اگر رقیبان نامحبوبی هم باشن، از امثال مهدی طارمی محترم تر و دوست داشتنی تر خواهند بود.
۷۷ ۳۳
سوال جدی: کدام از شما، وقتی بفهمید علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی از یک نامزد حمایت می کنند، نظرتان را تغییر می دهید تا به آن نامزد رای دهید؟
۱۱۹ ۱۹
جلالی: «یک منشای جدید تربیت می‌کنیم». نمیدونستم منشا رو جلالی ترتیب کرده. فکر می‌کردم منشا یه بازیکن خارجیه که یه فصل هم برای پیکان بازی کرد.
۱۲۷ ۲
‏سوال جدی: کدام از شما، وقتی بفهمید محسن مسلمان و مهدی طارمی از یک نامزد حمایت می کنند، نظرتان را تغییر می دهید تا به آن نامزد رای دهید؟
۸۵ ۲۱
هفته شگفت‌انگیزی را تجربه می‌کنیم
طارمی هت‌تریک کرد. بنزما تو یه قاب دستمال ۳نفرو دریبل کرد. فلینی گل صعود زد. اگه فردا هم «تتلو» به یک تیم لیگ برتری پیوست، تعجب نکنید!
۵۳ ۱
قهرمان جام حذفی ایران، یعنی یکی از دو تیمی که در این فصل جام می‌برد، و به طور مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کند، تیمی‌ست که تا چند روز پیش از آغاز فصل بسته نشده بود، سرمربّی نداشت، تمرین نداشت، بدنسازی پیش‌فصل نداشت و در تمام طول فصل هم اعلام می‌شد که «صاحب» ندارد.

اینچنین است فوتبال ایران.
۴۵ ۱

آقای فرهاد مجیدی تو یه بازی آسیایی و تو بازی ای که ابدا هیچ ربطی به باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال نداشت پیرهن آبیشو علم کرده وسط استادیوم کسی چیزی نگفت. الان ملت یاد نمادهای ملی افتادن. حالا که خیلی پیگیری می‌کنین اصلا خوب کردن 6 نشون دادن.
۲۷۴ ۲۱
بعضی بازیکن ها خیلی فراتر و دوست داشتنی تر از تیم هایی هستن که براشون بازی می کنن. طبیعتا حیفه که این گلای گل حسرت گرفتن جامی در فوتبال به دلشون بمونه. با این توضیح از همین تریبون آرزوی قلبی خود را برای بالا بردن جام چمپیونزلیگ ۲۰۱۷ توسط جی.جی.بوفون افسانه ای اعلام می کنم. باشد که این خوش تیپ جان ایتالیایی چند ماه مانده به چل چلی در کاردیف ولز به رستگاری برسد.
۵۶ ۶
ده روزی میشه که لیگ یک تمام شده ولی هنوز جدول این لیگ نهایی نشده. چرا؟ چون یه اتفاقی تو سال 95 افتاد و یه تصمیمات بودار پشت پرده‌ای گرفته شد که هنوز موندن توش. کمیته‌های قضایی فدراسیون خیلی خوبن :) خونه به خونه ؟ - ؟ نساجی
۳۷ ۱
استقلال-السد، ایران-چین، پرسپولیس-الوحده و بالاخره استقلال خوزستان-الجزیره. من نمیدونم دیگه چه اتفاقی باید بیفته تا AFC ما رو جریمه و محروم کنه!
۴۹ ۳
کسانیکه در استادیوم ‌ترقه، نارنجک، سکه، سنگ ،میوه ، بطری و لیزر می‌اندازند تا به تیم شان کمک کنند، بد نیست بدانند اینکار آنها هیچ کمکی به تیم نکرده و توجیهی ندارد. این رفتار زشت ارزش‌های فوتبالی ایران را خدشه دار کرده، موجب وضع جریمه های مختلف و محرومیت و بدنامی بوده و دور از آداب میزبانی و مهمانوازی است.
۸۳ ۸
اگه دیشب الریان می برد، پرسپولیس با 9 امتیاز حذف می شد ولی استقلال همین حالا با 8 امتیازم صعودش تقریبا قطعیه! دلیلش تفاوت سطح دو گروه نیست؟
۱۰۰ ۲۰
‫امروز كه يه قرمز صعود كرد، ايشالا فردا هم دو تا آبی‌ صعود كنن كه ايران بنفش شه.‬ فقط كاش تيم سبزمون هم بود.
۱۵۷ ۱۷
با وجود سه تا گلي كه طارمی زد، اگه پرسپوليس صعود نمي‌كرد، احساستون نسبت به طارمي چي بود؟ بابت اون پنالتي چیپ مي‌بخشيدش يا نه؟
۴۳ ۶
طارمی نمی‌تونه معمولی باشه. یا انقدر بده که می‌خوای بکشیش، یا انقدر خوب که خدا رو شکر می‌کنی هنوز نکشتیش!
۳۸۷ ۴
پیش‌بینی کردن خطرناکه الان. چون ممکنه اشتباه از آب دربیاد و از مخاطبای آی اسپورت طعنه بشنوی! ولی بیاید پیش‌بینی کنیم. من همون چیزی رو پیش‌بینی می‌کنم که دوست دارم. پرسپولیس می‌بره. الهلال هم می‌بره. ینی پرسپولیس به عنوان تیم دوم صعود می‌کنه.
۱۷۸ ۵
نگاه جالب اسپالتی: "شماره 10 توتی رو بایگانی نکنید تا بچه ها در رم برای "فرانچسکو توتی" شدن انگیزه داشته باشن."
حالا اصلا توتی تکرار شدنی هست که کسی بخواد تلاش کنه؟
۴۸ ۱۳
-نرو توتی. چون اگه بری نمیگن که پیر شد٬ چهل سالش شد خداحافظی کرد. میگن جام‌ها و مسابقات‌شون دیگه لیاقت توتی رو نداشتن.
۵۹ ۵
سقوط صبا در قم رقم خورد، نه در مشهد. همون‌طور که به‌دلیل پیش رو بودن بازی‌های آسیایی برانکو به بازیکنان اصلی استراحت داد، استقلال خوزستان هم از 5 بازیکن اصلی استفاده نکرد و در هر 3 تعویض هم از بازیکنان جوونی استفاده کرد که پشت خط مونده بودن. با این حال پرسپولیس با ذخیره‌هاش به سیاه‌جامگان باخت اما صبا از پس تیم دوم استقلال خوزستان برنیامد. صبایی‌ها علت سقوط رو در بازی‌های در طول فصل و تصمیمات قبل از فصلشون جست‌و‌جو کنن، نه ترکیب پرسپولیس.
۲۴۲ ۷
963 بازی، 168 گل، 162 پاس گل در لیگ برتر، 34 جام و البته "آن گل" در ومبلی... درست سه سال پیش رایان گیگز ،"جادوگر ولزی" برای آخرین بار با پیراهن منچستر یونایتد به زمین رفت
۳۴ ۲
این آقای مدیر عامل صبا اون روزا که تیمش تو نیم فصل اول فقط یه برد داشت کجا بود؟ اون روز که حکم جلب بازیکن صبارو به خاطر برگشت خوردن چک باشگاه گرفته بودن کجا بود؟ اون روز که از باشگاه صبا با سهراب بختیاری زاده مذاکره کردن که بیاد جای مرفاوی و نیومد کجا بود؟ باشگاهی که حتی راه و روش مربی عوض کردن هم بلد نیست واسه چی باید تو لیگ برتر بمونه؟
۳۱۷ ۹
صحبت از پیشنهاد باشگاه های خارجی برای علی دایی شده است. شهریار همه شرایط و ویژگی ها برای لژیونرمربی شدن فوتبال ایران را دارد. دیدن او روی نیمکت باشگاه های اروپایی مشتاقان زیادی دارد.
۶۲ ۱۰
رادوشوویچ؛ ساشا ایلیچه جدیده لیگه؟ از پهلوان تا سیف‌اللهی.
۴۳ ۱۳
خیلی خوشحالم برای زنان بسکتبالیست ایرانی .. از این به بعد میتوانند در میادین بین المللی و جهانی با قابلیت های فراوانی که دارند بدرخشند ..
۶۰ ۲۴
نظرسنجی "از چه تیمی بیشتر بدتان می‌آید؟" هدفش چیه؟ پیامدی جز ایجاد نفرت هم داره؟
۲۳۴ ۱۳
با پایان این فصل از لیگ یک؛ تیم قهرمان (پارس‌جم) فقط پنج گل بیشتر از آقای گل (محمد عباس‌زاده) زد.
۱۸۲
و حالا یادی کنیم از «استقلال شهرداری»، از «پگاه» و از «داماش»؛ از همه تیم‌هایی که با پول‌های باد‌آورده به نام رشت زده شدند، و روزی هم بر باد رفتند چون هیچ کدام سپیدرود نبودند. ای کاش تمام هزینه‌های آن سال‌های کذایی، خرج تجهیز و بهبود شرایط عضدی می‌شد.
۱۰۹ ۷
در شب صعود «سپیدرود» در «انزلی» هستیم. انگار تو شهر خاک مُرده پاشیدند. خودمونو به رشت میرسونیم، قیامته! همه ریختن تو «گُلسار». رشت و لیگ برتر دوباره به هم رسیدند، فصل بعد باز داستان داریم با چمن مصنوعی عَضدی.
۹۲ ۴
گزینه ۵ در برنامه ی ۹۰ امشب گُل زهرا قنبری در بازی ایران با ویتنامه..انصافا هم گُل قشنگیه..حمایت های ما باعث دلگرمی این بچه هاست..اگر علاقه مند بودید ، گزینه ی ۵ رو به ۲۰۰۰۹۰ ارسال کنید..
#فوتبال_زنان #زهرا_قنبری
۵۶ ۱۷
بیشتر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر