فهرست
بارسلونا تنها تیم بین پنج لیگ معتبر اروپاست که تو این فصل نه بازیکناش کارت قرمز گرفتند و نه پنالتی به ضررشون گرفته شده.
۲۳ ۴
بهترین هدیه شب عیدی به فوتبال ایران؛ بازگشت کرانچار بود.
۳۳ ۴
میلیارد میلیارد پول بیت‌‌المال رو میدن به فوتبالیست‌ها؛ حالا شماره حساب دادن بقیه پول رو هم از حساب مردم بگیرن. مدیریت یعنی سو استفاده از عشق مردم؟
۸۰ ۱۶
خوبی گل پادو این بود که تنور لیگ حداقل برای استقلال و تراکتور داغ می‌مونه. همچنین سهمیه سوم آسیا.
۳۷ ۱۲
چیجوری تو دو بازی 10 تا خوردین؟ «سوال بچه‌های تحریریه از نادر نامدار»
۳۱ ۶
هنوز بیست‌وسه سالش هم نشده که در اولین دیدار لیگ برتری‌اش باید مقابل این پرسپولیس ترسناک قرار می‌گرفت. آن هم درون دروازه؛ جایی با استرس و کلی وظیفه سنگین. نادر صفرزایی حق نداشت که ده دقیقه اول بازی ورزشگاه دور سرش بچرخد و نفهمد که کجا قرار دارد؟ حق داشت.
۷۴ ۱۰
کمتر از ده دقیقه تا پایان بازی وقت مانده بود. پرسپولیس با همین یک گل هم قهرمان احتمالی لیگ می‌شد. دوربین روی چهره برانکو زوم می‌کند. پروفسور با دستانش بازیکنان را به جلو رفتن ترغیب می‌کند. نتیجه پایانی: پرسپولیس یک گل دیگر هم زد. همین شجاعت‌هاست که از برانکو چهره ویژه‌تری نسبت به قهرمان‌های قبلی ساخته.
۱۵۴ ۵
پرسپولیس با برانکو شیرین‌ترین انقلاب تاریخ رو تجربه کرد.
۱۷۱ ۱۱
نه پایتخت و نه اصفهان؛ جذاب‌ترین نماینده آسیایی‌ ما تیمی از منطقه گرد و غبار است.
۶۱ ۱
هفت بازى آخر هامبورگ و بايرن مونيخ، بايرن ٤٤ تا گل زده!
۴۲ ۳
ادینسون کاوانی بیشتر بهش می خوره برند لباس باشه تا بازیکن فوتبال.
۳۹ ۱
جوانی 22 ساله است. جوانی که هنوز سربازی نرفته و علاقه زیادی به تیر دروازه دارد!
۹۳ ۶
استیل رضا شربتی، دفاع سیاه‌جامگان موقع گل تراکتور عالیه. نمیشه اینجا عکسی از رسول کربکندی آپلود کرد؟
۸۰ ۳
دروغ چرا؟ همیشه از این که بدون واحد پاس کردن و سواد خاصی، بعضی از مقامات بالای فوتبالی لقب «مهندس» رو دریافت می‌کردند، رو مخم بود. مهندس تاج...مهندس بهروان...مهندس عابدینی...!
۸۳ ۳
حالا یه بار آنالیز 90 از دفاع منظم و باحوصله استقلال بعد از گل خوردن تو دربی تعریف کرد، منصوریان می‌خواد تا آخر فصل هر وقت که گل خوردن باز هم حمله نکنه تا نشون بده تیمش با برنامه‌ست!
۱۲۰ ۸
زلاتان ایبراهیموویچ پیش از ۳۰ سالگی: ۲۳۲ گل در ۵۲۹ بازی

زلاتان ایبراهیموویچ پس از ۳۰ سالگی: ۲۴۶ گل در ۳۰۰ بازی
۷۰ ۲
 رضاییان در سه سال گذشته در پرسپولیس و راه‌آهن، 8بار پشت ضربات پنالتی ایستاده كه حاصل آن پنج گل و یك پاس گل(!) بوده. او دوبار هم پنالتی‌هایش را از دست داده؛ یک بار در لباس راه‌آهن مقابل صبا و دیگری با پیراهن پرسپولیس برابر فولاد. اما طارمی در این سه سال كلا یك بار از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس گل زده كه در بازی با سایپا بوده. در عوض این بازیكن سه‌پنالتی هم از دست داده كه این اتفاق برابر همین سایپا، نفت تهران و البته استقلال رخ داده.
۹۴ ۴
اکبر جوجه 5 مک دونالد 3 (کشتی ایران- آمریکا)
۷۵ ۴
بالاخره تو این فصل تیم برانکو تونست به وجدم بیاره. چه صحنه پنالتی عجیبی بود. تلفیقی از لالیگا و آژاکس.
۷۳ ۶
دربی را باختند. 60 دقیقه یک استادیوم رو در انتظار گل گذاشته بودند؛ اون هم جلوی سپاهان. بعد یه پنالتی رو انقدر خوشگل می‌زنند. اسمش چیه؟ حماقت؟ دل و جرات؟
۷۴ ۸
اون زمانی که همه فریاد می‌زدند اوکراینی‌ها حتی برای نیمکت هم خوب نیستند و برانکو با لبخند میگفت این‌ها انتخاب من هستند، باید به این روزها فکر می‌کرد؛ روزهای بدون کمال. چه خبر آقای ترکاشوند؟ خبر رسمی: «دو بازیکن اوکراینی پرسپولیس بعد از دربی از پرسپولیس کنار گذاشته شدند.» و باز هم چه خبر آقای ترکاشوند؟
۸۰ ۶
تقسیم شادی آخر بازی پرسپولیسی‌ها با تماشاگران‌شون، شبیه به جشن قهرمانی دو فصل قبل تراکتور بود.
۸۹ ۵
حالم گرفته؛ مثل کارمندی که ساعت 3 وقته جابه‌جا کردن پرونده‌هاشه نه تماشای دربی. مثل دانشجویی که روز یکشنبه سر کلاس میشینه نه توی ورزشگاه. مثل مغازه‌داری که شب عیدی باید جواب مشتری بده تا این که بشینه دربی ببینه. آخه ساعت 3 بعدازظهر یکشنبه؟ کاش یکی توضیح می‌داد چرا؟
۴۴
بهترین انتخاب برای حسن روشن همون سرمربی تیم ملی ناشنوایانه. جایی که مدام حرف بزنه و کسی نشنوه.
۶۵ ۶
های‌لایت روز نخست هفته 21: مصدومیت مهرداد طهماسبی، شدیدترین مصدومیت فصل بود. سایپا برای سومین بازی متوالی با پنالتی گل زد. گسترش‌ باز هم بعد از اخراج بازیکنش، نتیجه بهتری از وقتی گرفت که تیمش یازده یار داشت. صبای قم پس از ساکت الهامی همچنان می‌بره. استقلال‌خوزستان یک طرفه‌ترین دربی خوزستان رو رقم زد. علی دایی با سوپرواکنش‌های فراهانی، بالاخره بعد از شش هفته برد. سپاهان حمله کرد، شجاع سوتی داد تا فرهاد کاظمی پیروز شد. مهدی اسلامی باز هم پنالتی گرفت.
۴۳ ۳
یه استرس شیرین و امیدوارکننده‌ای واسه بازی استقلال-السد دارم.
۶۳ ۱
این روزها راحت‌ترین راه جلب رضایت مردم، استفاده از واژه «تپل و چاق» خطاب به بازیکنان پرسپولیس است. مردم با شنیدن این واژه‌ها، یه جور خاصی احساس سبکی می‌کنند.
۶۱ ۳
کی‌روش، بازی رو باختی. بد هم باختی.
۱۷۴ ۶
بیچاره اون فوتبال دوستی که تو لندن به دنیا اومده و مجبوره آرسنال رو تا ابد با آرسن ونگر تحمل کنه. حالا ما که جای خود!
۴۸ ۳
شما هم مثل من با شنیدن «پسکارا» بیشتر یاد غذا و رستوران می‌فتین تا یه تیم فوتبال؟
۵۲ ۳
نود فقط اون آیتم که عادل جلوی مظلوم‌نمایی نعیم سعداوی ایستاد. خوزستان مظلومه، فولاد مظلومه؛ ولی نعیم نه. هنوز فراموش نکردیم چطور جانشین دراگان شد و وقتی خونه‌نشین بود به کمک لیدرها چه بلایی بر سر فولاد آورده بود.
۱۰۷ ۱
شیرین‌ترین خبر روز: «راجر فدرر قهرمان گرند اسلم شد.»
۴۸
بازی با صبای قم، اولین مسابقه‌ این فصل بود که صادق محرمی شبیه خودش بود. خوش تکنیک و جذاب.
۴۹ ۳
این بهترین استقلالی بود که این فصل دیدم.
۴۴ ۷
مورد داشتیم مدیر یه تیم به بهانه این که تیمش شانسی بازی‌ها رو میبره، سرمربی رو عوض کرد و حالا تو اولین بازی دو هیچ باختن... حالا نمی‌خوام بگم اون مدیرعامل حمید رمضانی بوده!
۶۳ ۸
آقای خاص: «من بهتر از هیچ کس نیستم، اما هیچ کس به خوبی من نیست!»

۵۵ ۱
کل پرسپولیس یه طرف، این سیدجلال یه طرف. عشق از بازیش می‌باره. چقدر تو خوبی آخه...
۱۵۸
برانکو هر چیزی که کاشته بود رو داره خراب می‌کنه. از پرستیژ آروم و آنتی دعواش تا شائبه‌هایی با خرید پریموف-پلیانسکی. حالا هم اخطارهای تعمدی تیمش رفته روی اعصابه. هنوز هم برانکو رو دوست دارم. ولی حالا تفاوت کمتری با دیگران داره. باید بگم هنوز هم برای من محبوب‌ترین فوتبالیه این لیگ برانکوست.
۳۳ ۱۴
تو بازی امروز ماشین سازی، امین حاج‌محمدی برای سه دقیقه زحمت کشید و فوتبال بازی کرد. امین دیگه نمیتونه بشینه خونه و فلان قدر بگیره. کسی هست که بتونه؟ میتونید بسم‌الله...
۴۱ ۲
آندو نمونه بارز آدم‌هاییه که بخاطر پول، برنامه زندگیشون رو می‌چینن. سرنوشت نشون میده؛ آخرش هم باید برگردن نقطه‌ای که بخاطر پول قیدش رو زدن. پولی به دست می‌آورند و شخصیت‌شان را حراج می‌کنند.
۸۲ ۴
ساعت 3:10 صبحه. پس چرا کی روش هنوز بیانیه بعدیش رو نداد؟ نکنه چیزیش شده!
۹۵ ۵
استقلال هم باید از فاز فرصت دادن به پیشکسوت ها بیاد بیرون. گزینه بعدی استقلال باید یه "سرمربی" باشه؛ نه یک فرهاد مجیدی طور.
۶۹ ۱
بختیار، قربانی تصمیمات اشتباه علیمنصور شد. پلی استیشن نیست که جای بازیکن رو تغییر بدی و انتظار داشته باشی بازیکن خیلی افت نکنه. اتفاقا تبحر بختیار روی پاس های کوتاهه؛ ولی تو استقلال باید تمرکزش رو پاس گل میذاشت؛ نه پاس ساده. همین تمرکز فوتبال همیشگی اش رو گرفت ازش.
۴۳ ۱
هوا یه جور ناگهانی سرد شد که الان کارلوس کیروش باز استعفا میده...!
۸۷ ۵
چه‌قدر گوش دادن به صحبت‌های مهدوی‌کیا شیرین بود. 90ِ خوبی بود.
۱۰۴ ۴
در فاصله چند ساعت؛ دست اصغرمون از گلدن گلوب کوتاه ماند و دست اکبرمون از دنیا. روز، روز شخصیت های محبوب نبود.
۹۶ ۳
بازیکن‌هایی که فقط به خاطر نیمکت‌نشینی به تیم رقیب رفتند لایق تشویق نیستند. هر دو می‌توانستند یک ترم دیگر درس‌شان را ادامه دهند و طبق قولی که اول فصل دادند، تا انتها با پرسپولیس بمانند. ولی ترجیح دادند این لیگ را از درون زمین دنبال کنند تا روی نیمکت. پس به سلامت. بدون هیچ سلام و صلواتی. حیف که با «هو» نرفتند. حیف این همه احترام برای آن‌هایی که به قول‌شان پایبند نیستند. اگر ایران نبود، حالا با کله خوک به استقبال‌شان می‌رفتند نه بازوبند کاپیتانی.
۴۵ ۶
برانکو علیه حماسه‌سازان ملبورن. سه تا به تیم دایی زد، سه تا هم به تیم خداداد.
۸۰ ۱
«امیدوارم سه درجه زاویه فوتبال ایران رو تغییر بدم». این صحبتی است که ماه‌ها قبل در یک جمع خودمانی از زبان آنالیزور برنامه 90 شنیده بودم. حالا بیشترین رای را در تاثیرگذارترین برنامه تاریخ صدا و سیما آورده (بدون در نظرگرفتن به 90 درجه‌ای که صرفا فان است و تاثیری در فوتبال ندارد). حالا علاوه بر علاقه مردم به بخش آنالیز، حتی در کنفرانس‌ها هم سوالاتی فوتبالی‌تر مطرح می‌شود تا این که سراغ حاشیه بروند. دقیقا مثل خود برنامه 90 که از زمان حضور رضا عباس زاده، فوتبالی‌تر شده تا پرداختن به حواشی. اتفاقی که مردم هم به آن رای مثبت داده‌اند.
۱۲۲
یه لحظه تصور کردم استقلال و منصوریان / پرسپولیس و برانکو / یک تیم باشگاهی از ایران، به این مرحله‌ای که کاشیما آنتلرز رسید، برسند. چه بلایی بر سر ما می‌آوردند؟ تساوی با رئال در 90 دقیقه؟ باورکردنی نیست.
۵۵ ۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر