فهرست
#افتخاری مدیریت فوتبال را نمی‌فهمد، مثل قبلی ها و بدتر از تقریبا همه آنها. عملکرد افتخاری پر از نقطه‌های سیاه و روزهای تاریک است و هرکس او را بر این مسند گذاشته به اندازه افتخاری مقصر است. اشتباهات مدیریتی او را اگر بنویسیم طومار بلندی می‌شود که دل هوادار فوتبال را می‌لرزاند. قرارداد #جباری یکطرفه #فسخ شد اما آقایان بدانند عهدِ جباری و هوادار استقلال در قلب‌های آنها نوشته شده، مدیران خواهند رفت و ما می‌مانیم و جباری ها که در تمام این سالها، در پیروزی و شکست، در سختی و آسانی کنارهم بودیم و برای سربلندی استقلال جنگیدیم.
۱۲۱ ۱۱
#استقلال هشت نفره است اما تیم #علی_دایی توپ را بیرون نمی‌زند. همینطور که #سایپا حمله می‌کند و بهت زده‌ایم از رفتار آن‌ها؛ یادم می‌آید از پرسپولیس-استیل آذین، اشک‌های #سوشا_مکانی ... اشاره دستش به آسمان و این جمله معروفش که "خدا اون بالاست" دوست دارم از علی دایی بپرسم درباره این موضوعِ خاص به بازیکنانش چه می‌گوید؟
۲۴۴ ۱۹
خب البته توی این یک مورد حق با رحمتی است. واقعا کجا بهتر از استقلال؟ اینجا می شود با همه بست و برای همه زد. #صادقی #حنیف #نکونام #قلعه‌نویی و #منصوریان راحت‌ تر می‌توانند پاسخ این سوال را بدهند که برای رحمتی کجا بهتر از استقلال؟
۱۲۰ ۱
باشگاه‌های عربستانی از طرفداران خود دعوت کرده‌اند برای روز جمعه با #خانواده هایشان به #استادیوم بیایند. یک رفتار عملگرایانه و مثبت در عصر افراطی‌ها آنهم درست وسط خاورمیانه.
۵۰
گادوین #منشا و فرشاد #احمدزاده به دلیل مسائل انضباطی از پرسپولیس کنار گذاشته شدند.
۲۳۴ ۲۷
به قول عادل با هر متر و معیاری، عقل یا منطق، مصاحبه برانکو را نمی‌شود فهمید. اگر برای #برانکو مهره‌های کمر یک فوتبالیست از خودش، باشگاهش و هوادارانش مهم‌تر می‌شود باید دلیلش را در نوار پیوسته پیروزی های استقلال بیابیم. در اینکه زنگ خطر برای برانکو به صدا در آمده و تیمش از انحصار توجه رسانه‌ها و نگاهِ مردم بیرون آمده.
اگر همین حرف‌ها را #قلعه‌نویی می‌زد واکنش هواداران پرسپولیس چه بود؟ افسوس که #انصاف همیشه کلید واژه گم شده در قضاوت‌های ماست.
۳۷۹ ۳۳
شارلوا بلژیک #امید_نورافکن را می‌ خواهد، #منصوریان اما با شعار جوانگرایی هروقت کارش گیر می‌کرد به او بازی می‌داد. هرچه می‌گذرد بیشتر می‌فهمیم سرمربی سابق چه بر سر #استقلال آورد. راستی از #مگویان چه خبر؟ هنوز حقوق می‌گیرد و راست راست راه می‌رود؟
۱۵۸ ۴
شبکه‌های اجتماعی مسدود شده است، فوتبالیست‌های عزیز امشب زودتر می‌خوابند و فوتبالِ ما به کشورهای اروپایی شبیه‌تر می شود.

#چقدرخوشبختیم #نگاه_خوشبینانه
۸۵ ۱۳
#طارمی پیشنهاد #تمدید قرارداد باشگاه پرسپولیس را #نپذیرفت. مقصد احتمالی یونان، قطر، شاید هم چین.
۹۴ ۸
+ اولین تیم ۹۰۰ امتیازی در تاریخ لیگ برتر
+ بیشترین تعداد برد در تاریخ لیگ برتر
+ کمترین باخت در تاریخ لیگ برتر
+ بیشترین گل زده در تاریخ لیگ برتر
+ کمترین گل خورده در تاریخ لیگ برتر
+ بهترین تفاضل گل

#استقلال #آمار
آی اسپورت - #c87e353d
۲۷۸ ۹
محاسنِ حضور، محاسنِ ورود

محاسنِ حضور، محاسنِ ورود

آی اسپورت
2017-12-30 07:14:00
چرا باید #خیابانی با این همه سال #تجربه اینقدر #آماتور سوال بپرسد؟ جواب ساده است چون اینجا هیچکس بعد از #شهرت دوست ندارد در حوزه تخصصی خودش فعالیت کند.
چون اگر یک برنامه تخصصی فوتبال در هفته ببینیم فرصت نمی‌شود لباس محلی بپوشیم و قند بساییم و مدام توی چشم باشیم.
۱۴۰ ۸
درخواست باشگاه #پرسپولیس برای تغییر ساعت بازی جمعه با #تراکتور یک مطالبه درست و منطقی است. در تمام دنیا روز و ساعت مسابقات فوتبال را به شکلی انتخاب می کنند که از تمام ظرفیت حضور تماشاگران استفاده کنند.
اینجا اما معمولا بازی‌ها وسط هفته برگزار می‌شود و اگر هم جمعه باشد ساعت ۲:۳۰ ظهر را انتخاب می‌کنند.
۳۰ ۱
کشورهای عربی حوزه خلیج فارس؛ سالهاست روی به خدمت گرفتن مربیان خارجی درجه یک اصرار دارند. نتیجه اش را هم لااقل در لیگ قهرمانان آسیا با حضور مداوم در نیمه نهایی و فینال این رقابت‌ها گرفتند. حرفم این نیست که از آنها الگو برداریم اما تفاوت چشمگیر استقلالِ #منصوریان با #شفر، پاسخ مناسبی به چرایی رفتار آنهاست.
۵۱ ۳
نمایش بارسا در نیمه دوم فوق العاده بود، نتیجه فلسفه ای که پشت استخدام سرمربی در مجموعه باشگاه وجود دارد و عدم تمایل به جذب سرمربیان مطرح دنیا.

#فوتبال #فلسفه
۵۵ ۱
بچه تر که بودیم، معمولا همیشه اینطور بود که پیش از ال کلاسیکو همه دچار یک حس مظلوم دوستی عجیب می شدند و از بارسلونا حمایت می کردند. لااقل آن چیزی که در حافظه فوتبالی من وجود دارد اما بعد از آن ماجرای "سر خوک" و توهین ها به فیگو، به مرور این رویکرد تغییر کرد چه اینکه بارسلونا با ستاره هایی مثل هانری، رونالدینیو و اتوئو پوست عوض کرده بود و بی رحمانه رئال را از دم تیغ می گذراند.
در مادرید بسیاری از مردم باور دارند که رئال مادرید الهه فوتبال را با خود دارد، همانی که خالق بت مادریدیسمو بوده و ظاهرا خلقت فوتبال را با نقش او رقم زده است. آنطرف در بارسلون بچه ها تیمشان را مظهر آزادی خواهی می دانند و مذهبی ترها برایش دعا می کنند.
اگر نمی دانید، این #جنگ_جهانی_دویست_و_هفتادم است. جنگ قدرت های صنعت عظیم فوتبال که با این همه فاصله ترکش هایش را نثار مردم در اقصی نقاط جهان می کند. انتخاب با شماست اما یادتان باشد حتی اگر شکست خوردید، سرباز وفادار جبهه خودتان باشید.
۴۱
بریستول نمونه خوبی است برای تیم‌های #لیگ‌یک و #لیگ‌دو ایران که هر سال با بهانه‌های مختلف از حضور در جام حذفی #انصراف می‌دهند. شگفتی‌ساز جام اتحادیه تا اینجا واتفورد، استوک سیتی، کریستال‌پالاس و منچستر‌یونایتد را کنار زدند و حالا در کنار سه غول فوتبال انگلیس ایستاده‌اند.
#جنگیدن انگار عنصر گم شده فوتبال ماست و کسی دوستش ندارد حتی اگر ثمره آن افتخار و غرور و جاودانگی باشد.
۳۸
حضور در استادیوم و حمایت از تیمی که دوستش داری، معمولا در یک روز سرد، در آخرین روزهای ماه که کفگیر حقوق بگیرها به ته دیگ می‌خورد و با اوضاع خراب اقتصاد و مشکلات روزمره مردم و همه این ها، دلِ خوش می‌خواهد که همان هم برای هوادار فوتبال باقی نمانده. نمی‌دانم این حرف ها را می‌فهمید یا نه، اما ناجوانمردانه است اگر شکست #پرسپولیس را به گردن مردم بیاندازیم. واقعا از افسرده‌ترین و غمگین‌ترین مردمان دنیا چه انتظاری دارید؟
۱۲۸ ۶
ولی خدایی جای طارمی خالی بود یکی هم اون خراب کنه.

#پنالتی #پرسپولیس
۱۴۰ ۲
درباره یک بغض فروخورده

درباره یک بغض فروخورده

آی اسپورت
2017-12-14 18:30:00
سهم ما که فوتبال ایتالیا را دوست داریم و با ستاره‌های #یووه #میلان و #اینتر فوتبال را شناختیم از رسانه ملی چیست؟ حالا که تمام تفریح ما بعد از یک روز خسته کننده کاری و شرایط زجرآور اقتصادی همین فوتبال‌های آخر شب است با کم‌کاری و خساست مدیران تلویزیون چه کنیم؟ چرا هیچکس پاسخگوی مطالبه مردم برای پخش مسابقات ورزشی مهم دنیا نیست؟
اگر رو بیاوریم به شبکه های خارجی، اگر زنگ بزنیم به نصاب های غیرقانونی ماهواره گناهکاریم؟ صدای ما شنیده نمی‌شود، حرف ما در حلقوم خشکیده می‌شود، ندیدن و هیچ انگاشته شدن انگار همه سهم ما از برنامه‌های کلان مدیریتی در ایران است. واقعیت را بپذیریم.
۸۶ ۵
دیسلایک روز برای شهباززاده؛ عشق یکطرفه

دیسلایک روز برای شهباززاده؛ عشق یکطرفه

آی اسپورت
2017-12-06 17:41:00
کی فکرشو می‌کرد #اینتر، بعد از فاجعه ماتزاری، پیولی، دی بوئر و مانچینی، دوباره سرپا بشه و تا این حد قدرتمند برگرده؟ حالا تندیس مدونینا از بلندترین نقطه شهر، می‌تونه لااقل به یکی از بچه هاش افتخار کنه. دست کم همین امشب، بعد از یک پیروزی پرگل و البته ضدحال دقیقه ۹۵ روسونری، صدای "پاتزا اینتر" و "فورزا اینتر" بلندتر از همیشه است.
۴۷ ۱۵
شما هم مثل من هروقت اسم "محمدصادق بارانی" رو می شنوید پس کله تون درد می گیره؟

#طارمی #بارانی
۱۷۷ ۱۱
حالا توی سکوت دوشنبه شب هایم، به "عادل" فکر می کنم که "مسعود شجاعی" را سانسور می کند و کلامی از حق پخش نمی گوید، به ذات خسته ما آدم ها که در همه بزنگاه های زندگی آرامش و رفاه مان را به مخاطرات حق طلبی و انسانیت ترجیح دادیم.
به رویای جام جهانی فکر می کنم و اینکه چقدر خوب شد رژیم اشغالگر قدس پایش به آنجا باز نشد؛ آدم دلش یخ می زند اگر مثلا جام جهانی باشد و یکی از کنار زمین بگوید: بچه ها... #باید_ببازید.
۱۵۴ ۷
مردم پیراهن او را نمی خریدند، به تیم ملی آرژانتین دعوت نمی شد، حاشیه های ازدواجش با "وندا" همسر سابق مکسی لوپز می رفت فوتبالش را خراب کند، کوروانورد او را دوست نداشت، اما امروز دنیا ایکاردی را با دبل ها، هتریک ها، نمایش شگفت انگیز و نبوغ ذاتی اش می شناسد. محصول آکادمی لاماسیا و کاپیتان فعلی اینترنازیوناله.
مائوریتو؛ نام دیگرش "مرگ" است.
آی اسپورت - #91e62f76
۳۹ ۲
رفتار فروزان و پنالتی که از دست داد؛ یک کنش واقعی است از آنچه امروز بر فوتبال ما می گذرد. بستر احساسی یک لیگ روحیه محور که در نتیجه اکثر مسابقات آن، قدرت روانی بازیکنان بر ابعاد تاکتیکی تیم غالب است و خرده گرفتن از فروزان، برای ما دیوانگان حاشیه که چشم می کشیم تا سوژه بعدی، عجیب و غیرقابل باور است.
باور کنیم یا نه، پنالتی که دیروز از دست رفت فرزند خلف فوتبال ماست و هرگز ربطی به جوزدگی و شوآف ندارد.
۹۳ ۳
آدم می‌ماند كه از كجا شروع كند؛ دروغ چرا؟ ذهن نوپای ما بچه‌های دهه هفتاد به حضورت در فتح و بیست سال پيش كه پرسپوليس را انتخاب كردی قد نمی‌دهد. ما تو را از جام ملت‌های چین و هت‌تریک در بازی با كره يادمان مي آيد، از مرد سال آسيای 2004، از روزهای خوشِ بايرن كه توی دل مان قند آب می‌شد وقتي يک ايراني سری ميان سرها در می‌آورد. ما تو را با سر خم نكردن‌ها و بله قربان نگفتن‌هايت می‌شناسيم آقاي شماره هشت.
ما بچه‌های كم سن و سال كه سال‌ها پيش اكسير جاودانگی تو را در خاطرمان ساخته‌ايم. سخت می‌شود تو را دوست نداشت چه اينكه به عنوان «يک استقلالی متعصب»، وقتی روی سر بيژن كوشكی بلند شدی و به استقلال گل زدی، وقتي پيروز و بقيه را با دريبل‌هايت به قربانگاه می‌بردی، ذره‌ای از علاقه‌ام به تو کم نشد. سر آخر اما ، ما تو را با آن مچ بند سبز عاشقانه‌ات مي شناسيم، با پيراهنی كه براي قربانیان ۸۸ فرستادی. ما را ببخش... مردمی نبوديم كه ميخواستی.. تولدت مبارک شجاع دل
۲۶۸ ۳۸
برای بچه‌های کمپ حجازی

برای بچه‌های کمپ حجازی

آی اسپورت
2017-10-29 15:09:00
پاسخی به یک ادعا - نساجی میزبان نبود

حتی اگر سکوها را با دست هم بشماریم، سوای چیزی که از تلویزیون دیده شد و با احتساب جایگاه هشت و نه، استقلال به لحاظ تعداد هوادار از رقیب قائمشهری جلوتر بود.
اینکه هواداران نساجی حضور خوبی در آزادی داشتند و رنج مسیر را به جان خریدند و به تهران آمدند دلیل خوبی برای دچار شدن با حس ترحم و ادعاهای غلط نیست. لطفا واقع بین باشیم.
۱۲۴ ۶
آقای جان اسمیت

آقای جان اسمیت

آی اسپورت
2017-10-05 02:09:00
لب خط با منصوریان؛ آخرالزمان

لب خط با منصوریان؛ آخرالزمان

آی اسپورت
2017-09-16 14:25:00
هر بار که شکست می خورید قلب ما از کار می افتد و سرخورده تر می شویم آقای منصوریان. چه کردید با استقلال ما که تا این حد مستاصل و بی برنامه است؟ باخت شما شکست استقلال ماست استاد، عشق کودکی و دلخوشی روزهای سخت نوجوانی و جوانی ما را نابود کردید آقای منصوریان. خسته ایم و زخم خورده و حالا که مرهم نیستید لااقل نمک به جسم رنجورمان نباشید.
بازی تمام شد و حالا وقت رفتن است.
۵۶ ۸
افعی ها پس از مورینیو، هیچوقت تا این حد احساس خوشبختی نمی کردند. اسپالتی از اینتر یک تیم موفق ساخته و اگر فوتبال آنها را دیده باشید مثل ما از کیفیت پرشیچ، اشکرینیار، والرو، ایکاردی و دالبرت شگفت زده شدید.
خرید های منطقی و مفید، فوتبال با برنامه و هجومی و انسجام در فاز دفاعی نتیجه حضور یک سرمربی کاربلد در باشگاه و مدیریت موفق سونینگ است.
کوروانورد حالا نفس راحتی می کشد و آرامش به سکوهای جوزپه مه آزا برگشته است... تا باد چنین بادا.
آی اسپورت - #6d4f66cb
۴۷ ۱
در مشهد رضا مهاجری را بسیار دوست دارند؛ سرمربی موفق پدیده که حتی در روزهای بحران و بی پولی هم پشت باشگاه را خالی نکرده و زبان گلایه اش همیشه کوتاه بوده است.
یک انسان عمل گرا و سختکوش که پارسال می رفت با بی تدبیری هیئت مدیره صندلی اش را به پرویز مظلومی ببازد اما ایستاد و جنگید و حالا به "فصل برداشت" رسیده.
کارنامه مهاجری در پنج هفته اول لیگ پر از فراز و نشیب بوده اما برای آنها که امسال بازیهای پدیده را تماشا کردند ریتم جذاب تیم مشهدی قانع کننده است.
جذب مهره های با تجربه مثل قاضی، خلعتبری و خانزاده و تاثیرگذاری ایمانی، صادقی، ناصحی، عباسیان و گردان از پدیده یک تیم قدرتمند ساخته است.
جذاب ترین مسابقه امشب هم احتمالا پدیده - تراکتور در مشهد است؛ نبرد دو مربی با سبک متفاوت که این تورنمنت را جدی گرفته اند و برای رویای آسیایی شان تلاش خواهند کرد.
آی اسپورت - #64ee5a50
۷۰
دنیا اما اینطور باقی نخواهد ماند خواهرم؛ یقین دارم بالاخره استادیوم پیر تهران عمرش کفاف می دهد و چشم اش به حضورت روشن خواهد شد. که جای شما پشت درب های بلند آزادی نیست، اندوه و سرخوردگی سهم شما نیست، که صبح می شود این شب خواهرم... "الیس الله بکاف عبده" آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟ سوره زمر ۳۳
آی اسپورت - #55b22f48
۷۵ ۶
فردا استادیوم خالی آزادی، با سکوهایی که می توانست پر باشد و نیست میزبان جشن صعود تیم ملی به جام جهانی است.
دستاوردی که برای همه است، برای زنان سرزمینم و مادرانی که دعا کردند تا پسربچه ها از پیروزی پل بسازند تا رستگاری نهایی.
حالا اینجاییم؛ توی اوج و فاتح قله های موفقیت.
کاش برگردیم و پشت سرمان را بهتر ببینیم، قدرشناس باشیم و فراموش نکنیم توشه راه مان دعای خیر چه کسانی بود.
بابت این اتفاق شرمنده ایم، برای سکوهایی که فردا بیشتر از همیشه جای خالی شما را فریاد خواهد زد.
آی اسپورت - #8911bacb
۶۶ ۱۴
سامان قدوس با تیم ملی به تهران آمده تا برای آخرین مسابقه انتخابی در کنار یوزپلنگ ها باشد. بهترین اتفاق اما برای سامان این است که علاقه ای به "تتو" ندارد و مجبور نیست مثل دژاگه، اولین روزهای زیر پرچم بودن را با لباس های بیشتر و پوشش اضافه سپری کند.
این وسط طبعا کمیته اخلاق و انضباطی و بقیه هم، نفس راحتی می کشند و سرشان خلوت تر خواهد بود.
۳۹
فردای پس از ما، نسلهای بعد از داستان اساطیری این تیم با شک و تردید حرف می‌زنند. از بچه هایی که بیش از هزار دقیقه گل نخوردند و لابد آدم‌هایی هستند که باور نکنند و با چشم های درشت از بقیه بپرسند چطور می شود؟ باورکردنی نیست.
کاش تاریخ تحریف نشود و این تیم تا همیشه سمبل تعریف و صرف فعل خواستن باشد. برای همه، برای هرکس که در دایره واژه‌هایش "نشدن" پر تکرارترین کلمه است.
۶۰ ۱۴
برای هیات مدیره استقلال: وقت خودتان تمام شده

برای هیات مدیره استقلال: وقت خودتان تمام شده

آی اسپورت
2017-08-30 15:15:00
برای منصوریان و رحمتی/ در ستایش سکوت

برای منصوریان و رحمتی/ در ستایش سکوت

آی اسپورت
2017-08-16 14:09:00
فضانوردی منصوریان/ بیخیال شو مربی!

فضانوردی منصوریان/ بیخیال شو مربی!

آی اسپورت
2017-07-19 18:55:00
آندو، به حقیقت سلام کن

آندو، به حقیقت سلام کن

آی اسپورت
2017-07-12 16:23:00
برای بختیار رحمانی/ سیاه، سفید، خاکستری

برای بختیار رحمانی/ سیاه، سفید، خاکستری

آی اسپورت
2017-01-15 10:05:00
زمستان، فصل هرس شاخه های اضافه

زمستان، فصل هرس شاخه های اضافه

آی اسپورت
2017-01-02 13:01:00
رحمتی-منصوریان؛ جدایی / کادوی ولنتاین

رحمتی-منصوریان؛ جدایی / کادوی ولنتاین

آی اسپورت
2016-12-28 16:48:00
برای علی دایی/ معصومیت از دست رفته

برای علی دایی/ معصومیت از دست رفته

آی اسپورت
2016-12-21 17:15:00
برای سجاد و رویای اروپایی/ روزنه‌ای شاید!

برای سجاد و رویای اروپایی/ روزنه‌ای شاید!

آی اسپورت
2016-11-13 14:49:00
قراردادهای عجیب/ هر که رفت به سلامت!

قراردادهای عجیب/ هر که رفت به سلامت!

آی اسپورت
2016-10-31 19:43:00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر