فهرست
کوروانورد حالا می‌تونه با افتخار زیر تندیس مادونینا قدم بزنه و پرچم‌های آبی رو بالا ببره؛ دیگه جایی واسه سرافکندگی وجود نداره... مردم یه چیزایی میگن: افعی زنده است، افعی برگشته.
آی اسپورت - #0592fff1
۳۰
همه آن دخترانی که ریش مصنوعی گذاشتند و از بازرسی #استادیوم‌ها عبور کردند، شما که ته دلتان می‌خواستید این سد یک روز شکسته شود، رسانه‌هایی که سکوت نکردند و مصائب نوشتن از حقوق اجتماعی #بانوان را به جان خریدند از پیروزی بزرگی که امشب روی سکوها اتفاق افتاد سهم دارند. تبریک به همه؛ هرچند این همه چیزی نبود که می‌خواستیم.
۵۰ ۶
از مهدی رحمتی باتجربه تا صیادمنش و آقایی جوان، بالا و پایین بازیکنان استقلال باید تا آخرین نفس برای حفظ #احترام سرمربی استقلال تلاش کنند. جلوتر از #غرور خودشان که حالا دارد به ورطه نابودی می‌رود و حتی پیش‌تر از هواداری که به این فراز و نشیب‌ها عادت کرده. استقلال امروز به یک تلاش جمعی احتیاج دارد تا دیگر هیچکس جرات نکند توی چشم معلم آلمانی‌اش زل بزند و اتهام بیماری را مطرح کند. رفقا کاش داستان جوری پیش برود که بتوانیم آخر بازی همان #میکروفون را توی سرتان خرد کنیم.
۳۸ ۱۶
اگر هنوز فکر می‌کنید #پدیده اتفاقی به اینجا رسیده، مسابقه با ذوب آهن را دوباره ببینید. بچه‌های تیم #یحیی دقیقا می‌دانند از بازی چه می‌خواهند و تا سوت پایان به گوش‌شان نرسد باور نمی‌کنند بازی تمام شده. پدیده شگفت‌انگیز شده و حق این بچه‌ها بیشتر از اینهاست.
۶۵ ۸
بیست سال با استقلال، همیشه گفتم ببری یا ببازی، اول باشی یا آخر دوستت خواهم داشت. امروز اما وقت برنده شدن، زمان #قهرمانی و افتخارآفرینی فرا رسیده است.
بالاترین #هزینه‌ها، بیشترین #حمایت‌ها برای این تیم و از این باشگاه بوده. بهانه‌ای نداریم و هر نتیجه‌ای جز پیروزی قلب‌ ما را درهم خواهد شکست. #استقلال در حیاتی‌ترین بزنگاهِ همه این سال‌ها امشب نیاز مبرم به پیروزی دارد و کاش این پیغام به مدیران، به بچه‌های توی رختکن و به هواداران روی سکو رسیده باشد... "نوبت ماست که #تاریخ را بنویسیم".
آی اسپورت - #dac1d96b
۲۵ ۹
سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟

سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟

آی اسپورت
2018-08-15 11:11:00
همیشه از همه این پستی و بلندی‌ها گذشتیم، سخت و آسان بالاخره شبیه فاتحان قله‌های صعب‌العبور پرچم را بالا نگه داشتیم. سهم کمتر ما از رسانه، لابد سنجاق شده به پیراهن استقلال اما بی‌خیال همه اینها باز دویده‌ایم، جنگیدیم و عرق ریخته‌ایم. امشب که سوت شروع لیگ را بزنند شاید از پیش، استقلال بازنده یک سوپرجام، بازنده نقل و انتقلات و بازنده لیگ باشد اما هیچکدام اینها عشقِ بی‌پایان ما را با خودش نخواهد برد. برای باشگاهی که این مردم هوادارش باشند، "سقوط" دورترین و بعید‌ترینِ واژه‌هاست. پس #باهم این زخم‌ها را التیام می‌دهیم... جان سخت و مومن به رویاهایمان، که از نو ساختن کسب و کار ماست.
۵۰ ۹
داستان وزارت و استقلال؛ شبیه #ناپدری و #فرزندی شده که هنوز برق سیلی از گوش بچه نپریده، چند تومانی پرت میکنه و میگه برو واسه خودت شکلات بخر. استقلال پول نمی‌خواد رفقا، سرپرست واقعی و دلسوز می‌خواد.
۷۹ ۳۱
خیابان‌های زاگرب، در امیدوارترین روزهای تاریخ‌اش، می‌‌رود تا یک عصر هیجان‌انگیز را پشت سر بگذارد و همه این‌ها از دل فوتبال بیرون می‌آید. هیچ چیز در دنیا، مطلقا هیچ چیز نمی‌تواند پس از یک‌ ماه تکرار، تا این حد جذاب و دوست داشتنی باشد. این تکراری نشدنِ فوتبال است که ما را دلباخته خودش کرده و اندوهِ بی‌پایان ماست که زیباترین فستیوالِ دنیا را از دست ‌می‌دهیم تا چهارسال بعد که معلوم نیست اصلا زنده باشیم یا نه. کدام ایدئولوژی را در طول تاریخ سراغ دارید که تا این حد عاری از سیاست و تهدید و جنگ باشد؟ "امیدواری" کلیدواژه ادامه بقاست و حالا داریم از فوتبال حرف می‌زنیم... تنها دلخوشی ما که از "هیچ" برای‌مان "امید" می‌سازد.
آی اسپورت - #b1b9bd85
۲۹ ۸
بیست سال با جباری؛ پایانِ آقای ایده‌آلیست

بیست سال با جباری؛ پایانِ آقای ایده‌آلیست

آی اسپورت
2018-07-11 19:17:00
جباروف نیامده، تیام روی هواست، مجید حسینی تکلیفش روشن نیست، ابراهیمی که رفت و کادرفنی تا همین امروز دغدغه پاسپورت داشته... این تیم قرار بود بلند پروازی‌هایش را در آسیا دنبال کند. اسم خودتان را گذاشتید مدیر؟
۳۸ ۱۰
برای #مهدی_طارمی - پادشاهِ قلب‌های شکسته. کاش اینقدر مویه نمی‌کردی پسر. برای مردی که از فقر، از داغی بوشهر، دست‌ به زانویش گرفته و برخاسته تا ابرها را رو شانه‌اش بگذارد و هرجا اراده کرد ببارد و دنیا را سبز کند خوب نیست بیچاره‌ها گریه هایش را تماشا کنند.
سبک عزاداری تو، شبیه جنوبی‌ها ناگهان تمام دنیا را برای بیننده سیاه می‌کند و چقدر بد که هیچکدام از ما هشتاد میلیون آنجا نبودیم تا دانه‌های اشک از چهره‌ات برداریم و تا دنیا دنیاست نگه‌اش داریم. که این قطرات در تلفیق سحرآمیزش با عرق پیشانی‌ات، انگار که اکسیر جاودانه جنگجو ساختن، معجون شفابخش شکست‌ها و ناامیدی است . واقعا چطور می‌شود از همه تحقیر‌ها و فحاشی‌ مردم بگذری و برای قلب‌های شکسته آنها اینطور مشت به زمین سفت بکوبی؟ از بین همه دلاوری‌های جامانده از جام‌جهانی، لابه‌لای این همه ستاره، با اقتدار پادشاه قلب ما هستی آقای طارمی... شک ندارم قابِ بعدی ما، تصویر شما با کاپ قهرمانی آسیاست.
آی اسپورت - #1d196abb
۵۲۹ ۹
خفه شدم، حرفم نمیاد، #استرس چشمه کلمات رو خشک کرده و اصلا چی بنویسم وقتی همه جمله‌ها آخرش می‌رسه به یک کلمه... "#امید". از اون هجمه بی‌رحمانه به کی‌روش، به تیم ملی و نا امیدی رسیدیم به اینجا و حالا دیگه آخرش هرچی می‌خواد بشه. واسه ما که عاشقی رو با این تیم یاد گرفتیم و از این باده اونقدر نوشیدیم تا چند ساعت مونده به بازی روی پاهامون قرار نداشته باشیم همین تلو تلو خوردن و سرگیجه، همین بی‌قراری رو عشق است. کاش تموم نشه این جام جهانیِ زیبا.
۳۷ ۱۱
دیشب پنج بازیکن تیم ملی از کفش‌های #نایکی استفاده کردند و چهار نفر اون‌ها از آخرین مدل‌های رسمی این برند بهره می‌بردند. اصلا قضیه آنقدر بزرگ نبود و نایکی به عنوان یک شرکت آمریکایی توان بستن قرارداد اسپانسری با فوتبالیست‌های ایرانی را ندارد. جایی هم نگفته اگر ایرانی‌ها نایکی بپوشند شکایت می‌کنیم که اینطور به رگ غیرت‌مان برخورده. به نظرم مصاحبه #کی‌روش آتش معرکه را زیادی شعله‌ور کرد و خب ما مردم موج سوار هم منتظر نشستیم تا شلوغ‌اش کنیم و لذت ببریم.
آی اسپورت - #7c34a4d4
۶۸ ۱۷
هرچقدر هم تلاش کنیم از فوتبال لذت ببریم و سخت نگیریم، باز این بازی ساده بخش بزرگی از زندگی ماست. ترس از شکست، شوقِ پیروزی و اتفاقات بعد از هر بازی جریان زندگی ما خوره‌های فوتبال را تغییر می‌دهد. اضطرابِ این ساعت‌ها واقعا کُشنده است؛ کاش این ساعت‌ها زودتر بگذرد و آخر این داستان لبخند و جشن و پایکوبی باشد.
۱۷ ۱
این صبحِ اولین روزِ جام‌جهانی است. نقطه پایانِ چهار سال انتظار برای ما که اینطرف زمین ایستاده‌ایم تا پاس قطری دنیا را کنترل کنیم و بزنیم به قلبِ رویاها.
خانم‌ها و آقایان، به تماشای آخرین معجزه بشر خوش آمدید.
۲۸ ۳
بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها

بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها

آی اسپورت
2018-06-06 06:00:00
در تمام این سالها هرگز نبوده که منتظر باخت #تیم_ملی باشم، معتقدم انرژی یک ملت که از روستاهای دور افتاده و نقاط صفر مرزی به این تیم منتقل می‌شود مثل همیشه کلید موفقیت و آبرومندی ایران می‌شود. برای ما حالا اصلا اهمیتی ندارد که #یونان نشد و بازی تدارکاتی مناسب نداشتیم، فوتبال در ابعاد ملی همواره تحت تاثیر #مردم #تعصب و #انگیزه‌ها بوده. یک روز #سنگال می‌آید و با مربی مو فرفریِ چشم رنگی‌اش همه معادلات را بهم می‌زند و یک روز کاستاریکا از گروه مرگ صعود می‌کند. کمتر از دو هفته به #جام‌_جهانی مانده و کاش اینقدر به پر و پای این تیم نپیچیم، حتی اگر با کیروش مشکل داریم و ستاره تیم‌ باشگاهی‌مان خط خورده، رفقا اسم این تیم #ایران است، هرچند بی تدبیری مدیران و کمبود امکانات ریشه‌اش را خشکانده اما باور کنیم حمایت مردم به سیاهی اینروزها روشنی می‌بخشد. من به این تیم امیدوارم و باور دارم #امید همیشه آخرین چیزی است که خواهد مُرد.
۷۳ ۲۴
#هفت سال شد که دارم همین چیزها را می‌نویسم. اندوهی که از این کلمات جاریست چون سیل می‌آید و هربار قلب‌هایمان را درهم می‌شکند و ویرانه‌هایش هرگز رنگ آبادی نمی‌بیند. هفت سال شد که ابرهای سیاه نرفتند و آفتاب بر ما نتابیده... قهرمانی‌ها و پیروزی‌ها انگار توفیقِ تلخی بوده که جایِ خالیِ شما را بیشتر حس کنیم. هفت سال شد که تنها ماندیم با تلَی از خاطره‌های ملتهب از دردِ نفرینی سرطان؛ هفت سال گذشت #ناصرخان. نیستی ببینی عصرها هنوز سایه شومِ #کلاغ‌ها روی شهر می‌افتد و بازی قدرت تفریحِ مادام آنهاست. روحت شاد واقعی‌ترین عقاب.
آی اسپورت - #f551ecf8
۵۶ ۵
بیست ساعت پس از صعود به جمع هشت تیم برتر قاره آسیا، هنوز دارم به رفتار #رحمتی در واپسین دقایق بازی دیشب فکر می‌کنم که می‌رفت تا استقلال را از بزرگترین دستاورد یک فصلِ سخت #محروم کند.
اینکه بازی را به بهانه مصدومیت از جریان بیاندازیم و توپ را در نیمه زمین خودی به بیرون بزنیم و همان توپ بیاید و برود توی گل و میلیون‌ها هوادار را سرشکسته و نا امید کند چقدر می‌تواند اتفاق غم انگیزی باشد. اینطور نیست آقای رحمتی؟ بهتر نیست شجاعانه از اندوخته تیم دفاع کنیم و یک برنده واقعی و سربلند باشیم؟ رحمتی برای استقلال زحمت می‌کشد اما یادم نمی‌رود قبلا دو بار از این کارها ضربه خوردیم و خاطره بد داریم.
۵۴ ۶
برای یکبار معجزه رو دیدن، درباره اونا الان دیگه هیچکس نمیگه "امکان نداره". حتی اگه نشه و نرسیدن عاقبت این تیم باشه بازم #احترام حق این بچه‌هاست. آ اس رم جهنم ساختن رو یاد گرفته. حالا فقط کافیه مدام با خودت مرور کنی و باور کنی جمله‌ای رو که فرگوسن بعد از فینال ۹۹ گفت: "فوتبال، جهنم خونین"
آی اسپورت - #67ac0229
۲۳ ۳
احتمالا امشب هیچکس در قائمشهر به قسط و بدهی، به اختلاف و نزاع، به گذشته‌های تلخ و آینده مبهم فکر نمی‌کند. این دستاورد بزرگ فوتبال برای ساکنین زمین است، حتی برای آنها که علاقه‌ای به توپ و چمن ندارند، فوتبال این معجزه عصر ما که جایی برای انکار حقانیت‌اش باقی نگذاشته و حالا فراتر از یک بازی ساده، تا مغز استخوان خانه‌هایمان ریشه دوانده است.
مردم امشب در قائمشهر از همین چیزها حرف می‌زنند، از اینکه سنگ ریزه‌ها را برداشتند و مستقیم رفتند تا موفقیت...
آی اسپورت - #274b6528
۴۳ ۷
بارها از فوتبال گفتم که چقدر دلبرانه همه ما را به سوی خود جذب می‌کند، از فوتبال که هر لحظه‌اش عین زندگی، درس زمین خوردن و برخاستن می‌دهد و از فوتبال که بالاخره یک روز باید جام زهر را بنوشی و کفش‌هایت را آویزان کنی، از فوتبال گفتم که غزل خداحافظی درست شبیه زندگی هر ثانیه است که کنار گوش‌ تو بخواند تا تمام بشوی.
حالا آندرس اینیستا هم دارد تمام می‌شود. بعد از بکهام، پس از زانتی، توتی، پیرلو و همه ستاره‌هایی که با آنها دلباخته این ورزش شدیم.
و از این تصویر اعجاب انگیز بگویم، از زلاتان که جبر فوتبال را فهمیده و درست در لحظه کنترل توپ سرشار از این جمله‌ است: "انگار که نیستی، چو هستی خوش باش"
آی اسپورت - #41e06af4
۳۴ ۹
شب قرعه کشی مرحله گروهی وقتی #استقلال با این تیم‌ها همگروه شد، ما بودیم و سیلی از پیام‌ها و توییت‌های "بامزه" از آدم‌های مثلا "بانمک" که انتظار داشتند مثل امشب، که لابد استقلال شکست خورده و تحقیر شده باشد، ژست متفکرانه بگیرند و لبخندهای مضحک بزنند... اما استقلال پیراهنش قرمز نیست که ۱۰ سال بدبختی بکشد و سوژه طنز رسانه‌ها باشد. ریشه‌دار که باشی خم می‌شوی اما هرگز زمین نخواهی خورد.
۱۴۱ ۵۶

من اگه رونالدو بودم؟
من اگه رونالدو بودم هیچوقت چنین گلی به بوفون نمی‌زدم.
آی اسپورت - #a41118f6
۳۸ ۳
 آرزوهای استقلال؛ گره زدن سبزه‌های آزادی

 آرزوهای استقلال؛ گره زدن سبزه‌های آزادی

آی اسپورت
2018-04-02 15:37:00
فرانچسکو #توتی به کمپ تمرینی آکادمی رم رفته و بچه‌های جالوروسی را غافلگیر کرده است. او خدای شهر رم است، خدایان هرگز بازنشست نخواهند شد.
آی اسپورت - #6fc3bc86
۳۴ ۴
#آرزوی_فوتبالی برای من یعنی باشگاه‌های خصوصی و استادیوم‌های اختصاصی، فوتبال سودآور، آکادمی های موثر و موفق، کمپ های تمرینی استاندارد، تیم ملی پویا و جوان، سکوهای پر از تماشاگر و بدون دعوا، یک جام جهانی دلچسب و بالاخره رضایت همگانی از صنعتِ فوتبال.
۴۷ ۶
چند شب پیش کتاب "زن آینده" از کریستین بوبن را می‌خواندم. جایی نوشته بود: "امتیاز سالمندان و کوکان نامرئی بودن آنهاست". داشتم فکر می‌کردم چقدر شبیه شفر، در سایه بودن و دیده نشدن همه چیزی است که #استقلال از #منصوریان نگرفت و برعکس اما، تا دل‌تان بخواهد در سکنات و رفتار #شفر وجود دارد.
۱۰۷ ۶
چهل‌ و هشت ساعت پس از دربی؛ هنوز دارم به این فکر می‌کنم که کادر فنی سابق استقلال پس از #فاجعه العین چطور توانست دست از سر استقلال بر ندارد و اینطور با احساسات میلیون‌ها هوادار بازی کند؟ احتمالا #منصوریان #خرمگاه و #چینی خودشان را در موفقیت‌های کنونی استقلال سهیم می‌دانند اما محض یادآوری این استقلالِ شما نیست رفقا. چقدر خوب که سایه سنگینِ توهمِ خود خوب پنداری آنها از سر استقلال کم شد. این نفسِ راحتی که امروز می‌کشیم دو فصلِ تمام در سینه ما غمباد شده بود و اگر عدالتی باشد باید یک روز به خاطرش پاسخگو باشید.
۱۴۳ ۱۴
بازی امروز با ذوب آهن احتمالا آخرین شانس رضا #مهاجری برای ماندن روی نیمکت #پدیده است. تیمی که از پنج مسابقه آخرش چهار شکست داشته و همه زنگ خطرها برای آنها به صدا در آمده. اگر امروز پدیده باخت و #پانادیچ دستیار سابق #برانکو به عنوان سرمربی بعدی این تیم انتخاب شد اصلا تعجب نکنید.
ابتدای فصل که پدیده بالای جدول بود هیچکس این تیره روزی را پیش‌بینی نمی‌کرد... باشگاهی که در خطر کسر دومین ۶ امتیاز به خاطر بدهی معوق است و آینده‌اش به شدت مبهم به نظر می‌رسد.
۱۸
در ماجرای #کی‌روش و #کریمی رسانه‌ها دوست داشتند آتش معرکه بالا بگیرد و به آن بیشتر از اصل مطلب که انتقاد کریمی از #فدراسیون بود پرداختند. ساده است که عینک روشنفکری بزنیم و کنش‌های دو طرفِ دعوا را نقد کنیم اما یادمان باشد این دقیقا همان چیزی است که #یقه_سفیدها می‌خواهند. اینکه قلب ما دو تکه بشود و توی دوراهی #کی‌روش و #کریمی بمانیم... اینکه شهر شلوغ باشد و آنها قراردادهایشان را بنویسند، لقمه بگیرند و هر روز فربه‌تر از قبل توی دوربین نگاه کنند و #دروغ بگویند.
۹۷ ۱
توهین به سیاه‌جامگان، پرسپولیس و نسف قارشی در یک تیتر؛شرم آور.
آی اسپورت - #ff04e9cf
۶۴ ۲۸
صدای اعتراضِ چند نفر را با شکایت و تهدید ساکت کرده‌اید؟
با همین تاکتیکِ فشار از بالا دهان چند معترض را بسته‌اید؟ آقایان اگر دستگاه‌تان سالم است چرا همه چیز را شفاف توضیح نمی‌دهید؟ قرارداد فوتبالیست رسانه‌ای می‌شود، مربی، اسپانسر لباس و همه چیز. این وسط هیچکس نباید بپرسد قراردادهای شما چرا علنی نمی‌شود؟ صدای #علی_کریمی را نمی‌شنوید؟ اگر ریگی به کفش‌تان نیست پاسخ او را بدهید. حتما باید تهدید به افشاگری و سمبه پُر زور باشد که به خودتان بیایید؟
#علی_کریمی_تنها_نیست و تنها نخواهد ماند. فکری به حال خودتان بکنید که این تازه ابتدای بازی است.
۱۷۷ ۱۴
یکصد بازی با پیراهنِ آبی، یکصد بازی با عشق، با پایِ مصدوم، پس از فوت پدر، یک پای تو شرف داره به گتوزوهای ساختگی و به جیره‌خورهای هدایتی. مایه فخر استقلال، عشق
آی اسپورت - #e8cef99b
۲۴۹ ۴۷
روزنامه #پیروزی تیمسار خسروانی را "همجنسگرای متجاوز به زنان" نامیده، یادم نمی‌آید شغل روزنامه‌نگاری هیچوقت در این مملکت، تا این حد کثیف و چرک شده باشد. #خسروانی بنیانگذار تاج و قطعا بهترین مدیر تاریخ باشگاه است. نفرات بعد از او چقدر در تکرار موفقیت‌ها و خدماتش موفق بودند؟ این بازی کودکانه، زشت و آلوده به تهمت را تمام کنید. آدم خجالت می‌کشد به شما بگوید همکار.
آی اسپورت - #4436be68
۲۳۳ ۸۳
فصل برای سجاد #شهباززاده #تمام شد؛ به همین راحتی. انتخاب اشتباه، کارما، عدم اعتماد به نفس یا هرچیزی که می‌خواهد دلیلِ این افتِ فاحش باشد. وقتی میدان مبارزه را برای کاوه، قربانی و افشین خالی کرد باید می‌فهمیدیم حتما چیزی در وجود او هست که باعث شده آخرین گلش را فراموش‌ کنیم. نه این سجادی نیست که می‌شناختیم.
۹۴ ۴
استقلالِ شفر!

استقلالِ شفر!

آی اسپورت
2018-01-30 19:03:00
سیل، زلزله، خشکسالی، طوفان، آلودگی، پارازیت، سکته، سرطان، تصادف... مرگ کسب و کار ماست و اصلا مطرح نیست در چه زمینه‌ای مستعد هستیم. اینجا همین که زنده‌ایم ستاره اقبال‌مان روشن است. بیچاره ما، بیچاره بچه‌های ایران.
آی اسپورت - #b52ce883
۴۲ ۶
انگار یک دختر دیگر دیوار محدودیت‌ها را شکسته و به سکوهای آزادی رسیده است. باور نمی‌کنم مسئولان این اشتیاق را ندیده باشند و این حجم از بی‌اعتنایی به خواستِ مردم ناراحت کننده است. #آزادی و همه اماکن ورزشی حق#بانوان است و از آن سهم دارند. کاش شب بخوابیم و صبح دنیا جای بهتری باشد، تبعیض و تعصب جایش را به برابری و آزادیِ اندیشه داده باشد.
کاش حالا که بانوان خودشان دست به کار شدند و مبارزه را شروع کردند تنهایشان نگذاریم.
آی اسپورت - #eb65088c
۸۸ ۶
دبیر فدراسیون فوتبال #امارات مدعی شد AFC با درخواست این کشور برای بازی با تیم های ایرانی و عربستانی در یک کشور #بی‌طرف در لیگ قهرمانان آسیا موافقت کرده است.
#ما هیچ_ما نگاه.
۲۶ ۱۰
دروغ سازمان یافته با همکاری بازیکن، مدیر، وکیل، ایجنت و تیم حقوقی باشگاه؛ سند سازی و جعل، مذاکره غیراخلاقی با فوتبالیستی که با یک تیم دیگر قرارداد داشته و سپس قهرمانی در لیگ برتر. فساد گسترده در مباحث مالی، پرداختی های خارجِ قرارداد از کانالِ #حسین_هدایتی، زد و بند با فدراسیون که حالا بیانیه داده و خودش را کنار کشیده، نمایشِ رقت انگیز تعصب و کلاه گذاشتن سر هوادار... آقایان همه این‌ها را فراموش کنیم و بگذریم چون مثلا شما فکر می‌کنید قرارداد #مجیدی و #پروپئیچ هم مشکل‌دار بوده و آب از آب تکان نخورده؟ اصلا حرف شما درست، تا کی رو این همه فساد سرپوش بگذاریم و بگذریم؟ واقعا به چه قیمتی؟
۳۲۲ ۳۴
#افتخاری مدیریت فوتبال را نمی‌فهمد، مثل قبلی ها و بدتر از تقریبا همه آنها. عملکرد افتخاری پر از نقطه‌های سیاه و روزهای تاریک است و هرکس او را بر این مسند گذاشته به اندازه افتخاری مقصر است. اشتباهات مدیریتی او را اگر بنویسیم طومار بلندی می‌شود که دل هوادار فوتبال را می‌لرزاند. قرارداد #جباری یکطرفه #فسخ شد اما آقایان بدانند عهدِ جباری و هوادار استقلال در قلب‌های آنها نوشته شده، مدیران خواهند رفت و ما می‌مانیم و جباری ها که در تمام این سالها، در پیروزی و شکست، در سختی و آسانی کنارهم بودیم و برای سربلندی استقلال جنگیدیم.
۱۲۱ ۱۱
#استقلال هشت نفره است اما تیم #علی_دایی توپ را بیرون نمی‌زند. همینطور که #سایپا حمله می‌کند و بهت زده‌ایم از رفتار آن‌ها؛ یادم می‌آید از پرسپولیس-استیل آذین، اشک‌های #سوشا_مکانی ... اشاره دستش به آسمان و این جمله معروفش که "خدا اون بالاست" دوست دارم از علی دایی بپرسم درباره این موضوعِ خاص به بازیکنانش چه می‌گوید؟
۲۴۵ ۱۹
خب البته توی این یک مورد حق با رحمتی است. واقعا کجا بهتر از استقلال؟ اینجا می شود با همه بست و برای همه زد. #صادقی #حنیف #نکونام #قلعه‌نویی و #منصوریان راحت‌ تر می‌توانند پاسخ این سوال را بدهند که برای رحمتی کجا بهتر از استقلال؟
۱۲۰ ۱
باشگاه‌های عربستانی از طرفداران خود دعوت کرده‌اند برای روز جمعه با #خانواده هایشان به #استادیوم بیایند. یک رفتار عملگرایانه و مثبت در عصر افراطی‌ها آنهم درست وسط خاورمیانه.
۵۰
گادوین #منشا و فرشاد #احمدزاده به دلیل مسائل انضباطی از پرسپولیس کنار گذاشته شدند.
۲۳۴ ۲۷
به قول عادل با هر متر و معیاری، عقل یا منطق، مصاحبه برانکو را نمی‌شود فهمید. اگر برای #برانکو مهره‌های کمر یک فوتبالیست از خودش، باشگاهش و هوادارانش مهم‌تر می‌شود باید دلیلش را در نوار پیوسته پیروزی های استقلال بیابیم. در اینکه زنگ خطر برای برانکو به صدا در آمده و تیمش از انحصار توجه رسانه‌ها و نگاهِ مردم بیرون آمده.
اگر همین حرف‌ها را #قلعه‌نویی می‌زد واکنش هواداران پرسپولیس چه بود؟ افسوس که #انصاف همیشه کلید واژه گم شده در قضاوت‌های ماست.
۳۷۹ ۳۳
شارلوا بلژیک #امید_نورافکن را می‌ خواهد، #منصوریان اما با شعار جوانگرایی هروقت کارش گیر می‌کرد به او بازی می‌داد. هرچه می‌گذرد بیشتر می‌فهمیم سرمربی سابق چه بر سر #استقلال آورد. راستی از #مگویان چه خبر؟ هنوز حقوق می‌گیرد و راست راست راه می‌رود؟
۱۵۸ ۴
شبکه‌های اجتماعی مسدود شده است، فوتبالیست‌های عزیز امشب زودتر می‌خوابند و فوتبالِ ما به کشورهای اروپایی شبیه‌تر می شود.

#چقدرخوشبختیم #نگاه_خوشبینانه
۸۵ ۱۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر