فهرست
لیگ قهرمانان و قطر؛ ما و فینال حذفی!

لیگ قهرمانان و قطر؛ ما و فینال حذفی!

آی اسپورت
2020-09-23 00:59:00
اعجاز محتوای زرد این فوتبال بی‌مایه

اعجاز محتوای زرد این فوتبال بی‌مایه

آی اسپورت
2020-04-23 20:23:00
خبر تقریبا قطعی از مشهد اینکه پس از جدایی گل محمدی، "مجتبی سرآسیایی" سرپرست تیم به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود و دو بازی آینده مسئولیت فنی شهرخودرو را به عهده می‌گیرد.
۲۳ ۱
بازی حساس شهرخودرو - سپاهان در مشهد از ساعت ۱۷ به ۱۴:۳۰ تغییر کرده و هیچکس توضیح درستی برای آن ندارد. فوتبال یک استان شده بازیچه دست مدیران شهری و نهاد صاحب استادیوم. این یک توهین بزرگ به هوادار فوتبال در مشهد است.
۲۴
جنگجوی مردم

جنگجوی مردم

آی اسپورت
2019-12-06 17:42:00
میراث دراگان

میراث دراگان

آی اسپورت
2019-11-30 23:54:00
کاش منصورخان امشب اینجا بود

کاش منصورخان امشب اینجا بود

آی اسپورت
2019-11-06 01:35:00
در جلسه هماهنگی بازی شهرخودرو - نفت مسجدسلیمان به سرپرست تیم میهمان تذکر داده می‌شود که رنگ جوراب‌ها با تیم میزبان همرنگ است و باید تغییر کند. با اینحال این موضوع پیگیری نمی‌شود و حالا بازی به تاخیر افتاده تا از نزدیک‌ترین فروشگاه به استادیوم جوراب جدید تهیه شود. این خبر واقعی است!

خبر تکمیلی: روی جوراب بازیکنان نفت مسجدسلیمان چسب سفید زدند تا شبیه تیم میزبان نباشد و بازی در حال شروع شدن است.
۱۹ ۱
در نشست خبری پس از بازی پرسپولیس-شهرخودرو از یحیی گل‌محمدی درباره برد مقابل پرسپولیس و رد شایعات پیرامون تقابل او با پرسپولیس پرسیدم تا از خودش مقابل این تهمت‌های ناجوانمردانه دفاع کند. یحیی پاسخ نداد اما نتیجه امروز، درس بزرگی برای کسانی بود که بدون پذیرش مسئولیت حرف‌هایشان سلامت یک باشگاه را زیر سوال بردند.
۲۱
جاودانگی یک اسنایپر

جاودانگی یک اسنایپر

آی اسپورت
2019-08-14 00:47:00
بچه بودم و توی فیسبوک صفحه هواداری استقلال داشتم، وضعیت بازتاب اخبار باشگاه خوب نبود و مدیریت رسانه استقلال توجه چندانی به روزنامه‌نگاری آنلاین نداشت. محمد نوریفر اولین کسی بود که به چشم دیدم با آینده‌نگری، به فضای مجازی و هماهنگی صفحات هواداری استقلال ورود کرد و تلاش‌هایش برای احقاق حقوق باشگاه انکار شدنی نیست. امیدوارم این یک گام رو به جلو باشد. این شما و این میدان آقای نوریفر. موفق باشید
آی اسپورت - #157699a8
۲۸ ۸
روبین‌کازارن شکاری را نخواست اما توی ایران، بازارگرمی موفق مدیربرنامه‌ها، شلوغ‌کاری فن پیج‌ها و فضای مجازی، بستر را برای بازیکنان فراهم می‌کند تا به قرارداد‌های میلیاردی دست پیدا کنند. اینجا بهشت ایجنت‌‌هاست.
۶۰ ۹
برای فرهاد مجیدی؛ پادشاه قصر پوشالی

برای فرهاد مجیدی؛ پادشاه قصر پوشالی

آی اسپورت
2019-06-13 18:50:00
یک دزدی بزرگ اتفاق افتاده؛ کاش داورها، کمیته‌ بالادستی و آدمهایش حداقل امروز یکبار زل بزنند به آیینه و توی خلوت خودشان قبول کنند یک مشت سارق، یک مشت تبهکار حرفه‌ای هستند.
۱۱۶ ۱۹
زیر این پرچم

زیر این پرچم

آی اسپورت
2019-04-25 18:31:00
آژاکس؛ پرتکرارترین سوال روز فوتبال دنیا

آژاکس؛ پرتکرارترین سوال روز فوتبال دنیا

آی اسپورت
2019-04-17 19:16:00
من هنوز سنگ‌های توی مسیر را شوت می‌کنم... بغل پا و بیرون پا. اطرافم رو نگاه می‌کنم و اگر کسی نبود شبیه رونالدو دورخیز می‌کنم و بهترین ایستگاهی زندگیمو با سنگ ریزه‌های کوچه میزنم. فوتبال از عمق لایه‌های وجودم عبور می‌کند و به مغز استخوانم می‌رسد. هر نمایی از فوتبال آنچنان مسخ و لایعقلم می‌کند که انگار لحظه معراج را می‌بینم... خیالی نیست این عشق می‌تواند دستمایه تمسخر دیگران باشد اما درست وقتی که نوک پیکان انتقادات به سمت ماست، منتظریم بازی تیم محبوب‌مان شروع بشود.
دارد سی ساله‌مان می‌شود و فوتبال انگار که شبیه معجزه پیامبری باشد، روبرویش ایستاده‌ایم و گوش می‌کنیم.
توپ، چمن و دروازه سه ضلعی خلاقانه هزاره‌ی ماست. ایدئولوژی‌ها، سنت و مذهب در تمام این سالها از نردبان فوتبال آویزان بودند و تنها تفاوت ما دیوانه‌های فوتبال با بقیه، علنی کردن علاقه‌مان برای همه است. به خودتان افتخار کنید رفقا.
آی اسپورت - #a27cd0ba
۴۷ ۱۴
برادرکشی

برادرکشی

آی اسپورت
2019-04-01 18:52:00
فردای دربی؛ قبل از رسیدن اولین پرتوهای نور به چشمانت، باقی مانده اندوه یک شکست را زیر زبانت مزه میکنی. رخوت و سنگینی مژه‌ها و لابد سیگاری که عمیق‌ترین کام‌هایش تو را صدا می‌زند. خسته از ستاره‌های هیچی نفهم، خسته از القاب اشتباهی و خسته از سکوهای سرد و آفتاب تندی که جایش هنوز روی گونه‌هاست. این همه سهم ماست و زندگی بی‌رحمانه ادامه دارد... یک روز اما دوباره بر‌می‌گردیم روی همین صندلی‌ها و کاش آنروز ردی از خودخواهی نباشد.
فردای دربی؛ احتمالا هیچکس یادش نمی‌آید چه زجری کشیدیم برای زنده ماندن یک اسم، برای بالا بودن یک پرچم. هیچکس نفهمیده مثل همه داستانهای عاشقانه هرچه در چنته داشتیم خرج معشوق کردیم و حالا آس و پاس... تنهای تنهاییم.
آی اسپورت - #277029e7
۵۷ ۸
قرار نیست تمامش کنید آقای رییس؟ بدترین الفاظ نثارتان که دست از سر وریا غفوری برنمی‌دارید. فوتبالیست بی دفاعی که مطلقا پناهی جز مردم ندارد حتی از سمت باشگاه تحت قراردادش که ریشه آن در فساد سیستماتیک فوتبال دولتی ایران پوسیده و با شما مدیر دولتی دستش در یک کاسه است، تا مقر اصلی فیفا که آن هم با رسوایی و رشوه عجین شده و طبیعی خواهد بود اگر پشت فوتبالیستش نباشد. وریا مطلقا پناهی جز مردم ندارد و تربیت و شهرتش اتفاقا توازن به مراتب بهتری نسبت به شمایی دارد که در دوره پایانی زندگی‌تان به واسطه ویترین فوتبال و ستاره‌هایش هر روز میکروفون‌های بیشتری روبروی دهان‌تان قرار می‌گیرد. این آخرین اخطار است آقای حسن زاده دست از سر وریا بردارید.
۶۷ ۶
زالوها خوشحال باشند، ابن‌الوقت‌ها، مکاره‌های زنگوله دار که هر طرف چرای بهتری باشد سرشان همان‌جا پایین‌تر است. عادل فردوسی‌پور عمارت دیده‌ شدن، شنیده شدن و جدی گرفته شدن را ساخته و دارد آنجا را ترک می‌کند. بوی خون و خیانت از جرز دیوارها بیرون می‌زند و لاجرم این گیاه از خاک بیرون کشیده شده پلاسیده و خشک خواهد شد. سخت اما ناخن‌ها را روی دیوار بکشید و از "نود"، دلخوشی فوتبال، نور تابنده تاریکخانه‌های فساد دل بکنید و هرچند ژولیده و کلافه و دل نگران... لکن به نکبت ترسناک پیش رو سلام کنید.
۳۷۲۵ ۱۱
بهترین آماده‌سازی و اردوهای ویژه با رانت و حمایت همین وزارتخانه که روبرویش تجمع کردید برای پرسپولیس در کمپ اسپایر قطر به صورت "رایگان" تدارک دیده شد. اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس همیشه اولویت پرداختی‌هایش پرسپولیس بوده و علیه مدیران استقلال بیانیه می‌نویسد. هدایتی‌ها و زنجانی‌ها پول‌های کثیف را ده سال به سمت باشگاه پرسپولیس سرازیر کردند و دو قهرمانی متوالی اینروزها مسئله دلخواه پروین و جلال حسینی نبوده. آنها دنبال گلریزان و حمایت هستند تا دزد بزرگ را آزاد کنند و این داستان کثیف ادامه داشته باشد.
۱۱۴ ۳۳
خب این معلوم بود که به واسطه عنادی که از وزیر ورزش تا دم دستی‌ترین نهادهای فدراسیون با استقلال دارند خیلی دوست نداشته باشند از این مجموعه کسی حرفی بزند.
این ماجرای "بچه شهرستانی" و گاف حسن زاده هم یک سوتی ساده است که در قالب سلسله حملات یقه سفیدها به باشگاه استقلال اتفاق افتاده.
۲۰۳ ۲۷
نتیجه تلاش مذبوحانه یک تفکر کثیف، برای خط پایان کشیدن به ده سال حسرت یک تیم فوتبال. همینقدر ترسناک.
۵۵ ۴۱
وقت آن رسیده که باشگاه استقلال یکبار برای همیشه تکلیف موضوع #داریوش_شجاعیان و #مرتضی_تبریزی را روشن کند. مدیران منتخب وزارت که با تبلیغات گسترده و هزار ادعا جای گروه قبلی را گرفتند و کارنامه‌شان به اندازه بقیه خجالت آور است باید پاسخ نامه‌ها و مطالبات آقایان نصیرزاده و آذری را بدهند و از شخصیت باشگاه دفاع کنند. اگر نمی‌توانند و زورشان نمی‌رسد هم باید رسما اعلام کنند تا مردم، تکلیف خودشان را با رویاهایشان بدانند و آنها را جای دیگری جستجو کنند.
۴۳ ۸
حالا که #بهداد_سلیمی عذرخواهی کرد ولی ما آخرش نفهمیدیم دوست ورزشکارمون از پاداش گرفتن فوتبالیست‌ها اینقدر عصبانی شده یا اینکه به خودش هم همینقدر پاداش ندادن.
ادبیات زشت شما رو می‌بخشیم آقای سلیمی ولی قبول کنید مسئله #مردم و #افتخار و #بیت_المال نبود.
۴۹ ۱۴
چی داریم واسه باختن؟ هیچی به جز یه مشت امید و آرزوی سوخته، هیچی به جز یه تاریخ شکست و بدبیاری.
۳۰۶۵ ۶
کی‌روش، فرمول غلط و معادله‌های چند مجهولی

کی‌روش، فرمول غلط و معادله‌های چند مجهولی

آی اسپورت
2019-01-20 15:20:00
توی آرشیو موبایلم فقط همین یک عکس را از مجیدی دارم، هرچند قطعا در خاطر شما قاب‌های دیگری هم از او وجود دارد اما برای من، بستن این بازوبند در چنین لحظه تاریخی و جذابی، وقتی قسمت قرمز سکوها سکوت کرده و انتقال قدرت از بزرگتر به نفرات بعدی را تماشا می‌کند بسیار دلپذیر است. دوستش داشته باشید یا نه، پادشاه به سرزمین پدری برگشته است.
آی اسپورت - #76885c1f
۷۲ ۲۶
حالا سفیدی موهاش بیشتر از همیشه به چشم میاد، حالا که میگن دوره مورینیو تموم شده ولی مردم همیشه حرف واسه گفتن داشتن و این چیز تازه‌ای نیست. برای مورینیو؛ خنجر فوتبال همیشه از پشت نشسته.
آی اسپورت - #df7c972f
۳۲ ۱
فدراسیون و کمیته خنده‌دار داوران، قرار نیست دستی به سر و روی داوری فوتبال مملکت بکشند؟ تیم‌ها هزینه می‌کنند، جانشان به لب‌شان می‌رسد تا یک سوت اشتباه سرنوشت‌ آنها را تغییر بدهد؟ اولین نفر چه کسی به داوران ما یاد داد اشتباه کنند و با ژست طلبکار وسط زمین رخِ برنده بگیرند؟ عذرخواهی که نمی‌کنید لااقل از خودتان خجالت بکشید.
۱۲۱ ۹
باشگاه "ماشین سازی" با پنجاه سال قدمت، حالا شده بازیچه دست زنوزی و شوربختانه وارد بازی مدیران ثروتمندش شده است. رسالت #ماشین_سازی اگر بازی کثیف، وقت کشی، نفرت پراکنی و تخریب رقیبان مستقیم #تراکتور در صدر جدول باشد بسیار غم انگیز است. سبک بازی امروز تیم مهاجرانی و رفتار کنعانی‌زادگان پس از بازی احتیاج به واکاوی ندارد، همه چیز اینجا روشن است اما انگار اراده‌ای برای مقابله با آن وجود ندارد.
۹۵ ۲۲
یک سال پس از این توییت، پرسپولیس درحالی به مصاف ماشین سازی می‌رود که پرفشار‌ترین مسابقات را پشت سر گذاشته و تلفات ناشی از محروم‌ بودن در نقل‌ و انتقالات ستون فقرات این تیم را شکسته است. حق با شماست آقای طارمی، کار و کوشش ما را از سه عیب دور می‌دارد... کاش هیچوقت آن تونل استقبال و افتخار ساخته نمی‌شد.
آی اسپورت - #9795d44a
۷۷ ۱۰
کوروانورد حالا می‌تونه با افتخار زیر تندیس مادونینا قدم بزنه و پرچم‌های آبی رو بالا ببره؛ دیگه جایی واسه سرافکندگی وجود نداره... مردم یه چیزایی میگن: افعی زنده است، افعی برگشته.
آی اسپورت - #0592fff1
۳۰
همه آن دخترانی که ریش مصنوعی گذاشتند و از بازرسی #استادیوم‌ها عبور کردند، شما که ته دلتان می‌خواستید این سد یک روز شکسته شود، رسانه‌هایی که سکوت نکردند و مصائب نوشتن از حقوق اجتماعی #بانوان را به جان خریدند از پیروزی بزرگی که امشب روی سکوها اتفاق افتاد سهم دارند. تبریک به همه؛ هرچند این همه چیزی نبود که می‌خواستیم.
۵۰ ۶
از مهدی رحمتی باتجربه تا صیادمنش و آقایی جوان، بالا و پایین بازیکنان استقلال باید تا آخرین نفس برای حفظ #احترام سرمربی استقلال تلاش کنند. جلوتر از #غرور خودشان که حالا دارد به ورطه نابودی می‌رود و حتی پیش‌تر از هواداری که به این فراز و نشیب‌ها عادت کرده. استقلال امروز به یک تلاش جمعی احتیاج دارد تا دیگر هیچکس جرات نکند توی چشم معلم آلمانی‌اش زل بزند و اتهام بیماری را مطرح کند. رفقا کاش داستان جوری پیش برود که بتوانیم آخر بازی همان #میکروفون را توی سرتان خرد کنیم.
۳۸ ۱۶
اگر هنوز فکر می‌کنید #پدیده اتفاقی به اینجا رسیده، مسابقه با ذوب آهن را دوباره ببینید. بچه‌های تیم #یحیی دقیقا می‌دانند از بازی چه می‌خواهند و تا سوت پایان به گوش‌شان نرسد باور نمی‌کنند بازی تمام شده. پدیده شگفت‌انگیز شده و حق این بچه‌ها بیشتر از اینهاست.
۶۵ ۸
بیست سال با استقلال، همیشه گفتم ببری یا ببازی، اول باشی یا آخر دوستت خواهم داشت. امروز اما وقت برنده شدن، زمان #قهرمانی و افتخارآفرینی فرا رسیده است.
بالاترین #هزینه‌ها، بیشترین #حمایت‌ها برای این تیم و از این باشگاه بوده. بهانه‌ای نداریم و هر نتیجه‌ای جز پیروزی قلب‌ ما را درهم خواهد شکست. #استقلال در حیاتی‌ترین بزنگاهِ همه این سال‌ها امشب نیاز مبرم به پیروزی دارد و کاش این پیغام به مدیران، به بچه‌های توی رختکن و به هواداران روی سکو رسیده باشد... "نوبت ماست که #تاریخ را بنویسیم".
آی اسپورت - #dac1d96b
۲۵ ۹
سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟

سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟

آی اسپورت
2018-08-15 11:11:00
همیشه از همه این پستی و بلندی‌ها گذشتیم، سخت و آسان بالاخره شبیه فاتحان قله‌های صعب‌العبور پرچم را بالا نگه داشتیم. سهم کمتر ما از رسانه، لابد سنجاق شده به پیراهن استقلال اما بی‌خیال همه اینها باز دویده‌ایم، جنگیدیم و عرق ریخته‌ایم. امشب که سوت شروع لیگ را بزنند شاید از پیش، استقلال بازنده یک سوپرجام، بازنده نقل و انتقلات و بازنده لیگ باشد اما هیچکدام اینها عشقِ بی‌پایان ما را با خودش نخواهد برد. برای باشگاهی که این مردم هوادارش باشند، "سقوط" دورترین و بعید‌ترینِ واژه‌هاست. پس #باهم این زخم‌ها را التیام می‌دهیم... جان سخت و مومن به رویاهایمان، که از نو ساختن کسب و کار ماست.
۵۰ ۹
داستان وزارت و استقلال؛ شبیه #ناپدری و #فرزندی شده که هنوز برق سیلی از گوش بچه نپریده، چند تومانی پرت میکنه و میگه برو واسه خودت شکلات بخر. استقلال پول نمی‌خواد رفقا، سرپرست واقعی و دلسوز می‌خواد.
۷۹ ۳۱
خیابان‌های زاگرب، در امیدوارترین روزهای تاریخ‌اش، می‌‌رود تا یک عصر هیجان‌انگیز را پشت سر بگذارد و همه این‌ها از دل فوتبال بیرون می‌آید. هیچ چیز در دنیا، مطلقا هیچ چیز نمی‌تواند پس از یک‌ ماه تکرار، تا این حد جذاب و دوست داشتنی باشد. این تکراری نشدنِ فوتبال است که ما را دلباخته خودش کرده و اندوهِ بی‌پایان ماست که زیباترین فستیوالِ دنیا را از دست ‌می‌دهیم تا چهارسال بعد که معلوم نیست اصلا زنده باشیم یا نه. کدام ایدئولوژی را در طول تاریخ سراغ دارید که تا این حد عاری از سیاست و تهدید و جنگ باشد؟ "امیدواری" کلیدواژه ادامه بقاست و حالا داریم از فوتبال حرف می‌زنیم... تنها دلخوشی ما که از "هیچ" برای‌مان "امید" می‌سازد.
آی اسپورت - #b1b9bd85
۲۹ ۸
بیست سال با جباری؛ پایانِ آقای ایده‌آلیست

بیست سال با جباری؛ پایانِ آقای ایده‌آلیست

آی اسپورت
2018-07-11 19:17:00
جباروف نیامده، تیام روی هواست، مجید حسینی تکلیفش روشن نیست، ابراهیمی که رفت و کادرفنی تا همین امروز دغدغه پاسپورت داشته... این تیم قرار بود بلند پروازی‌هایش را در آسیا دنبال کند. اسم خودتان را گذاشتید مدیر؟
۳۸ ۱۰
برای #مهدی_طارمی - پادشاهِ قلب‌های شکسته. کاش اینقدر مویه نمی‌کردی پسر. برای مردی که از فقر، از داغی بوشهر، دست‌ به زانویش گرفته و برخاسته تا ابرها را رو شانه‌اش بگذارد و هرجا اراده کرد ببارد و دنیا را سبز کند خوب نیست بیچاره‌ها گریه هایش را تماشا کنند.
سبک عزاداری تو، شبیه جنوبی‌ها ناگهان تمام دنیا را برای بیننده سیاه می‌کند و چقدر بد که هیچکدام از ما هشتاد میلیون آنجا نبودیم تا دانه‌های اشک از چهره‌ات برداریم و تا دنیا دنیاست نگه‌اش داریم. که این قطرات در تلفیق سحرآمیزش با عرق پیشانی‌ات، انگار که اکسیر جاودانه جنگجو ساختن، معجون شفابخش شکست‌ها و ناامیدی است . واقعا چطور می‌شود از همه تحقیر‌ها و فحاشی‌ مردم بگذری و برای قلب‌های شکسته آنها اینطور مشت به زمین سفت بکوبی؟ از بین همه دلاوری‌های جامانده از جام‌جهانی، لابه‌لای این همه ستاره، با اقتدار پادشاه قلب ما هستی آقای طارمی... شک ندارم قابِ بعدی ما، تصویر شما با کاپ قهرمانی آسیاست.
آی اسپورت - #1d196abb
۵۲۹ ۹
خفه شدم، حرفم نمیاد، #استرس چشمه کلمات رو خشک کرده و اصلا چی بنویسم وقتی همه جمله‌ها آخرش می‌رسه به یک کلمه... "#امید". از اون هجمه بی‌رحمانه به کی‌روش، به تیم ملی و نا امیدی رسیدیم به اینجا و حالا دیگه آخرش هرچی می‌خواد بشه. واسه ما که عاشقی رو با این تیم یاد گرفتیم و از این باده اونقدر نوشیدیم تا چند ساعت مونده به بازی روی پاهامون قرار نداشته باشیم همین تلو تلو خوردن و سرگیجه، همین بی‌قراری رو عشق است. کاش تموم نشه این جام جهانیِ زیبا.
۳۷ ۱۱
دیشب پنج بازیکن تیم ملی از کفش‌های #نایکی استفاده کردند و چهار نفر اون‌ها از آخرین مدل‌های رسمی این برند بهره می‌بردند. اصلا قضیه آنقدر بزرگ نبود و نایکی به عنوان یک شرکت آمریکایی توان بستن قرارداد اسپانسری با فوتبالیست‌های ایرانی را ندارد. جایی هم نگفته اگر ایرانی‌ها نایکی بپوشند شکایت می‌کنیم که اینطور به رگ غیرت‌مان برخورده. به نظرم مصاحبه #کی‌روش آتش معرکه را زیادی شعله‌ور کرد و خب ما مردم موج سوار هم منتظر نشستیم تا شلوغ‌اش کنیم و لذت ببریم.
آی اسپورت - #7c34a4d4
۶۸ ۱۷
هرچقدر هم تلاش کنیم از فوتبال لذت ببریم و سخت نگیریم، باز این بازی ساده بخش بزرگی از زندگی ماست. ترس از شکست، شوقِ پیروزی و اتفاقات بعد از هر بازی جریان زندگی ما خوره‌های فوتبال را تغییر می‌دهد. اضطرابِ این ساعت‌ها واقعا کُشنده است؛ کاش این ساعت‌ها زودتر بگذرد و آخر این داستان لبخند و جشن و پایکوبی باشد.
۱۷ ۱
این صبحِ اولین روزِ جام‌جهانی است. نقطه پایانِ چهار سال انتظار برای ما که اینطرف زمین ایستاده‌ایم تا پاس قطری دنیا را کنترل کنیم و بزنیم به قلبِ رویاها.
خانم‌ها و آقایان، به تماشای آخرین معجزه بشر خوش آمدید.
۲۸ ۳
بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها

بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها

آی اسپورت
2018-06-06 06:00:00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر