فهرست
شب قرعه کشی مرحله گروهی وقتی #استقلال با این تیم‌ها همگروه شد، ما بودیم و سیلی از پیام‌ها و توییت‌های "بامزه" از آدم‌های مثلا "بانمک" که انتظار داشتند مثل امشب، که لابد استقلال شکست خورده و تحقیر شده باشد، ژست متفکرانه بگیرند و لبخندهای مضحک بزنند... اما استقلال پیراهنش قرمز نیست که ۱۰ سال بدبختی بکشد و سوژه طنز رسانه‌ها باشد. ریشه‌دار که باشی خم می‌شوی اما هرگز زمین نخواهی خورد.
۱۴۱ ۵۴

من اگه رونالدو بودم؟
من اگه رونالدو بودم هیچوقت چنین گلی به بوفون نمی‌زدم.
آی اسپورت - #a41118f6
۳۷ ۲
 آرزوهای استقلال؛ گره زدن سبزه‌های آزادی

 آرزوهای استقلال؛ گره زدن سبزه‌های آزادی

آی اسپورت
2018-04-02 15:37:00
فرانچسکو #توتی به کمپ تمرینی آکادمی رم رفته و بچه‌های جالوروسی را غافلگیر کرده است. او خدای شهر رم است، خدایان هرگز بازنشست نخواهند شد.
آی اسپورت - #6fc3bc86
۳۴ ۴
#آرزوی_فوتبالی برای من یعنی باشگاه‌های خصوصی و استادیوم‌های اختصاصی، فوتبال سودآور، آکادمی های موثر و موفق، کمپ های تمرینی استاندارد، تیم ملی پویا و جوان، سکوهای پر از تماشاگر و بدون دعوا، یک جام جهانی دلچسب و بالاخره رضایت همگانی از صنعتِ فوتبال.
۴۷ ۶
چند شب پیش کتاب "زن آینده" از کریستین بوبن را می‌خواندم. جایی نوشته بود: "امتیاز سالمندان و کوکان نامرئی بودن آنهاست". داشتم فکر می‌کردم چقدر شبیه شفر، در سایه بودن و دیده نشدن همه چیزی است که #استقلال از #منصوریان نگرفت و برعکس اما، تا دل‌تان بخواهد در سکنات و رفتار #شفر وجود دارد.
۱۰۷ ۶
چهل‌ و هشت ساعت پس از دربی؛ هنوز دارم به این فکر می‌کنم که کادر فنی سابق استقلال پس از #فاجعه العین چطور توانست دست از سر استقلال بر ندارد و اینطور با احساسات میلیون‌ها هوادار بازی کند؟ احتمالا #منصوریان #خرمگاه و #چینی خودشان را در موفقیت‌های کنونی استقلال سهیم می‌دانند اما محض یادآوری این استقلالِ شما نیست رفقا. چقدر خوب که سایه سنگینِ توهمِ خود خوب پنداری آنها از سر استقلال کم شد. این نفسِ راحتی که امروز می‌کشیم دو فصلِ تمام در سینه ما غمباد شده بود و اگر عدالتی باشد باید یک روز به خاطرش پاسخگو باشید.
۱۴۳ ۱۴
بازی امروز با ذوب آهن احتمالا آخرین شانس رضا #مهاجری برای ماندن روی نیمکت #پدیده است. تیمی که از پنج مسابقه آخرش چهار شکست داشته و همه زنگ خطرها برای آنها به صدا در آمده. اگر امروز پدیده باخت و #پانادیچ دستیار سابق #برانکو به عنوان سرمربی بعدی این تیم انتخاب شد اصلا تعجب نکنید.
ابتدای فصل که پدیده بالای جدول بود هیچکس این تیره روزی را پیش‌بینی نمی‌کرد... باشگاهی که در خطر کسر دومین ۶ امتیاز به خاطر بدهی معوق است و آینده‌اش به شدت مبهم به نظر می‌رسد.
۱۸
در ماجرای #کی‌روش و #کریمی رسانه‌ها دوست داشتند آتش معرکه بالا بگیرد و به آن بیشتر از اصل مطلب که انتقاد کریمی از #فدراسیون بود پرداختند. ساده است که عینک روشنفکری بزنیم و کنش‌های دو طرفِ دعوا را نقد کنیم اما یادمان باشد این دقیقا همان چیزی است که #یقه_سفیدها می‌خواهند. اینکه قلب ما دو تکه بشود و توی دوراهی #کی‌روش و #کریمی بمانیم... اینکه شهر شلوغ باشد و آنها قراردادهایشان را بنویسند، لقمه بگیرند و هر روز فربه‌تر از قبل توی دوربین نگاه کنند و #دروغ بگویند.
۹۷ ۱
توهین به سیاه‌جامگان، پرسپولیس و نسف قارشی در یک تیتر؛شرم آور.
آی اسپورت - #ff04e9cf
۶۴ ۲۸
صدای اعتراضِ چند نفر را با شکایت و تهدید ساکت کرده‌اید؟
با همین تاکتیکِ فشار از بالا دهان چند معترض را بسته‌اید؟ آقایان اگر دستگاه‌تان سالم است چرا همه چیز را شفاف توضیح نمی‌دهید؟ قرارداد فوتبالیست رسانه‌ای می‌شود، مربی، اسپانسر لباس و همه چیز. این وسط هیچکس نباید بپرسد قراردادهای شما چرا علنی نمی‌شود؟ صدای #علی_کریمی را نمی‌شنوید؟ اگر ریگی به کفش‌تان نیست پاسخ او را بدهید. حتما باید تهدید به افشاگری و سمبه پُر زور باشد که به خودتان بیایید؟
#علی_کریمی_تنها_نیست و تنها نخواهد ماند. فکری به حال خودتان بکنید که این تازه ابتدای بازی است.
۱۷۷ ۱۴
یکصد بازی با پیراهنِ آبی، یکصد بازی با عشق، با پایِ مصدوم، پس از فوت پدر، یک پای تو شرف داره به گتوزوهای ساختگی و به جیره‌خورهای هدایتی. مایه فخر استقلال، عشق
آی اسپورت - #e8cef99b
۲۴۸ ۴۷
روزنامه #پیروزی تیمسار خسروانی را "همجنسگرای متجاوز به زنان" نامیده، یادم نمی‌آید شغل روزنامه‌نگاری هیچوقت در این مملکت، تا این حد کثیف و چرک شده باشد. #خسروانی بنیانگذار تاج و قطعا بهترین مدیر تاریخ باشگاه است. نفرات بعد از او چقدر در تکرار موفقیت‌ها و خدماتش موفق بودند؟ این بازی کودکانه، زشت و آلوده به تهمت را تمام کنید. آدم خجالت می‌کشد به شما بگوید همکار.
آی اسپورت - #4436be68
۲۳۲ ۸۳
فصل برای سجاد #شهباززاده #تمام شد؛ به همین راحتی. انتخاب اشتباه، کارما، عدم اعتماد به نفس یا هرچیزی که می‌خواهد دلیلِ این افتِ فاحش باشد. وقتی میدان مبارزه را برای کاوه، قربانی و افشین خالی کرد باید می‌فهمیدیم حتما چیزی در وجود او هست که باعث شده آخرین گلش را فراموش‌ کنیم. نه این سجادی نیست که می‌شناختیم.
۹۴ ۴
استقلالِ شفر!

استقلالِ شفر!

آی اسپورت
2018-01-30 19:03:00
سیل، زلزله، خشکسالی، طوفان، آلودگی، پارازیت، سکته، سرطان، تصادف... مرگ کسب و کار ماست و اصلا مطرح نیست در چه زمینه‌ای مستعد هستیم. اینجا همین که زنده‌ایم ستاره اقبال‌مان روشن است. بیچاره ما، بیچاره بچه‌های ایران.
آی اسپورت - #b52ce883
۴۲ ۶
انگار یک دختر دیگر دیوار محدودیت‌ها را شکسته و به سکوهای آزادی رسیده است. باور نمی‌کنم مسئولان این اشتیاق را ندیده باشند و این حجم از بی‌اعتنایی به خواستِ مردم ناراحت کننده است. #آزادی و همه اماکن ورزشی حق#بانوان است و از آن سهم دارند. کاش شب بخوابیم و صبح دنیا جای بهتری باشد، تبعیض و تعصب جایش را به برابری و آزادیِ اندیشه داده باشد.
کاش حالا که بانوان خودشان دست به کار شدند و مبارزه را شروع کردند تنهایشان نگذاریم.
آی اسپورت - #eb65088c
۸۷ ۶
دبیر فدراسیون فوتبال #امارات مدعی شد AFC با درخواست این کشور برای بازی با تیم های ایرانی و عربستانی در یک کشور #بی‌طرف در لیگ قهرمانان آسیا موافقت کرده است.
#ما هیچ_ما نگاه.
۲۶ ۱۰
دروغ سازمان یافته با همکاری بازیکن، مدیر، وکیل، ایجنت و تیم حقوقی باشگاه؛ سند سازی و جعل، مذاکره غیراخلاقی با فوتبالیستی که با یک تیم دیگر قرارداد داشته و سپس قهرمانی در لیگ برتر. فساد گسترده در مباحث مالی، پرداختی های خارجِ قرارداد از کانالِ #حسین_هدایتی، زد و بند با فدراسیون که حالا بیانیه داده و خودش را کنار کشیده، نمایشِ رقت انگیز تعصب و کلاه گذاشتن سر هوادار... آقایان همه این‌ها را فراموش کنیم و بگذریم چون مثلا شما فکر می‌کنید قرارداد #مجیدی و #پروپئیچ هم مشکل‌دار بوده و آب از آب تکان نخورده؟ اصلا حرف شما درست، تا کی رو این همه فساد سرپوش بگذاریم و بگذریم؟ واقعا به چه قیمتی؟
۳۲۲ ۳۴
#افتخاری مدیریت فوتبال را نمی‌فهمد، مثل قبلی ها و بدتر از تقریبا همه آنها. عملکرد افتخاری پر از نقطه‌های سیاه و روزهای تاریک است و هرکس او را بر این مسند گذاشته به اندازه افتخاری مقصر است. اشتباهات مدیریتی او را اگر بنویسیم طومار بلندی می‌شود که دل هوادار فوتبال را می‌لرزاند. قرارداد #جباری یکطرفه #فسخ شد اما آقایان بدانند عهدِ جباری و هوادار استقلال در قلب‌های آنها نوشته شده، مدیران خواهند رفت و ما می‌مانیم و جباری ها که در تمام این سالها، در پیروزی و شکست، در سختی و آسانی کنارهم بودیم و برای سربلندی استقلال جنگیدیم.
۱۲۱ ۱۱
#استقلال هشت نفره است اما تیم #علی_دایی توپ را بیرون نمی‌زند. همینطور که #سایپا حمله می‌کند و بهت زده‌ایم از رفتار آن‌ها؛ یادم می‌آید از پرسپولیس-استیل آذین، اشک‌های #سوشا_مکانی ... اشاره دستش به آسمان و این جمله معروفش که "خدا اون بالاست" دوست دارم از علی دایی بپرسم درباره این موضوعِ خاص به بازیکنانش چه می‌گوید؟
۲۴۵ ۱۹
خب البته توی این یک مورد حق با رحمتی است. واقعا کجا بهتر از استقلال؟ اینجا می شود با همه بست و برای همه زد. #صادقی #حنیف #نکونام #قلعه‌نویی و #منصوریان راحت‌ تر می‌توانند پاسخ این سوال را بدهند که برای رحمتی کجا بهتر از استقلال؟
۱۲۰ ۱
باشگاه‌های عربستانی از طرفداران خود دعوت کرده‌اند برای روز جمعه با #خانواده هایشان به #استادیوم بیایند. یک رفتار عملگرایانه و مثبت در عصر افراطی‌ها آنهم درست وسط خاورمیانه.
۵۰
گادوین #منشا و فرشاد #احمدزاده به دلیل مسائل انضباطی از پرسپولیس کنار گذاشته شدند.
۲۳۴ ۲۷
به قول عادل با هر متر و معیاری، عقل یا منطق، مصاحبه برانکو را نمی‌شود فهمید. اگر برای #برانکو مهره‌های کمر یک فوتبالیست از خودش، باشگاهش و هوادارانش مهم‌تر می‌شود باید دلیلش را در نوار پیوسته پیروزی های استقلال بیابیم. در اینکه زنگ خطر برای برانکو به صدا در آمده و تیمش از انحصار توجه رسانه‌ها و نگاهِ مردم بیرون آمده.
اگر همین حرف‌ها را #قلعه‌نویی می‌زد واکنش هواداران پرسپولیس چه بود؟ افسوس که #انصاف همیشه کلید واژه گم شده در قضاوت‌های ماست.
۳۷۹ ۳۳
شارلوا بلژیک #امید_نورافکن را می‌ خواهد، #منصوریان اما با شعار جوانگرایی هروقت کارش گیر می‌کرد به او بازی می‌داد. هرچه می‌گذرد بیشتر می‌فهمیم سرمربی سابق چه بر سر #استقلال آورد. راستی از #مگویان چه خبر؟ هنوز حقوق می‌گیرد و راست راست راه می‌رود؟
۱۵۸ ۴
شبکه‌های اجتماعی مسدود شده است، فوتبالیست‌های عزیز امشب زودتر می‌خوابند و فوتبالِ ما به کشورهای اروپایی شبیه‌تر می شود.

#چقدرخوشبختیم #نگاه_خوشبینانه
۸۵ ۱۳
#طارمی پیشنهاد #تمدید قرارداد باشگاه پرسپولیس را #نپذیرفت. مقصد احتمالی یونان، قطر، شاید هم چین.
۹۴ ۸
+ اولین تیم ۹۰۰ امتیازی در تاریخ لیگ برتر
+ بیشترین تعداد برد در تاریخ لیگ برتر
+ کمترین باخت در تاریخ لیگ برتر
+ بیشترین گل زده در تاریخ لیگ برتر
+ کمترین گل خورده در تاریخ لیگ برتر
+ بهترین تفاضل گل

#استقلال #آمار
آی اسپورت - #c87e353d
۲۸۰ ۹
محاسنِ حضور، محاسنِ ورود

محاسنِ حضور، محاسنِ ورود

آی اسپورت
2017-12-30 07:14:00
چرا باید #خیابانی با این همه سال #تجربه اینقدر #آماتور سوال بپرسد؟ جواب ساده است چون اینجا هیچکس بعد از #شهرت دوست ندارد در حوزه تخصصی خودش فعالیت کند.
چون اگر یک برنامه تخصصی فوتبال در هفته ببینیم فرصت نمی‌شود لباس محلی بپوشیم و قند بساییم و مدام توی چشم باشیم.
۱۴۰ ۸
درخواست باشگاه #پرسپولیس برای تغییر ساعت بازی جمعه با #تراکتور یک مطالبه درست و منطقی است. در تمام دنیا روز و ساعت مسابقات فوتبال را به شکلی انتخاب می کنند که از تمام ظرفیت حضور تماشاگران استفاده کنند.
اینجا اما معمولا بازی‌ها وسط هفته برگزار می‌شود و اگر هم جمعه باشد ساعت ۲:۳۰ ظهر را انتخاب می‌کنند.
۳۰ ۱
کشورهای عربی حوزه خلیج فارس؛ سالهاست روی به خدمت گرفتن مربیان خارجی درجه یک اصرار دارند. نتیجه اش را هم لااقل در لیگ قهرمانان آسیا با حضور مداوم در نیمه نهایی و فینال این رقابت‌ها گرفتند. حرفم این نیست که از آنها الگو برداریم اما تفاوت چشمگیر استقلالِ #منصوریان با #شفر، پاسخ مناسبی به چرایی رفتار آنهاست.
۵۱ ۳
نمایش بارسا در نیمه دوم فوق العاده بود، نتیجه فلسفه ای که پشت استخدام سرمربی در مجموعه باشگاه وجود دارد و عدم تمایل به جذب سرمربیان مطرح دنیا.

#فوتبال #فلسفه
۵۵ ۱
بچه تر که بودیم، معمولا همیشه اینطور بود که پیش از ال کلاسیکو همه دچار یک حس مظلوم دوستی عجیب می شدند و از بارسلونا حمایت می کردند. لااقل آن چیزی که در حافظه فوتبالی من وجود دارد اما بعد از آن ماجرای "سر خوک" و توهین ها به فیگو، به مرور این رویکرد تغییر کرد چه اینکه بارسلونا با ستاره هایی مثل هانری، رونالدینیو و اتوئو پوست عوض کرده بود و بی رحمانه رئال را از دم تیغ می گذراند.
در مادرید بسیاری از مردم باور دارند که رئال مادرید الهه فوتبال را با خود دارد، همانی که خالق بت مادریدیسمو بوده و ظاهرا خلقت فوتبال را با نقش او رقم زده است. آنطرف در بارسلون بچه ها تیمشان را مظهر آزادی خواهی می دانند و مذهبی ترها برایش دعا می کنند.
اگر نمی دانید، این #جنگ_جهانی_دویست_و_هفتادم است. جنگ قدرت های صنعت عظیم فوتبال که با این همه فاصله ترکش هایش را نثار مردم در اقصی نقاط جهان می کند. انتخاب با شماست اما یادتان باشد حتی اگر شکست خوردید، سرباز وفادار جبهه خودتان باشید.
۴۱
بریستول نمونه خوبی است برای تیم‌های #لیگ‌یک و #لیگ‌دو ایران که هر سال با بهانه‌های مختلف از حضور در جام حذفی #انصراف می‌دهند. شگفتی‌ساز جام اتحادیه تا اینجا واتفورد، استوک سیتی، کریستال‌پالاس و منچستر‌یونایتد را کنار زدند و حالا در کنار سه غول فوتبال انگلیس ایستاده‌اند.
#جنگیدن انگار عنصر گم شده فوتبال ماست و کسی دوستش ندارد حتی اگر ثمره آن افتخار و غرور و جاودانگی باشد.
۳۸
حضور در استادیوم و حمایت از تیمی که دوستش داری، معمولا در یک روز سرد، در آخرین روزهای ماه که کفگیر حقوق بگیرها به ته دیگ می‌خورد و با اوضاع خراب اقتصاد و مشکلات روزمره مردم و همه این ها، دلِ خوش می‌خواهد که همان هم برای هوادار فوتبال باقی نمانده. نمی‌دانم این حرف ها را می‌فهمید یا نه، اما ناجوانمردانه است اگر شکست #پرسپولیس را به گردن مردم بیاندازیم. واقعا از افسرده‌ترین و غمگین‌ترین مردمان دنیا چه انتظاری دارید؟
۱۲۸ ۶
ولی خدایی جای طارمی خالی بود یکی هم اون خراب کنه.

#پنالتی #پرسپولیس
۱۴۰ ۲
درباره یک بغض فروخورده

درباره یک بغض فروخورده

آی اسپورت
2017-12-14 18:30:00
سهم ما که فوتبال ایتالیا را دوست داریم و با ستاره‌های #یووه #میلان و #اینتر فوتبال را شناختیم از رسانه ملی چیست؟ حالا که تمام تفریح ما بعد از یک روز خسته کننده کاری و شرایط زجرآور اقتصادی همین فوتبال‌های آخر شب است با کم‌کاری و خساست مدیران تلویزیون چه کنیم؟ چرا هیچکس پاسخگوی مطالبه مردم برای پخش مسابقات ورزشی مهم دنیا نیست؟
اگر رو بیاوریم به شبکه های خارجی، اگر زنگ بزنیم به نصاب های غیرقانونی ماهواره گناهکاریم؟ صدای ما شنیده نمی‌شود، حرف ما در حلقوم خشکیده می‌شود، ندیدن و هیچ انگاشته شدن انگار همه سهم ما از برنامه‌های کلان مدیریتی در ایران است. واقعیت را بپذیریم.
۸۶ ۵
دیسلایک روز برای شهباززاده؛ عشق یکطرفه

دیسلایک روز برای شهباززاده؛ عشق یکطرفه

آی اسپورت
2017-12-06 17:41:00
کی فکرشو می‌کرد #اینتر، بعد از فاجعه ماتزاری، پیولی، دی بوئر و مانچینی، دوباره سرپا بشه و تا این حد قدرتمند برگرده؟ حالا تندیس مدونینا از بلندترین نقطه شهر، می‌تونه لااقل به یکی از بچه هاش افتخار کنه. دست کم همین امشب، بعد از یک پیروزی پرگل و البته ضدحال دقیقه ۹۵ روسونری، صدای "پاتزا اینتر" و "فورزا اینتر" بلندتر از همیشه است.
۴۸ ۱۵
شما هم مثل من هروقت اسم "محمدصادق بارانی" رو می شنوید پس کله تون درد می گیره؟

#طارمی #بارانی
۱۷۷ ۱۱
حالا توی سکوت دوشنبه شب هایم، به "عادل" فکر می کنم که "مسعود شجاعی" را سانسور می کند و کلامی از حق پخش نمی گوید، به ذات خسته ما آدم ها که در همه بزنگاه های زندگی آرامش و رفاه مان را به مخاطرات حق طلبی و انسانیت ترجیح دادیم.
به رویای جام جهانی فکر می کنم و اینکه چقدر خوب شد رژیم اشغالگر قدس پایش به آنجا باز نشد؛ آدم دلش یخ می زند اگر مثلا جام جهانی باشد و یکی از کنار زمین بگوید: بچه ها... #باید_ببازید.
۱۵۴ ۷
مردم پیراهن او را نمی خریدند، به تیم ملی آرژانتین دعوت نمی شد، حاشیه های ازدواجش با "وندا" همسر سابق مکسی لوپز می رفت فوتبالش را خراب کند، کوروانورد او را دوست نداشت، اما امروز دنیا ایکاردی را با دبل ها، هتریک ها، نمایش شگفت انگیز و نبوغ ذاتی اش می شناسد. محصول آکادمی لاماسیا و کاپیتان فعلی اینترنازیوناله.
مائوریتو؛ نام دیگرش "مرگ" است.
آی اسپورت - #91e62f76
۳۹ ۲
رفتار فروزان و پنالتی که از دست داد؛ یک کنش واقعی است از آنچه امروز بر فوتبال ما می گذرد. بستر احساسی یک لیگ روحیه محور که در نتیجه اکثر مسابقات آن، قدرت روانی بازیکنان بر ابعاد تاکتیکی تیم غالب است و خرده گرفتن از فروزان، برای ما دیوانگان حاشیه که چشم می کشیم تا سوژه بعدی، عجیب و غیرقابل باور است.
باور کنیم یا نه، پنالتی که دیروز از دست رفت فرزند خلف فوتبال ماست و هرگز ربطی به جوزدگی و شوآف ندارد.
۹۳ ۳
آدم می‌ماند كه از كجا شروع كند؛ دروغ چرا؟ ذهن نوپای ما بچه‌های دهه هفتاد به حضورت در فتح و بیست سال پيش كه پرسپوليس را انتخاب كردی قد نمی‌دهد. ما تو را از جام ملت‌های چین و هت‌تریک در بازی با كره يادمان مي آيد، از مرد سال آسيای 2004، از روزهای خوشِ بايرن كه توی دل مان قند آب می‌شد وقتي يک ايراني سری ميان سرها در می‌آورد. ما تو را با سر خم نكردن‌ها و بله قربان نگفتن‌هايت می‌شناسيم آقاي شماره هشت.
ما بچه‌های كم سن و سال كه سال‌ها پيش اكسير جاودانگی تو را در خاطرمان ساخته‌ايم. سخت می‌شود تو را دوست نداشت چه اينكه به عنوان «يک استقلالی متعصب»، وقتی روی سر بيژن كوشكی بلند شدی و به استقلال گل زدی، وقتي پيروز و بقيه را با دريبل‌هايت به قربانگاه می‌بردی، ذره‌ای از علاقه‌ام به تو کم نشد. سر آخر اما ، ما تو را با آن مچ بند سبز عاشقانه‌ات مي شناسيم، با پيراهنی كه براي قربانیان ۸۸ فرستادی. ما را ببخش... مردمی نبوديم كه ميخواستی.. تولدت مبارک شجاع دل
۲۶۹ ۳۸
برای بچه‌های کمپ حجازی

برای بچه‌های کمپ حجازی

آی اسپورت
2017-10-29 15:09:00
پاسخی به یک ادعا - نساجی میزبان نبود

حتی اگر سکوها را با دست هم بشماریم، سوای چیزی که از تلویزیون دیده شد و با احتساب جایگاه هشت و نه، استقلال به لحاظ تعداد هوادار از رقیب قائمشهری جلوتر بود.
اینکه هواداران نساجی حضور خوبی در آزادی داشتند و رنج مسیر را به جان خریدند و به تهران آمدند دلیل خوبی برای دچار شدن با حس ترحم و ادعاهای غلط نیست. لطفا واقع بین باشیم.
۱۲۴ ۶
آقای جان اسمیت

آقای جان اسمیت

آی اسپورت
2017-10-05 02:09:00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر