فهرست
بمبِ اول، پشت‌کردن دوناروما به میلان بود و بمب بزرگ‌تر، پایان قریب‌الوقوع رونالدو در برنابئو. جالب اینجاست که نقش ایجنت‌ها در رقم‌خوردن این جنجال‌ها، پررنگ‌تر از خود بازیکن‌هاس. وقتی مینو رایولا و ژرژ مندس تصمیم به رقم‌زدن یه انتقال بگیرن، هیچ چیز نمی‌تونه متوقف‌شون کنه.
۳۹ ۳
ست سوم. 24 به 21 جلوییم. پاس کوتاه سعید معروف به محمد موسوی. موسوی توپ رو می‌زنه بیرون. کولاکوویچ وقت استراحت می‌گیره. 3 امتیاز بعدی هم اما سهم آمریکایی‌ها می‌شه. رالی برای لحظاتی ادامه پیدا می‌کنه و آخر ماجرا، این سرعتی‌زن آمریکاست که در حال دلداری‌دادن به موسویِ شکست‌خورده دیده می‌شه. معنوی‌نژاد کجاست؟ مسعود غلامی؟ فرهاد سال‌افزون؟ به محض پایان بازی، تبلیغ تلویزیونی شیک موسوی برای رکسونا پخش می‌شه. ما اما، به ستاره‌هایی نیاز داریم که پاشون به تبلیغ‌های تلویزیونی باز نشده. که حریصن برای موفقیت هنوز. که انگیزه دارن هنوز. که طعم پفک‌نمکی رو به مزه والیبال ترجیح نمی‌دن. که ارضا نشدن یا به قول کارلوس کی‌روش، مرض رضایت نگرفتن!
۸۷ ۴
در نهایت فراموش نکنیم که سروش رفیعی شیرازیه و برای خلقِ پرتلاش شیراز، چه مقصدی بهتر از لیگ ستارگان قطر؟
۴۷ ۱۸
خوش‌قد و بالا. خوش‌آتيه. محکم و با اعتماد به نفس. شایان مصلح، استعداد تبدیل‌شدن به محمد انصاری بعدی رو داره. استعداد رسیدن از برانکو به کی‌روش. شایان اما باید مراقب نوشته‌های روی تیشرت‌ها و پیام‌های مذهبی مدنظرش باشه. ویژگی مثبت ستاره‌هایی با خلق و خوی مذهبی، درگیر نشدن با حواشی تباه‌کننده فوتبالیست‌هاست اما مصلح حتما می‌دونه از ایدئولوژیست‌ها و افراطی‌ها چیزی برای فوتبال درنمیاد.
۱۲۱ ۱۱
آستین‌های بالازده، عضله‌های بیرون اومده و ضربه‌های مهارنشدنی. صاحب شماره عزیز 14، حالا حالاها نباید از ترکیب تیم ملی کنار بره. معنوی‌نژاد، اولین و فعلا تنهاترین دلیل برای دوست‌داشتن تیم کولاکوویچه.
۴۵
عصر یکشنبه، چشم‌های فرانچسکو توتی درست مثل چشم‌های امپراتوری بود که با مردم‌اش خداحافظی می‌کنه تا به جنگی بدون بازگشت بره. چالشِ تازه، فصل جدید زندگی و یک مشت مزخرف روانشناس‌ساز دیگه، حتی برای اون‌هایی که لباس شماره 10 فرانچسکو رو توی کمد اتاق خواب‌شون داشتن، آرامش‌بخش نبود. چه برسه برای خودش که یک عمر این لباس رو مثل پوست روی گوشت و خونش کشیده بود. هنوز درگیر صورت توتی بودیم که بوفون بزرگ، دوباره از کنار جام قهرمانی لیگ قهرمانان رد شد. نزدیک و دور. این بار نگاه‌اش هم نکرد. قهرمانی سزاوارانه رئال، سیلی آخر برای هفته سوگواری اسطوره‌ها بود. ایتالیایی بلد نیستیم. پس علی‌الحساب، همین جمله اکبر میثاقیان رو برای همه شب‌های صبح‌نشده روزگار تعریف می‌کنیم:«فوتبال همه ما رو بیچاره کرده!».
۵۶ ۲
سناریوی مراسم قهرمانی پرسپولیس، شمایلِ عریان این جامعه‌ بود. جماعتی که کنار هم توو عزاداری سنگ‌تموم گذاشتن، جشن‌گرفتن رو بلد نبودن. همه ما انگار، دکترای اشک و سیکل لبخند داریم. رخت قهرمانی، برازنده پرسپولیس بود اما شاید رنگ سیاه، بیشتر به همه‌مون بیاد. به همه ما که همدردی رو بلدیم اما همراهی رو نه.
۵۹ ۲
اون لحظه نفرینی، وقتی شوتِ کاوانی چسبیده به تور، دی‌ماریا پشت سر گلزن تیمش به تماشاگرهای بارسا علامت سکوت نشون می‌ده. ورزشگاه اما ساکت نمی‌شه. پنج دقیقه بعد، همه سکوها دارن سرود رسمی باشگاه رو می‌خونن. برای وداعِ غرورآمیز با تورنمنت. چیپِ دی‌ماریا، باید آخرین ضربه برای خلاصی بارسلونا باشه اما زمین‌خوردن آنجلیتو، تلنگری برای بلندشدن بارسلوناست. از ایستگاهی نیمار به بعد رو توو عالم هپروت تماشا می‌کنیم. جایی که پاس‌ها به مقصد می‌رسن. جایی که شوت‌ها گل‌ می‌شن. روبرتوها نقش اول بازی می‌کنن و انریکه‌ها قهرمان می‌شن. جایی که جاِیِ ماست. توو مرز خیال و واقعیت، باورش کردیم. این، شگفت‌انگیزترین بازگشتِ همه ادوار بود. از لعنتی‌ترین تیمِ همه ادوار. بلوگرانا. تیمِ معجزه‌های بزرگ. تیمِ بزرگِ معجزه‌ها.
۶۵ ۵
یه جایی از مسابقهِ امروز، درست بعد از شوتِ تماشایی سروش، یه نما از برانکو ایوانکوویچ تماشا کردیم که به جایِ ملحق‌شدن به جشنِ نیمکت، محسن مسلمان رو پیدا کرده بود و وسطِ هیاهویِ ورزشگاه با کمک مترجمش به سختی وظایفِ دقایق بعدی رو به محسن منتقل می‌کرد. برای تکیه‌کردن به پیروزی‌ها و برای متوقف‌شدن روی دستاوردها، زمان زیادی وجود داره.پرسپولیسِ برانکو تیم متمایزیه چون یاد گرفته به خودش نگاه نکنه. توو عددهای جدول غرق نشه. هر روز بیشتر بجنگه. عرق بریزه و عرق دربیاره.
۱۴۹ ۱۵
کلِ بازی‌های فصل پرسپولیس رو که مرور کنید، می‌بینید که تعدادِ سوپرسیو‌های علیرضا بیرانوند حتی به 4 تا هم نمی‌رسه و حیرت‌انگیزه که اون توپ‌ها هم با بی‌دقتی مهاجم‌ها به بدنِ آقای گلر کوبیده شدن. بیرانوند دروازه‌بان پراشتباهی نیست اما آیا سوشا مکانی‌نبودن، برای ستایش از مردِ شماره یک تیم برانکو کافیه؟
۱۰۶ ۱۶
آخر بازی، اميدواركننده ترين نكته براي پرسپوليسی‌ها اينه كه مهدي رحمتی، گلر تيمشون نيست. سيد، تركيب دلخراشی از بدمن های باليوود و خان های فيلمفارسيه!
۴۲ ۵
‌ بهترین کری‌خونی تلویزیونی برای دربی؟‌ سکانسی که قاسم‌خانی برای سریال دزد و پلیس نوشته بود. شخصیتی که حافظه‌اش رو از دست داده، بخشی از حافظه‌ش رو به دست می‌آره و دو بار در اوج عصبانیت می‌گه:‌ تو گفتی من استقلالی بودم؟‌ تو گفتی من استقلالی بودم؟
۲۷ ۲
پیش از بازی جذاب امشب لیگ برتر، اگه قرار به بستن یه تیمِ مشترک بین تاتنهام و لیورپول باشه، توو تیم کلوپو فقط کوتینیو، مانه و فرمینو از صافیِ فنی بازی برای این تیم عبور می‌کنن. از این سه نفر، سه تا ذخیره خوب برای تیم پوچتینو بیرون می‌آد.
۲۵ ۴
همين پرسپوليس، بدون دردسر، بدون ناز و بدون بيانيه مي‌تونه با اقتدار به جام جهاني صعود كنه. بدون نياز به كي‌روش و ساير ملي‌پوش‌ها!
۱۴۰ ۱۴
یه جایی از فیلمِ خوبِ «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» امید روحانی به مهتابِ کرامتی می‌گفت: «زنی که انقدر به خودش می‌رسه، کی وقت می‌کنه کار هنری انجام بده؟» کی‌روش انگارِ همون زنه و آرایشش همین بیانیه‌ها و مصاحبه‌ها. مردی که از صبح تا شب درگیرِ جمله‌های بیانیه‌‌اس، کی به ساختنِ تیمش فکر می‌کنه؟ دوران کی‌روش توو تیم ملی تموم شده و تا زمانیِ که نشانه‌های این پایان رو درک نکنیم، نبایدِ انتظار روزهای خوبی برای تیم ملی رو داشته باشیم. اگرِ زودتر به کی‌روش اجازه استعفا ندیم، احتمالاِ با اتفاقی مشابه رسواییِ کتک‌زدن مامورهای دوپینگ در اردوی پرتغال، ناچار به پایان همکاری با این مربی خواهیم شد. باید همین حالا از مردِ عصبانی عبور کنیم اما مسئله مهم، انتخابِ جانشین این مربیه. یکی غیر از برانکو. یکی بهتر از برانکو.
۸۳ ۷
هر چقدر نگاه مي كني، توي توضيح فدراسيون درباره پرونده تراكتور، هيچ چيز به جز شونه خالي كردن و مقصر خطاب كردن ديگران ديده نميشه. توو فوتبال ايران، هر روز پلاسكوي جديدي فرو ميريزه و در فدراسيوني ها، عزم راسخي براي ادامه مسير شهردار تهران وجود داره!
۴۱
سپيدرود- ملوان از نگاه نود امشب رو حتما تماشا كنيد. از انزلي تا رشت. از بلوار تا منظريه. اين چند دقيقه از شيشه باروني خيس اتوبوس هم بيشتر به هواي شمال نزديكه.
۴۰
تورنمنت منفورتر از جام ملت هاي آفريقا هم داريم؟ همه طرفدارهاي باشگاه هاي اروپايي با اين اميد جام رو دنبال ميكنن كه بازيكن تيمشون شكست بخوره، حذف شه و هر چه سريع تر برگرده!
۴۰ ۲
هفتهِ سوختن. با احمد و صمد، فرشته‌های زباله‌گرد و با آتش‌نشان‌های قهرمان. کدوم یکی از ما، زیر آوار نیستیم؟ زندگی توو این شهر، با خلبان‌ها و آقازاده‌ها، مث بازی برای تیمیه که سرهنگ محمود یاوری سرمربیش باشه.
۶۴ ۱
14 گل خورده روی 22 شوتِ اخیر. براوو مستر براوو!
۱۶ ۱
راموس‌تایم این بار روی دروازهِ اشتباهی پیاده شد. توو شبی که سامپائولی یه تنه، رئال‌مادرید، زیدان، رونالدو، الخاندرو هرناندز و خاوی تباس رو شکست داد. سویا، مدعیِ جدید لالیگاست. با بهترین، پرشورترین و جذاب‌ترین مربیِ لیگ.
۲۴ ۶
جدا از شبِ درخشان تام دیویس، توو این بازیِ اورتون و سیتی، گذشته و آینده نیمکت بارسلونا رو می‌شه دید. وقتی گواردیولا، به دست کومان کشته می‌شه.
۱۹ ۲
برای مساوی‌شدن با درصدِ موفقیتِ ایستگاهی‌های کریس رونالدو، لئو مسی باید دقیقا 241 ضربه ایستگاهی بعدیش رو خراب کنه!
۴۷ ۷
امشب توو وی‌اچ‌ال، خبری از سیمایِ مخوف تیم کونته نبود. تیمی که با 13 برد پیاپی وارد زمین شد و آخر بازی نصف بازیکن‌هاش مستقیما از جیبِ وانیاما به رختکن ورزشگاه رفتن. این یه پیروزی باشکوه بود در جواب همه آزارهای فصل گذشته ادن آزار و هم‌تیمی‌ها. همه تاتنهامی‌ها امشب به اندازه‌ای به تیم پوچ ایمان داشتن که هر بار زودتر از دله، به هوا پریدن تا سانترهای مواج تماشایی اریکسن رو برای کشتن کورتوآ به کار بگیرن. سه بازی، سه برد، 10 گل و 9 امتیاز. صدر جدول هر رنگی باشه، جزیره کریسمس سفید رو پشت سر گذاشته.
۲۸ ۲
این که دربی پایتخت هنوز هم مسابقه مهمیه، به خاطر چند تا مسابقه فراموش‌نشدنی مثل دربی چهل و نهمه که همین امروز، سالروزشه. مسابقه‌ای که لحظاتِ آخرش، همه چیز داشت. خیانت، انتقام، عشق، نفرت، مشت و قیچی، در جوابِ غش! .
۲۷ ۲
وقتي به پرسپوليس اومد، هيچكس بهش سلام نكرد اما توو آخرين روز، ٥٠ هزارنفر نود دقيقه اسمش رو به خداحافظي و آرزوي موفقيت دوختن. صاحب اون صورت معصوم، به خاطر دوندگي، بي هياهوبودن و اثر گذاشتن روي نتايج بازي هاي بزرگ، شايسته اين آغوش ها و أشك ها بود اما كاش يه گوشه از اين قدرشناسي ناآشنا، سهم اميد عاليشاه مي شد. كاپيتان دوم پرسپوليس رفت بدون اينكه اسمش، ديوارهاي طبقه اول آزادي رو بلرزونه. براي اميد، صداي سكوت بلندتر بود.
۴۳ ۱
جایزه‌ها و جام‌ها ممکنه هر سال سرنوشت متفاوتی داشته باشن اما درباره یک چیز، تردیدی وجود نداره: ما در عصر مسی زندگی می‌کنیم. عصر اعجوبه‌ای که تحلیل نمایش‌هاش، فقط به دست مهندیس ناسا امکان‌پذیره!
۳۱ ۱
عین جملاتی که مسعود شجاعی به مهدی رستم‌پور گفته رو بدون استثنا هر روز از راننده تاکسی‌ها می‌شنوم. همین‌قدر تندتند و ژست‌زده و بی‌سروته. وای به حال فوتبالیستی که به قول ملت قشنگ‌ترین گل زندگیش، با راننده تاکسی‌ها هم‌ترازش کنه.بیشتر وای به حال ما، که استاد کش‌دادن معمولی‌ترین اتفاق‌ها شدیم. فرقی هم نمی‌کنه. کلیپ باران کوثری یا افاضاتِ لژیونر یونان‌نشین.
۱۵ ۵
استانبورنموث! #لیورپول
۱۴ ۲
حالِ خوب این فصل چلسی رو نه فقط در محدوده زمین مسابقه، که در همه ویدئوهای شاد این فصل از رختکنِ تیم جستجو کنید. امپراتوری کونته در لندن، روی رقص و آواز بنا شده. روی هارمونی طراوت و شور. این اولین چلسیِ دوست‌داشتنی دوران آبراموویچه.
۲۲
امروز هوا بيست و دو نفره س! #كلاسيكو
۱۲
رابرت دنیرویِ «کتابچه بارقه امید» از جذاب‌ترین شخصیت‌های این سال‌های سینماست. پیرمردی که سرش رو برای فوتبال می‌داد و برای تماشای بازی‌های تیم محبوب‌اش، عادت‌های عجیبی داشت. مثلا تصور می‌کرد اگه زمانی که تیم در حال دفاعه، دستمال همیشگی رو توی دست راستش نگه نداره، قطعا تیمِ حریف به گل خواهد رسید. باور کنیم یا نه، خرافات یا به قول دنیرو نشانه‌های اسرارآمیز پیروزی و شکست، همیشه به سرنوشت بازی‌های فوتبال دوخته شده. بهترین مثال شاید همین ناکامی همیشگی بارسا توی استادیوم آنوئتا باشه. مسئله فقط 9 سال نبردن نیست، بلوگرانا اینجا همیشه ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شده. آنوئتا گاهی فصل بارسلونا رو نابود کرده (مثل فصلی که با پاس به عقب عجیب داوید ویا، سوسیه‌داد به بازی برگشت و تیم پپ تا آخرفصل روی دور مساوی قرار گرفت) و گاهی هم فصل بارسلونا رو ساخته(مثل اتحادِ عجیب دو فصل قبل بازیکن‌ها و سرمربی بعد از باختن توی این وزشگاه که در نهایت به بردن همه‌ جام‌های فصل ختم شد). تساوی توو ورزشگاه اسرارآمیز سرنوشت‌ساز این‌بار چه داستانی برای بارسا خواهد ساخت؟
۱۸ ۲
بعضی‌ از آدم‌ها ذاتا وفادار متولد می‌شن و جرارد یکی از اون‌هاست. استیوی جی امروز برای همیشه با دنیای بازی وداع کرد. بعد از همه سال‌های طولانی وفاداری به فوتبال، به لیورپول و البته به آرایشگرش!
۲۱ ۶
از حالا به بعد، ژروم بوآتنگ خوب می‌دونه که چرا به پسر شماره 20 روستوف می‌گن:«مسی ایرانی». جذاب‌تر از این نبوغ ویران‌کننده و این اکتِ مسی‌وار اما شاید تلاش بی‌وقفه سردار برای کمک به خط دفاعی توو آخرین لحظات حضورش در زمین بود. این باانگیزه‌ترین آزمونی بود که تا امروز دیدیم. یک نمایش دلگرم‌کننده تو یه شبِ سرد فراموش‌نشدنی.
۲۶ ۳
شواینی فینال دیشبِ جوکر-ماری رو از نزدیک تماشا کرد. مثل همه بازی‌های این فصل منچستریونایتد!
۱۲
از همه قاب‌های شنبه پرهیاهوی فوتبال، yeeees گفتن‌های هری وینکس بعد از گل اول تاتنهام به وستهم برای من کافیه. پسربجه جدید اسپرز، در لحظه درست در نقطه درست قرار داشت تا سرمربی و هوادارهای تیمش رو احساساتی کنه و اشتیاق گمشده رو به لین برگردونه. این اولین بازی هری برای تاتنهام بود. هریِ شماره دو. یکی از ما.
۹
«خب، بریم یه زنگ تفریح داشته باشیم». وسطِ گفتگوی جدی با رئیس فدراسیون فوتبال. ورزش و مردم. بهرامِ شفیعِ همیشگی.
۲۸
آرژانتین بدون هیگواین و آکرو دوباره دوست‌داشتنی شد. تیم بائوزا هنوز هم تیم خوبی نیست اما با نمایش‌های فرازمینی لئو مسی می‌تونه دست به هر کاری بزنه. حالا لئو روی 10 گل از 11 گل اخیر آلبی‌سلسته تاثیر مستقیم داشته. کاپیتان فنتستیک!
۳۳ ۱۰
آسیا، زمینِ آب‌گرفته، سوشا مکانی، پیمان یوسفی و مرتضی محصص. سلکشنِ کابوس!
۲۰
حتما باید اسمت عمر عبدالجهانبخش می‌بود که نامزد جایزه مرد سال آسیا می‌شدی، چون سالهاست در AFC کسی فوتبال تماشا نمی‌کنه.اینجا آسیاست علیرضا. جغرافیایِ جبر.
۲۴ ۹
وفاداری نستوه بزرگی به پیرهن‌های چهارخونه از وفاداری فرانچسکو توتی به پیرهن رم هم جدی‌تره! #محرمانه
۲۶ ۳
«اگه سوارز رو داشتیم...». تو دو سال گذشته، خیلی از شعارهای کنایه‌آمیز لیورپولی‌ها علیه بازیکن‌های خودی با این جمله شروع شده. بعد از نمایش ارگاسمیک این هفته و صدرنشینی لیگ برتر اما این جمله سکوهای قرمز برای ستایش از پسربچه‌های فانتزی کلوپ پایان متفاوتی پیدا کرد:«اکر سوارز رو داشتیم، نیمکت‌نشین می‌شد!».
۱۹ ۱
هر چقدر زمان گذشت بیشتر خوشتیپ شد و کمتر کاردرست. امروز با شانگهای قرارداد بست.آقایی که خاص نشد. آندره ویاش بوآش.
۲۱ ۱
آبیِ آسمانی. خداحافظ آقای پورحیدریِ همیشه محترم.
۱۵
گل دیشب مسوت اوزیل به لودوگورتس اگه جایزه پوشکاش رو نبره، حتما نوبل ادبیات رو می‌بره. بس که ظریف. بس که شاعرانه. پر از تعلیق و مکث‌های خیره‌کننده. این یه لحظه فراموش نشدنی برای مسوت بود. آقای فوتبآرتیست! جادوگری که کوئیدیچ بازی می‌کنه وقتی ما فوتبال تماشا می‌کنیم. هری پاترِ فوتبالیست‌ها. تعجب می‌کنم که م.ش هنوز مسوت اوزیل رو حرام اعلام نکرده. :)
۲۲ ۴
فقط دو ضربه به توپ زد برای باز کردن دروازه گل‌نخورترین گلرِ اروپا. هفده سال بعد از دایی، پانزده سال بعد از مهدوی‌کیا و یازده سال بعد از علی کریمی، امشب دوباره یک ایرانی از گل‌های لیگ قهرمانان اروپا سهم داشت. سردار آزمون. چهارمین شگفت‌انگیز.
۲۷ ۲
ژوزه مورینیو بی‌رحم‌تره یا نیگانِ فصلِ جدید Walking Dead؟ دومی، اون بیست‌دقیقه خون‌بار رو ساخت و اولی برای هزارمین بار جواهری مثل میختاریان رو فرستاده روی سکوها. حالا یونایتد سه هافبک دفاعی روی نیمکت داره و همچنان خبری از میکی نیست. حریف؟ برنلی.
۱۶
وقتِ خداحافظی همیشگی با نیمکت بارسلونا، احساساتی‌ترین گواردیولای تاریخ پشت میکروفون از جماعتِ ساکن سکوهای نیوکمپ درخواست کرد تا اجازه شل شدن به کمربندهای ماجراجویی ندن. فاصله هفت گلهِ پپ با استادیوم شهر زادگاه یعنی ماجراجویی در نیوکمپ همچنان ادامه خواهد داشت. حداقل تا وقتی که توپ فوتبال هنوز به پای مسی چسبیده. تا پایان آفرینش‌های لئووار. تا آخرین مکث، آخرین فریب، آخرین جشن، آخرین گل.
۲۵
پس‌فردا، درست یک سال می‌شه که ایران گل خوردن در مسابقه‌های رسمی رو تجربه نکرده. برای تیم رویایی آقای کی‌روش باید آرزوهایی به مراتب بزرگ‌تر از صعود به جام جهانی داشته باشیم. تیمِ منطق، دوندگی و فرصت‌طلبی. تیم آهن‌زاده‌ها. آرزوهای بدون سقف. مشت‌های نتیجه‌بخش
۵۲ ۱
بهترین فوتبالیست این ماه‌های آسیا فردا روی چمن آزادی توپ خواهد زد. سون هیونگ مین، پسر وایت‌هارت‌لین، جذاب، خوش‌انرژی، باهوش و متخصصِ بیشترین استفاده از کمترین ضربه به توپ. برای شکست‌دادن کره باید با چشم‌های همیشه باز، مرافبِ شوت‌های بدون دورخیزِ معروفِ سون باشیم. البته فراموش نکنیم تیم کی روش در هشت مسابقه اخیرش فقط یک گل خورده و در هر سه تقابل با کره جنوبی کلین شیت کرده.
۳۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر