فهرست
مرسی از سامپراچ فونچو دوست خوبم واسه انتخاب لباس مناسب واسه بازیهای کبدی قهرمانی آسیا.
۳۹۹ ۱۰
چندثانیه فاصله بین شنیدن #باید_ببازی تا رها کردن بازی و شروع باختن. همون چندثانیه و تمام چیزهای که علیرضا کریمی بهش فکر کرده. توی همون چندثانیه که باید تصمیم می‌گرفته. تصمیم که وا بده یا مقاومت کنه. تصمیم که قهرمانیش رو برای ادامه بودن در تیم ملی فدا کنه، یا به فینال بره و دردسرهای بعدش رو به جون بخره. شاید توی همون چندلحظه مرور کرده مسعود شجاعی و حمایت هایی که حتی هم تیمی‌هاش از او دریغ کردن... همه یادشون می‌ره. همه یادمون می‌ره.
۳۶۶ ۱۵
رونالدو کلا یه غرور غیرقابل دوست داشتن داره که تنفر مسخره ی دیگران از اون غرور باعث دوست داشتنی شدن غرورش میشه.
۷۳ ۲۰
تراکتور 96-97 احتمالا کم ستاره ترین تراکتور بعد از صعود به لیگ برتره. از طرفی بعد از چندفصل حضور قلعه نویی و الیویرا، حالا مربی این تیم کسیه که کمتر به فکر نمایش های کنار خط و اتفاقات خارج از زمین فوتباله. این تراکتورسازی با سیاست صحیح در نقل و انتقالات می‌تونه به تدریج ساخته بشه. بدون حضور ستاره های موقتی نیم فصلی. بدون نمایش شومن ها.
۵۴ ۸
تیمهای شهر میلان به اضافه ی منچستریونایتد، سه تیمی ان که با جدیت بیشتری پروسه ی بازسازی خودشون رو به پیش می‌برن و آماده شروع دوران جدید می‌شن.
و همین از اونها، برای ستاره های بدون تیم، مقاصد جذابی رو خلق می‌کنه. بدل شدن به یکی از ستاره های اصلی دوران جدید هریک از این تیم ها، رویای شیرینیه. اینکه در دوران جدید و احتمالا پر افتخار تیم، از تو به عنوان یکی از اولین ستاره های این دوران یاد خواهد شد.

در سال منتهی به جام جهانی، اولدترافورد مقصد جذابتریه از شهر میلان.
۴۰ ۷
#CHAMP12NS
۳۹ ۵
no Totti, no party
۲۲ ۲
امشب تیم فقط فیورنتینا
۲۳ ۵
یکی از اساسی ترین مطالبات اجتماعی ورزشی کشور، حضور آزادانه ی بانوان در استادیوم هاست. با رای درست و گام برداشتن در مسیر اعتدال میشه مسیر سخت دستیابی به این حق رو کمی و فقط کمی هموارتر کرد. کسی رو انتخاب کنیم که به برابری حقوق زن و مرد احترام بگذاره و بشه مسائل اینچنینی رو ازش طلب کرد.
۴۹ ۹
وزیر ورزش: "تلاش می‌کنیم که زمینه های حضور خانواده ها در ورزشگاه ها به مرور فراهم بشود." به مرور. با استمرار. با تکرار. با امید. با اصلاح تدریجی شرایط.
۶۸ ۱۷
جواب جدی: "حمایت هیچکدوم از بازیکن های محبوب یا رقیب، تفاوتی در رای من ایجاد نمی‌کنه." ولی قطعا رفتارشون و تک تک کلماتشون تو تشویق ها و احترامم نسبت بهشون تاثیرگذاره. قطعا برای من پرسپولیسی، امثال مهدی رحمتی، حتی اگر رقیبان نامحبوبی هم باشن، از امثال مهدی طارمی محترم تر و دوست داشتنی تر خواهند بود.
۷۸ ۳۳
نظرسنجی "از چه تیمی بیشتر بدتان می‌آید؟" هدفش چیه؟ پیامدی جز ایجاد نفرت هم داره؟
۲۳۴ ۱۳
دو نفر که با هم دعوا داشتند، برای حل اختلاف به نزد ملانصرالدین می‌آیند. نفر اول شروع به سخن می‌کندو با طرح استدلال و دلایل، خود را محق جلوه می‌دهد، ملا هم می‌گوید، بله حق با تو است. طرف دیگر دعوا با شنیدن سخن ملا، شاکی شده و دلایل خود را مبنی بر محق بودن خود بیان می‌دارد و ملا پس از گوش دادن می‌گوید، بله حق با تو هم است. زن ملا که از پس پرده داشت این قضاوت و دفاعیات را می‌شنید از آن پشت پرده ندا در داد؛ که ملا؛ نمی‌شود هم او درست بگوید و حق با او باشد و هم با طرف مخالفش. ملا هم با خونسردی جواب گفت: اتفاقا تو هم درست می‌گویی و حق با تو هم است./ بعدشم نشست فکر کرد. به اعتصاب بازیکنای پرسپولیس. به واکنش هوادارا. به واکنش بازیکنا به واکنش هوادارا. به واکنش هوادارا به مصاحبه های واکنشی بازیکنا. دید اینطوری نمی‌شه گذاشت رفت.
۴۲ ۳
بازخوردهای توییت قبلی گواهی میدن که کلی گویی، آفت نوشته ست. توضیح اینکه:
اول: اون سوال نه به معنای تایید فحاشی بود نه حمایت از وضع فعلی ورزشگاه‌ها.
دوم: دلیل اصلی منع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، فضای استادیوم نیست. به نظرم این زوم کردن روی فحاشی به عنوان تنها دلیل منع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، باعث فراموشی دلیل اصلیش می‌شه.
سوم: آموزش و تلاش برای اصلاح وضعیت استادیوم ها و البته جامعه و عزم مردمی برای آزادی ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، دو مساله مهم ولی جدای از هم دیگه ن.
و چهارم: صددرصد که مقصر ماییم. چیزی که باعث تداوم این ممنوعیت ها میشه، فضای بیرون از استادیوم‌هاست. سکون و رخوت ما.
۲۸۸ ۲۶
اگه کسی تو استادیوم فحش نده، ورود بانوان به ورزشگاه ها آزاد می‌شه؟
۲۷۵ ۱۵
یکی از بدترین توهین ها به کامبک بارسلونا (و هر کامبک یا اتفاق شگفت انگیز فوتبالی)، مقایسه ش با اون گل مارادوناست. اگر معیار فوتبال فهم بودن لذت بردن از اون گل مارادونا باشه، من کاملا فوتبال نفهمم.
۶۳ ۶
وقتی از صائب تبریزی نظرشو درباره ی پرسپولیس پرسیدن گفته: خوش آن گروه که مست بیان یکدیگرند.
۱۲۰ ۱۰
http://isport.ir/fa/content/7fb2d7fa0baf

فصل الخطاب.
۷۵ ۱۴
یک طرف اختلاف کیروش و برانکوئه و تقصیراتی که هرکدوم داشتن یا نداشتن. و طرف دیگه رابطه ی تیم ملی با بازیکنای پرسپولیس. یه مرز مشخصی وجود داره بین این دو موضوع. دیدن این مرز و درکش به طرفدار پرسپولیس بودن یا نبودن ربطی نداره.
۶۰ ۹
ترسناکه این چیزهایی که برای این گل تراکتورسازی نوشته می‌شه. این فضای واکنش دادن و جا نموندن از قافله ی ترندها. این بی تحمل بودن. از روی یک سکانس قضاوت می‌شه و بعد حکم. نباید کمی آهسته تر؟
۵۵ ۹
سالهاست که زنان و دختران این مملکت رو از حضور در ورزشگاه ها محروم می‌کنن. این چندتا بازی هم همه رو از حضور در ورزشگاه خودمون محروم کردن. همون آدمها. همون تفکرات. همون عقاید.
۱۴۴ ۲۰
وقتی بحث مقایسه هزینه تیم های عربی با تیم های ایرانی پیش می‌آد نکته ای که به دست فراموشی سپرده می‌شه اختلاف ارزش پول کشورهاست. برای مقایسه از واحد پولی یکسان استفاده می‌کنن در صورتی که 1 ریال عربستان معادل با 8600 ریال ایرانه. این مقایسه ها تعمدی نیست؟
اینطوری می‌تونیم دستهامون رو تو هوا تکون بدیم و با افتخار بگیم اونها سرمایه گذاری بیشتری کردن ولی ما جوانانی داریم که از جان و دل برای وطن مایه می‌ذارن. خب همیشه همین بوده. همیشه از خونشون لاله دمیده و همیشه کربلا کربلا ما داریم می‌آییم.
۱۳۹ ۱۱
رضا صابری به یه مساله خوبی هم اشاره کرده. به مساله ای که دیده نشد و بهش اونطور که باید پرداخته نشد. این که باید حرف اون ده تا مربی و بازیکن پیگیری بشه. یا اتهامات درسته و یه نفر و یه گروهی واقعا مقصرن که باید جریمه بشن یا هم این چندنفر دارن مزخرف میگن که اینا هم باید جریمه بشن. نمیشه که هر کس هر اتهامی رو مطرح کنه و بره. کسی که حرفاش بازتاب گسترده ای داره باید پاسخگوی کلمه به کلمه ی مصاحبه هاش باشه و بتونه ازشون دفاع کنه.
۸۳ ۱۵
برانکو ( و هر آدمی) یک سری اشتباهاتی داشته و داره که می‌شه نقدشون کرد. همین نقدهای درستی که نوشته شده و می‌خونیم و می‌شنویم. کاش این نقدهای درست، لا به لای معدود نوشته های پر از بغض شخصی گم نشن.
۶۸ ۱۳
یه مونولوگی تو فیلم تنهای تنهای تنها هست که می‌گه: سال 1974 باشه، تو جرج فورمن باشی کلی کنج رینگ تو زئیر گیرت بندازه و اونقد هوک بزنه تو سرت که فرصت نفس کشیدن نکنی ولی تنها نباشی. / وقتی تیمت دربی رو باخته و تو مبهوت توی خیابون راه می‌ری و تنها از وسط جمع های هلهله کنان هوادارای رقیب رد می‌شی، انگار که سونامی تنهایی هجوم می‌آره سمتت. شاید برای همینه که دربی ها باید تو تاریکی شب تموم شن. برنده ها تا صبح به پایکوبی و بازنده ها زودتر به خواب برن برای فراموشی.
۶۹ ۳
هر بار یادم می‌افته مهدی طارمی بهترین گلزن پرسپولیس در ادوار لیگ برتره، به یه چیزی جز فوتبال فکر می‌کنم که از یادم بره.
۸۴ ۳
هر فصل با شروع بازیهای آسیایی، یادم می‌افته که توی استادیوم در حمایت از تیمم، بازیکن حریف رو به خاطر عرب بودنش مورد اهانت قرار دادم. و فاجعه وقتیه که مطمئن نیستم دفعه ی بعدی که استادیوم باشم و هیجانات مغلوبم کنه این کار رو تکرار نمی‌کنم. و این هربار ادامه داره و هربار خودم رو بیشتر مقصر می‌دونم و بیشتر ملامت می‌کنم. دارم تلاش می‌کنم یاد بگیرم هیچوقت، حتی وقت هواداری از تیم محبوبم، ملتی رو بالاتر یا پایین تر از دیگری ندونم.
که یاد بگیرم اجازه ندم تیغ دشمنی و سیاست بر گردن هواداری و فوتبال فرود بیاد.
۸۳ ۶
توضیح واضحات یعنی الان توضیح بدیم که انتقاد از کیروش، لزوما به معنای تایید صددرصدی برانکو نیست. و بالعکس.
۵۶ ۴
این چیزی که الان هست دیگه اسمش ملی نیست.
۷۷ ۴
درباره مصاحبه عابدینی هم اینکه دشمن دانا که غم جان بود، بهتر از آن دوست که نادان بود.
۷۸ ۵
کسایی که عملکرد خوب پرسپولیس این فصل رو انکار می‌کنن و فاصله‌اش با دیگر تیم‌ها رو معلول عاملی خارج از این تیم می‌دونن، به احتمال زیاد یا احمق هستن یا وقیح... نظرم به دومی نزدیک‌تره.
۱۷۲ ۲۷
تولدت مبارک ژوزه. سربلندِ مغرورِ دوست داشتنی.
۲۸
رئال مادرید فصل 04-2003 هر پنج بازی آخر لیگ رو باخت. چون ما به اندازه سطح تمریناتمان سقوط می‌کنیم.
۵۷ ۱۱
سر داستان مربی تیم ملی هرکی از راه می‌رسه یه چیزی هم بار هوادارای پرسپولیس می‌کنه. محرمی کجایی؟
۴۶ ۹

این خوشحالی بعد از گل بازیکنای پرسپولیس، اینکه از قبل برای لحظه های جشن بعد از گل هاشون تمرین کردن، یعنی یقین دارن به گل زدنشون. یعنی پیش فرض پذیرفتن که گل خواهند زد. شبیه بعضی از ما. اونقدر باور کردیم قهرمانی این فصل رو که فقط فکر جزئیات جشنیم. امان اگر نشیم. امان از این امید. از این باور.
۴۰ ۶
ما قصدمون این بوده که دو تا گلدون بذاریم سر پشت بوم تیم ملی و با صفا بشه. این مشکلاتی هم که در سرتاسر سقف پیش اومده مگه چه عيبی داره؟ دو تا سوراخ پيدا شده، خب می‌گيرمش. اما عوضش تو اين سيستم من...
۱۹ ۵
هدف از بحث کردن اصولا تعامل با دیگرانه. سنجیدن اندیشه ها، طرح سوال و فهمیدن اینکه حرف کدوم یک از طرفین به حقیقت نزدیک‌تره و درست تر. اما اگر تنها هدف از بحث، به کرسی نشوندن حرف باشه، بحث کردن بی فایده است. برای همینه که نوشته های "شقایق اشک ریز" هم نیازی به بحث نداره. از اول هم بحثی نبوده احتمالا.
۵۱ ۱۸
شما این چندتا بازیکن رو برمی‌گردونی بعد با بقیه بازیکنا عکس تیمی می‌گیری فشار و از روشون برداشتی؟ برای ثباتشون خوب بوده این تصمیم؟ اون اردو تو برنامه آماده سازی گنجانده شده بوده؟ موضع گیری برانکو درباره ی اصل تیم ملی بود یا درباره ی فدراسیون و سرمربی تیم ملی؟
۵۵ ۱
دایره المعارف الکترونیکی کلمبیا در چاپ ششم خود، پارانویا را این چنین تعریف کرده است: "به وجود آمدن افکار و تصورات غلط محکم، تغییر ناپذیر، و تثبیت شده ای از آزار و اذیت و یا بزرگی و شکوه."
تو چاپ هفتمش، تو پاورقی همون صفحه، از کیروش می‌نویسن.
۵۲ ۸
تو یک نوشته نیازی نیست حتما فحش داده باشی تا به خواننده ی اون مطلب توهین بشه. همین که شما مخاطب رو، به سهو یا به عمد، نادان فرض کنی، بهش اهانت می‌کنی. اینکه در مدح یا نقد هر شخصیت یا تیم، تلاش کنی با مسائلی خارج از موضوع اصلی بحث، مخاطب رو تحت تاثیر قرار بدی از مصادیق نادان فرض کردن است. و نادان بودن یا نبودن خواننده هم چیزی از خطای نویسنده کم نمی‌کنه.
۲۲ ۱
ما چون خیلی قدرشناسیم واسه همین توقع داریم همه بازیکنا بشن یکی شبیه مهدوی کیا. نصف استادیوم حتی نموندن خداحافظیشو ببینن.
۲۷ ۱
وحید امیری فوتبال بازی کردن رو خوب بلده.
۶۵ ۲
چند توییت پایین تر یه توییت هست که نوشته لیگ جذاب شده. کامنتایی که داده شده کلیت کلامشون اینه که لیگ بنا به دلایل الف تا ی جذاب نیست. بله. در مقایسه با استانداردها جذاب نیست. نیمه جذاب هم نیست. ولی فکر کنم اون توییت می‌خواسته بگه که همین لیگ ناجذاب و غیراستاندارد، وقتی بدون وقفه چند هفته پشت سر هم برگزار میشه و تبش فروکش نمی‌کنه هیجان بیشتری داره. همین.
۲۷ ۶
حرفای توی مصاحبه که کلا حاشیه ست. متن اینه که چرا فوتبالیست حرف زده؟ بعد این همه سال یادش افتاد حرف بزنه؟ خودش چرا فیکس تیم ملی بود؟ اصن خودش چرا پیگیری نمی‌کنه؟ البته الان چون نمی‌صرفه دیگه باید به همین چیزا بپردازیم. آره بابا لامصب یه پاس نمیتونست بده حالا واسه ما داره ادا درمیاره. اینکه ما به چه چیزی بپردازیم یا نپردازیم هم هیچ اهمیتی ندارد، نداری، ندارند.
۱۳ ۲
بقیه فوتبالیستا درباره ی حرفای مسعود شجاعی نظری ندارن؟ اگه هرکدوم از جمله هاش غیر از واقعیت بوده بیان بگن ما هم بدونیم. یا اگه حرفاش درست بوده، حالا که به دلیل "سیاه نمایی" احضار شده ازش حمایت کنن.
۳۵ ۱
راوی باشگاه مشت‌زنی دقیقا "سرخیو راموس" رو روایت می‌کنه وقتی درباره ی تایلر دردن می‌گه: "عادت داشت بهترین فریم فیلم را برای خودش قیچی کند."
۲۱ ۱
یه سیاره ای هست که اونجا برای تایید نظرات، کنار گزینه ی "من ربات نیستم"، یه گزینه ی "من می‌خواهم نظر خودم را درج کنم، نه کنایه و ناسزا و طعنه" وجود داره. شباش آفتاب می‌زنه و پاییزاش درختا سبز می‌شن.
۲۶ ۶
از 5 تساوی که پرسپولیس کسب کرده، 3 تاش مربوط به بازیهای بعد از وقفه های تیم ملی بوده.
۲۷ ۸
ده سالگیت مبارک شماره ی دوازده محبوب استادیو برنابئو.
۱۸
ایده ی آدیداس پارلی برای حفاظت از اقیانوس ها تحسین برانگیزه. تبدیل معضل به راهکار.
۱۲ ۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر