فهرست
خطرناک تر از آن ناظر بازی که مربی را هُل میده داوری که جراحی زیبایی بینی کرده و برای اولین بار هم در آزادی سوت می‌زنه!
۴۳ ۴
راندمان مدیریت؛ سورتمه بالاتر از سئول

راندمان مدیریت؛ سورتمه بالاتر از سئول

آی اسپورت
2017-12-13 20:47:00
وقتی مخاطبان سایت #آی_اسپورت کامنت می‌گذارد یعنی نگاه سطحی و گذرا به سایتی که باز کرده‌اند ندارند، با اظهار نظر خود در واقع پیام تایید و پذیرش خود از سایت را نشان می‌دهند. یعنی مقبولیت وجود دارد. معنای مقبولیت با موافقت یا مخالفت زمین تا آسمان فرق دارد.
مخاطب اگر آی اسپورت را قبول نداشت اصلا زحمت کامنت گذاشتن را به خود نداده و از کنار ما می گذشت . پس این سایت ارزش کامنت گذاشتن را دارد. در فضای اینترنت که وسعت آن از اقیانوسی بودن گذشته و وسعت کهکشانی دارد و پر از سایت های گوناگون است زیاد پیش می آید که بخوانیم ولی رد شویم. ما مخاطبان را می شناسیم و همانطور که آنها ما را می خوانند ما هم آنها را می‌خوانیم.
امید از تفت ، ویلی ، آوا۸۶ ، تورک اوغلی ، شاهین، یاشار تبریزلی، اردلان، بی طرف ، برزو ، بابک پرسپولیسی، ساشا، آلترناتیو ، سیا و... را می‌شناسیم. دقت مخاطبان و تحلیل هایشان از محتوا مطلب و نویسنده مطلب حیرت انگیز است. این نکته مسئولیت و حساسیت کار نویسندگان را صدچندان می‌کند.
۷۴ ۲۷
خوش به سعادتِ برانکو!
محمدباقر محقق
محمدباقر محقق
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۱

خوش به سعادتِ برانکو!

آی اسپورت
2017-12-09 20:21:00
#سحر_قریشی نه در طیف های مختلف جامعه زنان جایگاه ویژه و مقبولیتی دارد نه در گفتار، رفتار، دانش و هوش او می‌توان زمینه ظهور یک پرچمدار مشهور را متصور شد.
او صرفا یک #سلبریتی پرحاشیه و پردردسر است که تازگی‌ها حلوای شیرین #فوتبال دهانش را آب انداخته است. لطفا به او نپردازید.
۱۱۶ ۱۷
#کی‌روش هواداران زیادی دارد که ناسازگاری‌هایش را بی دلیل نمی‌دانند. بهانه‌گیری او همیشه سربزنگاه بوده، تنها ساعتی پس از مراسم #قرعه‌کشی در مسکو اول #تاج را غافلگیر کرد بعد مربیان لیگ برتر را. "سی کیو" کمبود محبت و نیاز به جلب توجه دارد یا خواسته‌هایش حرفه‌ای و معقول است؟
۴۹ ۲۱
#استقلال احیا شده و تیم شخصیت دارد. #وینفرد_شفر چکار کرده که علیمنصور نمی‌کرد؟
۱۲۳ ۳
در حالی که کیفیت بیشتر بازیکنان لیگ در سطحی ثابت و یکنواخت می‌باشد سیدحسین حسینی نشان داده اولین و جدی ترین مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی در روسیه است.
۱۵۱ ۷
آقای تاج اینجا مراسم قرعه کشی جام جهانیه، نمی‌خواستی یه دست کت و شلوار و پیراهن شیک بخری میگفتی یه گلریزان می‌کردیم واست می‌خریدیم! نیازی به استمداد از اسپانسر و سامانه ها نبود.
یه نفرو نمی‎بینیم که پیراهن سفید نپوشیده باشه، پیراهن صورتی آخه ؟!
آی اسپورت - #97b81c15
۳۷ ۱
نادیده نگیریم که نمایش دلپذیر #پرسپولیس پیوندهایی با اعتراضات و فشارها و انتقادات هواداران از غرور و سرکشی بیرانوندها و کمال‌ها و مسلمان‌ها دارد.
۵۸
بدون کوچکترین تردیدی عمر الخریبین عنوان مرد سال فوتبال آسیا را مدیون عملکردش مقابل #پرسپولیس است.
۱۶۳ ۴
#حسین_هدایتی وعده داده یک #پرسپولیس قدرتمند خواهد ساخت. آنچه باعث می‌شود خوشبینی به این وعده وجود نداشته باشد تجربه #استیل_آذین کهکشانی است. تیمی که روی کاغذ رئال مادرید فوتبال ایران بود ولی در نهایت به لیگ یک سقوط کرد. "پول" فاکتور لازم است ولی شرط کافی نیست. سعدی شیرازی هشتصد سال قبل پندی داده که هدایتی به آن توجه کند، می‌فرماید سه چیز پایدار نماند: علم بی‌عمل، مال بی‌تجارت، مُلک بی‌سیاست.
۸۵
موفقیت کاوه رضایی در بلژیک نوید ظهور یک لژیونر شایسته برای فوتبال ایران را می‌دهد. این موفقیت وقتی کامل می‌شود که باشگاه شارلوا سکوی پرتاب کاوه به لیگ‌های معتبرتر مانند آلمان ، انگلیس و اسپانیا شود.
۱۱۶ ۶
آقای تارتار؛ اگر پنالتی را می‌دادی کسی غیر از فروزان بزند، پرسپولیسی‌ها طوری خوشحالی نمی‌کردند که بعد بازی بگویی انگار قهرمان شده‌اند.‌
۱۲۷ ۴
شاید باورش سخت باشه ولی آقا کریم باقری هم منتقدانی داره. منتقدینی که بیشتر طیف "مربیان" رو شامل میشه. کسایی که میگن در اینکه کریم خیلی آقاست و در وَجَنات و شخصیت مثبتش بحثی نیست ولی در کنار پرسپولیسه تا بدنشو رو فرم نگه داره و اگه بازیکنا دعواشون شد قضیه رو فیصله بده! سالی چند صد میلیون هم میگیره! نظر منتقدان محترم ولی آقا کریم برندیِ که حتی اگه فقط تماشاچی هم باشه بیشتر از اینا می‌ارزه.
۷۷ ۳
عملکرد تیم شفر از تیم منصوریان بهتر بوده و علیرغم امتیازگیری ضعیف، آرامش نسبی حاکم است. کسی نه حوصله دارد و نه دوست دارد بعد این آرامش طوفان باشد! مسیر خوشبختی فعلا راهی جز مدارا با وینفرد ندارد.
۷۷ ۱
۶ و ۴ همیشه کری‌خوانی نیست، گاهی یک نشانه و علامت غیرکلامی برای معرفی تیم مورد علاقه است، نیازی به شال و پرچم باشگاه هم ندارد.
جایگزین بهتری به جای نشان دادن این اعداد دارید؟
۳۵ ۱۱
طارمی...پَر
پنجره نقل و انتقالات...پَر
حق پخش تلویزیونی...پَر
اسپانسر...پَر
مدیرعامل...پَر
برانکو....پَر ؟
پرسپولیس...پَرپَر
۵۱ ۵
ویژگی منفی داوری‌های بیژن حیدری از جریان انداختن بازی به سود تیم مغلوب و ضعیف است. مثلا کافی است یک تیم قوی و پر گل ظاهر شود تا حیدری از گرفتن پنالتی برایش خودداری کرده و جریان فنی بازی را کنترل و مدیریت کند.
۷۱ ۳
بگذار نفس‌هایت یاری کند. ریه‌های تو برای اکسیژن است نه نیکوتین. اجازه بده دویدن‌هایت مزه اکسیژن و زندگی را به ما بچشاند.
۸۰ ۳
#منشا اگه گل هم نزنه که میزنه، طوری بازی میکنه که نه کسی را حرص میده نه برانکو را سکته!
۱۳۵ ۸
#آل‌نعمه حرفی زده که انصافا در حد جملات قصار گاندی و مارک تواین و استیو هاوکینگه: «از کریمی دلخور نیستم اما به شدت ناراحتم...» یعنی یه چیزی فراتر از می‌بخشک ولی فراموش نمی‌کنم ماندلاست!
۸۱
کریم باقری ۷ سال پیش در چنین روزی در بازی دوستانه با برزیل از تیم ملی خداحافظی کرد. بیست سال است که هیچ بازیکنی نشان از یک کریم باقری دیگر نداشته است. استعدادی که مانندش نه یافته شد نه ساخته شد.
۱۴۳ ۵
می‌دونم این روزا موضوعیتی نداره ولی مدیریت رویانیان هر مشکلی داشت یه طرف، اینکه بعد ۳۵ سال اسم "پیروزی" را به "پرسپولیس" تغییر داد کارستانی کرد انصافا! درخواستی که از رییس‌جمهور خاتمی هم مطالبه شده بود ولی با این استدلال که ریشه کلمه یونانیه وتو کرده بودند.
۱۱۲ ۱۲
امان از توپ گرد و چرخ هایش... وقتی سیاسی و درخشان آمدند سر تمرین پرسپولیس و اشک علی دایی را درآوردند، رفتار علی کریمی که خندان و بشاش در تمرین درخشان به اصطلاح فالوده میخورد از یادها نرفته است. "تجربه" بهترین درس است ولی بهای گزافی دارد. از مکافات عمل غافل مشو ، گندم از گندم به‌روید جو ز جو ... آن روز دایی نیازی به جمع کردن امضا و طومار و استشهاد از بازیکنانش ندید، به آنها گفت با قدرت به کارتان ادامه بدهید. بعد هم رفت پیگیری مطالباتش را کرد. کریمی باز هم اشتباه کرد.
۱۷۶ ۱۷
انتخاب تیم‌ملی ایران به جای سوئد توسط سامان قدوس، متاثر از برندی به نام کارلوس کی‌روش است.
۱۰۱ ۱۳
فاز ترسناک فوتبال ایران فرا رسیده. قفل ها باز نمی شوند بلکه شکسته می شوند. همسان فوتبال ایران، کدام کشور است؟ آیا این اتفاقات عادی است؟ برای حرفه‌ای‌گری راه طولانی و سختی در پیش داریم. در عرصه بین‌الملل هر چقدر که تهدیدهای ترامپ تو خالی و بیانیه‌ نهادهای جهانی خنثی انگاشته می‌شود، اخطارهای "فیفا" ترسناک است. ای‌اف‌سی هم به تاسی از فیفا نشان داده اهل تسامح و تساهل نیست.
۶۵ ۸
عطش استخدام مربی خارجی در استقلالی‌ها آنقدر بالا زده که چشمان خیلی‌ها را کور کرده و فقط اجابت خواسته‌شان را می خواهند. از تجربه نقد پرسپولیس که از دنیزلی، آری هان ، بگوویچ، وینگاندا و مانوئل ژوزه با میلیاردها هزینه و سالها فرصت سوزی؛ گشت و گشت و گشت تا به برانکو رسید باید درس عبرت گرفت. لازم است با مطالعه و کار کارشناسی به یک گزینه مناسب رسید تا اینکه تحت فشار افکار عمومی و جریانات رسانه ای کانال‌های تلگرامی یک مربی به اصطلاح سرشناس خارجی جذب شود.
۷۷ ۴
مظلومی، قلعه‌نویی، پاشازاده، فرکی، مجیدی، کریستوف دام و والتر زنگا همه برگشت به عقب هستند، یکی بگوید چه کسی حرکت به جلو است؟ معرفی کنید.
۵۴ ۱۴
ایستگاهی مرتضی آقاخان گل نبود دسته گل بود. علیفر جا موند، بیرانوند چیکار میتونست بکنه؟
۲۰۴ ۱۰
حالا دلیل عدم همکاری حسین قریب با استقلال را فهمیدید یا باز هم جلو بریم؟
۲۰۹ ۱۳
دفعه قبلی که آرش برهانی کارشناسی تلویزیونی استقلال را کرد بازی العین بود و هر چی پیش بینی کرد برعکس از آب در اومد و با وجود باخت شش تایی، کلی نوشابه واسه علیمنصور باز کرد. حالا بعد از باخت به پارس جم و قعرنشینی آبی های پایتخت میگوید در حال حاضر هیچکس بهتر از منصوریان برای استقلال نیست!
۱۳۴ ۶
مربیگری در استقلال جایی نیست که انتظار قضاوت نداشته باشی. همه حق قضاوت دارند حتی کسانیکه بیسوادشان خواندند. کسی نمی‌تواند استقلال را گروگان جاه‌طلبی هایش کند و فرصت فرار همیشه وجود ندارد، عصبانی نشو! منظورم فرار از پاسخگویی است. دو حالت وجود دارد؛ یا منصوریان مناسب هدایت استقلال نیست یا استقلال جای مناسب مربیگری منصوریان نیست، بنابراین آنکه ماندنی و آنکه رفتنی است مشخص می باشد.
۱۷۹ ۷
یکی مثل برانکو یه سال منتظر آتو گرفتن از رامین رضائیان می مونه تا اخراجش کنه، یکی هم مثل علی کریمی نیومده هشت تا بازیکنو غیب میکنه! جادوگره دیگه...
۷۹ ۲
موافق اعتراض بازیکن به سرمربی نیستم ولی در مورد سیدحسین حسینی گلر جوان استقلال خوشحال شدم که نسبت به نیمکت‌نشینی‌اش حتی در جام حذفی، موضع گیری کرد. فراموش نکردیم در روز فوق‌العاده حسینی و گلزنی بهنام برزای مقابل سپاهان بود که سند ابقا علیمنصور امضا شد. گاهی لازم است برای حفظ عزت و سرنوشت خود اقدام کرد ولو اینکه هزینه‌‌هایی داشته باشد.
۱۹۴ ۱
علی دایی آذرماه پارسال حرفی را در مورد منصوریان زد که شوک‌آور بود... «وقتی سکوها بهم فحاشی می‌کردند آقای منصوریان علی چینی را می فرستاد به سکوها که فلان کنند. سه چهار بار این صحنه را با چشمان خودم دیدم. دوران آرسن لوپن بازی تمام شده که عده ای بفرستید که مثلا به من فحش ندهند. اینقدر شو بازی نکنید. خیلی بد است که در بعضی تیم‌ها لیدرها تصمیم‌گیری می‌کنند...»
آی اسپورت - #d70b176a
۲۲۰ ۳
بعید نیست افتخاری هم از ترس لیدرها صداش در نمیاد. یسری که نمک گیرن و هواخواه سینه چاک علیمنصور، افتخاری پیتزا نخورده درخدمت داشعلیه!
"هر چی علیمنصور بگه"
"هر کی رو علیمنصور بخواد"
۱۷۱ ۵
انتظار داشتین وقتی پرسپولیس با دو گل عقبه برانکو بره محوطه نیمکت حریف دستای مربی‌ رقیب رو عاشقانه بگیره و باخت تیمشو تماشا کنه؟
۱۹۳ ۱۹
چندماه پیش که آرش برهانی از فوتبال خداحافظی کرد در بیانیه‌اش گفت پس از مرگم مرا با پیراهن بخاک بسپارید! ولی امروز بخاطر طلبش از استقلال به ای‌اف‌سی شکایت کرد تا تیم محبوبش را یک قدم به محرومیت و تعلیق نزدیک کند! عجب تناقض عظیم و بی قاعده‌ای. در این شرایط بحرانی دست تیمت را نمی‌گیری لااقل غرق‌اش نکن.
۱۰۹ ۹
بعضی بازیکنان بیشتر از اینکه درخدمت تیم باشند برای سکوها یا آیتم تکنیکی‌ترین‌های برنامه نود بازی می‌کنند. از جمله قائدی، شجاعیان و قلی‌زاده!
۱۴۲ ۳
اینکه علیمنصور میگه تیمم تا ۶ سال دیگه بهترین تیم ایران و آسیا میشه یعنی من بیشتر از اون چیزی که همه فکر می‌کنند مربی خوبی هستم.
وقتی او روز قبل از بازی وعده تاکتیک مالکانه رو میده ولی در میدان عمل همه چی برعکسه، آیا میشه وعده ساختن تیم رویایی آنهم تا سال ۱۴۰۲ رو ازش قبول کرد؟
بماند که تا سال ۱۴۰۲ سن بازیکنان اصلی همین تیم چقد میشه! رحمتی، منتظری، جباری، جپاروف، خسرو ، وریا ، ابراهیمی و...
ظاهرا قرار نیست داشعلی را به این زودی‌ها روی نیمکت تیم‌های انگلیسی ببینیم‌.
۱۴۲ ۱۲
یک برد دیگر برای پرسپولیس با درخشش برانکو!
لذت تماشای فوتبالی شناور، تاکتیکی، زیبا و پرگل. چیزی که حتی در تیم کی‌روش هم دیده نمیشه.
۲۳۳ ۲۱
انگار برای گزینه‌های جانشین برای علیمنصور درگوشی حرف می‌زنند. از دالیچ و لادروپ و اسکوچیچ گرفته تا فرهاد مجیدی و مظلومی و پاشازاده؛ اگر از شما سوال شود گزینه پیشنهادی‌تان چه کسی خواهد بود؟
۷۲ ۲۸
درحالیکه سرمربی‌ها برای مدیریت تنش‌ پیرامون بازیکنان، تمرینات را پشت درهای بسته برگزار می‌کنند ولی منصوریان پس از ناکامی در شروع لیگ، بمنظور رقم زدن شرایط به "نفع خود" و مواجه نشدن با رسانه‌ها و هواداران دستور داد تمرین پشت درهای بسته برگزار شود.
خبر روز: تمرین «استقلال رویایی» پشت درهای بسته!
۱۳۹ ۱
خدا بخیر بگذرونه سلامت امنیتی مسابقات رو؛ جایی مثل فرودگاه که نیروهای انتظامی و امنیتی خاصی داره، یه عده هوادار تراکتور در سالن ترمینال فرودگاه تبریز به استقبال پرسپولیس اومده و انواع شعارهای قومیت گرایانه و تحقیر و توهین آمیز سر میدن... عجیب اینکه عوامل انتظامی و امنیتی به جای اقدام مناسب مثل اعضای کاروان پرسپولیس و دیگر مردم و زنان و کودکان حاضر در فرودگاه فقط نظاره گر و تماشاچی بودند! آیا نباید نگران برگزاری یه بازی امن و بی‌حاشیه در استادیوم تبریز و سایر شهرها شد؟
۱۸۶ ۶
خوشبختانه دوشنبه‌ شد و برنامه نود! وگرنه امان از افسردگی نبود مسابقه فوتبال‌ که هر هفته میاد سراغمون. فوتبالی ها میدونن چی میگم‌...
۱۱۶ ۳
دلیل ناکامی استقلال در هرچیزی غیر از منصوریان تفسیر می‌شود. شاید استقلالی‌ها برای جایگزینی علیمنصور نامی سراغ ندارند که بخواهند صدایش کنند. یک دوره ای که حمید استیلی نتیجه نمی‌گرفت سکوها آنقدر گفتند " علی دایی..." که استیلی رفت. حالا اگر آبی ها آلترناتیوی برای منصوریان ندارند فعلا از همان شعار "علیِ... دایی..." استفاده کرده و پیام‌شان را ابلاغ کنند!
۱۳۵ ۹
کاش بالاخره یک روز علی کریمی به نصیحت سالها پیش علی دایی توجه کند که گفته بود: "علی کریمی مشاوران خوبی ندارد وگرنه باید سالها در رئال یا بارسا بازی میکرد نه در الاهلی امارات."
آیا جادوگر اکنون به مشاور نیاز ندارد؟
آی اسپورت - #e444429e
۱۱۴ ۹
پرسپولیسی‌ها باید دوست داشته باشند موفقیت درخشان را ببینند چون...
-کاپیتان تیم ملی بود و علی دایی با پاس های توی عمق حمید گل زد و شناخته شد.
-کاشف علی کریمی بود و او را از تیم سالنی فتح تهران به پرسپولیس آورد.
-سال ۷۵ سرمربی پرسپولیس بود و در دربی خداحافظی پیوس یکی مقتدرانه ترین و یک طرفه ترین دربی ها را با نتیجه سه بر صفر رقم زد.
-کسی است که اولین شکست امیر قلعه نوعی در دربی را به او تحمیل کرد.
پانوشت : هواداران علی کریمی بهتر است علاقه و حمایتشان را با "بدرقه" مناسب از جادوگر نشان بدهند نه با "استقبال" توهین آمیز از حمید درخشان.
۷۹ ۱۴
علی پروین برای تماشای دربی آلمان دعوت شد. آیا اسپانسر می داند سلطان ترس از پرواز داشته و برای سفر هوایی اکراه دارد؟
۵۴ ۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر