فهرست
#آل‌نعمه حرفی زده که انصافا در حد جملات قصار گاندی و مارک تواین و استیو هاوکینگه: «از کریمی دلخور نیستم اما به شدت ناراحتم...» یعنی یه چیزی فراتر از می‌بخشک ولی فراموش نمی‌کنم ماندلاست!
۷۴
کریم باقری ۷ سال پیش در چنین روزی در بازی دوستانه با برزیل از تیم ملی خداحافظی کرد. بیست سال است که هیچ بازیکنی نشان از یک کریم باقری دیگر نداشته است. استعدادی که مانندش نه یافته شد نه ساخته شد.
۱۳۶ ۵
می‌دونم این روزا موضوعیتی نداره ولی مدیریت رویانیان هر مشکلی داشت یه طرف، اینکه بعد ۳۵ سال اسم "پیروزی" را به "پرسپولیس" تغییر داد کارستانی کرد انصافا! درخواستی که از رییس‌جمهور خاتمی هم مطالبه شده بود ولی با این استدلال که ریشه کلمه یونانیه وتو کرده بودند.
۱۰۷ ۱۲
امان از توپ گرد و چرخ هایش... وقتی سیاسی و درخشان آمدند سر تمرین پرسپولیس و اشک علی دایی را درآوردند، رفتار علی کریمی که خندان و بشاش در تمرین درخشان به اصطلاح فالوده میخورد از یادها نرفته است. "تجربه" بهترین درس است ولی بهای گزافی دارد. از مکافات عمل غافل مشو ، گندم از گندم به‌روید جو ز جو ... آن روز دایی نیازی به جمع کردن امضا و طومار و استشهاد از بازیکنانش ندید، به آنها گفت با قدرت به کارتان ادامه بدهید. بعد هم رفت پیگیری مطالباتش را کرد. کریمی باز هم اشتباه کرد.
۱۷۱ ۱۷
انتخاب تیم‌ملی ایران به جای سوئد توسط سامان قدوس، متاثر از برندی به نام کارلوس کی‌روش است.
۹۶ ۱۳
فاز ترسناک فوتبال ایران فرا رسیده. قفل ها باز نمی شوند بلکه شکسته می شوند. همسان فوتبال ایران، کدام کشور است؟ آیا این اتفاقات عادی است؟ برای حرفه‌ای‌گری راه طولانی و سختی در پیش داریم. در عرصه بین‌الملل هر چقدر که تهدیدهای ترامپ تو خالی و بیانیه‌ نهادهای جهانی خنثی انگاشته می‌شود، اخطارهای "فیفا" ترسناک است. ای‌اف‌سی هم به تاسی از فیفا نشان داده اهل تسامح و تساهل نیست.
۶۰ ۸
عطش استخدام مربی خارجی در استقلالی‌ها آنقدر بالا زده که چشمان خیلی‌ها را کور کرده و فقط اجابت خواسته‌شان را می خواهند. از تجربه نقد پرسپولیس که از دنیزلی، آری هان ، بگوویچ، وینگاندا و مانوئل ژوزه با میلیاردها هزینه و سالها فرصت سوزی؛ گشت و گشت و گشت تا به برانکو رسید باید درس عبرت گرفت. لازم است با مطالعه و کار کارشناسی به یک گزینه مناسب رسید تا اینکه تحت فشار افکار عمومی و جریانات رسانه ای کانال‌های تلگرامی یک مربی به اصطلاح سرشناس خارجی جذب شود.
۷۲ ۴
مظلومی، قلعه‌نویی، پاشازاده، فرکی، مجیدی، کریستوف دام و والتر زنگا همه برگشت به عقب هستند، یکی بگوید چه کسی حرکت به جلو است؟ معرفی کنید.
۴۹ ۱۴
ایستگاهی مرتضی آقاخان گل نبود دسته گل بود. علیفر جا موند، بیرانوند چیکار میتونست بکنه؟
۲۰۰ ۱۰
حالا دلیل عدم همکاری حسین قریب با استقلال را فهمیدید یا باز هم جلو بریم؟
۲۰۵ ۱۳
دفعه قبلی که آرش برهانی کارشناسی تلویزیونی استقلال را کرد بازی العین بود و هر چی پیش بینی کرد برعکس از آب در اومد و با وجود باخت شش تایی، کلی نوشابه واسه علیمنصور باز کرد. حالا بعد از باخت به پارس جم و قعرنشینی آبی های پایتخت میگوید در حال حاضر هیچکس بهتر از منصوریان برای استقلال نیست!
۱۳۰ ۶
مربیگری در استقلال جایی نیست که انتظار قضاوت نداشته باشی. همه حق قضاوت دارند حتی کسانیکه بیسوادشان خواندند. کسی نمی‌تواند استقلال را گروگان جاه‌طلبی هایش کند و فرصت فرار همیشه وجود ندارد، عصبانی نشو! منظورم فرار از پاسخگویی است. دو حالت وجود دارد؛ یا منصوریان مناسب هدایت استقلال نیست یا استقلال جای مناسب مربیگری منصوریان نیست، بنابراین آنکه ماندنی و آنکه رفتنی است مشخص می باشد.
۱۷۵ ۷
یکی مثل برانکو یه سال منتظر آتو گرفتن از رامین رضائیان می مونه تا اخراجش کنه، یکی هم مثل علی کریمی نیومده هشت تا بازیکنو غیب میکنه! جادوگره دیگه...
۷۵ ۲
موافق اعتراض بازیکن به سرمربی نیستم ولی در مورد سیدحسین حسینی گلر جوان استقلال خوشحال شدم که نسبت به نیمکت‌نشینی‌اش حتی در جام حذفی، موضع گیری کرد. فراموش نکردیم در روز فوق‌العاده حسینی و گلزنی بهنام برزای مقابل سپاهان بود که سند ابقا علیمنصور امضا شد. گاهی لازم است برای حفظ عزت و سرنوشت خود اقدام کرد ولو اینکه هزینه‌‌هایی داشته باشد.
۱۹۰ ۱
علی دایی آذرماه پارسال حرفی را در مورد منصوریان زد که شوک‌آور بود... «وقتی سکوها بهم فحاشی می‌کردند آقای منصوریان علی چینی را می فرستاد به سکوها که فلان کنند. سه چهار بار این صحنه را با چشمان خودم دیدم. دوران آرسن لوپن بازی تمام شده که عده ای بفرستید که مثلا به من فحش ندهند. اینقدر شو بازی نکنید. خیلی بد است که در بعضی تیم‌ها لیدرها تصمیم‌گیری می‌کنند...»
آی اسپورت - #d70b176a
۲۱۶ ۳
بعید نیست افتخاری هم از ترس لیدرها صداش در نمیاد. یسری که نمک گیرن و هواخواه سینه چاک علیمنصور، افتخاری پیتزا نخورده درخدمت داشعلیه!
"هر چی علیمنصور بگه"
"هر کی رو علیمنصور بخواد"
۱۶۷ ۵
انتظار داشتین وقتی پرسپولیس با دو گل عقبه برانکو بره محوطه نیمکت حریف دستای مربی‌ رقیب رو عاشقانه بگیره و باخت تیمشو تماشا کنه؟
۱۸۹ ۱۹
چندماه پیش که آرش برهانی از فوتبال خداحافظی کرد در بیانیه‌اش گفت پس از مرگم مرا با پیراهن بخاک بسپارید! ولی امروز بخاطر طلبش از استقلال به ای‌اف‌سی شکایت کرد تا تیم محبوبش را یک قدم به محرومیت و تعلیق نزدیک کند! عجب تناقض عظیم و بی قاعده‌ای. در این شرایط بحرانی دست تیمت را نمی‌گیری لااقل غرق‌اش نکن.
۱۰۵ ۹
بعضی بازیکنان بیشتر از اینکه درخدمت تیم باشند برای سکوها یا آیتم تکنیکی‌ترین‌های برنامه نود بازی می‌کنند. از جمله قائدی، شجاعیان و قلی‌زاده!
۱۳۸ ۳
اینکه علیمنصور میگه تیمم تا ۶ سال دیگه بهترین تیم ایران و آسیا میشه یعنی من بیشتر از اون چیزی که همه فکر می‌کنند مربی خوبی هستم.
وقتی او روز قبل از بازی وعده تاکتیک مالکانه رو میده ولی در میدان عمل همه چی برعکسه، آیا میشه وعده ساختن تیم رویایی آنهم تا سال ۱۴۰۲ رو ازش قبول کرد؟
بماند که تا سال ۱۴۰۲ سن بازیکنان اصلی همین تیم چقد میشه! رحمتی، منتظری، جباری، جپاروف، خسرو ، وریا ، ابراهیمی و...
ظاهرا قرار نیست داشعلی را به این زودی‌ها روی نیمکت تیم‌های انگلیسی ببینیم‌.
۱۳۸ ۱۲
یک برد دیگر برای پرسپولیس با درخشش برانکو!
لذت تماشای فوتبالی شناور، تاکتیکی، زیبا و پرگل. چیزی که حتی در تیم کی‌روش هم دیده نمیشه.
۲۲۹ ۲۱
انگار برای گزینه‌های جانشین برای علیمنصور درگوشی حرف می‌زنند. از دالیچ و لادروپ و اسکوچیچ گرفته تا فرهاد مجیدی و مظلومی و پاشازاده؛ اگر از شما سوال شود گزینه پیشنهادی‌تان چه کسی خواهد بود؟
۶۸ ۲۸
درحالیکه سرمربی‌ها برای مدیریت تنش‌ پیرامون بازیکنان، تمرینات را پشت درهای بسته برگزار می‌کنند ولی منصوریان پس از ناکامی در شروع لیگ، بمنظور رقم زدن شرایط به "نفع خود" و مواجه نشدن با رسانه‌ها و هواداران دستور داد تمرین پشت درهای بسته برگزار شود.
خبر روز: تمرین «استقلال رویایی» پشت درهای بسته!
۱۳۵ ۱
خدا بخیر بگذرونه سلامت امنیتی مسابقات رو؛ جایی مثل فرودگاه که نیروهای انتظامی و امنیتی خاصی داره، یه عده هوادار تراکتور در سالن ترمینال فرودگاه تبریز به استقبال پرسپولیس اومده و انواع شعارهای قومیت گرایانه و تحقیر و توهین آمیز سر میدن... عجیب اینکه عوامل انتظامی و امنیتی به جای اقدام مناسب مثل اعضای کاروان پرسپولیس و دیگر مردم و زنان و کودکان حاضر در فرودگاه فقط نظاره گر و تماشاچی بودند! آیا نباید نگران برگزاری یه بازی امن و بی‌حاشیه در استادیوم تبریز و سایر شهرها شد؟
۱۸۲ ۶
خوشبختانه دوشنبه‌ شد و برنامه نود! وگرنه امان از افسردگی نبود مسابقه فوتبال‌ که هر هفته میاد سراغمون. فوتبالی ها میدونن چی میگم‌...
۱۱۲ ۳
دلیل ناکامی استقلال در هرچیزی غیر از منصوریان تفسیر می‌شود. شاید استقلالی‌ها برای جایگزینی علیمنصور نامی سراغ ندارند که بخواهند صدایش کنند. یک دوره ای که حمید استیلی نتیجه نمی‌گرفت سکوها آنقدر گفتند " علی دایی..." که استیلی رفت. حالا اگر آبی ها آلترناتیوی برای منصوریان ندارند فعلا از همان شعار "علیِ... دایی..." استفاده کرده و پیام‌شان را ابلاغ کنند!
۱۳۱ ۹
کاش بالاخره یک روز علی کریمی به نصیحت سالها پیش علی دایی توجه کند که گفته بود: "علی کریمی مشاوران خوبی ندارد وگرنه باید سالها در رئال یا بارسا بازی میکرد نه در الاهلی امارات."
آیا جادوگر اکنون به مشاور نیاز ندارد؟
آی اسپورت - #e444429e
۱۱۰ ۹
پرسپولیسی‌ها باید دوست داشته باشند موفقیت درخشان را ببینند چون...
-کاپیتان تیم ملی بود و علی دایی با پاس های توی عمق حمید گل زد و شناخته شد.
-کاشف علی کریمی بود و او را از تیم سالنی فتح تهران به پرسپولیس آورد.
-سال ۷۵ سرمربی پرسپولیس بود و در دربی خداحافظی پیوس یکی مقتدرانه ترین و یک طرفه ترین دربی ها را با نتیجه سه بر صفر رقم زد.
-کسی است که اولین شکست امیر قلعه نوعی در دربی را به او تحمیل کرد.
پانوشت : هواداران علی کریمی بهتر است علاقه و حمایتشان را با "بدرقه" مناسب از جادوگر نشان بدهند نه با "استقبال" توهین آمیز از حمید درخشان.
۷۵ ۱۴
علی پروین برای تماشای دربی آلمان دعوت شد. آیا اسپانسر می داند سلطان ترس از پرواز داشته و برای سفر هوایی اکراه دارد؟
۵۱ ۴
وقتی فارس و تسنیم و کیهان علیه کی‌روش موضع و گارد میگیرند واقعا باید دلواپس شد.
۱۸۹ ۲۴
اخطار به آقای گل! سال گذشته که ماجرای ماندن یا رفتن طارمی داغ و پرحاشیه شد، خودش حرفی نمی زد و همه نگاه‌ها به دهان و اینستاگرام عبدالصمدابراهیمی بود. امسال نیز همان جریان است با این تفاوت که عبدالصمد ابراهیمی تنها نیست و منیجر معروف رضا فاضلی و پدر طارمی هم اضافه شده اند. بهتر است خود مهدی مستقیما و صادقانه از برنامه‌ها و تصمیمات مدنظرش با مردم و رسانه ها سخن بگوید قبل از اینکه دیگر برای کسی مهم نباشد چه میخواهد بکند.
آی اسپورت - #fd3f0ad5
۱۵۵ ۱
منشا روز گذشته در بازی دوستانه با کولوس اوکراین اولین گل‌اش برای پرسپولیس را زد و البته شب گذشته همه ستاره‌های پرسپولیس هماهنگ با هم پست‌هایی را در اینستاگرام منتشر کردند تا طارمی به تیم برگردد. آیا منشا هنوز نتواسته جایش را در تیم باز کند؟
آی اسپورت - #aac13579
۵۰ ۱
فتح‌اله‌زاده ول کن مدیرعاملی استقلال نیست و مدام به مدیرای تیم حمله میکنه حتی اگه موفق هم باشن. امروز هم که با عصبانیت به افتخاری گفت: «وقتی عکس میندازی به جام های پشت سرت دقت کن!» شاید خریدهای خوب استقلال تو این چند روزه حسابی آقای همیشه معترض رو عصبانی کرده. حاجی حق داره شاکی باشه خوب! انگار باز هم مجبوره بلیط بخره بره طبقه سوم استادیوم وست‌فالن و با شال آبی استقلال عکس بندازه.
آی اسپورت - #742124c5
۹۵ ۱۱
اصلا حس ناخوشایندی ندارم اگر بشنوم بختیار رحمانی یا بهنام برزای به پرسپولیس "برانکو" می‌روند. این حس بیشتر از روی منطق است تا احساسات.
۱۴۶ ۶
بازارگرمی یا موفقیت مارکت؟

بازارگرمی یا موفقیت مارکت؟

آی اسپورت
2017-06-22 17:11:00
وقتی هم الاهلی عربستان و هم پرسپولیس ورزشگاه سلطان قابوس عمان را استادیوم خانگی‌ معرفی می کنند دیگه چه نیازی به بازی رفت و برگشته؟
تک بازی کنن و تمام!
تو این گرما و گرونی برن عمان و برگردند جز خستگی و اسراف در سوخت هواپیما و آلودگی زیست محیطی خاصیت دیگه ای نداره ! درآمد بلیط فروشی هم در حد چند تماشاچی به نام عباس اسماعیل بیگی و رفقای توریست
۱۹۲ ۱۳
فتح اله زاده جوری میگه میام ستاره سوم را برای استقلال میگیرم و میرم ،که انگار دو ستاره قبلی رو اون گرفته! این احساس مالکیت حاجی فتل بیشتر از روی بدعت گذاریش در نصب ستاره روی لوگو می تونه باشه تا یه نقش دیگه، چون زمان قهرمانی اول که بچه مدرسه ای بوده و زمان قهرمانی دوم در مجله راه زندگی کار می کرده
۲۰۵ ۷
هفته پیش برانکو اولتیماتوم داد بازیکنانی که تا آخر هفته قراردادشان را امضا نکنند را نمی خواهد. کامیابی‌نیا هنوز تمدید نکرده ولی مدیربرنامه‌اش گفت اولویت اول‌شان پرسپولیس است. آیا کمال زمان میخرد تا پیشنهادات جدید دریافت کند؟ ممکن است برانکو قید او را بزند؟ درحالیکه پرسپولیس باید در چهار جام بازی کنند و تنها هافبک دفاعی تیم شهاب کرمی مازاد است.
۱۲۰ ۴
در فصلی که کاوه رضایی موثرترین بازیکن استقلال بود و بهنام برزای با گل دقیقه نود به سپاهان، سند ابقای منصوریان را امضا کرد، خریدهای استقلال ‌بیت‌سعید، شهباززاده و قائدی بودند ؛همه گزینه ها مهاجم. آیا اشتباه بود؟ چند ماه بعد ثابت می شود...
۱۴۱ ۵
به فاصله یک ساعت بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی و در اوج هیجان و جشن، بهترین و بیادماندنی‌ترین موضوع ثبت شده وقتی بود که کارلوس کی‌روش به الکس نوری گفت: "امیدوارم فصل موفقی داشته باشی و حداقل دو بازیکن ایرانی به وردربرمن بروند چون استحقاقش را دارند". خودشیفته هایی که به کارلوس اتهام دلالی بازیکن می‌زدند باید خجالت بکشند و حرفه‌ای بودن را بیاموزند. از کسی که سرمربی رئال مادرید و تیم ملی پرتغال بوده، در دوره طلایی منچستریونایتد سهیم بوده و سه بار در جام جهانی حضور داشته است.
۱۷۲ ۶
جای خالی برای هیچ‌کسی احساس نشد و رفتیم جام‌جهانی. سپاس کارلوس کی‌روش.
۱۶۹ ۲
نام‌های جاودانه در صعود به جام جهانی:
1- غفور جهانی، جام جهانی آرژانتین.
2-خداداد عزیزی، جام جهانی فرانسه.
3-محمد نصرتی، جام جهانی آلمان.
4-قوچان نژاد، جام جهانی برزیل.
5- ؟؟؟؟؟ ، جام جهانی روسیه.
۱۱۵ ۲
رئال مادرید عالی بود ولی فراموش نکنیم سرالکس فرگوسن گفت: "بارسا گواردیولا بهترین تیم تاریخ فوتبال جهان است."
۱۵۳ ۱۶
خیال‌تان راحت که فضا برای بقای منصوریان در استقلال فراهم است. انتقادات در حدی نیست که بشود رفتن او را تصور کرد. خود علیمنصور هم به این موضوع واقف بود که بعد از شکست تاریخی و افتضاح شش بر یک برابر العین حتی تعارف نکرد که استعفا میدهد. رفتنش مطالبه هواداران استقلال نبوده و نیست و هواداران و پیشکسوتان چنین ادا احترام به تاریخ را نخواستند. از نظر غیر استقلالی‌ها رفتن او راه موفقیت باشگاه است نه خود استقلالی ها. هواداران هنوز به منصوریان امید دارند و این پیام آنها در رفتارشان حس می‌کنیم. آبی‌ها انتقادات و راهکارهای برون رفت را رصد می کنند ولی هیچ عزمی برای پذیرش و قبول سرمربی جدید وجود ندارد. سکوها حتی به شعار حیاکن رها کن که جدی‌ترین پیام برای استعفا و یا اخراج است فکر هم نمیکنند چه رسد به سر دادن آن. خودتان را خسته نکنید. فصل دوم "استقلال_ منصوریان" در پیش است.
۱۳۷ ۳۰
منصوریان بعد از شکست مفتضحانه مقابل العین از هواداران استقلال عذرخواهی کرد اما او باید از تمام ایران عذرخواهی میکرد نه فقط هواداران استقلال. داشعلی بعد از این تاریخ سازی‌اش فقط از یک نفر میتواند تشکر کرده و در رستورانش برای او صندلی آبی بصرف پیتزا رزرو کند: آرش برهانی.
۱۹۰ ۱۲
من خلاصه این توجه گسترده و طغیان احساسات برای خداحافظی توتی را در یک کلمه میبینم: "وفاداری". در قرن بیست و یکم وفاداری خریدار دارد حتی در اروپا! وگرنه فوتبالیست های بزرگتر و فنی‌تر و پرمدال‌تر و پرافتخارتر و باعنوان‌تر از فرانچسکو توتی زیاد بوده و هست.
۱۳۶ ۲
دقت، متغییر وابسته شهرت است. همسر محسن فروزان تغییر جایگاه‌اش از یک دختر فعال مدلینگ به همسر یک فوتبالیست مشهور را نفهمید. شهرت دامنه نفوذ بالایی داشته و میتواند یکجانبه عمل کرده و ارزش‌ها و هنجارهای جامعه پذیری را دگرگون کند. قابل پیش بینی است که اگر تعارضی با الزامات اجتماعی مشاهده شود واکنش در پی خواهد داشت.
۱۲۷ ۱۲
کسانیکه در استادیوم ‌ترقه، نارنجک، سکه، سنگ ،میوه ، بطری و لیزر می‌اندازند تا به تیم شان کمک کنند، بد نیست بدانند اینکار آنها هیچ کمکی به تیم نکرده و توجیهی ندارد. این رفتار زشت ارزش‌های فوتبالی ایران را خدشه دار کرده، موجب وضع جریمه های مختلف و محرومیت و بدنامی بوده و دور از آداب میزبانی و مهمانوازی است.
۱۵۵ ۸
صحبت از پیشنهاد باشگاه های خارجی برای علی دایی شده است. شهریار همه شرایط و ویژگی ها برای لژیونرمربی شدن فوتبال ایران را دارد. دیدن او روی نیمکت باشگاه های اروپایی مشتاقان زیادی دارد.
۱۳۳ ۱۰
حرفه‌ای‌ها حق اعتصاب دارند

حرفه‌ای‌ها حق اعتصاب دارند

آی اسپورت
2017-05-02 21:58:00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر