فهرست
محرومیت کمرشکن و پر تلفات پر#سپولیس به اتمام رسید و برانکو در قامت فرگوسن فوتبال ظاهر شد. همان‌قدر وفادار که جذب او در مخیله هیچ باشگاهی نمی‌گنجد و همان‌قدر موفق که در دشوارترین شرایط بهترین نتایج را گرفت. هواداران پرسپولیس مشتاق‌ترین طیف برای دمیده شدن سوت نیم فصل دوم هستند. یک پرسپولیس با ثبات، با شخصیت و قدرتمند که همه تیم‌ها از رویارویی با آن وحشت دارند.
۱۷۹۶ ۵
فرشاد احمدزاده ستاره در پرسپولیس از هفت فرسخی تیم ملی هم رد نمی‌شد ولی پس از جدایی از پرسپولیس علیرغم سکونشینی در لهستان به تیم‌ملی دعوت می‌شود.
احتمالا اگر امیرمهدی ژوله هم علیه پرسپولیس و برانکو طنّازی کند کارلوس کی‌روش از او برای حضور در تیم‌ملی دعوت به عمل خواهد آورد!
۲۳۶ ۱۱
‏مهدی طارمی اگر مشاوران خوبی داشته در صورت دریافت چراغ سبز هم نباید به پرسپولیس برگردد!
جوّی که علیه طارمی وجود دارد بقدری نامساعد است که از کمپین "هرچی برانکو بگه" هم کاری برنمی‌آید!
۱۵۷۰ ۱۳
سکانسی عاشقانه در بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن؛
سردرگمی ناباورانه محسن مسلمان که مات و مبهوت از تقابل با پرسپولیس در خاطرات گذشته جا ماند و شاه‌بیتی از حضرت سعدی را تداعی کرد:
هرگز وجود حاضرِ غایب شنیده‌ای؟
من در میان جمع و دلم جای دیگرست...
آی اسپورت - #3e5d3a70
۱۲۱ ۲۶
تغییر جهت پدیده توهمات از وَزیرِ پرسپولیسی به داور پرسپولیسی یک پیشرفت محسوب می‌شود.
۱۷۶۶ ۲۵
‏وقتی #برانکو میگه از گادوین منشا و علیپور انتظار بیشتری دارم یعنی کارد به استخوانش رسیده
۲۲۰۵ ۱۰
خداحافظی برای تو چه آسان بود...
آی اسپورت - #a1d45e21
۱۱۵۳ ۱۰
نام این کُری نیست، ‏این خودزنی و اعتراف به ناتوانی و حقارت است.
اهتزاز پرچم ژاپن در استادیوم‌های تبریز، اهواز و اصفهان نه نماد شکست پرسپولیس بلکه نماد حسرت، نفرت، حسادت و ضعف رقبایش است.
آی اسپورت - #118a1765
۲۰۷۵ ۶۰
هواداران #استقلال در محافل مختلف از جمله پیج اینستاگرامی #محمد_تقوی از او درخواست دارند هدایت استقلال را به عهده گرفته و جانشین #شفر شود.
بلایی که سر علیمنصور آمد را سر تقوی نیاورید!
آیا صرف اینکه نتایجی قابل قبول در مقطعی کوتاه با #تراکتور کسب کرده یعنی شرایط احراز هدایت استقلال را دارد؟ آیا این خواسته معقول است یا یک جریان احساسی و زیان‌بار دو سویه برای سوخت شدن تقوی و استقلال؟
۷۱ ۱۶
‏آفت مهلکی که گریبان جامعه ما را گرفته است تزویر و دروغ و نیرنگ است.
آقایان اسدی، زنوزی، مسعود شجاعی که می‌گویید پرچم ژاپن را بخاطر بازیکن ژاپنی آورده‌اند، در مورد پرچم جمهوری آذربایجان و ترکیه چه حرفی برای گفتن دارید؟
۱۴۱۱ ۵۴
چقدر بدبختیم ما، مردم کشورهای دیگر به ریش ما می‌خندند. جای تاسف دارد.
آی اسپورت - #b9f00447
۱۲۲۶ ۴۶
‏یادتان هست برانکو از تفاوت های فرهنگی جایی که او و کیروش آمده‌اند گفت؟
۴۶۷ ۲۱
پرسپولیسی‌ها در روزهای گذشته با هشتگ #تمدید_با_برانکو خواهان عقد قرارداد بلند مدت با او شدند. آیا دلیلی برای عدم تمدید با ایوانکوویچ هم وجود دارد؟
آی اسپورت - #71313ce6
۱۲۹۳ ۶
‏وقتی پای چند میلیون دلار "هزینه" یا "سودآوری" در میان باشد، ‎#برانکو هر سال بهتر از پارسال و ‎#شفر هر روز بدتر از دیروز باشد یعنی کارنامه سرمایه‌گذاری مشخص شده و بدیهی است ‎#پرسپوليس به دنبال تمدید و ‎#استقلال به فکر آلترناتیو باشد.
۱۱۳۸ ۱۱
در کنار طرح‌های تاکتیکی #برانکو برای شکست #کاشیما در آزادی، هواداران #پرسپولیس هم نقشه خود را برای کمک در کسب قهرمانی آسیا اعلام کردند: هر هوادار یک شیپور!
فقط هنگامی که مالکیت توپ با کاشیماست شیپورها به صدا در می‌آیند تا تمرکز بازیکنان تیم ژاپنی به هم بریزد.
۱۱۸۶ ۹
بازم آتش ‏قلعه‌نویی به جان استقلالی‌ها،
یه‌ بار گفت من از مکتب شاهینم و استقلالی نیستم !
الانم بعد شکست استقلال در آزادی خیلی طعنه آمیز گفت مثل کی‌روش با شفر هم قرارداد بلندمدت ببندند!
۱۰۹۵ ۲۱
در آستانه بازی حساس ‎#پرسپولیس و السد، خانم‌های پرسپولیسی در اقدامی جالب با اشاره به عدم امکان حضورشان در استادیوم آزادی اعلام کردند هر یک هزینه خرید بلیت چند نفر را که مشکل مالی دارند متقبل می‌شوند.
۱۰۰ ۲۰
‏بعد از الکلاسیکو بدون پپ و زیدان رسیدیم به الکلاسیکو بدون مسی و رونالدو. اعتراف میکنم چندان هیجان‌زده نیستم.
۳۴ ۵
‏بلیت فروشی اینترنتی موجب پدید آمدن بازارسیاه و باز شدن پای دلالان گردید بطوریکه صحبت از قیمت پانصدهزار تا یک میلیون تومان است!
وقتی قابل پیش‌بینی بود که از بازی ‎#پرسپولیس و السد استقبال زیادی خواهد شد می‌بایست بلیت فروشی در استادیوم انجام می‌شد. با این وضعیت هیچ بعید نیست بخش‌هایی از سکوها خالی بماند.
۲۹ ۸
‏عیار #شفر معلوم شد؛ سیدحسین حسینی یک بار اعتراض کرد بلافاصله بازی بعد فیکس شد.
استقلالی‌ها روی شفر حساب نکنند و دفعه بعد خواستند علیه وزیر ورزش شعار بدهند فرهاد مجیدی یا سایر گزینه‌ها را در شعارشان جا کنند!
۱۰۲ ۲۹
تشویق #برانکو در بازی ایران و بولیوی نمی‌تواند دلیل محکم و مطمئنی برای احتمال تصاحب جایگاه #کی‌روش توسط او باشد.
با موقعیتی که #پرسپولیس و برانکو برای یکدیگر ایجاد کرده‌اند هیچ پیشنهادی نمی‌تواند طرفین را برای جدایی وسوسه کند.
۱۰۳۷ ۱۱
دفاع از توهین دستیار کی‌روش به حمید استیلی که یک شخصیت فرا باشگاهی و ملی است فقط از عهده کسانی برمی‌آید که کینه عمیق‌شان به برانکو آتش به جان و نهانشان زده است.
۲۲۸ ۵۱
‏عزم جزم و تاکتیک‌های پیچیده السد برای شکست #پرسپولیس و رسیدن به فینال آسیا ادامه دارد.
اول جنجال عجیب و ظاهرا ساختگی بغداد بونجاح و حالا بازی با الریان بدون استفاده از حتی یک بازیکن اصلی و شکست با هشت گل که در نوع خود نوبر است. این سبک ریکاوری السد یک اخطار جدی برای پرسپولیس است‌.
۵۲ ۶
‏به برانکو اعتماد دارم ولی خبر تغییر پُست سیامک نعمتی و انتقالش به خط دفاع خوشحالم نمی‌کند.
درخشش و رشد سیامک در پست وینگر-هافبک بود و حیف نیست او که قدرت دریبل زنی و شوت زنی‌ بالایی دارد از محوطه جریمه حریف دور شود؟
۴۱ ۱۵
‏قهرمان شدن ‎#پرسپولیس یا داشتن ‎#برانکو ؛ یقینا شانس بزرگ ‎#علی_اکبر_طاهری یکی از این دو مورد بود و اشتباهات مدیریتی‌اش را تا حدودی پوشش داد.
۴۲ ۴
تصمیمات اشتباه #فتحی دامنه حاشیه و تنش را تا نیمکت #استقلال کشانده. شروع به کار فتحی با ناتوانی در حفظ بازیکنان همراه بود.
انتصاب اصغر حاجیلو به سرپرستی تیم در حالی که او کارنامه پراشتباهی در این پست داشته و حالا انتصاب پرویز مظلومی به سخنگویی باشگاه که بمباران رسانه‌ای او تمامی ندارد. همه اینها باعث بروز اختلاف نظر و عمل پیرامون مسائل فنی و انضباطی در حوزه فعالیت #شفر شده.
۸۱ ۸
فوتبال همینه، مسعود همامی پولش رو میخواد چون شغلش فوتباله. وقتی پول رهن خونه اش رو نداشته باشه #پرسپولیس یا هر تیم دیگه‌ای بودن چه فرقی میکنه براش؟
پول واسش مهمه همانطور که واسه همه ما مهمه. بره تو مترو دستفروشی کنه؟ مگه خود ما برای منوچهر شفقتیان که با موتورسیکلت مسافرکشی میکنه گلریزان پنج هزار تومانی راه ننداختیم؟ منکر تندروی و گاها بداخلاقانه هماهی نیستم اما با مذاکره و رایزنی می‌شد تخفیف گرفت و توافق کرد.
۱۶۸ ۳
نیمکت پرسپولیس در مصاف با السد:
‏ابوالفضل درویش وند
‏احسان حسینی
‏سعید حسین پور
‏احمد بهاروندی
‏شاهین عباسیان
‏احسان علوان زاده
‏حمید طاهرخانی
رادوشویچ
آیا نباید پلیور قرمز و ‏تندیس پروفسور برانکویی که پرسپولیس رنجور و خسته را با جوانانی بی نام و نشان‌ تا فینال آسیا رسانده در موزه باشگاه پرسپولیس گذاشت؟
شایان ذکر است برانکو و دستیارانش ۶ماه است حقوق‌ دریافت نکرده‌اند.
آی اسپورت - #91981553
۱۸۷ ۱۵
‏استادیوم السد دوحه ؛
نه کسی لیزر میندازه
نه بطری پرت میشه
نه سنگ میزنن
نه ترقه و نارنجک میزنن
نه روی سکوها آتش روشنه
نه هاله‌ای از دود سیگار هست
نه چاقوکشی و قمه کشی میشه
نه سه چهار تا سعیدفتاحی کت‌وشلواری کنار زمین بالا و پایین می‌پره
۱۱۷ ۲
‏آتشفشان خشم پرسپولیسی‌ها نسبت به #طارمی فعال و چاشنی نفرت هم به آن اضافه شده. آیا او از خود پرسیده کجای کارش ایراد داشته که بخواهد ترمیم‌اش کند یا برایش اهمیتی ندارد؟ لازم است طارمی در کنار ورود به عرصه هنر و همراهی‌ سحر قریشی، از نصایح و توصیه‌های مشاوران فوتبالی هم بهره‌مند شود.
آی اسپورت - #e8d91b18
۷۸ ۱۲
پرسپولیسی‌ها ‏نباید ناامید باشند. تیمی که تا یک قدمی فینال آسیا آمده قطعا می‌تواند یقه السد را هم بگیرد. هواداران سعی کنند کم لطفی پُر نشدن استادیوم آزادی در بازی با الدحیل را تکرار نکنند.
۷۲ ۲۸
#پرسپولیس شبیه به بیمار بستری در سی‌سی‌یو با ماسک اکسیژن زنده است و همچنان سوالات مهمی بی پاسخ مانده:
عامل محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات چه کسی بود؟
آیا پیگرد قانونی متخلف انجام گرفت؟
آیا برخوردی حتی در حد یک توبیخ انجام شد؟
آیا مصونیت قضایی مدیران متخلف در فوتبال ایران یک اصل ثابت شده است؟
۹۰ ۲۰
‏ظاهرا کسی دلش برای محسن ربیع خواه تنگ نشده است.
تماشاگران ضمن اعلام نگرانی و آرزوی سلامتی‌ برای او‌ از زحماتش قدردانی ‌کردند اما شواهد نشان می‌دهد علیرغم کمبود شدید بازیکن، کسی جای خالی برای او در ترکیب ‎#پرسپولیس متصور نیست.
۳۷ ۵
‏قدیما یک عرفی بود و بازیکنی که استوک قرمز می پوشید یعنی‌ پرسپولیسی دو آتیشه و متعصب است. از جمله #استیلی و #میناوند که به عشق #پرسپولیس حتی تو تیم ملی هم استوک قرمز می‌پوشیدند.
یکی از فانتزیام این بود که بازیکنان پرسپولیس در ‎#دربی، یکدست از استوک قرمز استفاده کنند.
۷۸ ۹
‏در مورد علل حاشیه امنیت وینفرد شفر علیرغم ناکامی استقلال آن‌هم در حالی‌که ۱۸ بازیکن جذب کرده همین بس که آلترناتیوش علیمنصور و پرویز مظلومی‌ است.
۸۲ ۱۰
کاپیتان مادرزاد. از کاپیتانی در گل کوچیک کودکانه محله عارف تا کاپیتانی در جام‌جهانی آرژانتین.
مردی که سلطان بود و هست. بعد از انقلاب نذاشت پرسپولیس نابود بشه، صندوق عقب ماشینش شد رختکن تیم و مغازه‌اش تو هفت‌تیر دفتر باشگاه.
پیراهن پرسپولیس را ارزان نمی‌فروخت. تولدت مبارک پدر پرسپولیس؛
#سلطان_علی_پروین
آی اسپورت - #95a2930c
۱۰۴ ۳
نتیجه اهتمام‌ برانکو در برنامه‌ریزی و اجرای تمرینات آماده سازی پرسپولیس باعث ایجاد اختلاف سطح آمادگی کیفی و کمی بالای تیم‌ علیرغم تمام محرومیت‌ها و محدودیت‌ها شد.
قابل پیش بینی بود که برانکو اساسا درخواستی برای تعویق دربی نداشته باشد.
بهتر است رقبای دیرینه روی تیم خود تمرکز داشته و انرژی‌شان را صرف حدس و گمان‌های خصمانه نکرده و سعی کنند از این نکات آموزشی پروفسور بهره‌ ببرند.
۱۹۱ ۷
‏معجزه #برانکو و پسرانش، #پرسپولیس شیرزخمی فوتبال ایران باشکست دراماتیک الدحیل قطر برای دومین سال پیاپی در یک قدمی فینال لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.
۱۳۷
شما بعد از گل الدحیل و با دیدن نیمکت خالی تیم و دستان بسته برانکو و محرومیت باشگاه از نقل و انتقالات، مهدی طارمی را یاد می‌کنید
من علی اکبر طاهری و ترکاشوند و عبدالصمد ابراهیمی را
۱۱۷ ۵
#حسین_ماهینی یک پرسپولیسی متعصب و در عین حال بازیکنی با کیفیت است که در برنامه تاکتیکی برانکو یک نقطه‌ اتکاست.
مدافعی خوش تکنیک و انرژیک که جز در آن دربی که هافبک دفاعی ایستاد همیشه نمایش قابل قبولی داشته و اکنون صرفا به دلیل انتقاد و فشار هواداران اعتماد به نفس‌اش خدشه دار شده. اگر هواداران #پرسپولیس باهوش باشند باید با حمایت و تشویق او به موفقیت تیم در این شرایط حساس کمک کنند.
۶۳ ۶
‏انتخاب ‎#روشن_ایرماتوف ازبک که یک داور خبره، کاربلد و مسلط است خیال ‎#پرسپولیس و الدحیل را از ناحیه قضاوت آسوده کرده.
معضل انتخاب داور همیشه در فوتبال آسیا وجود داشته. از جمله در مورد ضعف داوران جنوب شرقی آسیا یا انتخاب داور عرب برای مسابقه‌ای که یک سوی میدان تیم عربی است.
۴۵ ۶
‏قانون ۹۰ به ۱۰ تماشاگران در دربی باید اجرا شود ولو به قیمت خالی ماندن سکوهای میزبان. فراموش نکنید این یک قانون و اصل لازم‌الاجراست، اینکه تاکنون در دربی تهران رعایت نشده یک امر سنتی، مصلحتی و مغایر اصول حرفه‌ای و بین‌المللی می‌باشد. در حال حاضر برخی طیف‌های پرسپولیسی‌ مخالف اجرای این قانونند چون استقلال میزبان بازی رفت است.
۵۳ ۷
#نکونام تمام امیدهای فوتبال ایران برای ظهور یک مربی جوانِ با دانش و حرفه‌ای را نقش بر آب کرد. حرکات جواد در بهترین حالت نوید یک علیمنصور دیگر را می‌دهد.استادش #برانکو هم علیرغم پیروزی در این جدال نفسگیر نشان داد از رفتارهای شاگرد سابقش که اکنون در مقام مربی روبرویش قرار گرفته بود ناراحت و ناراضی بوده و بعد از سوت پایان بازی سریعا راه رختکن را در پیش گرفت تا از نکونام که به سمت او می‌آمد دوری کند.
درگیری پانادیچ و مارکو با کادر نساجی هم مشخص کرد که برانکو دلخوری‌اش از حرکات و حاشیه‌های شاگرد سابقش را با دستیاران خود در میان گذاشته است.
۲۱۳ ۲۳
یکی از امیدواری‌ها برای خط نخوردن مهدی ترابی اینه که کی‌روش روی‌ ترابی مالکیت خصوصی داشته باشه
۸۱۰ ۱۵
‏تیم های ناشناخته دقت کنند که بازی با ‎#پرسپولیس ویترینی برای معرفی‌شان و شکل‌گیری ذهنیت نسبت به آنهاست. بهتر است از ‎#ضد_فوتبال پرهیز و با ارائه فوتبالی زیبا تصویری خوب از خود بجای بگذارند.
۴۱ ۱۰
‏یه پیشنهاد برادرانه به مهدی هاشمی نسب، هرچند برادری‌اش با اسکناس سبز ثابت شده،
تو آزادی بشین رو نیمکت و مراقب حرکاتت هم باش.
هواداران پرسپولیس را تحریک نکن.
بگذار یک فوتبال فنی تماشا کنیم نه حاشیه‌ای.
۱۲۹ ۱۳
‏از #نکونام انتظار بیشتری می‌رود. در آستانه بازی پرسپولیس نساجی جریان‌سازی‌هایی شکل گرفته که جای تاسف دارد. اول طرح شایعه جاسوس برانکو در تمرین‌ نساجی و امروز انتشار مصاحبه‌های حساسیت برانگیز هاشمی‌نسب. بحث استاد و شاگردی را هم که کنار بگذاریم از نکونام با سابقه سالها حضور در لیگ اسپانیا و بیش از صد بازی ملی انتظار می‌رود بار فنی و حرفه‌ای لیگ را بالا ببرد نه ابتکار در ایجاد حاشیه های عجیب و غریب.
۱۲۶ ۱۰
با این حجم بالا و عجیب طلبکاران میلیاردی و شکایت‌ از باشگاه‌ها، نیاز مبرم وجود دارد که فدراسیون فوتبال علاوه بر سازمان لیگ، دپارتمانی برای ساماندهی این شکایت‌ها ایجاد کند. شاید علت مصونیت و حاشیه امن مدیرانی که تعهدات نجومی را ایجاد کرده‌اند، عدم پیگیری قضایی این ابهامات باشد.
۵۲
از #محمد_قاضی که همیشه جلوی #پرسپولیس خون ریخته یا #آرام‌طبع و #همامی که با هزار امید و آرزو آمدند و بازی بهشان نرسید انتظاری نمی‌رود. اما نگاه هواداران پرسپولیس به #علی_دایی در مقام یک سرمایه، ذخیره و تکیه‌گاه محکم برای آینده باشگاه بود؛ دروغ است اگر بگوییم نرنجیده‌اند.
۷۳ ۱۱
اعتراض استقلال به رای #سوپرجام و طرح شکایت به #فیفا با استناد به برگزاری سوپرجام اسپانیا در مراکش یا سوپرجام ایتالیا در ماه ژانویه منافات کامل با تمکین به قانون دارد. برنامه‌ سوپرجام از چند ماه قبل تعیین، ابلاغ و بر اجرای آن تاکید شده و نقض قانون اساسا توجیهی ندارد.
۸۰ ۱۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر