فهرست
وقتی هم الاهلی عربستان و هم پرسپولیس ورزشگاه سلطان قابوس عمان را استادیوم خانگی‌ معرفی می کنند دیگه چه نیازی به بازی رفت و برگشته؟
تک بازی کنن و تمام!
تو این گرما و گرونی برن عمان و برگردند جز خستگی و اسراف در سوخت هواپیما و آلودگی زیست محیطی خاصیت دیگه ای نداره ! درآمد بلیط فروشی هم در حد چند تماشاچی به نام عباس اسماعیل بیگی و رفقای توریست
۵۴ ۱۳
فتح اله زاده جوری میگه میام ستاره سوم را برای استقلال میگیرم و میرم ،که انگار دو ستاره قبلی رو اون گرفته! این احساس مالکیت حاجی فتل بیشتر از روی بدعت گذاریش در نصب ستاره روی لوگو می تونه باشه تا یه نقش دیگه، چون زمان قهرمانی اول که بچه مدرسه ای بوده و زمان قهرمانی دوم در مجله راه زندگی کار می کرده
۶۵ ۶
هفته پیش برانکو اولتیماتوم داد بازیکنانی که تا آخر هفته قراردادشان را امضا نکنند را نمی خواهد. کامیابی‌نیا هنوز تمدید نکرده ولی مدیربرنامه‌اش گفت اولویت اول‌شان پرسپولیس است. آیا کمال زمان میخرد تا پیشنهادات جدید دریافت کند؟ ممکن است برانکو قید او را بزند؟ درحالیکه پرسپولیس باید در چهار جام بازی کنند و تنها هافبک دفاعی تیم شهاب کرمی مازاد است.
۵۳ ۴
در فصلی که کاوه رضایی موثرترین بازیکن استقلال بود و بهنام برزای با گل دقیقه نود به سپاهان، سند ابقای منصوریان را امضا کرد، خریدهای استقلال ‌بیت‌سعید، شهباززاده و قائدی بودند ؛همه گزینه ها مهاجم. آیا اشتباه بود؟ چند ماه بعد ثابت می شود...
۷۵ ۵
به فاصله یک ساعت بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی و در اوج هیجان و جشن، بهترین و بیادماندنی‌ترین موضوع ثبت شده وقتی بود که کارلوس کی‌روش به الکس نوری گفت: "امیدوارم فصل موفقی داشته باشی و حداقل دو بازیکن ایرانی به وردربرمن بروند چون استحقاقش را دارند". خودشیفته هایی که به کارلوس اتهام دلالی بازیکن می‌زدند باید خجالت بکشند و حرفه‌ای بودن را بیاموزند. از کسی که سرمربی رئال مادرید و تیم ملی پرتغال بوده، در دوره طلایی منچستریونایتد سهیم بوده و سه بار در جام جهانی حضور داشته است.
۱۰۶ ۶
جای خالی برای هیچ‌کسی احساس نشد و رفتیم جام‌جهانی. سپاس کارلوس کی‌روش.
۱۰۴ ۲
نام‌های جاودانه در صعود به جام جهانی:
1- غفور جهانی، جام جهانی آرژانتین.
2-خداداد عزیزی، جام جهانی فرانسه.
3-محمد نصرتی، جام جهانی آلمان.
4-قوچان نژاد، جام جهانی برزیل.
5- ؟؟؟؟؟ ، جام جهانی روسیه.
۴۸ ۲
رئال مادرید عالی بود ولی فراموش نکنیم سرالکس فرگوسن گفت: "بارسا گواردیولا بهترین تیم تاریخ فوتبال جهان است."
۸۶ ۱۶
خیال‌تان راحت که فضا برای بقای منصوریان در استقلال فراهم است. انتقادات در حدی نیست که بشود رفتن او را تصور کرد. خود علیمنصور هم به این موضوع واقف بود که بعد از شکست تاریخی و افتضاح شش بر یک برابر العین حتی تعارف نکرد که استعفا میدهد. رفتنش مطالبه هواداران استقلال نبوده و نیست و هواداران و پیشکسوتان چنین ادا احترام به تاریخ را نخواستند. از نظر غیر استقلالی‌ها رفتن او راه موفقیت باشگاه است نه خود استقلالی ها. هواداران هنوز به منصوریان امید دارند و این پیام آنها در رفتارشان حس می‌کنیم. آبی‌ها انتقادات و راهکارهای برون رفت را رصد می کنند ولی هیچ عزمی برای پذیرش و قبول سرمربی جدید وجود ندارد. سکوها حتی به شعار حیاکن رها کن که جدی‌ترین پیام برای استعفا و یا اخراج است فکر هم نمیکنند چه رسد به سر دادن آن. خودتان را خسته نکنید. فصل دوم "استقلال_ منصوریان" در پیش است.
۷۰ ۳۰
منصوریان بعد از شکست مفتضحانه مقابل العین از هواداران استقلال عذرخواهی کرد اما او باید از تمام ایران عذرخواهی میکرد نه فقط هواداران استقلال. داشعلی بعد از این تاریخ سازی‌اش فقط از یک نفر میتواند تشکر کرده و در رستورانش برای او صندلی آبی بصرف پیتزا رزرو کند: آرش برهانی.
۱۲۴ ۱۲
من خلاصه این توجه گسترده و طغیان احساسات برای خداحافظی توتی را در یک کلمه میبینم: "وفاداری". در قرن بیست و یکم وفاداری خریدار دارد حتی در اروپا! وگرنه فوتبالیست های بزرگتر و فنی‌تر و پرمدال‌تر و پرافتخارتر و باعنوان‌تر از فرانچسکو توتی زیاد بوده و هست.
۶۹ ۲
دقت، متغییر وابسته شهرت است. همسر محسن فروزان تغییر جایگاه‌اش از یک دختر فعال مدلینگ به همسر یک فوتبالیست مشهور را نفهمید. شهرت دامنه نفوذ بالایی داشته و میتواند یکجانبه عمل کرده و ارزش‌ها و هنجارهای جامعه پذیری را دگرگون کند. قابل پیش بینی است که اگر تعارضی با الزامات اجتماعی مشاهده شود واکنش در پی خواهد داشت.
۵۹ ۱۲
کسانیکه در استادیوم ‌ترقه، نارنجک، سکه، سنگ ،میوه ، بطری و لیزر می‌اندازند تا به تیم شان کمک کنند، بد نیست بدانند اینکار آنها هیچ کمکی به تیم نکرده و توجیهی ندارد. این رفتار زشت ارزش‌های فوتبالی ایران را خدشه دار کرده، موجب وضع جریمه های مختلف و محرومیت و بدنامی بوده و دور از آداب میزبانی و مهمانوازی است.
۸۸ ۸
صحبت از پیشنهاد باشگاه های خارجی برای علی دایی شده است. شهریار همه شرایط و ویژگی ها برای لژیونرمربی شدن فوتبال ایران را دارد. دیدن او روی نیمکت باشگاه های اروپایی مشتاقان زیادی دارد.
۶۸ ۱۰
به محض اینکه بازیکن سه تا پاس سالم میده یا دو تا گل میزنه سیل دعوتنامه از باشگاه های چین و قطر و یونان و بلژیک سرازیر میشه. البته در مورد مربیان برعکسه و وقتی نتیجه نمیگیرن یا بدون تیم هستند پیشنهاد دارن، فقط هم از تیم های انگلیسی.
۲۷۵ ۳
بهترین دفاع حمله است، از صداوسیما تقاضا داریم همه گزارش های فوتبال را به جواد خیابانی بدهد.
۵۸ ۲
برانکو در حساس ترین دیدار آسیایی نتوانست تعویضی انجام دهد؛ "حامد آقایی، کرمی، علوان ‌زاده، طاهرخانی، نریمان ‌جهان، کرملاچعب". این اسامی نیمکت‌ پرسپولیس در جام باشگاه های آسیا مقابل الهلال عربستان بود. جوانان شایسته‌ای که فقط میدان ندیده و کم تجربه‌اند.
۱۳۳
منصوریان در مرحله کسب تجربه است. سه هفته پیش گفت که "نیم نگاهی" به کسر امتیاز احتمالی از پرسپولیس دارد، ولی "تمام نگاه" برانکو به تیم خود متمرکز بود حتی لازم ندید واکنشی به شخص کمین کرده نشان دهد.
۲۴۲ ۱۴
بارزترین ویژگی تشویق ایسلندی دوطرفه بودن ابراز عشق است،یعنی همراهی بازیکنان و مربیان با هواداران و ادای احترام ، نمایش وفاداری و اتحاد به یکدیگر بصورت هارمونیک. استادیوم آزادی فروردین ماه شاهد عاشقانه ترین تشویق ایسلندی دنیا خواهد بود. دورهمی قهرمانان سرخپوش.
۲۰۹
تونی بلر نخست وزیر چند سال پیش فوتبالی ترین کشور دنیا یعنی بریتانیا، با وجود مشغله زیاد و وجود طیف های مختلف فوتبالی بسیار متعصب انگلیسی، هم صراحتا علاقه اش به باشگاه نیوکاسل یونایتد را نشان میداد و هم برای تشویق باشگاه محبوبش به استادیوم میرفت. او ثابت کرد اهمیتی ندارد کسی بخواهد تیم مورد علاقه اش مخفی کند،حتی اگر در بین باسیاست ترین مردم دنیا زندگی کند.
۸۰ ۱
خوبه که قهرمانی لیگ به روز آخر و بازی آخر کشیده نشده، هم آرامش نسبی بر فوتبال حاکم کرده، هم کاهش هیجان مفرط مضر و شنیدن خبر ناگوار حمله های قلبی را.
۶۳
خیلی ها می توانند روز جشن قهرمانی پرسپولیس در آزادی باشند.علی پروین ،علی کریمی،میناوند و عالیشاه،نورالهی،رضائیان.
سه نفر آخر دوست دارند باشند ولی منتظر دعوتند ، هرچند بی دعوت بیایند قشنگتر است.
۷۸ ۱۶
امید عالیشاه ، احمد نورالهی و رامین رضائیان ، نام هایی که می توانستند قهرمانی لیگ برتر را در رزومه شان ثبت کنند.
روزی که دفتر خاطراتشان را ورق بزنند از خود خواهند پرسید: تقدیرشان بود یا تقصیرشان.
عالیشاه با داعیه کاپیتانی، نیمکت نشین وحید امیری بودن را تاب نیاورد.
نورالهی ذخیره کامیابی نیا بودن را برنتابید.
رامین رضائیان در پنج هفته مانده به پایان لیگ ،لمس جام را از دست داد. رویایی که ....
۱۲۹ ۶
مخالفت پرسپولیسی‌ها با برانکو در اخراج رامین رضائیان در شرایطی که پرسپولیس بعد از ده سال در آستانه کسب قهرمانی قرار گرفته و تنها پنج بازی تا پایان لیگ مانده، می تواند یک اشتباه تاریخی مرگبار و غیرقابل جبران باشد.
۹۳ ۵
بالاخره بعد از چند سال علیرضا منصوریان بابت خروج مکرر از محوطه مربیان توسط داور اخراج شد.
اولین بار علی دایی به خروج های مکرر او از محوطه مربی و تاثیرگذاری حرکات او بر تیم حریف و داوری و تماشاگران اعتراض کرده بود.
۱۶۳ ۱۴
چند سال پیش لئونید راکوزین از تحلیل گران سرشناس روسیه از مسکو به تهران آمده بود. با تاریخ ایران آشنایی داشتند. اشتباه بزرگی کردم و دعوت کردم برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال با امارات مهمان ما باشند. به استادیوم رفتیم. هیجان زیادی بود و خوش گذشت ولی در استادیوم با یک پاس اشتباه فحش و ناسزا رکیک بود که پرتاب می شد! کل استادیوم مثل یک کلوپ شبانه و دیسکو در دود سیگار غوطه ور بود. برای مهمانان تجربه جالبی بود ولی من حس خوبی نداشتم !
۹۱ ۳
صعود به جام جهانی با کی‌روش نزدیکه. حالا خوبه نیم نگاهی هم به خود بازی ها در روسیه داشته باشیم. کی‌روش هیچوقت قولی نداده و توقعی هم نیست اما می توانیم با رویای صعود به دور دوم برای جام جهانی لحظه شماری کنیم.تا همینجای کار هم تاریخ به تحول و تاثیرگذاری او در فوتبال ایران گواهی خواهد داد.
۹۳ ۱۳
قطر برای بازی با ایران عجله دارد چون ما چهاربار جام جهانی بوده‌ایم. برای رسیدن به پنجمین هدف امیدواریم.
۷۵ ۱
در جام جهانی آلمان پنج بر صفر از برزیل جلو میفته ولی در روند داوری بازی کوچکترین ملاحظه کاری ،تخریب جریان تاکتیکی تیم قوی تر و بی عدالتی در قضاوت دیده نمیشه ،
متاسفانه داوران ما بازی خراب کن هستند. اصولا به محض اینکه یک تیم قوی ظاهر میشه و چند گل میزنه،بازی را به ضررش سوت زده و اجازه گل های بیشتر را نمیدهند.
آقای دکترحیدری چرا آوانتاژ ندادی ؟ اگر آوانتاژ ندادی باید اخراج میکردی. موقعیت گل صددرصد بود.
۲۰۵ ۸
نفت تهرانیا میگن آنقدر بی پولن که توان خرید آجیل شب عید ندارند ، ولی جالبه که همین شب عیدی توان خرید سجاد شهباززاده و آندرانیک تیموریان داشتند.
وقتی میگن در سفره هفت سین شان تخمه آفتابگردان هم ندارند ولی میبینی پسته زعفرانی اعلاء میل میکنند. شنیدن کی بود مانند دیدن ....
۲۰۶ ۶
محمدرضا خانزاده میتونه در تیم قعر جدولی سیاجامگان باشه ولی اعتماد به نفس در وجودش موج بزنه، بازیکنان تو زمین رو از بالا نگاه کنه و با سرمربی حریف لب خط گپ بزنه، نیازی به کری خوانی هم نداره. اینو همه فوتبالی ها پذیرفتن و بهش حق میدن ، چون خانزاده در جام جهانی برزیل عضو تیم ملی بوده حضور داشته و کسی دوس نداره کاری کنه که مجبور بشه این حرف رو از خانزاده بشنوه
۷۵ ۱
کاش دتمارکرامر زنده بود و پلن مواجهه با تاکتیک ثابت اکبر میثاقیان را ترسیم و تدریس می کرد.
۶۶ ۳
یه ضرب المثل انگلیسی میگه: "اونقدر پولدار نیستیم که چیزای ارزون بخریم" گرانترین بازیکن و مشهورترین مربی در تیم های عربی، شاخص اندازه‌گیری سطح فوتبال ما با آنها نیست.با همین بضاعت، از نمایندگان ایران انتظار نمایش باکیفیت را داریم.
۹۳ ۸
تا پایان نیمه اول هر سه گل استقلال از جناح چپ پرسپولیس بود. تصمیم کارساز منصوریان حمله و فشار به فرشاد احمدزاده بود و عالی نتیجه داد.
۸۸ ۲
باز مهمانی و یک وعده شام گرم و تداعی خاطرات تلخ تساوی‌های چندش آور. امیدواریم این دربی برنده داشته باشد.
۵۸
"کمبود محبت"
فقط دروازه بان ایرانیه که وقتی یه سیو خوب می کنه خودشو زمین می‌اندازه و وانمود می‌کنه آسیب دیده .
۱۱۱ ۱۲
خیلی ها شنل قهرمانی را دوست دارن ، ولی نه اندازه شونه نه بهشون میاد
۱۱۰ ۱۰
آفرین به قلعه نویی، شکست را پذیرفت، به حریف تبریک گفت، به تیم داوری خسته نباشید گفت. کاش کی‌روش جوری رفتار می‌کرد که به او هم تبریک گفته بودیم، اگر انتقاد پذیر بود یا اهل گفتگو. در قاموس او فقط دو رنگ سفید و سیاه وجود دارد. در کودکی معلمان و والدین یا به او نیاموخته اند رنگ خاکستری هم وجود دارد یا شاید گفتند و او قبول نکرده.
۱۶۱ ۳
‏زننده گل مهدی طارمی در وزن +١٢٠ كيلوگرم
۱۵۲ ۵
محاکمه سپ بلاتر، تعلیق فدراسیون ایران، کسر 6 امتیاز از پرسپولیس، محرومیت استقلال و تراکتورسازی از نقل و انتقالات، کسر امتیاز از تراکتور و ... ﺣﺘﯽ در کلمه «ﻏﯿﺮﻣﻤﮑﻦ ‏» ﯾﻪ ﻣﻤﮑﻦ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ.
۷۵
اعضا و ممبرهای کانال تلگرام پرسپولیس از 400 هزار و استقلال از 200 هزار عضو گذشت. باید به ادمین های هر دو کانال تبریک گفت که عملکردشان مقبول مخاطبانشان است، ریزش نداشته و سیر صعودی آنها دنبال شده... برداشت آزاد
۷۳ ۶
بد بره بدتر میاد، مدیریت لبخند کفاشیان موفق تر از مدیریت سکوت تاج بوده. طغیان زیاد شده و ارکان فدراسیون فوتبال متهم به تبانی میشه، از آجرلو و پورموسوی و دایی تا فرزاد حاتمی و محسن فروزان و سعید آقایی، بیانه های پشت هم کیروش و .... موضع گیری فدراسیون فقط سکوت بوده که نتیجه‌اش تا الان افزایش التهاب بوده. آقای تاج شاید دگزامتازون عوارض داشته باشه ولی گاهی با کاهش التهاب از مرگ جلوگیری میکنه.
۱۱۱ ۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر