فهرست
لس‌آنجلس یعنی آخرخط!
پناهگاه غریبه‌ها برای دست‌ یافتن به دست نیافتنی‌ها؛
ایستگاه آخر جستجوی آرزو در سرزمین آرزوها؛
از بکهام، کلینزمان، استیون جرارد و اشلی کول تا خداداد عزیزی؛
و امروز زلاتان ایبراهیموویچ ستاره جدید شهر فرشتگان شد!
آی اسپورت - #fb791cf0
۱۴
#آرزوی_فوتبالی
چه آرزویی بالاتر و بهتر از صعود تیم ملی از گروه خود در جام جهانی روسیه
۴۸ ۱
#وحید_قلیچ مجید سوزوکی پرسپولیس است.گلر دهه شصت و بچه تهرون بی شیله پیله محله دولاب.۱۲سال حضور در پرسپولیس و رکورد ۱۷۶بازی الکی نیست. بعد از خداحافظی از فوتبال مدتی سرایدار ورزشگاه کارگران بود، مسافرکشی کرد، مکانیکی کار کرد ولی بیراهه نرفت. عشقبازی امثال قلیچ و علی پروین بود که #پرسپولیس در دهه شصت نابود نشد. ادبیات گلایه قلیچ یعنی هنوز مردان سه دهه قبل فوتبال زنده‌اند و نفس می‌کشند اما نه جانشینش نقد او را برمی تابد نه ورزشی‌نویس این روزها. بگذارید قلیچ حرف بزند حتی اگر مثل من و شما نباشد. او اگر مثل ما بود زمانی که با ۲۰میلیون رفت باشگاه پورا همانجا می‌ماند نه اینکه چون مربی‌اش پرویز مظلومی استقلالی بود فوتبال را کنار بگذارد.
۱۱۴ ۵
آقای #علی_کریمی؛ شما #سپیدرود رو که هوادار داره، بازیکن داره، لیگ برتریه و سکو داره رو نمیتونی جمع کنی میخواهی کل فوتبال ایران رو سامان بدی؟ کسی ازت پرسیده با کدوم سابقه مربیگری رفتی نشستی رو نیمکت تیم ملی یا چطور تیم لیگ برتری نفت تهران و سپیدرود رو دو دستی تقدیمت کردن؟ سالها پرسپولیس، بایرن مونیخ، شالکه و تیم ملی بودی بحثی نیست اما اینها توجیهی برای مربیگری جهشی نمیتونه باشه.
۳۴۰ ۳۷
گمان می کردند اگر رامین رضائیان، مهدی طارمی، کمال کامیابی‌نیا و محسن مسلمان نباشند کار پرسپولیس زار است ولی ...
۸۴ ۲
#علی_کریمی در مناظره بارها #فردوسی‌پور را "عادل جان" خطاب کرد. البته سه روز قبل هم گفته بود "سوشاجان" لطفا به حیوانات توهین نکن!
۱۷۸ ۱۳
کاش #فردوسی‌پور به‌دلیل مسائل شخصی و تحصیلی یکی دو ماه نباشد و #نود را مزدک، پیمان، علیفر یا شفیع اجرا کنند. آن وقت می‌توان فهمید که عادل با چه کیفیتی نود را سرپا نگه داشته و آیا گزینه بهتری برای اجرای یک شوی فوتبالی داریم یا نه؟
نود اتاق فکر له یا علیه هیچ دسته و گروهی نیست؛ اتاق شیشه‌ای فوتبال ایران است. همه کسانی که نسبت به نود موضع و زاویه دارند در واقع اعتراف می‌کنند فوتبال ایران به این برنامه احتیاج دارد. پرسش اینجاست که علت خشم و پرتاب میکروفن نود بخاطر مشکل با عادل است یا برنامه نود؟
۷۴ ۱۹
باشگاه رو ای‌اف‌سی محروم میکنه میگن #نود مقصره،
تیم در آستانه سقوطه میگن #نود مقصره،
مربی نتیجه نمیگیره میگن #نود مقصره،
بازیکن افت میکنه میگن #نود مقصره،
داور سوت اشتباه میزنه میگن #نود مقصره،
تیم ملی موفقه میگن عادل کی‌روشی‌پوره
آقایون #نود فقط یه برنامه تلویزیونیه،
حرف حسابتون چیه؟ تعطیل بشه؟
۶۹ ۲۴
عرصه مربیگری هم باعث بلوغ نابغه نشد و طغیان شاگرد سرکش در قامت مربی دنباله‌دار بود اما با استعفا از مربیگری #سپیدرود، برای اولین بار شاهد عقب نشینی جادوگر بودیم. طرف حساب طغیان زمان بازیکنی جادوگر، سرمربی یا مدیر باشگاه بود اما اکنون شرایط متفاوت بوده و #کریمی با چند جبهه مختلفِ سفت و سخت مواجه است.
۶۱ ۱۲
فرمول آسیب شناسی این فصل #پرسپولیس و #استقلال: #طارمی و #افتخاری باید مورد عنایت قرار ‌گیرند؛ چه تیم ببرد چه ببازد، چه آنها عضو باشگاه باشند یا نباشند!
۴۹ ۲
برای تقدیر از #امید_ابراهیمی چه نیازی به تخریب #کامیابی‌نیا یا اشاره به #هدایتی است؟
۲۲۲ ۲۴
سیدحسین حسینی یک ماه درخشید و همین کافی بود تا عده‌ای ضمن نادیده گرفتن تمام متغیرها و حتی #کی‌روش، پیراهن شماره یک تیم ملی را از #بیرانوند گرفته و به #حسینی بدهند. همه چیز خوب پیش می‌رفت که ناگهان وینفرد شفر عقاب آسیا و دروازه‌بان اول ایران در جام جهانی روسیه را در کنار خودش نیمکت نشاند. البته یک پتوی گرم هم به او داد.
۱۲۷ ۱۸
علیپور درخشید، غافلگیر کرد، رکورد گلزنی فصل را دارد، به نود هم دعوت شده، ولی هم تیمی‌هایش را آنفالو نکرده!
۱۹۰ ۱۸
جانمایه ورزش بر جوانمردی، اخلاق و انصاف استوار است. امیدواریم بازی #پرسپولیس با #پیکان، تحت تاثیر اشتباهات داوری نباشد. به قول برانکو دفاع اتوبوسی یک تاکتیک است و ایرادی هم بر آن وارد نیست. اینچنین می‌شود که بازیکنان و هوادارانی حتی در باخت و تساوی هم سربلندند.
۲۲۸ ۸
"خادم استقلال" لقب جدیدی که #فتح‌اله‌زاده‌خویی رو خودش گذاشته! مزیت این عنوان در مقایسه با شوالیه اینه که هزینه ارزی نداره.
۸۶ ۴
معنی کلمه #مذبوحانه در لغت‌نامه دهخدا:
"حرکتی از روی کمال نومیدی و بی اندک فایده. کاری که بقصد نجات از مضیقه انجام گیرد و لیکن نتیجه آن معکوس باشد."
آقای فتح‌اله‌زاده‌خویی؛ میشه بگید عادل فردوسی‌پور در کدام مضیقه است که می‌خواهد نجات پیدا کند؟
۷۶ ۴
پیراهن شماره ۷ بایگانی
پیراهن شماره ۲۴ بایگانی
پیراهن شماره ۱۲ بایگانی

#افشین_پیروانی فکر نکنه شق القمر کرده. پیراهن شماره ۱۲ واسه پرسپولیسی‌ها بیشتر از اینکه تداعی کننده هوادار باشه یادآور حسین عبدی و ایمون زایده. هوادار شماره پیراهن نمی‌خواد و رنگ قرمز رو که نماد و سمبل تمام تیمه انتخاب کرده. بهتر بود افشین پیروانی قبل از عملی کردن پیشنهادش، یک نظرسنجی و رای‌گیری انجام تا نظرات موافق و مخالف شنیده بشه، بعدش جمع‌بندی و اقدام می کرد. اگه هر شماره پیراهن بخواد بخاطر انتساب مالکیت معنوی به شخصی یا موضوعی یا مفهومی بایگانی بشه، احتمالا در آینده باید بجای عدد از حروف الفبا استفاده بشه یا شماره پیراهن‌ها دورقمی باشه‌.
۹۵ ۵
میگن تکرار اشتباه دیگه اسمش اشتباه نیست
آی اسپورت - #21742a2f
۱۷۹ ۲
در نگاه بدبینانه نشانه‌هایی از احتمال عدم تمدید قرارداد #برانکو با #پرسپولیس وجود دارد. جدایی بی دغدغه سرتن چوک، قرارداد با زلاتکو ایوانکویچ بدون رزومه و پرمنتقد که قاعدتا پول خوبی نصیب برادر برانکو شده، انفعال برانکو در ماجرای جدایی طارمی، مشکلات عدیده باشگاه و از همه مهم‌تر وعده‌های مدیران پرسپولیس برای تدوام همکاری با پروفسور کروات.
۷۶ ۲
بری دیگه برنگردی!

بری دیگه برنگردی!

آی اسپورت
2018-01-08 16:07:00
چه زمستانی شده، زلزله پشت زلزله، باران و برف تعطیل، افزایش عوارض خروج، گرانی تخم‌مرغ، مسدود شدن تلگرام، آلودگی هوا، #پرسپولیس هم که بعدِ مدتها هواداراش استادیوم رو پُر کردن محروم میشه، فقط عرض اندام سعیدفتاحی رو کم داشتیم. آقای فتاحی بذار فوتبالی‌ها راجع به فوتبال "حرف" بزنن. #برانکو حرف نزنه کی حرف بزنه؟ اگه اعتراض و عصبانیت برانکو بهت مربوط میشه پاسخ شو بده اگر هم نمیشه چرا بهش میگی سکوت کن و حرف نزن؟
۱۰۱ ۷
وقتی مصاحبه #یحیی_گل محمدی تحقیرآمیز تلقی شده و جریمه ۲۰درصدی هم اعمال می‌شود برداشتی جز وجود توهم کم‌کاری و توطئه نسبت به خودی و غیرخودی نمی‌توان داشت. قبلا از این دست برچسب‌ها به #مجیدجلالی، #محسن_بنگر و #امید_عالیشاه هم زده شده بود. واکنش یحیی چه خواهد بود؟ پذیرش و سکوت یا اعتراض و تجدیدنظر؟
۲۲۰ ۵
روی یک کاغذ A۴ باطله و با خودکار بیک آبی یه چیز غیررسمی نوشته شده که اصالتش هم محل سواله چه اهمیتی داره؟ افتخار محسوب میشه؟
۴۹ ۸
منشا، علیپور یا سیامک نعمتی هیچ‌ یک مقصر باخت #پرسپولیس به #صنعت_نفت نیستند، مقصر هوادار است که پشت تیم را خالی کرده‌اند. همه بازیکنان از بیرو و شجاع و انصاری تا فرشاد و رسن و کمال نمایش خوبی داشتند. چه شده که از تهران ۱۲میلیون نفری بیست هزار نفر هم نمی‌رود استادیوم تا بازی خانگی غریبانه نباشد. این هواداران بودند که باعث از دست رفتن یکی از جام‌های سه‌گانه شدند نه باشگاه، مربیان، بازیکنان، آلودگی هوا و فدراسیون فوتبال.
۶۲ ۱۰
خطرناک تر از آن ناظر بازی که مربی را هُل میده داوری که جراحی زیبایی بینی کرده و برای اولین بار هم در آزادی سوت می‌زنه!
۵۷ ۴
راندمان مدیریت؛ سورتمه بالاتر از سئول

راندمان مدیریت؛ سورتمه بالاتر از سئول

آی اسپورت
2017-12-13 20:47:00
وقتی مخاطبان سایت #آی_اسپورت کامنت می‌گذارد یعنی نگاه سطحی و گذرا به سایتی که باز کرده‌اند ندارند، با اظهار نظر خود در واقع پیام تایید و پذیرش خود از سایت را نشان می‌دهند. یعنی مقبولیت وجود دارد. معنای مقبولیت با موافقت یا مخالفت زمین تا آسمان فرق دارد.
مخاطب اگر آی اسپورت را قبول نداشت اصلا زحمت کامنت گذاشتن را به خود نداده و از کنار ما می گذشت . پس این سایت ارزش کامنت گذاشتن را دارد. در فضای اینترنت که وسعت آن از اقیانوسی بودن گذشته و وسعت کهکشانی دارد و پر از سایت های گوناگون است زیاد پیش می آید که بخوانیم ولی رد شویم. ما مخاطبان را می شناسیم و همانطور که آنها ما را می خوانند ما هم آنها را می‌خوانیم.
امید از تفت ، ویلی ، آوا۸۶ ، تورک اوغلی ، شاهین، یاشار تبریزلی، اردلان، بی طرف ، برزو ، بابک پرسپولیسی، ساشا، آلترناتیو ، سیا و... را می‌شناسیم. دقت مخاطبان و تحلیل هایشان از محتوا مطلب و نویسنده مطلب حیرت انگیز است. این نکته مسئولیت و حساسیت کار نویسندگان را صدچندان می‌کند.
۸۱ ۲۷
خوش به سعادتِ برانکو!
محمدباقر محقق
محمدباقر محقق
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۱

خوش به سعادتِ برانکو!

آی اسپورت
2017-12-09 20:21:00
#سحر_قریشی نه در طیف های مختلف جامعه زنان جایگاه ویژه و مقبولیتی دارد نه در گفتار، رفتار، دانش و هوش او می‌توان زمینه ظهور یک پرچمدار مشهور را متصور شد.
او صرفا یک #سلبریتی پرحاشیه و پردردسر است که تازگی‌ها حلوای شیرین #فوتبال دهانش را آب انداخته است. لطفا به او نپردازید.
۱۲۲ ۱۷
#کی‌روش هواداران زیادی دارد که ناسازگاری‌هایش را بی دلیل نمی‌دانند. بهانه‌گیری او همیشه سربزنگاه بوده، تنها ساعتی پس از مراسم #قرعه‌کشی در مسکو اول #تاج را غافلگیر کرد بعد مربیان لیگ برتر را. "سی کیو" کمبود محبت و نیاز به جلب توجه دارد یا خواسته‌هایش حرفه‌ای و معقول است؟
۵۶ ۲۱
#استقلال احیا شده و تیم شخصیت دارد. #وینفرد_شفر چکار کرده که علیمنصور نمی‌کرد؟
۱۲۹ ۳
در حالی که کیفیت بیشتر بازیکنان لیگ در سطحی ثابت و یکنواخت می‌باشد سیدحسین حسینی نشان داده اولین و جدی ترین مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی در روسیه است.
۱۵۷ ۷
آقای تاج اینجا مراسم قرعه کشی جام جهانیه، نمی‌خواستی یه دست کت و شلوار و پیراهن شیک بخری میگفتی یه گلریزان می‌کردیم واست می‌خریدیم! نیازی به استمداد از اسپانسر و سامانه ها نبود.
یه نفرو نمی‎بینیم که پیراهن سفید نپوشیده باشه، پیراهن صورتی آخه ؟!
آی اسپورت - #97b81c15
۴۳ ۱
نادیده نگیریم که نمایش دلپذیر #پرسپولیس پیوندهایی با اعتراضات و فشارها و انتقادات هواداران از غرور و سرکشی بیرانوندها و کمال‌ها و مسلمان‌ها دارد.
۶۴
بدون کوچکترین تردیدی عمر الخریبین عنوان مرد سال فوتبال آسیا را مدیون عملکردش مقابل #پرسپولیس است.
۱۶۹ ۴
#حسین_هدایتی وعده داده یک #پرسپولیس قدرتمند خواهد ساخت. آنچه باعث می‌شود خوشبینی به این وعده وجود نداشته باشد تجربه #استیل_آذین کهکشانی است. تیمی که روی کاغذ رئال مادرید فوتبال ایران بود ولی در نهایت به لیگ یک سقوط کرد. "پول" فاکتور لازم است ولی شرط کافی نیست. سعدی شیرازی هشتصد سال قبل پندی داده که هدایتی به آن توجه کند، می‌فرماید سه چیز پایدار نماند: علم بی‌عمل، مال بی‌تجارت، مُلک بی‌سیاست.
۹۱
موفقیت کاوه رضایی در بلژیک نوید ظهور یک لژیونر شایسته برای فوتبال ایران را می‌دهد. این موفقیت وقتی کامل می‌شود که باشگاه شارلوا سکوی پرتاب کاوه به لیگ‌های معتبرتر مانند آلمان ، انگلیس و اسپانیا شود.
۱۲۲ ۶
آقای تارتار؛ اگر پنالتی را می‌دادی کسی غیر از فروزان بزند، پرسپولیسی‌ها طوری خوشحالی نمی‌کردند که بعد بازی بگویی انگار قهرمان شده‌اند.‌
۱۳۳ ۴
شاید باورش سخت باشه ولی آقا کریم باقری هم منتقدانی داره. منتقدینی که بیشتر طیف "مربیان" رو شامل میشه. کسایی که میگن در اینکه کریم خیلی آقاست و در وَجَنات و شخصیت مثبتش بحثی نیست ولی در کنار پرسپولیسه تا بدنشو رو فرم نگه داره و اگه بازیکنا دعواشون شد قضیه رو فیصله بده! سالی چند صد میلیون هم میگیره! نظر منتقدان محترم ولی آقا کریم برندیِ که حتی اگه فقط تماشاچی هم باشه بیشتر از اینا می‌ارزه.
۸۳ ۳
عملکرد تیم شفر از تیم منصوریان بهتر بوده و علیرغم امتیازگیری ضعیف، آرامش نسبی حاکم است. کسی نه حوصله دارد و نه دوست دارد بعد این آرامش طوفان باشد! مسیر خوشبختی فعلا راهی جز مدارا با وینفرد ندارد.
۸۳ ۱
۶ و ۴ همیشه کری‌خوانی نیست، گاهی یک نشانه و علامت غیرکلامی برای معرفی تیم مورد علاقه است، نیازی به شال و پرچم باشگاه هم ندارد.
جایگزین بهتری به جای نشان دادن این اعداد دارید؟
۴۱ ۱۱
طارمی...پَر
پنجره نقل و انتقالات...پَر
حق پخش تلویزیونی...پَر
اسپانسر...پَر
مدیرعامل...پَر
برانکو....پَر ؟
پرسپولیس...پَرپَر
۵۷ ۵
ویژگی منفی داوری‌های بیژن حیدری از جریان انداختن بازی به سود تیم مغلوب و ضعیف است. مثلا کافی است یک تیم قوی و پر گل ظاهر شود تا حیدری از گرفتن پنالتی برایش خودداری کرده و جریان فنی بازی را کنترل و مدیریت کند.
۷۷ ۳
بگذار نفس‌هایت یاری کند. ریه‌های تو برای اکسیژن است نه نیکوتین. اجازه بده دویدن‌هایت مزه اکسیژن و زندگی را به ما بچشاند.
۸۶ ۳
#منشا اگه گل هم نزنه که میزنه، طوری بازی میکنه که نه کسی را حرص میده نه برانکو را سکته!
۱۴۱ ۸
#آل‌نعمه حرفی زده که انصافا در حد جملات قصار گاندی و مارک تواین و استیو هاوکینگه: «از کریمی دلخور نیستم اما به شدت ناراحتم...» یعنی یه چیزی فراتر از می‌بخشک ولی فراموش نمی‌کنم ماندلاست!
۸۷
کریم باقری ۷ سال پیش در چنین روزی در بازی دوستانه با برزیل از تیم ملی خداحافظی کرد. بیست سال است که هیچ بازیکنی نشان از یک کریم باقری دیگر نداشته است. استعدادی که مانندش نه یافته شد نه ساخته شد.
۱۴۹ ۵
می‌دونم این روزا موضوعیتی نداره ولی مدیریت رویانیان هر مشکلی داشت یه طرف، اینکه بعد ۳۵ سال اسم "پیروزی" را به "پرسپولیس" تغییر داد کارستانی کرد انصافا! درخواستی که از رییس‌جمهور خاتمی هم مطالبه شده بود ولی با این استدلال که ریشه کلمه یونانیه وتو کرده بودند.
۱۱۸ ۱۲
امان از توپ گرد و چرخ هایش... وقتی سیاسی و درخشان آمدند سر تمرین پرسپولیس و اشک علی دایی را درآوردند، رفتار علی کریمی که خندان و بشاش در تمرین درخشان به اصطلاح فالوده میخورد از یادها نرفته است. "تجربه" بهترین درس است ولی بهای گزافی دارد. از مکافات عمل غافل مشو ، گندم از گندم به‌روید جو ز جو ... آن روز دایی نیازی به جمع کردن امضا و طومار و استشهاد از بازیکنانش ندید، به آنها گفت با قدرت به کارتان ادامه بدهید. بعد هم رفت پیگیری مطالباتش را کرد. کریمی باز هم اشتباه کرد.
۱۸۲ ۱۷
انتخاب تیم‌ملی ایران به جای سوئد توسط سامان قدوس، متاثر از برندی به نام کارلوس کی‌روش است.
۱۰۷ ۱۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر