فهرست
سال ۹۷ سال جام جهانی و جام ملّت‌هاست. بی‌صبرانه منتظر نمایش درخشان تیم ملّی در روسیه و قهرمانی در جام ملّت‌های آسیام. این تیم ظرفیت خوشحال کردن جامعهٔ غم‌زده و مکدّر ایران را دارد. اگر یکی دو باشگاه ایرانی هم تا نیمه‌نهایی آسیا و فینال پیش بروند که چشم‌مان روشن.
۲۰ ۱
نوروزهای فوتبالی؛ اشک‌ها و لبخندها

نوروزهای فوتبالی؛ اشک‌ها و لبخندها

آی اسپورت
2018-03-19 22:57:00
روندها به جای لحظه‌ها؛ ما دست به آچارها
پوریا طباطبایی
پوریا طباطبایی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۱۵

روندها به جای لحظه‌ها؛ ما دست به آچارها

آی اسپورت
2018-03-17 20:15:00
تفکّر و روند؛ من ترجیح می‌دهم که به این‌ها نگاه کنم. خیلی‌ها می‌گویند که «باخت به آرژانتین خوشحالی داشت؟ با دفاع اتوبوسی؟» مساله امّا تفکّر و روند است. آنهایی که از آن نمایش راضی بودند کسانی هستند که روند رشد تیم ملّی را دیدند و البته حس کردند که تفکّر پشت تیم ما پیروزی بر آرژانتین بود، با روش خودش.
حالا مطمئنّم که میان همه جنجال‌ها، وسط همه تیترهای له و علیه کیروش، او، کروز و باقی کادر فنّی‌اش در حال نقشه کشیدن برای شکست دادن نه تنها مراکش، که پرتغال و اسپانیا هم هستند. من به این تفکّر برنده ایمان دارم. تفکّری که فارغ از حال و کنش ما دارد کارش را می‌کند؛ همین حالا، درست همین حالا که تو دوست عزیز این چند خط را پسندیدی یا آمادهٔ شمشیر کشیدن علیه نویسنده‌اش هستی!
۵۲ ۲۱
از هفته پیش تا امروز این همه نوشتیم از داوری بازی قبلی؛ مدام گفتیم که پنالتی نبود و حق #استقلال را خوردند. از سر شب که گفتیم امروز فرشید اسماعیلی شبیه‌سازی کرده و این بار پنالتی استقلال اشتباه بوده، باز موج بد و بی‌راه شروع شد که «آآآآی لنگ اسپورت!»
باور کنید جمع تحریریه رنگارنگ است و تلاش همه برای حفظ تعادل بین نظرها. سخت نگیریم. از سر شب داریم تلاش می‌کنیم پیام‌های حاوی توهین جنسیتی و خانوادگی را حذف کنیم. خوب نیست. کاش مثل ترقه‌هایی که امروز زده نشد، بعضی حرف‌ها هم کم کم از ادبیات فوتبالی‌ها حذف شود.
۸۶ ۱۶
یادمان باشد که یک روز پیش از #چهارشنبه‌سوری ورزشگاه لب به لب پر شد و آب از آب تکان نخورد؛ نه بمبی ترکید و نه چیزی پرتاب شد. نه با افزایش کیفیت یا کمیت نیروی انتظامی که پیش‌تر توانش را در کنترل نشان داده است، بلکه با چند روز هشدار و همراهی همه‌جانبهٔ هوادارها و آگاهی از خطر جدّی مشکلات پیش رو، اوضاع رو به راه شد.
بعضی چیزها شدنی‌ست هر چه قدر هم دور از ذهن باشد و به زودی رخ خواهد داد. یک روز، به زودی، خواهیم دید که زنان هم وارد ورزشگاه می‌شوند و آب از آب تکان نخواهد خورد.
۸۱ ۶
کاری که داور مالزیایی با استقلال کرد چه قدر یادآور حسّ و حال بازی ایران و عراق سال ۲۰۱۵ بود. چه قدر تلخ که یه دست از بیرون بازی همه چیز رو خراب کنه.
۶۴ ۱۸
نشانه‌ای دیگر از این‌که فضای غالب هواداری فوتبال در ایران ذهن رو به جلو و به دنبال پیشرفت ندارد و به همین جنگ زرگری آبی و قرمز راضی‌ست. پسران سخت‌کوش فوتبال ایران که ستاره‌های لیگ‌های اروپایی شدند اصلا به شمایل ما نمی‌آیند.

سپاس و هزاران نوشابهٔ خنک برای ما، برای جامعهٔ ایران به ویژه فوتبالی‌ها که بار دیگر رنگی رای دادیم. قرمزهایی که انتخاب سختی داشتند بین چند گزینه و دست آخر مطابق پیش‌بینی رای‌شان شکست، و آبی‌هایی که با قدرت به امید ابراهیمی رای دادند؛ این آزادترین انتخابات ایرانی مبارک ما. خسته‌نباشید دلاوران، خدا قوّت پهلوانان!
۹۵ ۱۰
تیم‌های ایرانی نیاز به حضور مداوم و پیاپی در سطح اوّل آسیا دارند تا به تدریج شخصیت حضور در این رقابت‌ها را پیدا کنند. سال گذشته پرسپولیس مقابل الهلال یا #استقلال برابر العین به دلایل اغلب فنّی شکستی سنگین پذیرا شدند امّا، در تصویری بزرگتر تیم‌های محبوب ما اساسا وصلهٔ ناجور قدرت‌هایی از شرق و غرب هستند که در آسیا برای خودشان جایی دست و پا کرده‌اند؛ تیم‌های ما غریبه‌اند. به تیم‌های‌مان فرصت تجربه و قد علم کردن در سطح بین‌المللی بدهیم. دست از سر «خریبین» و «عبدالرّحمن» برداریم.
من مشتاق پیروزی‌های #پرسپولیس برابر حتّی تیم دوم الوصلم و سخت منتظرم که استقلال انتقام شکست سال گذشته را از العین بگیرد. نه به مفهوم کلیشه‌ای ملّی‌گرایانه؛ بدنهٔ فوتبال ایران آن‌قدر نحیف است که نیاز به جهشی دست‌جمعی دارد. هر وقت جایی میان قدرت‌ها پیدا کردیم، توی آسیا هم هم‌دیگر را بدریم!
۸۶ ۲
درباره فوتبال ۵۰-۵۰؛ زمانی برای برتر نبودن

درباره فوتبال ۵۰-۵۰؛ زمانی برای برتر نبودن

آی اسپورت
2018-03-04 20:02:00
پایان عصر کج دار و مریز؛ این شما، این لیوان
پوریا طباطبایی
پوریا طباطبایی
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۴۸

پایان عصر کج دار و مریز؛ این شما، این لیوان

آی اسپورت
2018-03-03 23:48:00
محسن خوب، محسن بد؛ آنچه دوست داریم، آنچه می‌بینیم

محسن خوب، محسن بد؛ آنچه دوست داریم، آنچه می‌بینیم

آی اسپورت
2018-03-01 20:31:00
به عنوان یک پرسپولیسی که دربی تهران را بیست سالی دیده‌ام، استقلالی فنّی‌تر از تیم امروز شفر جلوی تیمم یادم نیست و پرسپولیسی هم فنّی‌تر از تیم برانکو. امروز هر نتیجه‌ای که به دست بیاید، فکورانه‌ترین دربی تمام این سال‌ها را خواهیم دید. چه خوب که فکر کنیم به تمام سال‌های مربّی‌های اشتباهی روی این دو نیمکت بزرگ؛ و البتّه فکر کنیم تیم ما با آدم‌های بزرگ، بزرگ‌تر می‌شود نه با خطاب کردن رقیب با «لنگ» و «کیسه» و توی سر هم زدن «عمر خریبین» و «عمر عبدالرّحمان». کاش استقلالی جوان نباشیم و پرسپولیسی پیروزی.

برای این بازی بزرگ که حالا دیگر آدم‌های فنّی بزرگی بالای سرش دارد، ما هم هواداران بزرگ‌تری باشیم.
۱۰۶ ۳۷
اینکه شما سال‌ها رئیس جایی باشید و پس از چند دهه بی‌نتیجگی، در رقابتی که هنوز اعتبارش مشخّص نیست مقام سوم را کسب کنید شاید به خودی خود مهم نباشد؛ حتّی اگر همزمان سال‌ها برنامه‌ای تلویزیونی داشته باشید و قربان خودتان بروید و حتّی حتّی بعدها پسرتان هم نزد شما مشغول شود و قربان‌تان برود باز هم شاید به خودی خود بد نباشد امّا، وقتی همهٔ این‌ها در عرصهٔ دولتی و با اموال مردم رخ بدهد، ماجرا غم‌انگیز می‌شود.
ورزش و مردم و غم‌انگیزی این روزگار...
۸۷ ۹
سر بازی حذفی با #استقلال به صدا و سیمای #آبادان بابت کیفیت فاجعه‌بار تصویر و گزارش یک‌طرفهٔ گزارشگر انتقاد شد. چند روز بعد در بازی با #پرسپولیس شاهد حاصل این انتقادها و واکنش شدید صدا و سیما هستیم؛ هیچ. همان آش و همان کاسه.
۹۰ ۶
به مناسبت صدمین توئیتم توی #آی‌اسپورت اشاره کنم به دو اشتباهی که کردم و هنوز بابت‌شان دل‌گیرم و امیدوارم مخاطبان از اشتباهم چشم بپوشند.
یکی قضیهٔ شکستن وعده‌م برای نرفتن به استادیوم تا حضور خانم‌ها بود که احساساتی شدم و رویش پا گذاشتم و اینجا هم منتشرش کردم. اشتباه بود.
دیگری این پست اخیر دربارهٔ گرفتن قهرمانی از #پرسپولیس که از «رذالت» و «پستی» به عنوان توصیف رفتار بعضی‌ها استفاده کردم. اگرچه که منظور مشخّص داشتم ولی نوع به کار بردن واژه‌ها به حق احساس بدی به مخاطب داده بود. اشتباه بود.
۱۵۳ ۳۱
چمن #فولادشهر «بهتر» شده و توپ کمتر پلّه می‌شود. ولی توقّع از چمنی که نو کار شده «بهتر» بودن نیست؛ چمن نو باید بی‌نقص می‌بود و بدون هیچ پستی و بلندی. افسوس که به قامت تاریخ بیهقی و پیش از آن بر پیشانی مسئولان‌مان نوشته‌ست که در همه کار «ناتمام‌»اند.
۵۷ ۱۰
#لیگ_قهرمانان_آسیا و برنامهٔ مطابق با لیگ‌های شرق آسیایش از روز اوّل هم گاو نه من شیر ده بود؛ دوستش داشتیم و از رقابت در آن لذّت می‌بردیم ولی خب سخت بود پذیرفتن این که در فاصلهٔ مرحلهٔ گروهی تا حذفی تیم‌مان به کل عوض می‌شود!
پس از ماجرای بازی در زمین بی‌طرف مقابل سعودی‌ها بیش از پیش معناش را از دست داده؛ اگر تا امروز حق می‌دادیم که به خاطر رفتار بعضی هم‌وطنان‌مان بهانه دست سعودی‌هاست، با رای امروز ای‌اف‌سی به نفع قطر عملا انگار تمام ارکان این رقابت‌ها فقط با ایران مشکل دارند. سوال بزرگ روز این است که اصلا چرا باید در چنین رقابتی شرکت کنیم؟ حالا گزینهٔ کنار کشیدن از این رقابت‌های جانب‌دارانه جدّی‌تر از پیش قابل بررسی‌ست.
۷۹ ۳۴
فیفا وارد پروندهٔ #طارمی شده، جریمه‌اش را کرده و رفته. بازی کردن با اعصاب هواداران #پرسپولیس در پوشش گرفتن قهرمانی، پست و رذیلانه‌ست.
۱۰۲۶ ۵۰
چه منطقی پشت نیمکت‌نشین کردن دروازه‌بانی آماده و روی فرم بود، درست بعد از رکورد کلین‌شیت؟ انگار که بچّه‌ای کارنامهٔ با نمرهٔ خوب بگیرد و با شوق به خانه بیاید و به جای تشویق، از در تو نیامده توی گوشش بزنند. چیزی از این جوان باقی می‌ماند؟ بگذریم از شلوغ‌کاری غیرحرفه‌ای برادر #حسینی ولی به خودی خود این حرکت قتل یک ستاره بود.
۷۴ ۵
#تبریز جان من است. بخش ارزشمندی از زندگی‌ام آنجا بود و ماند. چیزی جز مهمان‌نوازی ندیدم از این مردم. ای‌کاش فوتبالی‌های تبریز هم همان‌قدر که مهمان‌نوازند، خوش‌بدرقه هم باشند و این مرد تازه‌ مورد استقبال هم مثل قبلی‌ها با خاطرات تلخ فراری نشود؛ مثل همهٔ آنها که روز اوّل شال گرفتند و روز آخر هیچ کس برای‌شان شالی تکان نداد.
۳۲ ۷
تمام آمار و ارقام به نفع #پرسپولیس است. نه فقط آمار معمول تلویزیونی؛ تمام آنچه که از آنالیزهای مختلف بیرون کشیده می‌شود نشان از برتری با اختلاف پرسپولیس نسبت به دیگر تیم‌های لیگ دارد. مساله آن‌قدر واضح است که اغلب سرمربّی‌های لیگ برتری هم توی حرف‌های پیش و پس از مسابقه‌شان با پرسپولیس می‌گویند که «با بهترین تیم این سال‌های ایران بازی داریم.» این وسط گروه بزرگی از هواداران هنوز از «وزیر پرسپولیسی» و «داور» و این مسخره‌بازی‌ها حرف می‌زنند. بی‌کفایتی مدیران مملکت که منجر به بی‌اعتمادی مطلق در سطح جامعه شده بی‌تقصیر نیست امّا، کتمان کردن کلاس بالای این پرسپولیس فقط از تعصّب کور بر می‌آید.
۲۶۰ ۲۴
‏اونقدر خبرای تلخ بود که به کل #کمیته_ملی_المپیک رو یادمون رفت. باید اساسی بهش می‌پرداختیم تا بلکه فضایی مهیّا بشه و #صالحی_امیری کنار بکشه. هیچّی دیگه وسط این آشفته‌بازار جناب ابوالمشاغل بدون رقیب شد رئیس کمیتهٔ ملّی المپیک. یکی مثل کیومرث هاشمی، مثل محمّد علی‌آبادی.
۳۲
درست روزی که درهای ورزشگاه در #عربستان سعودی هم به روی #زنان باز شد، دختر پرسپولیسی مشهدی را قبل از ورود به ورزشگاه دستگیر می‌کنند و «تحویل خانواده‌»اش می‌دهند. این فصل هم در کتاب تاریخ خواهد گذشت جنابان!
۸۰ ۵
#حسین_حسینی دروازه‌بان خوبیه. کاش به سیاه‌چاله‌های فوتبال ایران نیافته و هر روز بهتر از قبل بشه. مبارکش باشه رکوردش.
۱۳۹
ماجرای #مسعود_شجاعی، کاملا افسانه‌ایه؛ کسی که تا چند وقت پیش ملّت شاکی بودن چرا کیروش بازیش می‌داد و حالا تو ۳۴ سالگی هر روز بهتر از دیروزه. چه طور یه آدم می‌تونه اینقدر در موقعیّت درست قرار بگیره بعد از همهٔ روزای بد؟ شجاعی امشبم یه پاس گل داد و بهترین بازیکن زمین شد.
۷۷ ۵
خدایگان جنگ و مبارزه، خدای پرهیز و مراقبت و درست‌کاری، کار‌درستی، و حالا خدای عشق و جسارت نه در یونان باستان که همه و همه امروز در یونان معاصر پدیدار شده.
خانم‌ها و آقایان! جناب آقای گل، کریم انصاری‌فرد.
۴۶ ۳
حالا که داغ‌ها تازه شد با نمایش اسف‌بار سکّوهای تبریز، چندباره یادآوری کنم که نه طرفداران #تراکتور و نه طرفداران #پرسپولیس و #استقلال و نه مردم تبریز و تهران و هیچ شهر دیگری لزوما اینان نیستند؛ این نمایش ورزشگاه مردسالار خشن عقب‌ماندهٔ فرهنگی‌ست. جو ورزشگاه و «غالب» حاضران در آن به لطف مدیران حاکم بر سراسر کشور، بیمار است. تهران، تبریز، اصفهان، رشت و هر کجای ایران مردمانی باصفا و صلح‌جو و به ویژه فوتبالی‌های درست و درمان هم دارد. ولی «ترجیح» بر کثافت بودن جو ورزشگاه است.
۶۹ ۱۲
برگشتن یوز هویت‌بخش به پیراهن تیم ملّی خبر خوبی‌ست؛ ولی حالا که آدیداس هم معتقد است یوز یادآور برند قبلی لباس تیم ملّی‌ست، بهترین فرصت برای تغییر طرح یوز و استفاده از تصویر یوز ایرانی به جای مورد آفریقایی قبلی دست داده. طرّاحان خوبی در ایران آمادهٔ کارند.
۵۰ ۴
به هر حال جمع کردن ورزشگاه در چنین روزهایی دشوار بود و باید یک جوری از شرّش خلاص می‌شدند. فقط کسی هنوز نتوانسته برای برانکو توضیح دهد چه شد که در کمتر از سه روز حکم یک‌طرفه بریدند برای بازی‌ای که بمب و ترقّه نداشت و فریادی هم اگر بود دو طرف سر هم کشیدند. دارد دیوانه می‌شود بیچاره. مغزش سوت کشیده و برافروخته‌ست.
۲۳۰ ۲۳
فضای #استادیوم فوتبال در ایران از بدترین فضاهاست؛ جمعی که اکثریّتش هیچ چیز برای از دست دادن ندارند و از هر دست‌آویزی برای «حال» کردن استفاده می‌کنند. نیروهای امنیّتی و مسئولان مملکتی هم با نوع برخورد و مقرّرات‌شان تلویحا از حضور این قشر در ورزشگاه حمایت می‌کنند. آنها ورزشگاه مدرن داخل شهر نمی‌سازند و #آزادی را هم تبدیل به خرابه می‌کنند، اینها از سر و کول این خرابه و داربست‌های جلوی در و سکّوهای در آستانهٔ تخریبش بالا می‌روند؛ آنها راضی از نبود فرهیختگیِ، اینها نعره‌زنان از تخلیهٔ انرژی بر فراز داربست‌ها. این‌ها آب به آسیاب نفاق قومی می‌ریزند، اینها هم دست‌جمعی بازی را رها می‌کنند و به هم فحّاشی. آنها راضی از سرگرمی اینها، این‌ها راضی از عربده زدن سر کسی که حتّی نمی‌شناسند.
در چنین فضایی ترک‌ها مقصّر اتّفاق‌های جمعه بودند یا تهرانی‌ها؟ راستی تهرانی‌ها که هستند اصلا؟ نه عزیزان! با فضایی غیرانسانی که ساخته شده، هیچ قومی مقصّر نیست و همه مقصّرند.
۶۲ ۱۱
بعد از بازی ایران و سوریه وعده کردم که تا ورود خانم‌ها به ورزشگاه آزاد نشده منم دیگه نرم. ولی شرایط پرسپولیس حسّاسه و چند وقته که ورزشگاه خیلی خالی می‌مونه؛ استثنائا با دل ناراضی فردا می‌رم ورزشگاه و البتّه کیه که ندونه اگر حضور خانم‌ها آزاد بود ورزشگاه‌ها اینقدر یخ‌زده نبود این روزا.
#زنان_ورزشگاه
۱۰۵ ۱۳
‏کاش یه بار برای همیشه بپذیرن فوتبال ایران برای پیشرفت ده تا #برانکو و #شفر و #کی‌روش لازم داره. رسما نجات داد #استقلال رو شفر.
۷۳ ۱۵
صمیمانه امیدوارم #کمالوند رو حرفش وایسه و یه طرفه فسخ کنه و یک ثانیه نمونه که نمایش جسورانه‌ش خراب نشه؛ دمش گرم.
۲۸
برخلاف خیلی‌ها که ده دوازده سال پیش #برانکو رو می‌کوبیدن و این سال‌ها برای زدن #کی‌روش رفتن تو تیمش، #محمدحسن_انصاریفرد با قدرت رو همون فرمون سابقه و کوتاهی نمی‌کنه در نیش زدن به برانکو. از این بابت فقط جناب کاشانی هیئت مدیره قابل قیاس با ایشون. یعنی همه چیز رو از زاویهٔ نقد به برانکو می‌بینن دوستان بعد سه فصل برتری تیم.
۲۲ ۱
باید توی چمن مصنوعی لاستیکی بازی کرده باشید تا بفهمید چه طور بازی را می‌کُشد. نیم‌فصل گذشت و اغلب بازی‌های در زمین‌های این‌چنین برگزار شد؛ فولادشهر، ثامن، غدیر، یادگار، تختی جم و آبادان و تقریبا همهٔ چمن‌های ایران افتضاح است؛ به جز آزادی و نقش‌جهان و آن یکی زمین که در غصب دوستان است. آمار شگفت‌انگیز پرسپولیس توی بازی‌های خارج خانه مدیون بدن‌ها و ذهن‌های آماده‌ست. امروز همه چیز روی ایستگاهی معلوم می‌شد، که شد.
۵۷ ۲
و دربارهٔ #محسن_فروزان. پیش از اینکه ازش انتقادهای سفت و سخت کنیم یا «بالغانه» به باد تمسخر بگیریمش، فکر کنیم که اگر پنالتی گل شده بود، #پرسپولیس سخت می‌تونست از جاش بلند شه. درست مثل چیپ زدن که این هم یه ریسک بود. قبل از اینکه کری‌های قرمز و آبی رو شروع کنیم یادمون بیاد آقای گل خودمون بارها چیپ زده. هر چند که منم اگه جای اونا بودم این ریسک رو نمی‌کردم ولی پنالتی پارس یه کار هیجان‌انگیز فوتبالی بود.
۹۱ ۱۰
‏تیم خوب و محترم پارس گل سالمی خورد و بازی رو باخت. امیدوارم با اعتراض بیخود و اجرای نمایش «سر ما رو بریدن چون شهرستانی هستیم» خرابش نکنن ابن احترام رو. اعتراض‌شون بیخود بود به داور. تیم‌شون دوست‌داشتنی، محترم و حتی شایستهٔ برد بازی هم بود. ولی خب باختن.
۷۱ ۸
جدّی باشیم

جدّی باشیم

آی اسپورت
2017-09-08 16:00:00
‏به کل مسخره‌بازی نفت تهران نگاه کنید بعد بگویید «کیروش ایران و ایرانی رو تحقیر کرد.»
دیوانه‌خانه‌ست قشنگ.‎
۸۸ ۱۶
همین که گروهی از «پیله کردن» ما به حضور زنان «بالا آوردند» نشانهٔ خوبی‌ست؛ ما مدّت‌ها ست خون بالا می‌آوریم از این درد مزمن. بگذارید دسته‌جمعی قی کنیم و این کثافت از دل و روده‌مان برود. وقت درمان است.
۵۹ ۹
پیش چشمان‌مان زنان سوری توی ورزشگاه آزادی برای بازیکنان تیم ملی‌شان بالا و پایین می‌پرند. تاسّف‌آور و غم‌انگیز که دوستان و عزیزان خودمان پشت درها مانده‌اند.
۴۳ ۹
من آدم ویژه‌ای هستم. خیلی خاصّم. چون چهار نفر از هشت زنی که در سر تا سر ایران بلیط خریدند را می‌شناسم. در زمانهٔ غریبی زندگی می‌کنیم. دروغ ارزان‌ترین نرخ بازار را دارد؛ مفت.
آی اسپورت - #e7715237
۴۰ ۸
اگر به زمین و زمان معترضی و کارلوس کیروش هم برایت ارزشی ندارد که هیچ؛ امّا اگر به کارش اعتقاد داری و حس می‌کنی بهترین را به ارمغان آورده، بابت داستان‌هایی مثل «حذف مسعود شجاعی» یا «وا دادن مقابل سوریه» کمی صبور باش؛ کیروشی که شناختیم آدمی نیست که زیر بار این حرف‌ها برود.
۴۰ ۱۰
آن قدر خوب که برای هیجان‌انگیز شدن بازی‌ها انگار باید از این به بعد جلوی آسیایی‌ها ده‌نفره بازی کنیم.
۵۸ ۸
روی کاغذ، توی زمین، پای دل

روی کاغذ، توی زمین، پای دل

آی اسپورت
2017-08-22 11:18:00
دعوا به سادگی یک واکنش است؛ تفاوت میان آنها که با دیدن این خنده و شور و این هیجان لبخند می‌زنند به زندگی، و آنها که در این تصویر چیزهای دیگر می‌بینند. اینجانب لبخند می‌زند و دلش گره می‌خورد به اردبیل و خوش است.
آی اسپورت - #4d99b90a
۴۴ ۵
یک ملّت از هنرمند و ورزشکار تا اهل سیاست، از محمّد مایلی‌کهن تا من همه علیه سخنان جناب معاون وزیر. جهان هم که از چین و ماچین تا ینگهٔ دنیا محکومش کردند. بزرگ‌وار! چگونه توانستی؟ حکایت آن قاری قرآن است که «برای رضای خدا می‌خواند» و گفتندش که «برای رضای خدا نخوان!»
۵۶ ۸
هر سال تعداد زیادی از دانش‌آموزان ما در المپیادهای علمی جهانی رقابت می‌کنند و حتما تعداد زیادی دانش‌آموز اسرائیلی هم آنجا هستند. هر سال تعداد زیادی مقالهٔ علمی ایرانیان در نشریه‌های بین‌المللی منتشر می‌شود که شامل نوشته‌هایی از سرزمین‌های اشغالی هم هستند. پژوهشگران ما در کنفرانس‌هایی بین‌المللی شرکت می‌کنند با حضور پژوهشگرانی از اسرائیل. ایران عضو فدراسیون‌های جهانی‌ست که اسرائیل هم عضو آنهاست. حرکت جناب داورزنی و موجی که به راه انداخت انگار باید پایان‌بخش دهه‌ها پافشاری بر رفتاری غیرعقلانی باشد. وقتش رسیده که مسئولان هم مثل مردم بفهمند که راه حمایت از مظلوم و انزجار از ظالم، معلّق زدن و سیرک اجرا کردن در محضر ظالم نیست.
تردید ندارم که اسرائیل حکومتی نژادپرست و انسان‌ستیز است.
۶۲ ۸
«به ‌هرحال، نمایندهٔ رژیم صهیونیستی هم در تمامی این جلسات [سازمان ملل] حضور دارد و نمایندهٔ ایران در سازمان ملل هم در این جلسات شرکت می‌‌کند. چون دستورالعمل و پروتکل‌های سیاسی و دیپلماتیک نمایندهٔ ایران را مجبور می‌‌کند که در جلسهٔ سازمان ملل که نمایندهٔ اسراییل هم در آن شرکت دارد، حضور پیدا کند. ما قبول کرده‌ایم که بعضی از مواقع باید به قوانین بین‌المللی احترام بگذاریم. ما باید از شعاردادن فاصله بگیریم. این دونفر فرزندان کشور ما هستند و نباید آن‌ها را محروم کنند.»

نخستین بار در طول عمرم با محمّد مایلی‌کهن موافقم.
۱۰۲ ۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر