فهرست
عزیزان هم‌دل و «همراه» که به ما لطف دارید. «چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است؟»
بابت کم و کاستی‌ها ببخشید و همراه بمونید...
۲۶ ۱۲
بر اساس مدل پیش‌بینی UBS و ده هزار بار شبیه‌سازی‌ای که برای #جام_جهانی انجام داده، شانس #آلمان از هر تیمی برای قهرمانی بیشتره. فهرست یازده شانس برتر رو توی طرح بلیچر ریپورت می‌تونید ببینید. ولی خب اگه یه تیم باشه که به خراب کردن همه پیش‌بینی‌های ریاضی و منطقی فکر کنه، کدوم تیمه؟
آی اسپورت - #4f82c1de
۲۰ ۸
بلیچر ریپورت با این تصویر، چند دقیقه پیش از پایان بازی فینال به استقبال قهرمانی #اتلتیکو مادرید در لیگ اروپا رفته؛ قهرمانی تیمی که اگرچه تیم خوبیه، ولی حساب ویژه‌ای هم روی ستارهٔ فرانسویش باز می‌کنه. دو گل از #گریزمان و یک گل از #گابی چند دقیقه پیش از سوت پایان قهرمانی تیم سیمئونه رو قطعی کرده.
آی اسپورت - #62d32a5e
۲۲ ۱
دست و جیغ و هورا چهار صبح در فرودگاه بین‌المللی. یک نفر داد زد: «پاداش‌شون رو بدین!»
#فوتسال_زنان
آی اسپورت - #5d14f6aa
۸۷ ۱
نیم‌ساعت مانده به فرود #زنان فوتسالیست قهرمان آسیا، این بار دوربین‌های زیادی آمدند به استقبال‌شان. خانواده‌های‌شان با دسته‌های گل سراغ‌شان را از دوربین‌ها و خبرنگارها می‌گیرند. به سلامتی نگاه‌هایی که شکار شد، ولو به خون جگر!
آی اسپورت - #fa50a694
۶۱ ۴
صدام در نمیاد بس که داد زدم. ختم به خیر شد این فصل.
۹۲ ۳
پایان ساعت اداری چهاردهم می، واپسین مهلت ارسال فهرست ۳۵‌نفره به فیفا بوده؛ یعنی همین حالا. اگر این ساعت فهرست منتشر می‌شد پیش از بازی نبود و باز هم توطئه برداشت نمی‌شد؟ فهرستی که #کی‌روش چند هفته پیش در اختیار فدراسیون گذاشته و هر زمانی در این هفته‌ها منتشر می‌شد باز هم حرف و حدیث داشت؛ قبل از جشن قهرمانی، قبل از فینال حذفی، قبل از بازی رفت با الجزیره و #استقلال و قبل از هزار و یک چیز دیگر.
ارسال فهرست مورد اشکال نیست و اعلام عمومی آن مورد نقد شماست؟ صفحه‌های مجازی رسمی فیفا از جمله توئیتر رسمی جام جهانی این روزها پیاپی و بی‌درنگ فهرست‌هایی را که به دست این سازمان می‌رسد منتشر می‌کنند و درباره‌اش حرف می‌زنند؛ پس ارسال فهرست عملا به معنی انتشار آن بود.

خواهی بیا ببخشا، خواهی برو جفا کن...
۷۵ ۱۳
بلیچر ریپورت به سرعت دست به کار شده و چهار تیم اول لیگ جزیره که سال بعد در لیگ قهرمانان خواهند بود رو برگرفته از بازی معروف جی‌تی‌ای طرح زده. تکلیف #منچسترسیتی و #منچستریونایتد که از قبل مشخّص بود؛ #تاتنهام توی یه بازی شگفت‌انگیز لستر رو ۵-۴ برد تا سوم بشه و #لیورپول هم با شکست برایتون چهارم شد تا اصلا مهم نباشه کونته و #چلسی جلوی بنیتز ۳-۰ تحقیر شدن.
آی اسپورت - #0442f36e
۲۱
‏ساعت ۱۵:۳۰ امروز پخش زندهٔ فینال ‎#فوتسال_زنان آسیا
ایران-ژاپن؛ متاسفانه از جایی غیر از تلویزیون ملی ایران

https://youtu.be/dX1sBhbqgws
۴۱ ۴
پسربچگی؛ برای برادرم علیرضا

پسربچگی؛ برای برادرم علیرضا

آی اسپورت
2018-05-09 21:30:00
و تمام! #زنان فوتسال ایران ۴-۲ چین رو بردن و رفتن نیمه‌نهایی آسیا. و فراموش نکنیم درجه حرارت و میزان رطوبت برای بازیکنای ایران فاجعه‌باره با فرم لباس و احتمالا جنسش که هیچ کی‌روشی نبوده برای کیفیتش داد بزنه. شاهکارن این زنان!
آی اسپورت - #e6be8b7c
۵۷ ۷
شخص #برانکو توی کنفرانس خبری‌اش اعلام کرده که با پرسپولیس قرارداد جدید نبسته و قضیه توافق است. همین یک خبر چند جور واکنش داشته. بعضی در ادامهٔ روند جایگزینی #کیروش با برانکو تفسیرش می‌کنند؛ برخی هم پیشنهادهای خارجی‌اش را وسط می‌کشند. بحث مربی‌گری #علی_دایی هم مطرح شده. این وسط آنهایی را درک نمی‌کنم که از پوشش خبری این موضوع شاکی شدند و معتقدند شب بازی با الجزیره هدف از انتشار این خبر تخریب پرسپولیس است. عزیزان! خود برانکو این زمان را برای انتشار این خبر انتخاب کرده.
۳۹ ۶
آن قصّه نباید آنجا تمام می‌شد؛ برادر خاطرت هست؟

آن قصّه نباید آنجا تمام می‌شد؛ برادر خاطرت هست؟

آی اسپورت
2018-05-05 01:46:00
ظاهرا مشکلی در بخش نظرهای سایت پیش اومده که امکان نظردهی نیست؛ خیال‌تون راحت مشکل از گیرنده‌های شما نیست! داریم روش کار می‌کنیم. ببخشید و با ما بمونید تا رفع مشکل.
۲۹ ۵
تیم منتخب فصل #جزیره: دخه‌آ، واکر، فرتونگن، اوتامندی، مارکوس آلونسو، داوید سیلوا، دی‌بروین، کریستین اریکسن، محمد صلاح، هری کین و آگوئرو.
#سیتی ۵ نفر
#تاتنهام ۳ نفر
#چلسی، #یونایتد و #لیورپول هر کدوم ۱ نفر
آی اسپورت - #93af58be
۱۶ ۱
نفت تهران، بزرگ‌ترین شوخی تاریخ لیگ‌های ایران، به چیزی که سزاوارش بود رسید. با هنرنمایی وزارت نفت، مدیران سابق و فعلی و تمام اونهایی که به امید تقّی به توقّی خوردن هدایت این تیم رو یکی پس از دیگری پذیرفتند تا اگر شد، مفتخر باشند و اگر نشد، که خب شرایط تیم بد بوده.
۴۶ ۴
‏میلان به بنونتوی ده‌نفره می‌بازه و کمی بعد مونتلا جلوی ‎#بارسا تحقیر می‌شه. عجب شب دراماتیکی بود برای ‎#میلان این فصل؛ اجزای پراکنده‌ش هم این‌جوری شکست بخوره!
۲۵ ۵
هر چند که به نظر من مهم‌ترین اتّفاق امروز آی‌اسپورت شروع دوباره پادکست #پیرامید بود ولی یه توضیحی لازمه بدم.
مطلب صبح امروز خانم اشک‌ریز رو من روی سایت گذاشتم و فراموش کردم اسم نویسنده رو بزنم. از ایشون و همه اونایی که ساعت اوّل نوشته رو بدون اسم دیدن معذرت می‌خوام. وسط دعوا این یه مورد رو بیخیال بشید دیگه یه ساعت مطلب اسم نویسنده نداشت هیچ فساد و برنامه‌ریزی‌ای پشتش نبود انصافا.
۴۷ ۲۷
نسبت زنانه دادن به مردان، تحقیر مردان نیست؛ توهین مشخص به زنان است. تشبیه پیروز شدن تیمی بر دیگری به تجاوز جنسی، و نسبت دادن بارداری و این چیزها به شکست کسی، جالب نیست. تجاوز جرمی بزرگ و رفتاری نفرت‌انگیز و دون انسانیت است.
#آی‌اسپورت مروّج توهین واضح و نفرت و رفتار غیرانسانی نیست. شاید گاهی برخی کامنت‌ها از دست‌مان در برود یا در توهین بودن بعضی عبارت‌ها و جمله‌ها دچار تردید و فضای خاکستری شویم، ولی کامنت‌هایی که از نام کاربر تا متنش شامل تصویرسازی‌های جنسی کثیف یا تحقیر زنانگی باشد، فارغ از تمایل رنگی کاربر مورد نظر، حذف می‌شوند. اگر جایی هم از دست ما در رفت لطفا در کامنت‌ها مختصر تذکّر بدهید که چشم‌مان بخورد و متوجّه شویم.
همین که خواستم به نوع کامنت‌ها اشاره کنم و مثال بزنم حالم بد شد؛ مثل هر باری که چنین چیزهایی را می‌خوانم و حذف می‌کنم. چه طور جرئت می‌کنیم این‌طور با هم حرف بزنیم؟
۶۷ ۳۲
شفافیت و خردورزی؛ دورِ دورِ دور

شفافیت و خردورزی؛ دورِ دورِ دور

آی اسپورت
2018-04-18 00:25:00
حریف محترم؛ استقلال شفر، آبی‌های صبور

حریف محترم؛ استقلال شفر، آبی‌های صبور

آی اسپورت
2018-04-17 00:39:00
کاش دو چیز را خوب ببینیم. اول این‌ که #شفر و #برانکو تیم‌های ما را بهتر کرده‌اند؛ شوخی نیست دو تا صدرنشینی در آسیا پس از سال‌ها. و دوم این که، با وجود پیشرفت فنّی با حضور این کاربلدها، ما به شدّت ضعف داریم. هر دو تیم نهایت توان و بار فنّی‌شان را خرج این صعود کردند ولی در لحظه‌های بسیاری از این شش بازی دیدیم که تحت چه فشارهایی قرار گرفتند.
پس اگرچه نیمه‌نهایی سرخ‌آبی آسیا رویایی دوست‌داشتنی و قشنگ باشد، بخواهیمش و آرزو کنیم ولی چندان دل به آن نبندیم. ما مدّت‌هاست که از تیم‌داری حرفه‌ای عقب افتادیم.
۴۳ ۲
حالا تصوّر کنید این دوست عزیز با این سخنان گهربار یه روزگاری مسابقهٔ فوتبال رو داوری می‌کرده؛ ببین چه بازی‌ای می‌شده اون بازی.
۳۵ ۵
جای خالی هزاران؛ این درد مشترک

جای خالی هزاران؛ این درد مشترک

آی اسپورت
2018-04-15 21:30:00
آقا این خیلی بامزه‌ست! بعد از تلخی شکست دیشب #یوونتوس جلوی #رئال کلّی با این خندیدم الان :))
#بوفون #رونالدو
۷۰ ۲
پنالتیه از اونایی بود که می‌شد گرفت یا نگرفت و اگر اون طرف بود احتمالا نمی‌گرفت.
اخراج می‌تونست نکنه ولی خب اخراج کردنش هم لزوما غلط نبود.
رونالدو یکی از بهترین پنالتیای عمرش رو زد که شزنی با این‌که تشخیص داد، معلوم بود سه کنج بالا رو نمی‌رسه.
همه چیز همه چیز همه چیز انگار جوریه که پایان داستان‌های بزرگ تلخ بشه. دیگه چه فرقی داره که پنالتی درست بود و اخراج منصفانه یا نه؟ همه غمگینیم.
۵۶ ۱۲
نسلی از بچّه‌های ایران طرفدار #رم می‌شن؛ نسل بچّه‌های توئیتر فارسی و گرگ و کام، بک.
۶۲ ۵
«حالا حس می‌کنم برق شریف هم می‌تونم قبول بشم.» سخنان هیجان‌زدهٔ کنکوری کنار دست ما پس از تماشای بازگشت تاریخی #رم مقابل #بارسا. چیه این فوتبال؟
۵۱ ۱
آدم‌های ناحسابی، رقص قمه‌ها؛ در فوتبال چه خبر است؟

آدم‌های ناحسابی، رقص قمه‌ها؛ در فوتبال چه خبر است؟

آی اسپورت
2018-04-10 21:09:00
خوبی ماجراهایی مثل اسم سیاه‌جامگان، وانت بردن دم یه باشگاه برای توقیف اموال، هفت تا گل خوردن و بعد ول کردن بازی و تابلوی تعویض نداشتن و صدا زدن بازیکن برای تعویض اینه که همه‌ش درون خانوادگی و میهنیه؛ یه چیزیه بین خودمون. صد شکر که یه خارجی به‌مون توهین نکرده.
۴۶ ۱۳
حالا برو اسمش رو هر چی دوست داری بذار. آفرین!
آی اسپورت - #0c3a17c6
۵۰ ۷
تا ۲۰۵۰ با #ونگر! بلیچر ریپورت بعد از چند تا نتیجهٔ خوب اخیر آرسنال این طرح رو ساخته و نوشته که «اگه آرسنال لیگ اروپا رو ببره: باشگاه تا ۲۰۵۰ با ونگر قرارداد بست.»
آی اسپورت - #023487f8
۲۰ ۲
پیشنهاد برای #لوگوی_رم. «چیز»هایی که در ایران مجاز هستند.
آی اسپورت - #b85ccc17
۳۱ ۱
بلیچر ریپورت این طرح رو برای بازی امشب #لیورپول و #سیتی زده و نوشته: «تقابل بچّه‌ها و بزرگ‌ترها».
اگر ایران بود خود دی‌بروین و باشگاه #منچسترسیتی و عضو هیئت مدیره و پیش‌کسوت خوب باشگاه و رئیس کانون هواداران و گواردیولا باید به خاطر «توهین» از بلیچر ریپورت شکایت می‌کردن.
آی اسپورت - #07362518
۴۳ ۵
نقد فوتبالی؛ یادآوری همه جزئیات

نقد فوتبالی؛ یادآوری همه جزئیات

آی اسپورت
2018-04-04 22:23:00
خب از همین حالا طرفدارای #میلان دارن تو سایتای ایتالیایی با اسم‌هایی مثل «رونالدو هستم» کامنت‌هایی علیه #یوونتوس می‌ذارن و چیزهایی می‌نویسن با این مضمون که «گورخرا شبا خواب‌تون نمی‌بره کابوس من رو می‌بینین که چه طوری [....]؟ بوفون عجوزه! خخخخخخ»
۳۹ ۷
واقعا لژیونرها بهترند؟ آنها که با رونالدو می‌پرند!

واقعا لژیونرها بهترند؟ آنها که با رونالدو می‌پرند!

آی اسپورت
2018-04-03 02:49:00
جهان‌بینی ما مردمان بی‌اطّلاع؛ کمی با ما قدم بزنید

جهان‌بینی ما مردمان بی‌اطّلاع؛ کمی با ما قدم بزنید

آی اسپورت
2018-04-02 13:00:00
این بار هیچ کس ندید؛ این تصویر بارگذاری خواهد شد

این بار هیچ کس ندید؛ این تصویر بارگذاری خواهد شد

آی اسپورت
2018-04-01 00:36:00
استقلال خوزستان به قول سرمربی‌اش «صاحاب ندارد.» پیش از تعطیلات، سرمربی قهر کرد و روزها بدون تمرین بودند. ویسی علیه مدیریت تیم مصاحبه می‌کرد و مدیریت هم ویسی را تهدید به شکایت کرد. پریروز اما ناگهان جلسه گذاشتند، البته بدون حضور مدیرعامل تیم، ویسی و مدیران استانی «تاکید» کردند و روبوسی شد و قرار شد با مدیرعامل هم «تاکید» کنند؛ این مجموعهٔ آشفته به مشهد رفت و در کمال شگفتی امروز هم مقابل سیاه‌جامگان پیروز شد.
هیچ! فقط خواستم یادآوری کنم یک نفت تهران نداریم. ما خیلی چیزها داریم و البته غرور و احترامی که با حرف چشم‌آبی‌های اجنبی خدشه‌دار می‌شود. قربان دست و پای بلورین لیگ پویای خودمان.
۳۲ ۱۴
این چیدمان پایهٔ ۱-۴-۱-۴ تیم ملّی توی بازی امروز خیلی هیجان‌انگیزه. نمی‌دونم آخرش کیروش تو روسیه چه شکلی رو انتخاب می‌کنه ولی مشکل این چیدمان هیجان‌انگیز اینه که به شدّت و بیش از حالت‌های محافظه‌کارانه نیاز به مسئولیّت‌پذیری و بازدهی بالای روحی و بدنی بازیکن داره. وقتی سعید عزّت شروع می‌کنه با بی‌خیالی به توپ ور رفتن و یه‌قل‌دوقل بازی کردن، این سیستم خیلی خطرناک می‌شه. وقتی ستاره‌هامون تو بازیای پرفشار آمار اشتباه فردی‌شون این‌قدر بالا می‌ره چه انتظاری می‌شه داشت که سرمربی همیشه جسورانه تیمش رو بچینه؟
البته کیروش کارش رو بلده و من امیدوارم که تا روز موعود به دوستان تفهیم کنه که چه وظیفه و کار سنگینی به دوش دارن.
۴۳ ۴
وسیله ایاب و ذهاب مهیاست؛ ۱۳سال و بیش از این

وسیله ایاب و ذهاب مهیاست؛ ۱۳سال و بیش از این

آی اسپورت
2018-03-25 22:08:00
زمین آب‌گرفته بازی رو در حد بازی رفت با سوریه غمگین کرده بود. حیف که زمین از کیفیت بازی کم کرد و شرایط رو به سمت تصادفی بودن پیش برد. جدای از برد و باخت تو بازی دوستانه، روی زمین عادی بهتر می‌شد از بازی بهره برد. به هر حال پایاپای و نزدیک بود و امیدوار کننده. عیب‌هایی دیده شد و حسن‌هایی.
۲۲ ۶
پیام کنفرانس بامدادی؛ یکی مرد جنگی به از صد هزار

پیام کنفرانس بامدادی؛ یکی مرد جنگی به از صد هزار

آی اسپورت
2018-03-23 02:05:00
سال ۹۷ سال جام جهانی و جام ملّت‌هاست. بی‌صبرانه منتظر نمایش درخشان تیم ملّی در روسیه و قهرمانی در جام ملّت‌های آسیام. این تیم ظرفیت خوشحال کردن جامعهٔ غم‌زده و مکدّر ایران را دارد. اگر یکی دو باشگاه ایرانی هم تا نیمه‌نهایی آسیا و فینال پیش بروند که چشم‌مان روشن.
۳۱ ۱
نوروزهای فوتبالی؛ اشک‌ها و لبخندها

نوروزهای فوتبالی؛ اشک‌ها و لبخندها

آی اسپورت
2018-03-19 22:57:00
روندها به جای لحظه‌ها؛ ما دست به آچارها
پوریا طباطبایی
پوریا طباطبایی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۱۵

روندها به جای لحظه‌ها؛ ما دست به آچارها

آی اسپورت
2018-03-17 20:15:00
تفکّر و روند؛ من ترجیح می‌دهم که به این‌ها نگاه کنم. خیلی‌ها می‌گویند که «باخت به آرژانتین خوشحالی داشت؟ با دفاع اتوبوسی؟» مساله امّا تفکّر و روند است. آنهایی که از آن نمایش راضی بودند کسانی هستند که روند رشد تیم ملّی را دیدند و البته حس کردند که تفکّر پشت تیم ما پیروزی بر آرژانتین بود، با روش خودش.
حالا مطمئنّم که میان همه جنجال‌ها، وسط همه تیترهای له و علیه کیروش، او، کروز و باقی کادر فنّی‌اش در حال نقشه کشیدن برای شکست دادن نه تنها مراکش، که پرتغال و اسپانیا هم هستند. من به این تفکّر برنده ایمان دارم. تفکّری که فارغ از حال و کنش ما دارد کارش را می‌کند؛ همین حالا، درست همین حالا که تو دوست عزیز این چند خط را پسندیدی یا آمادهٔ شمشیر کشیدن علیه نویسنده‌اش هستی!
۵۵ ۲۱
از هفته پیش تا امروز این همه نوشتیم از داوری بازی قبلی؛ مدام گفتیم که پنالتی نبود و حق #استقلال را خوردند. از سر شب که گفتیم امروز فرشید اسماعیلی شبیه‌سازی کرده و این بار پنالتی استقلال اشتباه بوده، باز موج بد و بی‌راه شروع شد که «آآآآی لنگ اسپورت!»
باور کنید جمع تحریریه رنگارنگ است و تلاش همه برای حفظ تعادل بین نظرها. سخت نگیریم. از سر شب داریم تلاش می‌کنیم پیام‌های حاوی توهین جنسیتی و خانوادگی را حذف کنیم. خوب نیست. کاش مثل ترقه‌هایی که امروز زده نشد، بعضی حرف‌ها هم کم کم از ادبیات فوتبالی‌ها حذف شود.
۸۶ ۱۶
یادمان باشد که یک روز پیش از #چهارشنبه‌سوری ورزشگاه لب به لب پر شد و آب از آب تکان نخورد؛ نه بمبی ترکید و نه چیزی پرتاب شد. نه با افزایش کیفیت یا کمیت نیروی انتظامی که پیش‌تر توانش را در کنترل نشان داده است، بلکه با چند روز هشدار و همراهی همه‌جانبهٔ هوادارها و آگاهی از خطر جدّی مشکلات پیش رو، اوضاع رو به راه شد.
بعضی چیزها شدنی‌ست هر چه قدر هم دور از ذهن باشد و به زودی رخ خواهد داد. یک روز، به زودی، خواهیم دید که زنان هم وارد ورزشگاه می‌شوند و آب از آب تکان نخواهد خورد.
۸۱ ۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر