فهرست
اما ما عابدزاده را داشتیم

اما ما عابدزاده را داشتیم

آی اسپورت
2019-11-30 10:48:00
بی اخلاقی‌ آقای سی‌کیو

بی اخلاقی‌ آقای سی‌کیو

آی اسپورت
2019-01-17 17:58:00
بازی اول را بردیم، خوب هم بردیم، اما به جای شور و شوق عمومی، پرسپولیسی‌ها از مصاحبۀ کی‌روش عصبانی‌اند و استقلالی‌ها از ۶ نشان دادن طارمی. با یکی از نچسب‌ترین تیم ملی‌های همۀ ادوار مواجهیم
۱۹۸ ۳۷
یک قاب قهرمانانه!

یک قاب قهرمانانه!

آی اسپورت
2018-12-15 16:15:00
از کی‌روش پرسیده‌اند چرا روز بازی فینال آسیا نرفته بوده ورزشگاه؟ جواب داده چون یکبار که رفته بود آزادی، چهار تا از لیدرهای هوادارها «سعی کردند» او را بزنند. حالا سوای این‌که این ادعا چقدر درست است یا نه؛ که اگر درست باشد باید ریشه‌یابی کرد چرا کار یک مربی محبوب به اینجا رسیده؛ که همۀ اینها به حضور در دیدار فینال در بخش مهمانان ویژه کنار معاون اول رییس‌جمهور و رییس فیفا چه ربطی دارد؛ ... سوای همۀ این حرفها خب آقای کی‌روش شما که از «سعی» چهار نفر این‌طوری نگران می‌شوی، می‌خواهی شما به علی کریمی نگویی «بزدل»؟!
۲۶۴ ۲۹
دو گل عقب افتاده‌ایم و یک نفرمان هم اخراج شده. این، خاطره‌ای آشنا برای پرسپولیسی‌هاست. ماجراجویی امسال اما از آن دربیِ مشهور هم هیجان‌انگیزتر از آب درآمده. درست در فصلی که پنجره‌های نقل و انتقالات بسته است و سرمربی تیم ملی به‌طور علنی اعلام جنگ داده و حتی بعضی بازیکن‌ها هم تیم را تنها گذاشته و رفته‌اند، در همین اوضاع و احوال به فینال قاره رسیدیم. آن هم با چه ماجراهایی، چه دردسرهایی! یک داستان پر از تعلیق و هیجان که قهرمانش مدام زخم می‌خورد، اما باز هم با سرسختی و لجاجت بلند می‌شود و به راهش ادامه می‌دهد. فقط برای همین بازی برگشت فینال، برای مواجهه با غول آخر، دو مصدوم داریم، یک محروم و بازیکنی که هنوز از سوگ مادر خارج نشده... فردا، هر نتیجه‌ای که به دست بیاید این تیم تا سالیان سال الگوی سختکوشی و تلاش و تسلیم نشدن و گذر از رنج‌ها باقی خواهد ماند. آنها، همین حالا هم از دروازۀ داستان‌ها عبور کرده‌اند.
۱۳۷ ۲۱
این تیم الگوی گذر از رنج‌هاست

این تیم الگوی گذر از رنج‌هاست

آی اسپورت
2018-11-09 20:21:00
امشب از آن شب‌هایی است که همه خوشحالند، جز یک نفر!
۳۴۸ ۱۸
وحید امیری و مجید حسینی، ترجیح دادند به جای پرسپولیس و استقلال در تیم پنجم لیگ ترکیه بازی کنند، درحالی که باشگاه‌هایشان با شرایط مالی آنها موافقت کرده بود و فرصت درخشش در جام باشگاه‌های آسیا را هم داشتند. آدم یاد آن تبلیغ‌هایی می‌افتد که جناب کی‌روش توی بیلبورد ایستاده بود و کنارش نوشته بود: «یک مربی پرواز نمی‌کند، سکوی پرش می‌سازد».
۱۹۷ ۳۱
مشورت چیز خوبی است، اما نه با مشاور بد. کی‌روش که برخلاف فوتبال، در دعواهایش عادت به حملۀ مستقیم دارد، در این نوبت از رودررویی با برانکو، خرید دو بازیکن اوکراینی را پیش کشیده (و البته آدام همتی را هم اضافه کرده) که اینها یک دقیقه هم بازی نکرده‌اند و این، نشان‌دهندۀ تصمیمات اشتباه برانکو است. معلوم است این را مشاور کی‌روش به او یاد داده، وگرنه در دعواهای یک سال و نیم اخیر، به این ماجرا اشاره کرده بود. اما این مشاور، پیشنهاد خوبی به کی‌روش نداده. چون سوای اینکه چنین موضوعی اصلاً ربطی به کی‌روش ندارد و اوکراینی‌ها هم خیلی بیشتر از یک دقیقه بازی کردند (ولادیمیر پریموف ١١ بازی و یک گل، الکسی پلیانسکی ۶ بازی)، مشکل این جاست که این قضیه باعث می‌شود تا دیگران هم از خود کی‌روش دربارۀ دعوت از استیون بیت‌آشور و محمدرضا خانزاده و اشکان دژاگه‌ بعد از یک سال مصدومیت به تیم ملی سؤال کنند ... خلاصه که در انتخاب مشاور خیلی دقت کنید.
۷۲۶ ۲۲
مصاحبۀ آتشین و یکطرفۀ امشب کی‌روش علیه برانکو، نشان داد که اگر بماند هیچ سر آشتی نخواهد داشت و روزهای طوفانی در انتظار فوتبال ایران است. چون کی‌روش حتی شفر را هم بی‌نصیب نگذاشت (جایی که گفت پسر من در کادر فنی نیست). به‌علاوه دیدیم که رامین رضاییان و مهدی طارمی هم که با برانکو به مشکل خوردند، تحت حمایت کامل کی‌روش هستند. خلاصه که آنچه در زیر پنهان است، خیلی شدیدتر از چیزی است که ما فکر می‌کردیم.
۴۱۶ ۳۳
کارلوس کی‌روش خسته نمی‌شود؛ نه از بازی گرفتن از تیم خوبش و نه از طعنه زدن به رقبای خیالی‌اش. حتی در زمانی که باید تمام تمرکز بر روی مهمترین مسابقه تاریخ فوتبال ملی با پرتغال و صعود در جام جهانی باشد، باز روی خط برنامه «بیست‌هجده» می‌گوید: «اگر قرار بود کار ساده انجام بدهیم می‌نشستیم توی خانه و لیگ قهرمانان آسیا را تماشا می‌کردیم!» این‌همه یکدندگی و بدقلقی جا دارد که توی گینس ثبت شود اصلا.
۱۱۷ ۲۲
دیشب وسط دویدن‌های تمام‌نشدنی وحید امیری و احسان حاج‌صفی، مصدومیت‌های امید ابراهیمی و علیرضا جهانبهش، سیوهای فوق‌العاده علیرضا بیرانوندها و ... این جمله از رمان «اسطوره» دیوید گمل توی سرم می‌چرخید: «مردها رویا میبینند و مردها می‌میرند، اما آیا برج و بارو سقوط می‌کند؟» یوزها با خون و عرق و اشک از خوان اول گذاشتند. حالا برای اسطوره شدن، فقط دو بازی در پیش دارند، فقط دو رویای دیگر.
۶۲ ۴
می‌گویند بهترین نوع تخریب "دفاع بد" است و این، کاری است که از دیروز تا به حال، مدافعان کیروش انجام داده‌اند. هنوز هیچ استدلال فنی و منطقی برای خط خوردن سیدجلال، وریا و کاه رضایی ارایه نشده است. حتی مصاحبۀ خود کیروش هم مصداق همین "دفاع بد" بود: وریا خط خورد چون در باشگاهش در پست دیگری بازی می‌کرد (انگار تمام بازیکنان تیم ملی در پست باشگاهی بازی می‌کنند) و سیدجلال خط خورد چون برای جام ملت‌ها جوان‌گرایی می‌کنیم (انگار جام جهانی، اردوی تدارکاتی جام ملت‌هاست)!
۱۸۷ ۱۳
بدون هیچ خیریتی

بدون هیچ خیریتی

آی اسپورت
2018-05-04 06:00:00
باید از آقای #کی‌روش پرسید چرا فقط «یا»؟ چرا یا جام جهانی، یا لیگ و جام باشگاه‌های آسیا؟ چرا نمی‌شود «هم»؟ چرا بعد از هفت سال حضور پررنگ او در فوتبال ما، به این نقطه رسیده‌ایم که یا موفقیت تیم او، یا موفقیت دیگران؟
۳۶۱ ۱۷
متن بیانیه جدید #کی‌روش، دو نکته را نشان می‌دهد:
اول اینکه کی‌روش متوجه تاکتیک غلطش برابر #علی_کریمی شده. با اینکه بر مواضعش پافشاری کرده و خواهان عذرخواهی علی کریمی است، اما این بار لحنش فرق کرده و کلماتش به دقت انتخاب شده‌اند. از طعنه به استعفای کریمی و صفات تحقیرآمیز خبری نیست و به جای «اتهامات بزدلانه» (coward accusations) از «اتهامات غیرمنصفانه و ناعادلانه» استفاده شده که بار احساسی کمتری دارند. کی‌روش حتی یک قدم هم جلوتر رفته و گفته «منابعی در پشت صحنه» به علی کریمی اطلاعات غلط داده‌اند.
دوم اینکه کی‌روش از آمادگی مصاحبه با #عادل_فردوسی‌پور گفته و اینکه علی کریمی «بعد از» جوابهای او باید عذرخواهی کند، یعنی به‌طور ضمنی گفته نمی‌خواهد رودررو مناظره کند، چیزی که آن شب علی کریمی خواسته بود: «چشم تو چشم».
۸۸ ۱۱
کریمی و عادل برنده عجیب‌ترین مناظره ممکن!

کریمی و عادل برنده عجیب‌ترین مناظره ممکن!

آی اسپورت
2018-02-13 17:38:00
او نمی‌ترسد!

او نمی‌ترسد!

آی اسپورت
2018-02-08 12:15:00
همشهری‌های آقای تاج از #علی_کریمی شکایت می‌کنند و عوامل فدراسیون می‌گویند حق مصاحبه قبل از بازی ندارد. آن وقت ملت باید باور کنند که انتقادهایش درست نیست؟ باز هر جور خودتان صلاح می‌دانید!
۱۴۳ ۵
داستان کوتاه ترسناک: وکیل سوئیسی #پرسپولیس مدام تعجب کرده که چطور وقتی طرف دعوا، یعنی #ریزه‌اسپور هیچ ادعایی روی پرونده ندارد، از ایران مدام دارد اطلاعاتی علیه پرسپولیس به فیفا فرستاده می‌شود و دست آخر هم نتوانسته با این وضعیت کنار بیاید و استعفا داده است. همین‌قدر کوتاه، همین‌قدر گویا.
۲۳۳ ۸
«من اگر می‌خواستم به هر قیمتی در این فوتبال باشم ... اگر اهل سیاسی كاری و ائتلاف و بودن به هر قیمتی بودم ... با پیراهن پرسپولیس از این فوتبال خداحافظی می‌كردم!»

#علی_کریمی در مصاحبه امروزش با روزنامه «اعتماد» یادی هم از خداحافظی‌اش با فوتبال در تیر ۹۳ کرده است. چه روزگار غریبی بود نازنین!
۱۶۸ ۹
فقط کسی مثل برانکو می‌تواند از بین طارمی و منشا، علی علیپور را فیکس بگذارد. به طعنه‌های دیگران اهمیت ندهد و ربیع‌خواه را بهترین بازیکن زمین کند. اوست که وقتی تیم عقب است یک دفاع به زمین می‌آورد تا توی باکس حمله پنالتی بگیرد... ممنون آقای برانکوی شگفت‌انگیز
۲۳۰ ۸
دلمان برایت تنگ شده، علی کریمی. سه سال است که رفته‌ای و هیچ بازیکن دیگری پیدا نشده که بتواند مثل تو دل از ما ببرد جادوگر. خدا خدا می‌کردیم امشب اولین بازی دوران مربیگری‌ات هم با خودمان باشد که باز بیاییم آزادی و برایت دسته‌جمعی سرود بخوانیم. اما مدیران ناپیدای تیم نفت، در آخرین لحظات به همه‌مان نارو زدند. آنها با اسم تو همه را فریب دادند، فدراسیون را، بازیکن‌ها را و ما را. آنها دیروز عصر سر تمرین با بازیکن‌ها قرارداد بستند و بعد علی کریمی را عوض کردند. امیدوارم امشب پرسپولیس و در باقی دیدارها، استقلال و سپاهان و بقیه، دروازه نفت را به توپ ببندد تا مسئولان نفت، تاوان این رفتارشان را بدهند
۷۷
مهدی طارمی یکی از همان دهه هفتادی‌هایی است که دردسر دارند، موقعیت خراب می‌کنند، صدای بزرگترها را درمی‌آورند، ... اما آخرش گل طلایی را می‌‌زنند. فقط باید به این نسل و توانایی‌هایش اعتماد داشت
۱۱۸ ۴
‌هرگز کسی اینگونه فجیع به کشتن خود برنخاست که رامین رضاییان به فوتبال نشست
۱۳۵ ۴
یعنی این خبر که کیروش خواسته برانکو رسماً معذرت‌خواهی بکند واقعی است؟ جدی جدی انتخاب بازیکن برای تیم ملی کشورمان با همچین پروسه‌ای انجام می‌شود؟ خب این کارها را که مربی‌های وطنی خودمان با قیمت کمتر هم بلد بودند!
۲۲۱ ۲۵
جام جهانی ۱۹۸۲ سوکراتس و رفقایش در یک‌چهارم نهایی به ایتالیا خوردند و ۳-۲ باختند. حذف برزیل ۱۹۸۲، بزرگترین ضربه‌ای بود که «فوتبال زیبا» خورد و بعد از آن روش بازی دفاعی مطلق طرفدار پیدا کرد. امسال اگر پرسپولیس قهرمان نشود، بر سر فوتبال ایران هم همان بلا می‌آید
۲۰۲ ۱۵
گروه یاران!

گروه یاران!

آی اسپورت
2017-02-06 07:43:00
کی روش اول بازیکن‌ها را از ادوی امارات پس فرستاد، بعد بیانیه داد، این بار اعلام کرد بازیکن‌ها را به تیم ملی دعوت نمی‌کند،... تا حالا برانکو و تیمش همه این روش‌ها را خنثی کرده‌اند. برایم جالب است ببینم برای دربی، تاکتیک جدید کیروش چی هست؟
۱۵۴ ۶
آهان، حالا شد. اینکه قبل از چهارگانه بزرگ قرمزها بیایی و تمام تلاشت را بکنی که تیم را ببری توی بحران، از شعار دادن هواداران هم نترسی. چی بود آن بیانیه‌بازی؟ خودت حوصله‌ات سر نمی‌رفت آقای کیروش؟
۱۱۱ ۶
گفتیم امروز بازی پرسپولیس را می‌بینیم، یک کم دلمان باز می‌شود، یادمان می‌رود. نشد و نرفت که تازه گریه‌های آتش‌نشان اول بازی هم اضافه شد به تصاویر این چند روز
۷۵ ۱
توی این کتاب یک همایون بهزادی پنهان است

توی این کتاب یک همایون بهزادی پنهان است

آی اسپورت
2017-01-22 00:18:00
اگر نیما بود، امشب توئیت می‌کرد: پسرم! یک بازی پرسپولیسِ برانکو، یک بازی استقلالِ منصوریان، یک بیانیه کارلوس کیروش و سکوتِ فدراسیون فوتبال را دیدی، از این پس همه‌چیز جهان تکراری است.
۲۵۱ ۱
خوبان در این معامله تقصیر می‌کنند

خوبان در این معامله تقصیر می‌کنند

آی اسپورت
2017-01-16 16:44:00
خبرنگار سایت نود پرسیده: کیروش گفته شما در آتشی که درست کرده‌اید خواهید سوخت! برانکو هم جواب داده: من دوست ندارم حمام آفتاب بگیرم!

جوابش هر 3 امتیاز زیبایی اجرای فن را میگیرد :)
۱۰۲ ۲
همان‌طور که دعوای برانکو و کیروش، با همه درگیری‌های قبلی کیروش فرق دارد، لحن بیانیه‌های کیروش در مورد برانکو هم با بقیه بیانیه‌هایش متفاوت است. نوشته‌های کیروش علیه اسدی دبیرکل فدراسیون، اعضای کمیته اخلاق، عابدینی، علی کریمی و باقی منتقدانش معمولا پر از آرایه‌های ادبی بودند: «انتخاب او (اسدی) هدیه‌ای در تاریکی بوده است» «هیچکس با مارها در تختش نمی‌خوابد. به این داستان قدیمی فکر کنید که عقرب از قورباغه خواست او را از طول رودخانه عبور دهد. جالب است که اطراف ما هنوز افرادی هستند که از نیش زدن عقرب تعجب می‌کنند.» «دوستان عزیز؛ ما انتظار بیشتر و بهتر را داریم، مخصوصا حالا که فکر می‌کنیم پادشاه اسبش را از دست داده است.» اما کیروش علیه برانکو که می‌نویسد، لحنش به‌شدت ساده و صریح می‌شود. چرا؟
۴۶ ۳
کتاب ایلیاد بخوانید، آقای کی‌روش!

کتاب ایلیاد بخوانید، آقای کی‌روش!

آی اسپورت
2017-01-04 13:50:00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر