فهرست
آدم خوب است سروش رفیعی باشد، کارش از اول درست باشد. اخلاقش آنقدر خوب باشد که هیچ وصله ای بهش نچسبد. آنقدر درست و پاکیزه که بازار گرمی نکند، از اینستایش درست استفاده کند، حرفش را به احترام بزند به احترام خداحافظی کند و به احترام و با عشق برایش آرزوی سلامتی و موفقیت کنیم. امثال سروش، اینقدر نجیب و آرام، در این فوتبال کم هستند اما باید به چشم بیایند مثل امیری، مثل انصاری
۱۷۴ ۸
کمال کامیابی‌نیا همچین تو اینستاش خطاب به روزنامه پیروزی نوشته بود وقتی نمی‌دونی الکی تیتر نزن که نزدیک بود فکر کنیم او و مدیر برنامه‌اش و نماینده پرسپولیس قرار بوده تو دفتر باشگاه بر سر روش محاسبه سطوح ریمانی بحث کنند. برادر من بحث سر پوله و مدت قرار داد دیگه. شما یه بازی با کتف در رفته برامون بازی کردی دستتم درد نکنه، اما اینم فراموش نکن که با یه حرکت بچه‌گانه جلو تراکتور دربی و دو تا بازی بعدش رو از دست دادی . این به آن در. اینقدر داستان نداره که ... یا پولی که می‌خوای بگیری و می‌گیری و می‌مونی یا هم نه. شایعه درست نکن و درست تیتر بزن و اینها نداره والله. پول همه مشکلات رو حل می کنه و اصلنم چرک کف دست نیست.
۱۹۰ ۱۱
١. مطلب كمی طولانیه و در واقع توییت نیست، چاره‌ای هم نیست.
٢. واقعیت اینه نمی‌دونم دلیل اصلی ممنوعیت ورود بانوان به استادیوم های ورزشی رو می‌تونیم اینجا توضیح بدیم بنویسم یا نه، اما به این بسنده می‌كنم اونها كه دهه ٦٠ كشتی رو از تلویزیون تماشا می‌كردن حتمن یادشون میاد كه یه كادر كوچك از تصویر مسابقه گوشه تلویزیون باز می‌شد و ما تمام مدت باید به این شكل مسابقه را تماشا می‌كردیم. دیدن تصویر كامل مسابقه اشكال شرعی داشت. به هر حال تا اینجا پیشرفت كردیم كه حالا دست كم مسابقات كشتی یا شنا رو مستقیم (حالا ٧ ثانیه تاخیر رو ببخشیم) می‌تونیم پای تلویزیون ببینیم.
٣. حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی به این خاطر ممنوعه.
٤. حالا چرا زوم شد روی فحاشی یا فكر كردیم زوم شد روی فحاشی؟ به این خاطر كه فحاشی چه در استادیوم و چه در خیابان و چه در خانه واضح‌ترین و البته دم‌دستی‌ترین بروز رفتارهای سكسیستی و توهین آمیز است وگرنه واضح است كه فحاشی دلیل اصلی این ماجرا نیست.
٤. خدای نكرده اگر سطح فرهنگ خانوادگی همه ما انقدر رشد پیدا كرد كه همین رفتار دم‌دستی را فراموش كردیم و یاد گرفتیم از دوز جنسیت زده‌اش بكاهیم و فهمیدیم توهین به زنان راه تخلیه انرژی و عصبیت و هیجان نیست، نگاهمان را به انسان اعم از زن و مرد تغییر دادیم و كلیشه های رسمی بیهوده و وقت تلف كن را كنار گذاشتیم، حتمن مساله اصلی هم حل می شود. یا شاید بهتر است بگوییم انوقت معلوم می شود مساله اصلی حل شده است.
٥. حالا می‌خواین فحش بدین می خواین ندین. اما تلاش برای حضور خانم‌ها در استادیوم نیازمند اكت واقعی هست. نیازمند حضور كسانی است كه اجازه دارند وارد استادیوم شوند و یادشان باشد كه خوب‌تر این است خواهر و مادر و همسر و دختر و دوست‌شان هم كنارشان بنشیند و مسابقه‌ای كه دوست دارند را نگاه كنند، حالا كه نیستند باید راه را برای ورودشان باز كنیم. حضور آنها كه به این ورود مشترك اعتقاد دارند باید در استادیوم‌ها زیاد شود. همین ها زمانی كه یك استادیوم فحش جنسیتی و نژاد پرستی به تیم قطر و امثالهم و بازیكنان تیم رقیب می‌دهند باید همراهی نكنند و سعی كنند جو را آرام كنند و دست كم تلنگر بزنند. می‌دانم جو غالب جو درنده خوی مسخره كننده است. اما این هم یك راه كار است نه همه راه حل و نه داروی قطعی. فقط یك تلاش برای آغاز راه همین.
٦. باقی بقای‌تان.
۹۷ ۲۷
چقدر اميدوار كننده است كه در توييت هاي دوستان مي‌خوانيم آنها از اينكه درهاي استاديوم آزادی همچنان به روي زنان ايرانی بسته مانده، ناراحت شده اند. شايد بد نباشد جدی‌‌تر آستيني بالا بزنند و جز نوشتن كار ديگري بكنند. مي‘شود كمپين فحاشي در استاديوم ممنوع راه انداخت و از همين جاها شروع كرد. به اميد روزی كه فرهنگمان هم اندازه فوتبالمان رشد كند.
۹۹ ۱۱
فقط كافی است فرياد كي‌روش را بر سر عزت اللهي و جهانبخش در بازي چين به ياد بياوريم تا سوالمان را درباره علت دعوت نشدن رفيعي و مسلمان به تيم ملی فراموش كنيم. كارلوس به فانتزی بازهای بي مبالات روی خوش نشان نمي دهد.
۱۰۰ ۱۸
كي روش در كنفرانس خبري بعد از بازي قطر از توهين هاي فوساتي به مادرش ناراحت است و واكنش نشان مي دهد. كي روش خوشبخت است كه خبرنگاران شكايت او را سانسور نمي كنند، اما ادمين سايت آي اسپورت در عوض توهينهاي مخاطبان را به ما نويسندگان به راحتي كانفيرم مي كند و در عوض شكايت ما را سانسور. حيف. نمونه كامنت بي نام در پست مربوط به تحول كي روش در تركيب تيم ملي.
۱۵۲ ۱۴
كي روش؛ اين اعصاب خُرد كنِ دوست داشتي.
۶۳ ۸
تو تركيب اوليه تيم ملي مقابل قطر فعلن اسمي از رامين رضاييان نيست. كي روش ٩٦ متحول مي شود!
۵۷ ۱۰
وقتی مدیر ذوب آهن حرف از جوانمردی و این حرفها می زند، آدم یاد ترامپ و ادعاهایش درباره صلح و امنیت می افتد. می دانید یک پرسپولیسی حالاحالاها آن پنالتی بازی رفت پرسپولیس - ذوب را در آزادی فراموش نمی کند. توپی که به سینه بنگر خورد، اما تبریزی چشمهایش را روی جوانمردی بست. آن چیزی که ذوبی ها را به فینال جام حذفی رساند اسمش هر چه بود جوانمردی نبود. کاوه رضایی دقیقه 20 آن بازی با پرسپولیس هرگز جوانمرد نبود. اگر پای جوانمردی وسط بود باید به جهانبازی می گفت توپ به سینه دروازه بان خورده است. ذوب آهن با جوانمردی غریبه است. نمی دانم شاید معنی این کلمه عوض شده باشد.
۱۳۱ ۲۲
لیست رسمی دعوت شدگان تیم ملی کی منتشر شده که رحیم زهیوی از عدم حضورش در اردوی تیم ملی عذرخواهی کرده؟ جدی جدی اینهمه اعتماد به نفس از کجا می آید؟ جدی جدی او فکر می کند از آزمون و دژاگه بهتر است و تا به حال حقش خورده شده است؟ بازیکنی که مدام مصدوم می شود، بازیکنی که دست آخر در سطح لیگ قطر است و نه بیشتر و ... این میزان اعتماد به نفس را از کجا می آورد؟ چرا اغلب بازیکنان و مربیان استقلال خوزستان تا این حد جوگیر و هوچی باز هستند؟ چرا بعد از باخت فکر می کنند داور حقشان را خورده؟ اگر عدالت سر جایش بود اگر فوتبال همیشه بازی عادلانه و منصفانه ای بود، استقلال خوزستان فصل قبل قهرمان می شد؟ اگر فوتبال بر اساس عدالت بنا شده بود، همین بازی روز پنجشنبه این تیم در آزادی باید یک هیچ تمام می شد؟ ملوان و ابومسلم ( خدابیامرز )، صنعت نفت آبادان و برق شیراز تیم های ریشه داری هستند که در این فوتبال بی در و پیکر چندان به حق خودشان نرسیده اند، اما تیمی تازه به دوران رسیده مثل استقلال خوزستان که تنها بر اساس اتفاق و اشتباهات مکرر داوری به جایی رسیده، چرا باید تازه به دوران رسیدگی اش را تا این حد به رخ بکشد؟ چرا اینقدر باید با هوچی بازی شو اجرا کند که حق ما را می خورند، داور ها با پرسپولیس و فلان تیم مهربان هستند. استقلال خوزستان نمونه بارز جوک معروف ما سه تا رو کجا می برین است.
۱۸۵ ۲۷
هیچ کس علیفر را دوست ندارد. هیچ کس به حرفهای او گوش نمی دهد. تقصیر خودش است. اما یادمان نرود در این بازی لوس و بی مزه برخی گزارشگران از جمله عادل فردوسی پور که ادای ملی بازی در می آورند و در گزارش بازی های تهرانی ها و شهرستانی ها تلاش می کنند دل طرف دوم را به دست بیاورند یا دست کم آزرده اش نکنند، این آقای علیفر است که سر جای خودش می ایستد و به درستی در گزارشهایش از تیمهای تهرانی طرفداری می کند. همینطور که گزارشگر اصفهان در بازی اصفهانی ها با تهرانی ها از تیم شهرشان حمایت می کند، یا گزارشگر تبریز و ابادان و مشهد و ...
۱۷۷ ۱۶
تماشاگرانی که هنوز رامین رضاییان را برای پرسپولیس طلب می کنند، ناسپاسترین تماشاگران نسبت به تیمشان هستند. بازیکنان هیچگاه از باشگاهایشان بزرگتر نمی شوند. اگر احساس می کنند که بزرگتر هستند، بزرگتر شده اند و یا هر حس اشتباه دیگر، باید آن باشگاه را ترک کنند. کاری که فرگوسن با بکام کرد. فرگی طعم همه جور طعنه و باخت و بالا و پایین را چشید تا کسی از باشگاه و مربی بزرگتر نباشد. کی روش هم همین راه انتخاب کرد. برانکو این راه را انتخاب کرده.باید به انتخابش احترام گذاشت. لطفن به انتخابش احترام بگذارید. لطفن چشمهایتان را باز کنید و برد و باختها را به وجود تک بازیکنها نسبت ندهید. به باشگاهتان احترام بگذارید و پای باخت و بردهایش فارغ از بازیکنها بمانید. کار سختی نیست. فقط کافی است چشمهایتان را باز کنید و در عوض لبهایتان را به هم بچسبانید که خدای نکرده اشتباه باز نشود. دستها و قلمهایتان را هم باید غلاف کنید. موفق باشید.
۱۹۰ ۱۵
بنده خدا پیام صادقیان که نه پدرش زنده بود که برایش پادر میانی کند و نه فردوسی پور حواسش بود دارد چه کار می کند... رضاییان یک نگاه به شناسنامه اش بیندازد. اینطور که پیش می رود باید بالای سر در باشگاه پرسپولیس بنویسند: به مهدکودک خوش آمدید!
۱۳۸ ۵
رامین رضاییان: چرا اخراج؟ قضاوت نکنین، برنمی گردم، ببخشید و ...
در یک کلام این بازیکن تعادل روحی روانی ندارد. مراجعه به روانشناس در این گونه مواقع شاید چاره کار باشد. شاید روزی برسد باشگاهها پیش از استخدام بازیکنان دست به دامن تست های روانشناسی شوند.
۱۵۴ ۱۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر