فهرست
ناامیدی واژه‌ای «مورینیویی» نیست!

ناامیدی واژه‌ای «مورینیویی» نیست!

آی اسپورت
2018-11-08 14:05:00
اگه بخوایم تفاوت منچستر یونایتد بعداز #فرگوسن رو با #آرسنال بعداز ونگر‌ واکاوی کنیم، به یک نقطه مشترک می‌رسیم. طراوت! #ونگر تیمی رو تحویل امری داد که علاوه بر فاکتور جوانی و انگیزه، طراوت خودش رو هم حفظ کرده بود و با چند تغییر نه چندان بزرگ می شد تیم رو مدعی جام کرد. همین طور هم شد. آرسنال‌ بعداز شکست تو دوبازی اول جلوی منچستر سیتی و چلسی، حالا رفته رفته پیشرفت رو حس می‌کنه. اونا از بازی با کاردیف و وستهم تا بازی جلوی لیورپول به شدت از لحاظ دفاعی پیشرفت کردن و کافیه برای درک بیشتر این موضوع بازی آرسنال جلوی وستهم و اورتون رو با بازی امشب مقایسه کنین تا متوجه پیشرفت اونم بعد چند بازی بشین.آلن شیرر برای نشون دادن عمق فاجعه خط دفاعی آرسنال گفته بود: این شکاف نیست، تو دفاع اقیانوس شکل گرفته!
سرآلکس فرگوسن تیمی رو تحویل مربی بعدی داد که به شدت پیر و خالی از انگیزه بود. اگه پیشرفت آرسنال طی چند بازی رقم خورد، پیشرفت منچستر یونایتد طی چند فصل شکل گرفت. تفاوت فکری ونگر و سرآلکس فرگوسن رو هواداران درک میکنن.
۳۵ ۵
قرار ملاقات عاشقانه ای در کار نیست. پس چه چیزی رونالدو را برای بار دوم به اولدترافورد کشانده؟ همان قصه دوراهی عشق و قانون.این بار خبری از رئیس نیست اما یادگارش برای دومین بار برگشته تا بازهم بین دوراهی عشق و قانون، دومی را انتخاب کند
آی اسپورت - #2efaf44a
۴۵
اگه بخوان روزی دادگاه عدالت رو برگزار کنن، بی شک باید تمام مربیان آرژانتین رو تو صف اول قرار بدن. اونم نه به خاطر نتایج فاجعه بار، بلکه به خاطر دعوت نکردن از ایکاردی. رودریگو پالاسیو هم رفته جام جهانی اما ایکاردی نه!
آی اسپورت - #512650b9
۴۶ ۱
بازی در حال اتمام بود. هازارد به عنوان قوی ترین سلاح چلسی در طول بازی کنترل شده بود و به خیال اینکه در نبود کونته و ونگر، غول درون مورینیو نیز کنترل شده, دقایق پایانی را دنبال کردیم. گل دوم که از سوی چلسی زده شد, بوی تحقیر شدن به مشام مورینیو رسید. همین گونه هم شد و او برای جواب دادن به یکی از افراد کادر پزشکی تیم, دوان دوان از جایش برخواست. ۳گانه خوب، بد و زشت سرجیولئونه اینبار توسط مورینیو نوشته شد. خوب مثل سه قهرمانی لیگ همراه چلسی، بد مثل شکست در خانه قدیمی برابر کونته و زشت مثل درگیری امروز.
آی اسپورت - #5c427751
۱۸ ۲۴
تنها چند ساعت به حساس ترین بازی این هفته پریمرلیگ مانده. جدالی که یک طرف قصه را به ساری و تفکرات ایتالیایی، وصل می کند و طرف دیگر را به ژوزه مورینیو. مردی که هیچوقت دربرابر ایتالیایی ها سرسازگاری را کوک نکرد. نه کلودیو رانیری و نه آنتونیو کونته. ریشه به واژه تحقیر بر میگردد. جایی که مورینیو قول داده بود هرگز تحقیر نشود. اما دوفصل پیش در استمفوردبریج و ۸ فصل پیش توسط رم رانیری، تحقیر شد. امروز شغل ایتالیایی موفق تر خواهد بود یا مردی به اسم مورینیو؟
آی اسپورت - #69a1e9b2
۲۰ ۳
چلسی-منچستریونایتد؛ خراب کردن جشن

چلسی-منچستریونایتد؛ خراب کردن جشن

آی اسپورت
2018-10-18 19:47:00
"You can win, you can lose, but that dignity must always be there."

آی اسپورت - #6ae87923
۳۸ ۲
#‏مزدک_میرزایی و دیگر گزارشگرها به سطحی‌نگری ثابتی رسیدند. مثلا از اهمیت پابه‌توپ بودن گلرها میگن، صرفاً به خاطر اینکه تو اون تایم یک نکته ای گفته باشن.خب دلیل پابه توپ بودن دروازه‌بان‌ها چیه؟ اصلا چرا باید این کار رو انجام بدن؟ همه مربیا به وارد شدن دروازه بان به جریان بازی اعتقاد دارن؟ یا فقط این اتفاق تو پریمرلیگ میوفته؟

«وقتی نمیتونین فضای کافی رو پیدا کنین به هیچ وجه توپ را از دست ندین،توپ رو به دروازه بان بسپارین. اونو وارد بازی کنین واسه باز شدن و ایجاد فضا.»

#پپ_گواردیولا در کتاب پیروزی به عبارت دیگر؛ نوشته گیوم بلگه
۳۴ ۱
#‏لوکا_مودریچ جایزه بهترین بازیکن سال رو گرفت. رفت بالا گفت: این جایزه پاداش سخت کوشی برای رسیدن به هدف و نشون دادن یک حقیقته: هیچ رویایی دست نیافتنی نیست جز با تلاش زیاد.
شاید داستان جنگ کرواسی رو شنیدین. لوکا تو پارکینگ هتل تمرین می‌کرد و مخفی می‌شد. اما استعدادش رو هیچوقت نتونستن مخفی کنن. لوکا جنگ بین#رونالدو و #مسی رو هم تموم کرد.
۵۱ ۱
پازل‌های ناقص مورینیو

پازل‌های ناقص مورینیو

آی اسپورت
2018-09-22 20:41:00
تقابل مورینیو و نونو سانتو، شاگرد سابقش را موقت فراموش کنیم. بعداز ماه‌ها و تحمل یک دوره سخت بیماری سرانجام رئیس برگشت. نقل قول معروف: «خانه راحت‌ترین جا برای پدر خانواده است.»
آی اسپورت - #537497f7
۲۹
بازنده‌های لیگ قهرمانان اروپا؛ از پوچ تا توخل

بازنده‌های لیگ قهرمانان اروپا؛ از پوچ تا توخل

آی اسپورت
2018-09-20 20:53:00
روزی که مورینیو ۳-۰ بازی رو به تاتنهام باخت، حملات شروع شد.
من تو جایگاهی نیستم که به مورینیو ایراد بگیرم. ولی میتونم به عنوان دنبال کننده فوتبال بگم مورینیو طی این ۳ سال حفره های عمیق یونایتد رو کم عمق کرده. بازی به بازی میشه این رو دید. همین بازی با واتفورد که تو نیمه دوم لوکاکو دفاع راست شد و مسافت ۲۰ متری رو دوید تا تکل بزنه. وقتی ازش پرسیدن دقیقه ۸۰ چه طور این کار رو کردی گفت: اگه گل می‌خوردیم کسی نمی‌گفت اشتباه فردی بوده، همه میگفتن اشتباه مورینیو بود.

تاتنهام بعداز بازی با یونایتد، ۳ بازی رو پشت هم باخت. با ثبت بدترین عملکرد تو دیدار با لیورپول. حتی باختش به یکی از ناآماده ترین تیم های اسپالتی هم حملاتی علیه پوچ رو به وجود نیاورد.

قطعا دوفصل پیش رو فراموش نکردیم، زمانی که یونایتد ۳ بازی رو پشت هم باخته بود چه حملاتی به سوی تیم روانه شد.ولی آیا این قضیه برای تاتنهام پوچتینو به وجود اومده؟ فشارهای روانی اطراف تیم از سوی رسانه ها ایجاد شده؟ آیا تاتنهام تو مسیر درستی قرار گرفته؟ از اون دوران ۲ فصل سپری شد. یونایتد به قهرمانی لیگ اروپا رسید و نایب قهرمانی لیگ رو تجربه کرد. یونایتد تو مسیر درستی قرار داره. این رو زمان قطعا ثابت می‌کنه.
۳۶ ۸
تنها یک کشور در دنیا وجود دارد که از ۳۶۵روز فقط ۹۰دقیقه وقت برای خوشحال شدن دارد.
۱۰۳ ۳
جذاب مثل لیورپول، خطرناک مثل چلسی ساری

جذاب مثل لیورپول، خطرناک مثل چلسی ساری

آی اسپورت
2018-09-16 14:14:00
فلسفه رنگ انتخابی پیراهن صورتی #یونایتد به خاطر احترام به مجله پینک فوتبال بود که از سوی هواداران یونایتد چاپ می شد. آخرین نسخه این مجله ۱۱ سال پیش منتشر شد.
آی اسپورت - #92eb6898
۲۹
‏استاد جلالی رو با ویندوز XP تو عصر ویندوز10 می شناسیم.
با قیاس کردن قلعه نویی و مورینیو.این قدرغیرحرفه‌ای که آینه تمام قد حال و روز«آموزش» تو فوتبال ماست.
۴۷ ۶
‏اون برگشت، کنفرانس خبری رو درو کرد و رفت.
هربار بیشتر به این حرف مارکو ماتراتزی پی می برم: اون بهترین روانشناس ورزشی دنیاست.
آی اسپورت - #b8fa159f
۱۸ ۱
اپیزود سوم از فصل مورینیو

اپیزود سوم از فصل مورینیو

آی اسپورت
2018-08-28 11:58:00
آرسنال - منچسترسیتی؛ راه دراز تیم شدن

آرسنال - منچسترسیتی؛ راه دراز تیم شدن

آی اسپورت
2018-08-13 00:17:00
وقتی که جمله معروف بیل شنکلی «شهر لیورپول فقط یک تیم دارد نه بیشتر» را به #فرهاد_مشیری یادآور شدند واکنش او جالب بود: تاریخ از نو هم نوشته می‌شود.
او بعداز تعریف‌های پپ گواردیولا از مارکو سیلوا، سم آلاردایس را از کار برکنار کرد تا فصل جدید را در اورتون با بودجه بالغ بر۱۰۳میلیون یورو آغاز کند.بیشترین هزینه در مارکت اورتون. حالا اورتون با خریدهای جذاب بعداز لیورپول، سروصدای زیادی در پریمر‌لیگ به راه انداخته. فرهاد مشیری در نظام اقتصادی سالم و به دور از هرحاشیه‌ای علم بازاریابی فوتبال را به خوبی پیاده کرده و افسوس که فوتبال ایران چنیم مدیرانی به خود نمی بیند.
آی اسپورت - #06fa6f09
۳۳
فصل جذاب لیگ برتر؛ رقابت تئوریسین‌ها

فصل جذاب لیگ برتر؛ رقابت تئوریسین‌ها

آی اسپورت
2018-08-06 15:26:00
‏دو مثال می‌زنم خودتون به عمق فاجعه پی می‌برین.
#امباپه که با ۱۹ سال سن قهرمان جهان شد.اگه اینجا بود،داشت برای تراکتورسازی بازی می‌کرد اونم به خاطر سربازی.
#دنیل_ارزانی با ۱۹ سال سن درآستانه بستن قرارداد ۶ ساله با منچسترسیتی و انتقال قرضی به سلتیک قرار گرفته. اگه اینجا بود...بله!
۵۲ ۱۳
تو دوره‌ای زندگی می کنیم که یک بازیکن به خاطر نشون دادن علاقه به کشور مادری باید از تیم ملی خداحافظی کنه! اونم به خاطر توهین های زننده نژادپرستی تو بهترین کشور اروپا؛آلمان!
#اوزیل
آی اسپورت - #a3e3cdbd
۵۶ ۲۶
توپ با شانس حرکت نمی‌کند

توپ با شانس حرکت نمی‌کند

آی اسپورت
2018-07-19 15:10:00
پاوارد همراه دوستانش در شهر لیل در جریان مسابقات یورو ۲۰۱۶ این عکس را ثبت کردند.
بعداز گذشت ۲ سال, دیشب پاوارد همراه فرانسه قهرمان جهان شد. نبود قوانین اجباری مانند سربازی باعث شده تا جوانان برای رسیدن به رویاهایشان فقط به «مبارزه و تلاش» فکر کنند.درحالی که جوانان ما به دوچیز فکر می کنند:«راه فرار و عذاب نکشیدن».
این تفاوت سنگ انداختن و سنگ برداشتن است آقای مطهری!
آی اسپورت - #209a0825
۶۶ ۶
جام جهانی ۲۰۱۸ درسته که شگفتی کم نداشت اما تیمی که در نهایت برنده جام شد، راه خودش رو رفت بدون لغزش و با اقتدار.
بهترین های جام از نگاه من:
سیستم ۳-۳-۴
دروازه‌بان : کسپر اشمایکل
مدافعان: واران- گودین-مونیر- هرناندز
هافبک‌ها: مودریچ- دی بروین- کانته
مهاجمان:امباپه- گریزمان- پرسیچ
۲۳ ۱
فرزندی که مادرش را به آغوش گرفته و لذت شیرین برد را همراه با قلبش تقسیم می کند.یکی از ماندگارترین قاب های ورزشی ۲۰۱۸ که همه ی حس های خوب را درنگاه اول منتقل می کند.
#کرواسی #انگلیس #جام_جهانی
آی اسپورت - #1011ff46
۱۵۷
پروژه هشت ساله؛ فرانسه چطور برگشت؟

پروژه هشت ساله؛ فرانسه چطور برگشت؟

آی اسپورت
2018-07-11 13:59:00
‏اگه هوادار ‎رئال مادرید باشی قطعا یک چیزی رو خوب یاد می‌گیری. یادمی‌گیری که زندگی بعداز طلاق هم ادامه داره. مادریدی‌ها رو نباید از جدایی ترسوند.
#رونالدو #رئال #یوونتوس
آی اسپورت - #002a3c2b
۲۹ ۴
‏گزارشگر بازی میگه : شوق زندگی تو ‎سوئیس و ‎سوئد بالاست.
و من به عنوان یک ایرانی وقتی این جمله رو شنیدم،انگار پشت ویترین تو حسرت یک کالای لوکس موندم.

#جام‌_جهانی
۶۸ ۴
در وصف نمایش ژاپن؛ شجاعت سامورایی

در وصف نمایش ژاپن؛ شجاعت سامورایی

آی اسپورت
2018-07-03 13:24:00
یک تیم، یک بازیکن؛ کاری که سامپائولی بلد نبود

یک تیم، یک بازیکن؛ کاری که سامپائولی بلد نبود

آی اسپورت
2018-07-01 01:34:00
‏قصه تیم ملی ما تو ‎جام جهانی فراتر از هر انتظاری بود.ما مسخره شدیم،تحریم شدیم، اغلب نظرها همراه با طعنه بود. طعنه ضعیف بودن، غیر قابل باور بودن.
اگه به من بگن عملکرد تیم ملی رو واسه منتقدانی که هیچ نقطه روشنی تو تیم ندیدن تعریف کن؛ میگم:
بهتره شونه هاتو برای کس دیگه ای بالا بندازی، چون من کورم.
#ایران
#جام_جهانی
۳۵۴ ۲
مرور آرژانتین-ایسلند؛ لئو در حبس

مرور آرژانتین-ایسلند؛ لئو در حبس

آی اسپورت
2018-06-17 02:04:00
نبوغ اسپانیایی؛ افسوس رونالدو

نبوغ اسپانیایی؛ افسوس رونالدو

آی اسپورت
2018-06-16 03:06:00
مصر بدشانس؛ قلعه بی‌فرمانده

مصر بدشانس؛ قلعه بی‌فرمانده

آی اسپورت
2018-06-16 02:45:00
‏از معجزات #جام_جهانی براتون بگم که، #پرتغال و #اسپانیا در مجموع ۶ بار گل زدن ولی نمیرن صدر جدول. گل ما رو حریف زده ولی الان صدرنشینیم.
معجزات ۲۰۱۸
۴۶
تصویر نه چندان درست؛ این روسیه بی‌شکل

تصویر نه چندان درست؛ این روسیه بی‌شکل

آی اسپورت
2018-06-15 01:00:00
قصه #عربستان در #جام_جهانی به قدری تکراری بوده که باید خود را عادت بدهیم. عادت بدهیم به اینکه آن‌ها بازم تقصیررا سر شخص خالی می کنند؛ اخراج، قانون نانوشته مدیران به اصطلاح فوتبالی عربستان است.
اخراج تئوریسین های به نامی چون: فن مارویک و احتمالا پیتزی، چیزی جز ضربه زدن به برنامه های بلند مدت برای توسعه فوتبال در این کشور ندارد.
آی اسپورت - #79674e64
۲۹ ۲
همه ما در لحظات تنهایی،دلتنگی، خستگی، ناامیدی، نیاز داریم تا یک نفر عاشقمون باشه. وتو تنها نیستی #صلاح، ما عاشقتیم. یک ملت برای یک امید.
آی اسپورت - #ba62098f
۳۷
داستان سه مرد؛ فوتبال، بی‌رحم‌ترین فلسفه دنیا

داستان سه مرد؛ فوتبال، بی‌رحم‌ترین فلسفه دنیا

آی اسپورت
2018-05-18 10:00:00
‏اولش به خاطر سقوط به لیگ اروپا مورد تمسخر قرار گرفت؛ ممنوعیت خرید بازیکن هم در عمل دستش رو واسه آوردن خون تازه به رگ‌های اتلتیکو بست.
#سیمئونه از خاکستر، یک جاده ساخت که به قهرمانی منتهی شد.
جمله :«یک رهبر واقعی، راه خودش رو می‌سازه» برازنده شماست آقای سیمئونه.
۳۵ ۲
درس‌هایی از این فصل لیگ جزیره؛

پپ #گواردیولا از یک شکست بزرگ ترسی نداره، چون می‌دونه چه جوری ازش پلی بسازه که به مسیر۱۰۰ امتیاز ختم بشه!

#مورینیو، فرمول ساختن یه تیم جاه طلب رو تو میلان جا گذاشته؟

تیم های #کلوپ مثل نوشابه های انرژی زا میمونن، بد موقع خالی میشن!

بعید می‌دونم #کونته تفاوت ایتالیا با انگلیس رو تو آب و هوا خلاصه کنه، برخلاف ایتالیا، هیچ قهرمانی ۴ سال حکومت نمی‌کنه!


مرسی آقای #ونگر بابت ساختن #آرسنال ، ولی آخه خداحافظی با رتبه ۶ درست بود؟
۲۲ ۳
هیچ پیوندی ابدی نیست؛ ثانیه‌های سکوت هامبورگ

هیچ پیوندی ابدی نیست؛ ثانیه‌های سکوت هامبورگ

آی اسپورت
2018-05-13 02:00:00
از این باخت ۱۰سال گذشت. زمانی که سیتی ۸گل از میدلزبرو خورده بود. پس از ۱۰سال نه تنها فاتح لیگ شده بلکه اکثر رکوردهای قهرمانی رو هم جابه‌جا کرده. فاکتور مهم #سیتی فقط به #گواردیولا خلاصه نمیشه، زیربنای عظیمی که توسط مدیران به درستی مهندسی شد.
آی اسپورت - #ee6d8bb0
۳۸ ۷
از زمانی که خبر ناراحت کننده «بستری شدن #فرگوسن» تیتر خبرگزاری ها شد، اکثر باشگاه های اروپایی پیغام هاشون رو برای اهالی #منچستر و خانواده فرگوسن ارسال کردن.
با این حرکت باشگاه های اروپایی می شه گفت روح فوتبال به ویروس « رنگ های هواداری» دچار نشده.

آی اسپورت - #7c6ff6a4
۴۹ ۳
کلوپ درباره #رم گفته بود:
امیدوارم اونا فیلم گلادیاتور رو به یاد نیارن حداقل واسه امشب.
تو رم گلادیاتور بودن یک وظیفه است نه سرگرمی که بعداً از یاد بره آقای کلوپ!
آی اسپورت - #1b156b59
۲۰
وقتی او توپ را به من می رساند می دانستم حرکت بعدی گل خواهد شد، او آینده را می‌خواند و آن را بازگو می کند.
لیونل #مسی درباره آندرس #اینیستا
آی اسپورت - #23ccae32
۴۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر