فهرست
یک عاشقانه سرخ؛ کاری از حامد لک

یک عاشقانه سرخ؛ کاری از حامد لک

آی اسپورت
2020-09-25 21:20:00
سال هاست که در بازی های تیم ملی می درخشه، البته برای تیم رقیب!
معرفی می کنم: «کاپیتان» مسعود شجاعی!
آی اسپورت - #25ab66e8
۴۶ ۷
مربی بارسا بودن توی دوران مسی مثل چند روز اجاره کردن یک ویلای خیلی لوکس می مونه، حداقل برای چند روز بهت حس پولدار و خوشبخت بودن میده.

مثل حس والورده، انریکه، تاتا مارتینو و غیره.
۳۹ ۱۰
درچند سال گذشته همیشه منتظر طراحی و عرضه ی یک کیت زیبا از تیم مورد علاقه‌ام بودم تا مثل طرفدارهای فوتبال توی تمام دنیا یکی ازش داشته باشم، با علاقه بپوشم و بازی‌های تیمم رو دنبال کنم. اما حیف، حیف که لوگوهای زمخت اسپانسر‌ها، عدد‌ها، ستاره مربع‌ها و بی‌سلیقه‌گی جای اون طرح‌ها و کیت‌های زیبا و نوستالژیک رو گرفته.
فوتبال روز دنیا بخشی از درآمدش رو مدیون طراحی کیت‌های زیبا و فروش گسترده‌اش به هواداران تیم‌هاست در حالی که پیراهن‌های تیم‌های باشگاهی ما با تراکت تبلیغاتی تفاوت چندانی نمی‌کنه...
آی اسپورت - #a6977647
۶۱ ۷
«هر مربی سلیقه ی خودشو توی انتخاب بازیکن ها داره و باید به سلیقه ش احترام گذاشت».

وقتی همچین گزاره ای رو پذیرفتید و باهاش منتقدین و معترضین رو کوبیدید، تاکید بر نقش اشتباهات فردی در باخت خیلی معنادار نیست. اون «افراد» سلیقه ی سرمربی شون بودن.

اتفاق ها ناگزیرند اما بپذیریم که همیشه منشاء اشتباهات فردی توی فوتبال بازیکن ها نیستن، اون ها خیلی از اوقات معلول هستن، معلول علت های بزرگ تر.
۱۷۴ ۵
هر جور برنامه ورزشی باشی پیدات می‌کنم و‌ میام اجرات می کنم!

#شوخی #آسیا۲۰۱۹
آی اسپورت - #b646cdfd
۸۴ ۹
نکته قابل توجه تیم‌ملی تحت هدایت #کیروش افتخار های کسب نکرده ش برای ایران نیست، بلکه هماهنگی شگفت انگیزیه که یک تشکیلات از رأس فدراسیون تا پایین ترین رده تیم در بروز رفتارهای شرم آور به دست آوردن. بیانه فدراسیون فوتبال بعد از فاجعه اهانت به #خبرنگار ورزشی، یک توهین آشکار به جامعه خبرنگاری و به طور کلی یک دهن کجی تمام عیار به بخش قابل توجهی از فوتبال ایران بود! همیشه مهاجم، همیشه طلبکار و همیشه متوقع. دوست داشتن ثمره همچین تفکری حتی در قالب تیم ملی کشورم هر روز سخت‌تر از قبل میشه...
۳۴۸ ۲۵
دوباره شاهد بازی های عجیب #کی‌روش هستیم! غیر فعال کردن اینستاگرام توسط بازیکن های دعوت شده به تیم‌ملی به صورت دسته جمعی برای اعتراض به بی توجهی ها به تیم ملی! کاش این فوتبال صاحب داشت تا ملی پوش مجبور نباشه برای بقا توی تیم، عروسک خیمه شب بازی صحنه آرایی های مربیش بشه.
۲۲۲ ۱۰
مسعود همامی نسبت به دریافت طلبش کاملاً محق هست حتی اگر توی پرسپولیس و تاریخش یک آدم اشتباهی بوده ولی چرا اینقدر وقیحانه در آخرین مصاحبه ش تلویحاً آرزوی محرومیت پرسپولیس رو داشته؟ از سرنوشت و وضعیت امثال هاشمی نسب درس نگرفته؟!
۸۳ ۶
گذاشتن دست رو شونه های هم
مث بچگی ها تو دبستان

برای اینکه یادمون نره این بچه ها چه کار بزرگی کردند هر روز این عکس رو ببینیم!
آی اسپورت - #630d53d1
۷۴ ۹
توی این روزگار یکی میشه پرهام مقصودلو، درخشان و پرافتخار
یکی هم‌ میشه امیرحسین مقصودلو

به هر حال هر گردی گردو نیست!
۳۹ ۳
#نکونام از #کی‌روش حتی اعتراض بیهوده کردن کنار زمین و جنگ روانی راه انداختن رو هم خوب یاد نگرفته، دفاع کردن که بماند!
«ناامید کننده» بهترین توصیف از نکونام بعد از پرسپولیس_نساجی هست.
۱۶۴ ۲۲
احتمالا مهدی تاج فلزیاب تهیه کرده و با کنکاش جسمش، اون میخ ها و سیخ های مورد علاقه ش رو به تدریج شناسایی و گزارش می کنه وگرنه این رویش ناگزیر درصد ها چه توجیهی می تونه داشته باشه؟!
۶۸
چه می‌شود که یک جوان ملی پوش مستعد مثل #سردار_آزمون اینطور از قلب و مهر هموطن هایش فاصله می گیرد و مورد ناسزا و‌ کنایه قرار می گیرد؟ قطعا بخش مهمی از پاسخ در ناآگاهی سردار از اصول درست استفاده از رسانه ها و نابلدی در زمینه ی رفتار حرفه ای اجتماعی است.

ویترینی که سردار آزمون از خودش جلوی دیدگان ملت خسته ی ایران گذاشته، ناامید کننده تر از کاری است که او باید در مستطیل سبز انجام می داده و نداده. جوانک مستعدی که شاید تعریف فعلی از میزان بلوغ اجتماعی و فردی لازم و مناسب برای زندگی و فعالیت حرفه ای دور از کشور و خانواده را به طور جدی با چالش مواجه کرد.
۷۰ ۷
حداکثر خلاقیتی که میشه برای انتشار نام ۱۱نفر اصلی پرسپولیس پیش از آغاز هر بازی به خرج داد، تغییر ترتیب و توالی اسامی هست!
ترکیب های برانکو «همان همیشگی» ترینِ تاریخه.
۵۱ ۱۵
THEY JUST DID IT WITHOUT US
آی اسپورت - #43de33ba
۲۰
نامه محرومیت تیم‌های باشگاهی از جانب FIFA روزها و ماه‌ها در کشوی رئیس و دبیرکل فدراسیون باقی می‌ماند؛ درماجرای محرومیت یا استعفای اجباری و دوپینگ بعضی از فوتبالی‌ها سیاست‌ورزی می‌شود اما فقط برای انتشار لیست اولیه‌ای که به شکل کاملاً رسمی و غیررسانه ای برای فیفا ارسال شده سیاست ورزی ما ته کشید؟ آیا همه نامه ها و مکاتبات با AFC و FIFA به همین سرعت و ضرورت به محض دریافت یا ارسال به اطلاع رسانه‌ها می‌رسید؟ ۱۴مِی آخرین تاریخ ارسال لیست اولیه بوده اما این چه ربطی به زمان اطلاع رسانی اش دارد؟ اگر فدراسیون پنج ستاره فهرست را یک روز دیرتر منتشر می‌کرد، فیفا دست به انتشار لیست اولیه می‌زد و از شاخص شفافیت فدراسیون کم می‌شد؟
درد ما رنگی نیست دوستان اما شما هم از شوخی دست بردارید..
۵۵ ۱۸
ملی بود، میلی شد؛ منتظر برای اتحاد ملی دوباره

ملی بود، میلی شد؛ منتظر برای اتحاد ملی دوباره

آی اسپورت
2018-05-14 02:40:00
یک پنالتی واقعی و واضح رخ داد و البته یک اخراج صحیح؛ حتی بدون آگاهی از اینکه بوفون دوست داشتنی دقیقا به داور چی گفته.

بقیه حرف‌ها از علاقه‌ما به تیم‌های دیگه و البته تراژدی نشات می‌گیره.

#رئال #یوونتوس
۸۳ ۱۳
#پرسپولیس با برانکو در فصل آینده هم جز بزرگترین شانس‌های قهرمانی خواهد بود. فقط حیف که #برانکو به این نتیجه رسیده که مسیر قهرمان شدن به هیچ‌وجه از جاده ی پرسپولیس زیبای دو فصل قبل نمی گذرد!
حالا این انتخاب پرسپولیسی هاست، حمایت برای هتریک در قهرمانی یا حذف برانکو به امید دیدن فوتبالی جذاب‌تر از تیم محبوب. انتخاب من؟ قطعا مورد نخست!
دلیل؟ قهرمانی ها در تاریخ می مانند و می شوند افتخار یک باشگاه و هوادارانش در آینده و در بلند مدت کسی چیزی از نوع فوتبال را به یاد نمی آورد!
۲۰۸ ۱۶
در همان میلان بمان و «دوره ی جدید» ات را با پول های چینی بساز آقای بونوچی!
تو لایق پیراهن باشگاهی که بوفون به تن دارد، نیستی
آی اسپورت - #690e01cb
۳۰ ۱۴
به ندرت به یاد می‌آورم #کی‌روش و سرمربی‌های پیشین تیم ملی مجموعه‌ی بی‌حرف و حدیثی از بازیکن‌ها رو به تیم ملی دعوت کرده باشن! همیشه بازیکن‌هایی هستن و نیستن که آدم رو به یاد این جمله ی بی معنی بندازن که «مربیگری سلیقه ایه»! ولی مربیگری تیم ملی یک کشور نباید سلیقه ای باشه! این تیم حق آماده‌ترین بازیکن‌های یک کشوره
۹۹ ۱۰
نفر به نفر با پرسپولیس؛ شکست‌خورده و صادق

نفر به نفر با پرسپولیس؛ شکست‌خورده و صادق

آی اسپورت
2018-03-02 03:40:00
چهره روز: محسن مغضوب برانکو

چهره روز: محسن مغضوب برانکو

آی اسپورت
2018-03-01 18:42:00
سورپرایز های ترکیب #برانکو توی #دربی به اندازه سورپرایزهای سریال‌های ترکی، شوکه کننده بود!
۱۵۳ ۲
#طارمی رفت.
بازیکنی که برای همه‌ چیز عجله داشت.
برای پیشرفت، کسب افتخار و لژیونر شدن.
فقط حیف که شخصیتش به اندازه ی بقیه چیز هاش رشد نکرد...
۱۲۷ ۱۰
#نود استاد نخ نما کردن ایده های قشنگه! یکی شم همین گزارش ویژه‌های میثاقی!هر هفته چقدر زمان صرف می‌کنن براش نثر مسجع بنویسن که با این لحن تکراری بخونه؟
۱۷۱ ۶
بازیکن های پرسپولیس واسطه شدن که بیرانوند بخشیده بشه؟ اتفاقا اون باید هوادارای پرسپولیس رو ببخشه که دیر فهمیدن کیه و چه سطحی داره وگرنه بیرانوند که همیشه همین بوده و کار خاصی نکرده!
۱۱۱ ۶
باشگاه پرسپولیس و کادرفنی تیم باید یک بار هم که شده از باشگاه‌های حرفه‌ای الگو برداری کنن و بازیکنی که تمایلی به همکاری با تیم نداره رو نیمکت نشین و سکونشین کنن و به جانشین فرصت بدن تا آماده بشه. بی‌شک هوادار های واقعی #پرسپولیس هم از این اقدام حرفه‌ای به شدت حمایت خواهند کرد.
۳۱۳ ۱۱
افراد و نهادهایی هستن که هربار بعد از چند روز بحث و یکی دو بازی ورود می‌کنن، تحریم دوربین‌های #صداوسیما و سایر رسانه‌ها رو می‌شکنن و دوربین‌ها رو وارد ورزشگاه ها می‌کنن. یکی از اصلی‌ترین عواملی هستند که باعث شده موضوع #حق_پخش تا حالا تموم نشده، همین آدم‌ها و نهادها هستن.
۷۹
اتفاقات #نفت در حال حاضر دیگه حتی در قالب ساختار آماتوری فوتبال ایران هم نمی‌گُنجه! این وضع دیگه سوژه ای برای تیتر ساختن و جوک ساختن نیست، یک شرمساری بزرگه! فردی از ناکجا آباد اومده (شاید هم آورده شده!) و صحنه این فوتبال رو با سیرک اشتباه گرفته! واقعا هیچ نهاد، ارگان یا مقام دلسوزی نیست که این بساط بی آبرویی رو جمع کنه؟
۸۹ ۱
ولی جالبیه برانکو اینه که ترکیب و چینش نفراتش واسه شروع بازی در هر شرایط بدون تغییره. حالا تیم مقابل میخواد شهرداری یاسوج باشه یا رئال مادرید!
۸۹ ۹
پلاسکوی فوتبال

پلاسکوی فوتبال

آی اسپورت
2017-09-26 16:40:00
پیشنهاد می‌کنم این سبک از تیم گرفتن‌ها و نیمکت گرفتن‌ها را که پیشکسوت محترم به اشارتی بر سرِ مربیِ تیم دیگری هوار می‌شود و با هر کیفیت و وضعیتی حاضر است تیم را تحویل بگیرد، از این پس "درخشانیسم" بنامیم!
۱۳۶ ۴
این روزها قطعا برای هواداران اصیل رئال مادرید چیزی خوشحال کننده تر از این نیست که میبینن رقیب سنتی شون یعنی بارسلونا، به جای استفاده از ستاره های آکادمی لاماسیا، توو بازار دنبال ستاره های گرون قیمت میگرده در حالی که رئال با تکیه بر جوان هاش داره فوق العاده عمل میکنه! رقبا گاهی به مرور زمان چقدر شبیه هم میشن...!
۷۶ ۹
سه برداشت خاکستری از یک بازگشت

سه برداشت خاکستری از یک بازگشت

آی اسپورت
2017-08-23 23:34:00
کارشناسی داوری ها در برنامه 90 در طول این سال ها به حدی در رشد آگاهی فوتبال دوست ها در مورد داوری موفق عمل کرده که در حال حاضر "جاده ای که ساخته بود از روی خودش گذشته" و خیلی از کارشناسی هایی که در هر برنامه انجام میشه رو نه فردوسی پور قبول داره و نه مخاطبین برنامه! شاید امروز سطح داوری فوتبال ایران خیلی از فوتبالش جلوتر باشه در مقیاس جهانی، اما کارشناسی داوریش قطعا به همین اندازه از سطح کنونی فوتبال ایران پایین ترِ!
آی اسپورت - #90be892e
۵۶ ۸
پیام صادقیان در آن روز سیاه داور مسابقه را لمس کرد و چند ماه محروم شد؛ کاری که ساسان انصاری و جاسم کرار و مهدی کیانی هم انجام دادند! حالا خبر رسیده که محرومیت سه جلسه‌ای(!!) انصاری به یک جلسه رسید و دو جلسه هم تعلیق شد! شاید تنها شرط کمیته انضباطی و ارکان مافوقش برای بخشش کسی این است که آن بازیکن پرسپولیسی نباشد! حیف از پیام صادقیان که بعد از آن روز و آن تصمیم نابود شد...
۳۰۷ ۱۱
فارست گامپ پرسپولیس

فارست گامپ پرسپولیس

آی اسپورت
2017-07-31 18:36:00
هنر علی دایی بودن

هنر علی دایی بودن

آی اسپورت
2017-07-22 16:06:00
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر